VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
22. dub 2011

@m1535 tu ostravskou porodnici Vám moc přeju!!!!
a nejsou na změnu polohy miminka z příčné polohy nějaké cviky? Myslím, že musí fungovat ty samé jako u KP, ne? Držím palce!

natama
22. dub 2011

@m1535 dulkagabulka je tusim dula a zna cviky na otoceni od nejake mexicke PA. zrovna to i ted psala na tema "cisarsky rez". zkus ji napsat 🙂
doufam, ze vecir stihnu konecne reagovat na to vsechno, co jsem chtela, jestli si na vsechno vubec jeste vzpomenu 🙂

marketa137
22. dub 2011

Ahoj, jak se doktor tvářil když sjte k němu přišly že chcete jít do dalšího těhu po dvou sekcích? Může ěm to doktor zakázat? U mě je porblém že potřebuju aby mě dal léky na otěhotnění takže nemůžu že bych k němu přišla jako těhu 😒 . navíc mam ještě cukrovku 2 typu, zůstala mě z těhu a ted i špatnou štítnou žlázu ale ta se po lécích dala do normálu a mam ted hodnoty v pořádku. manžel se mě zeptal jestli ybch ještě chtěla být těhu a já řekla že jo 😀 a ted mě pořád posíla k doktoru at se prý už můžeme snažit a já mam strach že prostě doktor řekne že v žádném případě ☹ a zrovna měnit lékaře se mě nechce 😒 . Já s 3 sekcí počítam. Už takhle sjme riziková, ani v jednom těhu sjem nezažila ani tvrdnutí břicha a v den porodu CS0 🙂 . první syn byl sekcí pro příčnou polohu a u druhého že bych se musela sama rozrodit, že mě léky na vyvolání nemůžou dát a musim porodit do 38tt kvůli cukrovce a nakonec akutní císař v 36tt a normální porod yb malej ani neměl šanci přežít takže jsme vlastně za císaře ráda a kdybych přišla za doktorem že chci ještě rodit normálně tak to už by asi nerozchodil 😀 . navíc plzenská porodnice je známá že císařů dělá hodn+ě ale zas eje to tim že mají hodně rizikovek a předčasných porodů 😉

miranda77
autor
23. dub 2011

@marketa137 já jsem se na další těhu po sekcích ptala po roce ... a jak jsem už psala, doktor s tím nemá žádný problém ... vždy záleží na okolnostech - já neměla skoro žádné problémy v těhu ... teď po dvouch těhotenstvích a dvouch sekcích se cítím lépe než před nimi ... pacientku ze mne udělaly pouze porody 😔 (doporučení lékařů) ...
s každým těhotenstvím se žena musí vydat na dlouhou cestu s nejasným výsledkem ... každé těhotenství, každý porod se může stát rizikový ...
můj názor: lékaři by měli každou ženu seznámit s riziky, které právě jí v těhotentsví hrozí. A rozhodnutí by mělo být na ženě, zda ty rizika chce podstoupit ... je to její tělo, její život ...
Ovšem pokud z lékařského pohledu jsou rizika dalšího těhotenství fatální nebo odporující doporučením, je nutné, aby se doktor"chránil" (před případnými obviněními) ... a pak se stane, že těhotenství nedoporučí, pacientu odmítne léčit a nebo nechá podepsat např. "negativní revers"
add císařský řez: V některých případech opravdu nemá cenu o přirozený porod "usilovat"... V některých případech je opravdu sekce jedinou záchranou! Chvála za ní!!!!! I díky ní má většina z nás nyní své děti.

marketa137
24. dub 2011

@miranda77 tak uvidíme co se dozvim já 🙂 . vim že třeba celé těhu děloha problém neměla ani ěm nic nebolelo, ale mam tam tu štítnou ale to mam ted dle krve ok a cukrovku, to zase beru léky. Já sjem za sekce taky ráda, Vikiho ybch kvůli poloze neporodila a u Tomíka si mylsim že by mě porod vyvolávali asi hodně dlouho což díky císaři stejně nesměli a navíc by tomík kalsický porod nepřežil 😒 . ted mě spíš štve že hodně doktorů říká 2 císaře a dost 😒 tak abych enmusela hledat doktora který bude ochoten mě léčit na neplodnost + 3 císaře 😒 . zdravotně se cítim fajn, podbřišek sjem teda měla takový encitlivý ale to už je také ok a jizva se hojila dobře, vim že už po půl roce doktor říkal že vše je v pořádku ale to sjme se ho enptala na další těhu 😀

miranda77
autor
25. dub 2011

@marketa137 já myslím, že v dnešní době už hodně doktrorů netvrdí, dva císaři a dost ... je to už hodně zastaralý názor. Jsou ženy, které dříve souhlasily se sterilizací po druhé sekci a nyní chodí na umělé oplodnění 😅 . Takže držím palce! A písni, jak jsi dopadla. Dík.

marketa137
25. dub 2011

@miranda77 určitě dam vědět, amnžel ěm tam posílá co nejdříve takže se budu muset obejdnat a uvidim co mě řekne a jak s ebude tvářit na další snažení. nejednodušší by bylo tam přijít už těhu což bohužel nehrozí ☹ . na druhous tranu ví že antikoncepci žádnou enberu a ouhlasil tak uvidíme co bude říkat na náš nápad 😀

m1535
26. dub 2011

Tak po dnešní kontrole je mimi opět hlavičkou dolů a snad už tak zůstane.Na mateřské se trošku nudím,děti ve škole,tak uklízím a čekám na ně a manžela.
@natama miminko se samo snažilo otočit,bylo to dost cítit jak bojuje a proto doufám,že tak zůstane nebot si myslím,že zpátky už by se nedostalo.
@marketa137 můj doktor nesouhlasil už se třetím těhotenstvím a nechápavě kroutil hlavou,ale když jsem přišla do porodnice a ještě jako bonus oznámila,že chci rodit normálně,tak to vzali s ledovým klidem,hlavně doktor s úsměvem a naprosté pohodě.Asi záleží na zkušenostech nebo fakt nevím,sama jsem byla překvapená.

marketa137
26. dub 2011

@m1535 😒 to ej to čeho se trošku bojim že nebude souhlasit což v mém příadě je blbý když potřebuju léky na otěhotnění 😒 , a něrada bych přecházela jinam ale třeba mě překvapí a sice nadšený nebude ale léky dá. taky nikde neni dané že otěhotnim, přece jenom pokaždé to byl spíš zázrak ale azse proč to nezkusit a manžel říká že za pár let ybch si to třeba vyčítala 😀

miranda77
autor
3. kvě 2011

@m1535 vyborne!!! tak at se vse hezky chysta!!! a jen hezky relaxuj ... zadna nuda ... proste cas nasbirat sily! 😀
@marketa137 on je to vždycky zázrak ... jen někteří to tak nevnímají 😀

jinka: byla jsem dnes na kineziologii - a zase se na sebe trošku zlobim, ze jsem tam nesla hned po prvni SC ... proste se nic nedeje nahodou 😖

a zde dalsi zajimava kniha: http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...
nektere veci tam jsou zajimave i pro nas ...

alenka83
3. kvě 2011

holky, jak vás tady tak čtu, tak dostávám pozitivní energii, rpotože to jsou samé dobré zprávy! I já se ptala na možnost přirozeného porodu, ale bohužel mi to zatrhl rovnou, že to neexistuje a bude naplánovaná další sekce už automatiko a já bych tak chtěla rodit přirozeně☹ ale nebudu předbíhat a třeba okolnosti dostanou jiný pozitivní spád a uvidíme!🙂

@marketa137 kdyby dr nesouhlasil, asi by mi stálo za to se vydat za jiným dr a za jiným názorem! Jak psala Miranda, též si myslím, že názor dvou sekcí a dost je v dnešní rádoby moderní době zastaralý a je možné jit klidně do 3. Samozřejmě záleží na stavu jizvy, práci dělohy atd, ale to už by si tě dr ohlídal...

marketa137
3. kvě 2011

@miranda77 u mě tuplem 😀 . včera sjem si byla pro výsledky na štítku a hodnoty mam v normě takže alespon něco 🙂 a v pondělí jdu ke svýmu doktoru tak sjem zvědavá co ěm řekne. Asi ěm hned léky nedá ale kdyžtak se domluvim at mě udělá nový hormonální profil. před tomíkem taky že tomu dáme rok čas a pak sjem tam lezla furt a léky dal za 3m, prý je mu ajsný že tam budu chodit do tý doby než mě je nenapíše 😀

@alenka83 ono tam asi je vždycky víc faktorů a nezbývá než se zeptat 😉 a nebo jít i k jiným lékařům 😀

miranda77
autor
3. kvě 2011

@alenka83 porodníci, gynekologové mají od ČGPS doporučení po druhé sekci automaticky vést třetí porod sekcí ... i přestože není dostatek výzkumů potvrzujících"vysoké riziko", o kterém všichni mluví ... pro většinu doktorů je pohodlnější a jistější prostě o nějaké jiné alternativě vůbec neuvažovat ... jen málokterý je ochoten posoudit stav konkrétní ženy a plodu a pustit se do případně méně rizikového přirozeného porodu ...
... já jsem také zvědavá na svého doktora, co mi řekne ... a hlavně budu chtít vědět konkrétní důvody jeho doporučení a případné následky všech úkonů ...

@marketa137 😀 vytrvalost je dobrá!!! Hlavně když člověk ví, co chce ... tak přeji úspěšné pondělí...

marketa137
3. kvě 2011

@miranda77 už ted se tam netěšim 😒 , přece jenom sjem 15m po císaři tak uvidim co ěm řekne ale kdyby řekl že už další těhu ne tak mu řeknu že teda budu hledat jinde 😉 a myslim že ěnjaký doktor se v plzni najde 🙂 . Já sice sjem vedena jako riziková pacientka ale spíš kvůli cukrovce a porod byl akutnim císařem ale to nebylo kvůli jizvě ale Tomášek tam zlobil až si udělal uzel na pupečníku 😝 a děloha celou dobu byla ok a teda břicho bylo mega a i operatér říkal že děloha byla veliká, aby ne když malej měl přes 4kg a měla sjme přes 2 litry plodovky 😉 a že ěm asi dobře sešili pprvé protože jizva byla ok a kdyby nebyl jiný problém tak by přežila i normální porod 😉 a prý na jizvu je nehorší když sjou stahy což nevim ani co je 🙂

m1535
4. kvě 2011

Tak miminko je stále hlavičkou dolů.Absolvovala jsem další návštěvu v ostravské porodnici a už se strašně moc těším na porod.Asi Vám budu připadat jako nějaký úchyl,ale všichni okolo mě se tváří,jeko by to nebyla žádná výjímečná věc,ale naprostá samozřejmost,že miminko půjde na svět přirozeně.Držte mi palce,termín už mám skoro za dveřmi 😅 😅 😅

natama
5. kvě 2011

@m1535 myslim na Vas a tesim se na dalsi pozitivni zpravy! 😵

marketa137
9. kvě 2011

Ahoj tak dneska jsme byla u doktora. No moc nadšený nebyl ale prý zakázat mě to nemůže. ted se mam objednat na UTZ dělohy jak vypadá po 2 císařích a jestli je ok tak prý s emůžeme snažit. takže pak to bude zase přemlouvání aby mě napsal léky 😒 , jako rok se snažit zbytečně fakt nechci 😒 , už i kvůli věku raději dřív než čekat rok a pak s estejně ještě min půl roku snažit o miminko 😒

esmaralda
9. kvě 2011

@marketa137 nezlob se na mě,ale uvážila bych změnu lékaře.UZ dělohy jim nic nepoví,to bys musela na laparoskopii,aby se ukázalo v jakém stavu děloha opravdu je.A myslím,že 15 měsíců po císaři je dostatečně dlouhá doba,aby jste se začali snažit o další miminko.Dej na své pocity a né na to,co ti říká jen jeden lékař.On těhotný nebude a ani za tebe nebude rodit.
@m1535 myslím na Vás,at to máte co nejdříve za sebou a krásné,zdravé miminko je co nejrychleji na světě.

marketa137
9. kvě 2011

@esmaralda no já jsme s nim jinak spokojená. Uvidim co ěm řeknou na UTZ a když by náhodou že je děloha tenká atěhu endoporučují a tim pádem mě odmítne dát léky na otěhotnění tak jdu jinam. Hlavně mě nezapoměl říct jaký je to riziko jít od 3 císaře 😒 . ale na UTZ by mohli vidět jestli je děloha v místě jizvy slabá ne? i když je jansý že tam změna bude když je tam 2x řez 😒 . To už jsem říkala že kdyby nechtěli další těhu povolit tak jdu jinam 😀 , až kdyby ěm to samé řekl třeba 4 doktor tak by nezbylo nic jiného než s e3 těhu vzdát protože bez léků s emůžeme snažit jak dlouho chceme a zbytečně 😒

esmaralda
10. kvě 2011

@marketa137 já jsem před pár měsíci slyšela,že někde se měří tlouštka jizvy na děloze ještě před otěhotněním a ke konci už to nemá smysl.Nevím co je na tom pravdy,všechno je možné.Po druhém císaři máš možnost té laparoskopie,aby omrkli srůsty a vše kolem,zkus se na to zeptat.Ale to vše zase záleží na lékaři,jaký on k tomu bude mít přístup,ale jelikož tvůj doktor má problém i s tvým třetím těhotenstvím,už bych sondovala jinde.

miranda77
autor
10. kvě 2011

@esmaralda já jsem zase četla, že před otěhotněním se na děloze nic nepozná ... 😨 no tak tedy nevím
ale ty srůsty mohou být i po první sekci a to doktoři neřeší !!!!???!!!

esmaralda
10. kvě 2011

@miranda77 já nevím co je na tom pravdy.Jen jsem to četla,že v některých zemích je to horká novinka.Taky myslím,že je to blbost,ale nejsem doktor.Co se týče laparoskopie,tak při komplikovanějším císaři ji před dalším těhotenstvím doporučují.Co vše tam můžou vidět taky nevím,u mě srůsty po druhém císaři taky nikdo neřešil.

miranda77
autor
10. kvě 2011

@esmaralda
no já jsem tedy o laparoskopii přemýšlela, ale zatím nikde nečetla ... u druhé sekce jsem měla srůsty, takže pokud by se přistupovalo k dalšímu řezu akutně a musela bych do celkové anestézie, myslím, že by to byla velká komplikace pro mimi .... ☹

mery83
11. kvě 2011

@miranda77 Jak jsem byla naposleddy v nemocnici,tak tam semnou byla maminka a ta měla 3-tího císaře.A zvladla to uplně v poho jako by byla po prvním.A to už měla 39 let.No a pak mi dr říkala že tři jsou v poho,ale že na čtvrtej by už musela do větší nem.že by tam bylo dost srustů.
No jinak já bych chtěla moc rodit přirozeně.Třeba se mi to splní.

miranda77
autor
11. kvě 2011

@mery83 v přirozený porod tu doufá více maminek ...

marketa137
11. kvě 2011

holky myslim že záleží na doktorovi, každý to vidí asi jinak 😒 . mě teda hned řekl že budu edena jako riziková což bych byla i tak takže to něřešim a prý na UTZ bude doktorka koukat na sílu jizvy což si ymslim stejně moc neřeší, když hlavěn záleží jak se bude chovat v těhu 😉 . I kvůli cukrovce musim do jen jediný pordnice takže to taky řešit nemusim aneříkali při 2 císaři že by tam byl problém tak snad srůsty nemam protože ted bych ani do enmocnice na alparo jít nemohla 😒 . tomík je závislák a s manželem ani nechce jídlo 😒

mery83
12. kvě 2011

@miranda77 Jo jo,no mě právě kamoška říkala že kdo nerodí přirozeně,že to není správnej porod a tak.Mě to přišlo hodně líto,sem si připadala jak kdybych nebyla správná máma.

miranda77
autor
12. kvě 2011

@mery83 "kámoška"asi neví, že tenhle způsob porodu jsme si samy vědomě nevybraly ... máme ho, protože jsme větší ohled než na sebe-své tělo, braly na miminko. Takže, kdo je větší matka než ta, co musela porodit sekcí!!!!

miranda77
autor
12. kvě 2011

@marketa137 no někdy je opravdu třetí těhu rizikové ... ale to může být z jakýchkoli důvodů. Po porodu mi doktor řekl, že jsme udělala dobře, že jsem zvolila svodnou anestézii, že by miminko mohlo být při celkové poškozené .... takže u mne asi preventivní kontrola srůstů neuškodí ... 😒

mery83
12. kvě 2011

@miranda77 Mě doktorka u druhé sekce řekla že mám hodně srustu a proto šla malá huř ven docela to trvalo.Tak to jich asi tet taky budu mít dost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru