VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
26. lis 2011

@mery83 já nelituju ani jednoho (možná, že první byl také zbytečný - poloha koncem pánevním a 3,95kg se dřív určitě rodili normálně, ale je to asi ještě riskantnější pro miminko, než vba2c 🙂), jsem šťastná, že žijeme tady, kde je takový komfort, že nám sekce zachrání jak život náš, tak miminka, ale mému tělu chybí porod vaginální a pokud se mi nikdy porodit nepodaří, budu s tím muset začít pracovat trošku víc, jinak se z toho zblázním 🙂

mery83
26. lis 2011

@miranda77 Tož žádny obrázky tam nebyly,takže nemužu posoudit,možná to taky byla jen nějaká celková slabost.

Jinak mě pořád bolí podbříšek,budu se muset konečně vydat na tu gyndu,ale jak mě se tam nechce.

natama
27. lis 2011

ja jsem zatim ve stadiu, ze lituju obou sekci :/
http://www.ordinace.cz/clanek/prirozeny-porod-p...
napsal dr. ktery by to byval zkousel i s tou 2mm jizvou, ale muselo by to byt do terminu...

helcas
28. lis 2011

pustim si, až budu mít na to klid...jen doufám, že to nebude za 10 let 🙂

natama
28. lis 2011

ono je to dlouuuhe, ja to jeste nedokoukala cele, mame to s manzelem na pokracovani 🙂

helcas
28. lis 2011

@natama tak už jsem viděla 40minut..není k tomu co dodat..jen by mě zajímalo, jestli třeba kvůli vba2c by mělo cenu taky hledat v zahraničí? 🙂

mery83
30. lis 2011

Hezký večer
Tak jsem se rozhodla a napsala jsem do nemocnice jak se staví k přirozenému porodu po dvou sekcích,psala jsem přímo primáři tak jsem zvědavá.

mery83
1. pro 2011

PO dvou sekcích se doporučuje ukončení zase operačně pro velké riziko
ohrožení plodu i matky.
No tohle mi odepsal,no škoda,ale třeba to pujde.

helcas
1. pro 2011

@mery83 no to se moc nerozepsal 🙂

mery83
1. pro 2011

@helcas To teda ne,mohl napsat jestli už v nem měli tyto případy a tak.

miranda77
autor
3. pro 2011

@mery83 asi by mne překvapilo, kdyby napsal něco jiného ... ten postup je non lege artis

mery83
3. pro 2011

@miranda77 Ale mohl napsat jestli má nějaky zkušenosti,sem se ho na to ptala.

mery83
13. pro 2011

Ahoj holky tak tělo opět nezklamalo a ms se dostavila ne 42 ale 40DC.Docela síla asi už se vrhnem na to mimčo 😀.

mery83
16. pro 2011

Hezký den,asi jsem divná Verunce přišel dopis od ježíška a já se zozbrečela jak malá holka když jsem jí ho četla.Teť do toho ty vánoce ach jo.Já to snad všechno probulím ☹

miranda77
autor
16. pro 2011

@mery83 tak u nás taky MS 😉 pravidelná po 27dnech ... ale neplakala jsem 😎

miranda77
autor
19. pro 2011

"Na druhé straně je však děloha silným svalem, který se jako jiné svaly dobře hojí. Sportovci se často dokáží po natržení svalu, což je většinou hlusbším zásahem než tržná rána, věnovat opět vrcholovému sportu.... Jedna žena přivedla na svět dítě po dvou císařských řezech normálním způsobem v kruhu svých přítelkyň, na malém ostrově a bez gynekologa. Byla to hra vabank a to, že byla úspěšná, svědčí o uzdravovací síle a výkonnosti dělohy. " cit. s. 87-88 z knihy: Rudiger Dahlke: Životní krize jako vývojové šance.

mery83
23. pro 2011

Přiji Vám všem Krásné Vánoce a do nového roku jen to nej a ať se každému splní co si přeje.🙂

miranda77
autor
23. pro 2011

I my přejeme spousty radosti na Vánoce a do nového roku! Ať vás provází zdraví a láska!

natama
25. pro 2011

doufam, ze za sebou vsechny mate krasny stedry den a preji krasny zbytek svatku a do noveho roku spoustu zdravi a lasky!

mery83
5. led 2012

Ahoj holky tak už je to rok od cs.Je to děs jak to letí.

miranda77
autor
5. led 2012

@mery83 jeee tak to blahopřání k narozeninám!!! Utíká to strašně, u nás to zatím na mimi nevypadá - zato mi vyšla práce - 16. nastupuju ... jsem z toho trošku vedle, ale Toník jde se mnou, budu učitelka ve školce 😅

mery83
6. led 2012

@miranda77 Jé tak to je super práce s dětma.Mooc gratuluji a ať se ti tam líbí.A aby to mimčo pak nepříšlo hodně neplánovaně.
U nás to taky zatím nějak nevypadá,táta mě taky posílá do práce.Musíme dodělat domeček,tak snad během roku to nějak zvládnem.

natama
10. led 2012

@mery83 dodatecne vsechno nej nej k narozeninam! taky to mame za par. a ty uz bys ted po roce sla do dalsiho?

@miranda77 posilam tez gratulace, at se vam tam obema libi!

a pridavam jeden prispevek tady z MK, co vsechno jde:
"mismar @konsa
se přidám, 23.8. jsem porodila dceru KP (první dcera se narodila císařem) .... porodila jsem přirozeně, sice porod byl vyvolaný .. rodila jsem v Chomutově s výborným primářem "

mery83
11. led 2012

@natama No chtěla jsem už začít a změnit si tu délky mateřské na dva roky,ale asi to nevyjde a budu muset do práce.Musíme dodělat domeček.

mery83
17. led 2012

Dr mi doporučil mirenu,takže se snažení odkládá.

fim
17. led 2012

@mery83 Přeji s Mirenou hodně štěstí. Měla jsem ji taky, Mudr mi ji též doporučil a bohužel mi nesedla. Docela drahej špás. Pořád mi to hlava nebere, pže jsem si od ní hodně slibovala a měla jsem radost, že jsem ukecala manžu na tuhle drahou verzi tělíska. Ale ber to tak, že já jsem exot, co si musí všechno vyžrat. Jen mám pocit, že kdybych o téhle možnosti věděla dopředu, tak mě to tak nesebralo. A právě proto to píšu. 😉

mery83
17. led 2012

@fim Já právě vubec nevím jaká je.3vagrová říká že o ní ani neví a kámoška mi říkala že jí přítel cítí,ale jinak problémy nená.To je asi jak kdo co?A jaky jsi měla potíže?

fim
17. led 2012

@mery83 Právě že jsem neustále špinila, krvácení jsem měla silné a to měla Mirena mj. vyléčit. Zavádí se při MS, to jistě víš a od té doby neustálé špiněné, perioda dorazila též, to bylo normální krvácení, a to 2x. Doktor mě neustále kontroloval, zda je vše O.K. a ujišťoval, že do půl roku se to má srovnat. Napsal léky na zpevnění cév, kapky na podporu čehosi a nakonec jsem při další mrše měla tak velké sraženiny, že Mirena vyšla ven. ☹ Takže utz, rentgen, pže ji neviděl a bál se, aby nebyla v břiše a nakonec závěr, že fakt vypadla. Sranda za 5 tisíc a jsem na tom hůř než předtím. Mršim furt, bez antikoncepce a bez peněz. Teď musim čekat na srovnání cyklu a pak se domluvíme, co dál. O slabosti z neustálého špinění a krvácení ani nemluvim.
Jak ale říkám, nechci strašit, možná jsem to napsala dost pesimisticky, je to ještě hodně živé, ale myslím si, že o téhle variantě by měla každá před zavedením vědět. Jak jsem psala, pak by mě to možná tak nevzalo jako se stalo. 😒
Stává se to zřídka, ale stává. Já měla zrovna tu smůlu. ☹

mery83
17. led 2012

@fim No napsala jsi to hrozivě to ti povím,no snad to nebude můj případ když se pro ni rozhodnu.S manžou to ještě proberem a uvidí se.Taky je blby že že třeba nevracej peníze aspoň část když se jako by neujme(víš jak to myslím).Je to dost velká částka najednou tak ještě popřemýšlím,ale nechci se pořád strachovat jestli jsem těhu nebo ne i když se chcráníme jinak a jak mi dnes dr řekl kojení není antikoncepce,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru