VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
25. kvě 2013

@natama Tim bych se nenechala rozhodit, některý ženský ani miminko nechcou,porodí rychle někde na záchodě apod, a stejně miminko dají pryč. A znám maminky pa císařích a jsou to štastné děti i rodiny. Moje obě jsou císařem, ale když jdu pro malou do školky tak na mě skočí s pusinkou a malýho vítá jak přijde, a ten jí obejme 🙂
Chtěla bych třetí miminko porodit normálně, ale když to nepujde, vim, že lásku, kterou mu dáme všechny horší začátky smažou 😉

natama
26. kvě 2013

@lovebaby tenhle priklad ale taky neni ten spravnej samozrejme, chybi tam ta harmonie pred a po, to by s tim porodem melo jit v ruku v ruce...
a ani se tim nenechavam rozhodit, ale verim tomu, ze tim cisarem, kor pokud na nej a porod vubec jeste nebyly pripravene, tak maji zkratka o neco horsi startovni pozici, nez ty deti u kterych to probehlo tak, jak ma. neverim tomu, ze tak dulezity okamzik jako je porod cloveka do budoucna neovlivni.

miranda77
autor
26. kvě 2013

ty jo, holky ... já už mám úplně plný zuby toho co a jak SC negativně ovlivnilo ... hledání nějakých chyb, které se staly ... snažím se to otočit tak nějak pozitivně, jako příležitost ke změně, k růstu ... Tak jsem si kladla otázky ... Co jsem se z toho měla naučit? Co to o mně vypovídá? Co za informaci/zkušenost mi to přineslo? Jakou informaci jsem předala/předávám svým postojem dětem? Jakou zkušeností prošly a jak se tahle zkušenost dá zpracovat, změnit opravit ...? K čemu mám děti vést? Co u nich podpořit?
Všimla jsem si, že děti hodně čekají naší (moji) pomoc - některé věci neradi dělají samy, čekají, že jim budeme pomáhat ... (oblíbené " s Tebou" "pomoc"), možná stejně jako to bylo u porodu ...
nemoce a zdravotní komplikace u tahkhle malých dětí jsou informace pro rodiče - to nad čím by se měli zamyslet ...

maudn
26. kvě 2013

AHoj holky, chci se zeptat dle vašich zkušeností, druhý porod (dle termínu 21. měsíců po sobě) budou chtít spíše lékaři císaře nebo budou chtít zkoušet normální porod (chápu, že pak záleží na ztenčení jizvy), ale jen orientačně. Já osobně bych raději císaře, mám strach z jakýchkoli rizik prasknutí během porodu

miranda77
autor
26. kvě 2013

@maudn záleží na porodnici, porodníkovi ... kdo hledá najde, to co potřebuje ... takže pokud stojíš o sekci, určitě najdeš porodníka, který jí bude upřednostňovat ... zvlášť pokud si budeš ke konci těhu stěžovat na bolest v místě jizvy 😉

tangerine
26. kvě 2013

@miranda77 Plný zuby. Tobě se to říká, když máš všechny děti zdravé. Ze svého pohledu to také beru tak, že i negativní zkušenost může být přínosem do budoucna. Z pohledu dětí to ale tak brát nemohu. Už nějakou dobu se pro dceru snažím nalézt odborníka, který by nám alespoň trochu pomohl. Jak roste, tak je mezera mezi našimi světy a pochopením dceřiných potřeb čím dál propastnější a ačkoliv se vše postupně zlepšuje, její psychika na tom dle mého názoru dobře není. Jenže díky tomu, že nemluví, to žádný z psychologů moc neřeší. Udělají dovednostní testy, konstatují, že se od minule zlepšila a o kolik měsíců je v jaké oblasti pozadu a tím to končí. Chci jí pomoc a nejsem odborník a myslím si, že když se doberu příčiny jejích potíží, že se mi i lépe bude hledat odborník, který by jí a mne pomohl. Nechci si jen říct, že to časem překoná sama (myslím si, že pak už by mohlo být pozdě zacelovat rány na její křechké dětské dušičce) a kašlat na to s tím, že se stalo a už s tím nic neudělám.

anty
26. kvě 2013

Já jsem rodila první dítě sekcí a teď jsem chtěla taky sekci, dr. poradila ať si stěžuju na bolest jizvy. První porod hrůza 17h a pak akutní císař a druhý byl bezvadný, sekci jsem měla naplanovanou na 19.12, ale už 14.12. mě doma v noci chytli bolesti a tak jsme 15.12 raději vyrazili dojeli jsme ve 13h a v 15h byla malá na světě a bolesti věřte- nevěřte jsme neměla žádné, takhle rodit pokaždé, tak jdu ještě do toho jednou 🙂

miranda77
autor
26. kvě 2013

@tangerine :D zdravé ... také jsme si něco užili, ale teď to musím zaklepat, snad se to všechno lepší. Jen to už neřeším s doktory, ale alternativně - konstelace, kineziologie, homeopatie ... cítím, že i to, co dělám pro sebe (zlepšení svého psychického stavu) se odráží na lepším zdravotním stavu dětí ...

miranda77
autor
26. kvě 2013

@anty takže se podaříl přirozený porod?

anty
26. kvě 2013

nene rodila jsem opět císařem, jak jsme dojeli do porodky, tak mi dělali kontrolní ultrazvuk a malá byla někde zaseknutá v pánevní kosti, takže by to byl zase mazec porod, tak se volil císař, ale byla jsme naprosto spokojená.

natama
26. kvě 2013

@miranda77 ja tyhle informace zrovna o tom ovlivneni deti CS taky neberu nijak negativne, spis si je snazim vzit ve svuj prospech v podobnem duchu jako ty.
no a na to, co mi maji jejich nemoci sdelit dost premyslim, bohuzel mam pocit, ze zatim ne moc uspesne. uz to ale taky neresime klasickou medicinou, jen v akutnich pripadech, ale nastesti i pediatru mame dost alternativni 🙂

natama
26. kvě 2013

@tangerine mozna by taky nebylo na skodu zkusit nekoho jineho, nez bezneho psychologa 🙂
jeste jsem se te chtela zeptat, jestli te odrazovali od pripadneho dalsiho tehotenstvi? diky

tangerine
26. kvě 2013

@natama Jasně, já teď právě chci najít někoho, kdo by nám opravdu pomohl a alternativním způsobům se nebráním. Jen nechci zkoušet nikoho naslepo. Takže jsem ve fázi hledání.
S tím dalším těhotenstvím myslíš po druhém dítěti, nebo až teď po třetím? Po druhém mi myslím nikdo nic neříkal. Před narozením třetího mi v Motole rovnou řekli, že mi při porodu rovnou budou "nabízat" sterilizaci. V Příbrami se mne po té ruptuře dělohy nejdřív opatrně zeptali, zdaplánuji ještě další dítě a až když jsem řekla, že ne, tak řekli, že by to bylo lepší a zda neuvažuji o sterilizaci. Rozhodně mi ji tam ale nikdo nenutil hned na operačním stole, což oceňuji.

miranda77
autor
27. kvě 2013

@natama já z těch článků mám pořád jen pocit, že tam píšou, co všechno je špatně ... a jak strašně negativní zážitek SC je a kolik špatného nám do životů přinesl ... a to se mi prostě nějak příčí ... nikdo nikomu při sekci nechtěl udělat vědomě žádnou bolest ... všechno byly reakce na danou situaci a volba toho nejlepšího pro nás a pro naše děti - byla to naše společná cesta, společná zkušenost (myslím i pro doktory ... ). Vše je teď otázkou, co s tím v našem/našich životech uděláme, jak to přijmeme, zpracujeme ... nemůžeme děti zachránit od jejich"špatných"zkušeností, ale můžeme jim pomoci se s nimi vyrovnat, žít s nimi, naučit je na nich růst a být šťastní ... 😵

tangerine
27. kvě 2013

@miranda77 Ty pořád nechápeš, že každý císařský řez je jiný (stejně jako každý přirozený nebo vaginální porod) a každá žena (i dítě) z něho má tudíž jinou zkušenost. To, že u tebe to bylo to nejlepší neznamená, že to tak bylo u všech. A ty články jsou psané o těch případech, kdy to prostě dobře nebylo, nebo to zanechalo trauma. Stejně tak mají některé ženy trauma z těžkého vaginálního porodu a císařský řez berou jako luxus. Na těch ženách (přestože mají opačný názor než já) také není nic špatného, protože jejich zkušenost je prostě jiná. Ty na všechny koukáš jen skrze tu svou zkušenost - pak nemůžeš být objektivní a zbytečně tě vytáčí články, u kterých máš pocit, že jsou lživě psané i o tobě. Ve skutečnosti jsou sice o ženách a dětech po sekci, ale s jinou zkušeností, než máš ty.

zimka
27. kvě 2013

@tangerine Hele, já mám moc dobrej pocit z lidí kolem stránek www.vedomematerstvi.cz - zkus se tam na někoho obrátit, mohli by vám pomoct.

tangerine
27. kvě 2013

@zimka Díky za typ. Určitě se na to podívám. 🙂

miranda77
autor
27. kvě 2013

@tangerine 😀 myslím, že je to jinak ... ty pořád nechápeš, že je to úplně jedno, co si kdo prožil ... důležité je, jak se k tomu, co se stalo v životě staví ... co s tím ve svém životě udělá (bude se donekonečna cítít vinen, obviňovat někoho, trápit se nebo ... ) O těch článcích si právě myslím, že nejsou psané moc objektivně ... na sekci se v nich pohlíží jen jako na"zlo" (sekce je obviněná z ...), ale jsou ženy a děti, kterým tenhle zákrok zachránil život ... což ovšem asi není můj případ 😉, protože já jsem měla dvě plánované sekce, mohla jsem je odmítnout ...

tangerine
27. kvě 2013

@miranda77 A jsou třeba ženy, které po sekci nedokázaly přijmout své tolik očekávané a chtěné dítě za vlastní - prostě to tak necítily. A nebylo to proto, že by se k tomu tak postavily. Prostě se jim to stalo, aniž by to chtěly. To není o přístupu.

miranda77
autor
27. kvě 2013

@tangerine ... a to si právě myslím, že je o přístupu. To je věc, která se dá zpracovat ... a to by se měly ženy dovědět!!!!!!!!!!!
No já spíš mám "těch článků plné zuby", protože mám pocit, že jsem jich za ty roky přečetla spousty a všechny jsou si v tom tématu podobné ... uvítala bych článek na téma: " Narodilo se sekcí a co dál? Jak s tím žít? apod. než články, kde vědci objevují další a další"komplikace", za které může sekce ... Aby ty články dávaly naději na zlepšení ...
Je mi jasné, že mé názory jsou trošku mimo hlavní proud 😉 ... ale mám to tak 😀

miranda77
autor
27. kvě 2013

@tangerine jinak si právě říkám, že to bude i moje téma na zpracování ... mám strach, abych měla ráda všechny děti stejně, nezávisle na tom, jak se narodili ... to by mne zajímalo, co na tohle říká @sykorka26 - jestli tam cítí rozdíly v lásce"mezi dětmi ...

xmarg04
27. kvě 2013

@miranda77 Ahoj, nechci se vam motat do diskuze, deti mam jen dve, ale prvni akutni sc, druhy porod prirozene. Po prvnim mi trvalo, nez jsem se se synem szila, nezalila me vlna materske lasky a tak, davala jsem to za vinu zpackanymu porodu a tesila se, jak to napodruhy bude jinak. a svete div se, bylo to uplne to samy... 😉 😉 Asi jsem proste tak nastavena, ze u me ta velka laska prichazi postupne a ne na porodnim sale. A po prozitym prirozenym porodu uz vim, ze i ta prvni sekce byla vlastne v pohode a kdybych s tou variantou aspon v koutku duse pociatala, bylo by to pro nas vsechny vyrazne jednodussi. Ale deti mam teda nastesti zdravy a syn, ac sc, je hodny a mazlivy dite (i kdyz vzekly jak malej drahej pes...😀), ktery rado objima i cizi lidi, kdyz mu jsou sympaticky... 😎 😎

tangerine
27. kvě 2013

@miranda77 A mluvila jsi někdy s nějakou ženou, které se to stalo? Asi bys změnila názor. Já znám hned dvě. Jasně, že to překonají a nakonec k dětem najdou cestu, ale ten ztracený čas a ten pocit z narození vlastního dítěte jim už nikdo nevrátí - je tam prázdné místo. A těch věcí a pocitů může být víc, tohle je jen příklad.

tangerine
27. kvě 2013

@miranda77 Jinak si myslím, že ty jsi naopak v hlavním názorové proudu, akorát v této diskusi, kde se kumulují "císařovny" se to tak možná nezdá. ;)

natama
27. kvě 2013

@tangerine no, ja mam spis pocit, ze jedna mluvite o koze a druha o voze 😅
zkusim dat takovy konkretni priklad toho, k cemu jsem se diky tem sekcim dostala. mozna bych k tomu taky nekdy dosla, ale vim jiste, ze o hodne pozdeji. prave proto, ze jsem to citila presne tak, jak pises a snazila se to nejak resit, dostala jsem se prave k tomu satkovani, kontaktnimu rodicovstvi, vychove podle respektovat a byt respektovan a spouste dalsich veci o kterych jsem driv nemela ani tuseni... takze nam to vsem ve finale neco dalo a tak se to snazim brat, ikdyz mi to tedy ne vzdycky uplne jde.

natama
27. kvě 2013

@miranda77 a presne jak pises, nejaky clanek "co s tim", by to skutecne chtelo

lamarika
27. kvě 2013

@miranda77 ač mám sekce tři, tak k prvnímu jsem si hledala cestu nejdýl a k poslednímu jsem si ji našla hned. Přitom první byl chtěné a očekávané miminko. Poslední byl tak trochu překvapení a dlouho jsem se srovnávala s tím, že jsem těhotná. U prostředního jsem si také chvilku hledala cestu "rodičovství", ale bylo to mnohem dřív jak u prvního. Z mého hlediska to u posledního bylo hned kvůli tomu, že to byla jediná sekce, se kterou jsem se smířila a mnohem víc než na mým osobním "požitku" z porodu mi záleželo na dítěti. Proto si myslím, že pokud budeš rodit s myšlenkou, že musí být dítě v pořádku a budeš smířená se všema variantama, tak je jedno jak budeš rodit a cestička k miminku bude hned. A děti mám ráda všechny stejně bez ohledu na to jak dlouho jsem fungovala jak já říkám na "automat" než jsem se stala mámou.

miranda77
autor
28. kvě 2013

@tangerine ... jasně minulost neopravíš ... prostě se to tak stalo, @xmarg04 a @lamarika jen potrzují, že je to o našem přístupu (viz jejich příspěvky).My jsme možná těch našich porodů byly fyzicky, ale psychicky nám to dalo zabrat a potřebovaly jsme řešit jiné věci než to, co se právě děje (a ať to bylo tak nebo tak, přišlo na svět naše dítě, stal se zázrak a zrodil se nový člověk, plod lásky mezi ženou a mužem, radost ...) ... je to společná zkušenost, kterou procházíme společně s našimi dětmi a souhlasím s @natama něco nás to může naučit, ukázat na to, co jsme opomíjely, kde se rozvíjet apod. Věřím tomu, že právě to čím jsme prošly nám ukázalo třeba i to, jak dále rozvíjet vztah k našim dětěm, jak být i přes "nepřízeň osudu" matkami, které naše děti potřebují, umět přijímat život takový jaký je, přijímat, že naše děti ani my nejsme"dokonalé", ... a s tím začít není nikdy pozdě. Prostě záleží na nás CO S TÍM UDĚLÁME! A věřím, že našim životním úkolem je udělat z toho to nejlepší!

sykorka26
28. kvě 2013

@miranda77 Ahojky,uveď mě prosím do obrazu,nevím přesně na co odpovědět 🙂.Je toho tady tolik 🙂,že nevím,co by tě přesně zajímalo. 🙂 A už jsi doma nebo ještě pracuješ?Začínám mít lehké chvění,jak se ti začíná blížit termín a myslím na tebe.

sykorka26
28. kvě 2013

Ahojky holky na kanálu CBS Reality,kdo máte kabelovku,dávají dokument Těhotenství a porod:skutečná pravda.Je to dokument z Anglie a zrovna včera tam bylo VBAC i VBAC2.Ženy ze 70% procent rodí přirozeně a dokonce i doma s porodní asistentkou!Zajímavé to bylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru