VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
24. led 2013

Holky chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho je nejlepší třetí těhu, aby jizva byla pevnější? Myslíte, že čim dýl tím líp? Já bych chtěla mezi druhým a třetím max. 5 let, pokud by to teda vyšlo...

lovebaby
24. led 2013

@miranda77 Ahoj těhulko, jak to s tebou vypadá, už se pomalu pídíš po nějaké porodnici? Nebo to necháš až před porodem, podle toho, jak to těhu probíhat?

bambulka814
24. led 2013

@lovebaby ahoj, ahoj, stale sme v kope, Dr sa vyjadril, ze ak do soboty nic, tak v sobotu mam prist aj s taskou a to bude asi sekcia...mala je velka, podmienkou prir.porodu bolo, nech sa porod rozbehne skor, aby v brusko nepriberala a proste nic sa neudialo, hoc pre to robim maximum. takze tak...uz naozaj s tou sekciou ratam skor.

ono, prirodzene sa rodit da, ale babatko musi byt male, co je fakt, ktory hra proti mne. dam potom vediet, co a ako.

helcas
24. led 2013

@bambulka814 držím palečky a těším se na zprávy od tebe...užij si to maximálně, ať už to proběhne jedním, nebo druhým způsobem, hlavně ať jste co nejdřív a co nejvíc spolu..

helcas
24. led 2013

@lovebaby myslím, že neznamená čím dýl, tím líp, po určité době se jizva asi už moc nemění, ale aspoň ty 2-3 roky před početím by to chtělo..já měla mezi druhým a třetím řezem 2 roky na den přesně 🙂 ale kdybych si mohla vybrat a Barborka nevznikla náhodou, volila bych ty 3 roky před početím..

lovebaby
24. led 2013

@bambulka814 To u nás je právě taky problém, že prcci byli velký, ale ovlivnit se to asi nedá...děti jsou hodně po manželovi, a tam měli hodně děti kolem 4 kg, třeba by to třetí bylo po mě, já měla asi 3,75, to taky zrovna není málo, ale do 4kg by to bylo 😀
Myslim si, že když třeba omezim sladký a budu jíst zdravěji, že třeba malinko by se to dalo ovlivnit, u malýho jsem jedla strašně sladký než mi zjistili těhu cukrovku a malej měl 4,3kg

lovebaby
24. led 2013

@bambulka814 To u nás je právě taky problém, že prcci byli velký, ale ovlivnit se to asi nedá...děti jsou hodně po manželovi, a tam měli hodně děti kolem 4 kg, třeba by to třetí bylo po mě, já měla asi 3,75, to taky zrovna není málo, ale do 4kg by to bylo 😀
Myslim si, že když třeba omezim sladký a budu jíst zdravěji, že třeba malinko by se to dalo ovlivnit, u malýho jsem jedla strašně sladký než mi zjistili těhu cukrovku a malej měl 4,3kg

lovebaby
24. led 2013

@bambulka814 zase mi to malej odtuk ještě jednou 🙂 třeba tě chtěj mít jen pod dohledem a do termínu ti daj ještě šanci, držím palce a budu sledovat a těšit se až se ozveš, hodně štěstí 🙂

lovebaby
24. led 2013

@helcas tak nějak to plánuju asi za rok budu diskutovat o třetím miminku s manželem, uvidíme jak se vyjádří, on by docela chtěl ale bojí se finančně 😒

miranda77
autor
24. led 2013

@lovebaby po porodnici zatím nepídím - jsem ještě v pracovním zápřahu, ale to se příští týden změní 😉 ... ale tu porodnici nechám až na konec - přesně, podle toho, jak se to bude vyvíjet všechno 😀

lovebaby
26. led 2013

Holky, nekoukáte na dokument čtyři v tom? Moc hezké, kdo neviděl první dva díly jsou na stránkách čt. Je to v neděli od 20 hodin 😉

lovebaby
27. led 2013

@sykorka26 Ahoj, prosím tě chtěla jsem se zeptat, říkala jsi, že jsi rodila v Brně Bohunicích. Jaký tam zastávaj porody a jak jsi musela rodit? Já koukala na jejich stránky a přijde mi že tam mají hodně porodů...
Ještě nejsem ani těhule a už přemýšlím o porodnici 😀

sykorka26
28. led 2013

@lovebaby Ahojky.Jo jo.Je to porodní továrna🙂,ale já si nemůžu stěžovat.U druhého porodu jsem tam byla 12hodin a chodili tam pravidelně.A teď u třetího si jen libuji.Milá a pozorná porodní asistentka,která mě neustále povzbuzovala,nebýt jí,tak to nedám 🙂 a paní DR. taky.A co se týče vlastního tlačení,tak sice jsem si měla lehnout,zač jsem ráda,protože při každé kontrakci se mi třásla kolena a stejně jsem vždy skončila v kleku,tak jsem byla ráda,že můžu ležet,ale kdybych chtěla jinou polohu,třeba v tom kleku,tak si myslím,že by nebyli proti.Hm,teď si tak říkám,že v kleku by se mi tlačilo líp,hmmmm 🙂 Pozdě 🙂A jen přemýšlej.Ono je dobře mít jasno.Jinak držím pěsti.

sykorka26
28. led 2013

@lovebaby Jo jo koukám na čtyří v tom,i když to mám za sebou.Je to jak magnet 🙂

lovebaby
28. led 2013

@sykorka26 děkuji, jj všechno je o lidech..já měla u malýho smůlu na porodní asistenky, byly nervní, protože bylo hodně porodů, takže tak...já právě měla křížový bolesti a nutilo mě to do předklonu, měla jsem tu abnormální rotaci a právě v tom předklonu prej miminka líp projdou. Ale jakmile jsem přijela do porodky, tak jsem hned musela ležet.
Já koukala na aperio a maji ty Bohunice celkem málo císařů a asi je to zatim jediná porodnice o které vím že se VBA2C povedl, tak když to nevyjde tady u nás tak pojedem tam(pokud mimís bude teda) 🙂

lovebaby
28. led 2013

holky myslim na Bambulku

lovebaby
28. led 2013

@sykorka26 Jo a strašili tě rupturou? Nebo prostě to brali že i kdyby to, zvládnou to? A dělali UTZ kvůli váze miminka? Myslíš, že by mě nechali rodit, kdyby miminko mělo 4kg? Nebo prostě ti řekli, že mimčo musí být menší?

sykorka26
28. led 2013

@lovebaby No ničí mě nestrašili.Jen mi řekli rizika a já pak podepsala papíry o tom,že si jich jsem vědoma.Pak mi přeměřili pánev a udělali odhad mimíska a ten byl něco přes tři kila a to bylo v pohodě.Tak že si myslím,že záleží taky na tom,aby nebyly úzké porodní cesty a větší mimi nemělo problémy a tím větší zátěž na dělohu. A abych řekla pravdu,tak jsem měla zbytečný srach,protože oni byli opravdu přístupní a žádný problém neměli.

lovebaby
28. led 2013

@sykorka26 takže vlastně jako kdyby jsi podepsala revers....bez toho to asi nepůjde nikde. díky moc, jsem ráda že nás chodíš povzbudit 🙂

sykorka26
29. led 2013

@lovebaby Asi něco takového.Chtějí být pojištěni.Jinak ráda povzbudím,klidně pište 🙂

bambulka814
1. únor 2013

no baby, tak sme doma...mame zuzanku nadhernu...mala 3440 g a 48 cm a nakoniec sekcia, pretoze jej padali ozvy a nevedelo sa, z coho...zistili, ked ma otvorili, ze mala obtocenu snuru okolo krku a zle zrotovanu hlavicku, teda velmi tazko by som ju normalne porodila. takze tak. ale musim povedat, ze Dr na mna chodili kukat, ze to je neuveritelny stav po 2 sekciach, ze som nadherne zhojena..a aj teraz som sa ultrarychlo dala dokopy, tak som to zhodnotila, ze mam dar rodit ciarskym rezom 🙂 ale prirodze nie, stale tomu cosi zabrani.

no a pocity moje mat dceru su uzasne, po 2 chalanoch nieco uplne ine, krasne, jemne, zamilovana som 🙂

drzte sa!

lovebaby
1. únor 2013

@bambulka814 Ahoj, moc gratuluju k holčičce 🙂 každý den koukám co napíšeš. S timhle mam já taky problém, při každým porodu mam zašlou branku, ale jak mají špatně narotovanou hlavičku, nevlezou do pánve, taky jsem měla pěkný macky, menší by možná prolezli ale nevím...a malýho taky asi držel pupečník...
hl. že máme prck zdravý 🙂

lovebaby
1. únor 2013

Holky, tak nevím, když to mam takhle s těma porodama, jestli to vůbec potřetí zkoušet normálně....asi by tam byli blbě napolohovaný zase...nevim 😒

lovebaby
1. únor 2013

@bambulka814 A měli si celkovou narkozu nebo epidurál?já jak měla pokaždý akutní CS dali mi celkovou a na nic se neptali, ale potřetí bych volila epidurál, abych mimíska hned viděla.

bambulka814
1. únor 2013

@lovebaby vo vsetkych 3 pripadoch som mala spinal, teda vsetko som vnimala...a odporucam urcite!

lovebaby
1. únor 2013

@bambulka814 Jinak malá má ukázkovou váhu, to bych taky chtěla u třetího mimča 😉 Strašně moc se těšim a doufám, že manžel bude chtít taky, naši prcci furt koukaj na miminka a malá by chtěla ještě sestřičku 😀
Mě by to bylo jedno ale holčička by byla snad menší, tak bych radši tu 🙂

lovebaby
1. únor 2013

@bambulka814 Takže jsi miminka hned viděla, to je krásný, já až když jsem se probudila z narkozy, po malý jsem po třech dnech kontrakcí byla úplně hotová a po 7mi hodinách mě museli budit, u malýho kontrakce 7 hodin a chvíli po porodu jsem byla vzhuru. Takže já myslim že i kdyby se nepoved vaginální porod že i za spinál bych byla moc ráda

bambulka814
1. únor 2013

@lovebaby jasne, drzim palce!!!

ano, mala ukazkovu vahu, boli obavy, ze bude velka, ale nebola...ale zase vyvstali ine veci...hovorim, nie je mi to dane asi. kazdopadne, radost z mojej dcerky urcite prevysuje nie idealny porod, tak jednoducho neriesim to, urcite by som si velmi vycitala, keby sa jej pri porode cokolvek stalo a som vdacna za to, ze moje telo to opat bravurne zvladlo...

natama
2. únor 2013

@bambulka814 moc gratuluji k holcicce, at se ji na svete libi a preji jen same zdravi! 😵

miranda77
autor
3. únor 2013

@bambulka814 BLAHPŘEJI!!! Myslím, že nemít trama z porodu a zdravé dítě v náručí je to nejdůležitější!!!! Skvělé!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru