VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
4. bře 2013

@lamarika jo, jo letí ...

mne na bolesti hlavy zabíral paralen (hlava mne vetšinou bolivala hned po probuzení a když jsem si to vzala hned v počátku nerozjelo se to) ... jinak to řeším na kineziologii a kranisakrální biodynamikou ... lepší se to ...

lamarika
4. bře 2013

@miranda77 Taky zatím řeším paralenem, ale chtěla bych nějaký dlouhodobější řešení. Někdy mi zabere a někdy ne.

helcas
5. bře 2013

@lamarika ahoj, já na migrény a různé bolesti hlavy trpím od dětství, poslední roky před otěhotněním a teď pár let byl relativně klid, jednou msíčně se to dá třeba vydržet, ale teď po třetím porodu na to trpím pravidelně každý týden a to je fakt peklo...rodina se snaží v takové dny pomoct víc než kdy jindy, ale ne vždy jsou po ruce, to pak jen ležím a donutím se ještě tak nakojit, ale starším dětem nejsem schopná dát ani najíst, napít, tak si sami natočí vodu, utrhnou banán, vezmou jablko a tak 🙂 já bolesti už práškama neřeším x let, protože to stejně neřešilo příčinu a měla jsem hrozný pocit, že si práškama jen přitěžujum vyzkoušela jsem opravdu kde co a některé zabíraly, obyč paralen mě ale nezabírá. jinak po spinálu já si myslím že to nemám, ale co mi po spinálu zůstalo je, že mě uprostřed zad bolí páteř a mám to tam jakoby zabloklé a citlivé a když se chci narovnat nebo v těch místech prohnout, nejde to...

miranda77
autor
12. bře 2013

tak dnes na mne spadl nějaký splín, když jsem si prohlížela těhu průkazku z prvního těhu ...

sykorka26
12. bře 2013

@miranda77 ahojky a můžu se zeptat,z čeho.

helcas
12. bře 2013

@miranda77 ty máš schovanou průkazku? já všechny povinně odevzdávala v porodnici při příjmu a už je nedostala zpět, musí je prý archivovat..

miranda77
autor
13. bře 2013

@sykorka26 no přečetla jsem si "... rozhodla se pro císařský řez" ... tak mi to přišlo zase tak nějak líto 😖
@helcas no já nevím, jak je to možné, ale mám ji doma 😉 ... tu druhou mi už nedaly ... a mám doma i těhu průkazku, když moje mamka byla těhotná se mnou 😀 ...asi to mám předat ženskému pokolení dál, třeba je tam něco důležiého napsáno 😅

sykorka26
13. bře 2013

@miranda77 Až z toho mám husinu,co jsi napsala.Jak všechno se vším souvisí.Tak teď už tomu rozumím.

miranda77
autor
14. bře 2013

@sykorka26 no připadá mi, že pořád jsem nevyřešila ten základní problém - důvěru ve své tělo, že porod zvládne ...

sykorka26
14. bře 2013

@miranda77 Musím říct,že mě to šlo po třetí dobře,věřit svému tělu,ačkoliv mi dávalo zabrat.A nakonec to vyšlo 🙂.Myslím na Tebe a věřím v Tebe,protože bez Tvého fóra bych to já nezvládla.Děkuji.

miranda77
autor
14. bře 2013

@sykorka26 a jak ti dávalo zabrat? Při porodu nebo už během těhu? Na mne to někdy tak jako padne - že jdu hlavou proti zdi 😠
Myslím, že si tu všechny tak nějak dodáváme naději ... takže i já děkuji 😀 . A všem, co sem nějak přispěly svými zkušenostmi!!!

sykorka26
15. bře 2013

@miranda77 No už během těhotenství,špatně mi bylo,křečáky,tam kde bych je nečekala a hrozná unava,ale když přišlo na porod,tak to bylo v pohodě,žadný problém. 🙂 😀

miranda77
autor
15. bře 2013

@sykorka26 tak to jsi mě docela uklidnila 🙂 ... jsem pořád unavená, v noci mi bývá špatně ... břicho ohromný ... porod daleko 😖

sykorka26
15. bře 2013

@miranda77 Jo jo,mám to v živé paměti,ale stálo to za to.Chtěla bych napsat,že bude líp,ale vlastně bude.Nebude ti špatně 🙂.Už se těším,až malé budou tři roky a já se konečně vyspíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím 😀 😝

kikulka1
18. bře 2013

Ahoj, asi sem uplně nepatřím, ale nenašla jsem jinou diskuzi, tak třeba mi poradíte. Jsem po jedné sekci pro KP, ted znovu těhotná, mimi se narodí na začátku září, budou od sebe rok a pět měsíců. Moc bych chtěla rodit normálně, myslíte, že to není krátká doba? Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky moc.

sykorka26
18. bře 2013

@kikulka1ahojky. Mělo by to být v pohodě,ale hodně záleží na DR.

miranda77
autor
23. bře 2013

@kikulka1 ... všude uvádějí odstup porodů alespoň 18měsíců ... ALE ... po půl roce se kvalita jizvy prý moc nemění ... takže záleží ještě na dalších okolnostech. Jinak doporučuji přečíst knihu http://www.kosmas.cz/knihy/103829/pruvodce-prem... ... mohla by přinést uklidnění 😉 popř. inspiraci

miranda77
autor
23. bře 2013

@sykorka26 já se teď vyspím moc dobře ... protože spím někdy i přes den 😎 ... a cítím se také trochu lépe, tak snad to vydrží ...

kikulka1
23. bře 2013

@miranda77 děkuji, kouknu na tu knihu. Já budu rodit s odstupem 17ti, tak bych to chtěla skusit. Asi je hloupost se na to upínat, může to skončit sekcí, jako jakýkoliv jiný porod, ale jizva mě nebolí, tak snad to bude ok i v pokročilejším stadiu a budu to moct zkusit. Pro mě byla sekce samotná (v epiduralu) i další rekonvalescence otřesný zážitek, tak bych se tomu znovu ráda vyhla...

miranda77
autor
24. bře 2013

@kikulka1 no to asi většina z nás 😉 ... myslím, že je dobré to nepodcenit. Hlídat si informace a hledat doktory, kteří jsou nakloněni přirozenému porodu ...

helcas
25. bře 2013

@kikulka1 ahoj, moje kamarádka rodila normálně rok po sekci, nikdo jí ani další sekci nenabízel, automaticky ji nechali rodit normálně, žádný problém neměla..

kikulka1
25. bře 2013

@helcas ahoj, díky moc, rodila asi v Teplicích, že? Právě nevím, jak jsou na tom pražské porodky, ale pokud nebudu mít problém s jizvou, tak si určitě normální porod vydupu 🙂

helcas
25. bře 2013

@kikulka1 v usti, ale tady v tp by ji taky nechali

melis7
28. bře 2013

@kikulka1 já sem taky úplně nepatřím,ale podobnou zkušenost mám.Jen mám mezi dětmi rozdíl 2 roky.Už jsem to tady v nějaké diskuzy psala.První dítě mám císařským řezem pro KP a druhé normálně spontánně.Nikdo nic nenamítal, nerozmlouvalm mi to nebo tak něco.Řekla jsem,že bych chtěla takhle rodit a bylo to.Jen napsali,že preferuji spontánní porod a porodila jsem. Rodila jsem v Hradci Králové.Vůbec si nemůžu stěžovat, kudy chodím,tudy chválím.

miranda77
autor
28. bře 2013

@melis7 😀 2 roky už jsou v pohodě ...

kikulka1
28. bře 2013

@melis7 ahoj, díky za povzbuzení 🙂 Právěže všude píšou většinou alespon ty dva roky rozestup... Ale já už jsem se před pár dny domluvila s kamarádkou - je por. asistentka v porodce kde jsem registrovaná - že když bude vše ok, není problém to zkusit spontánně, takže jsem moc ráda 🙂

melis7
28. bře 2013

@kikulka1 tak drzim palce,at to klapne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru