VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

petruse82
19. čer 2017

@kacitka7
Moc vám gratuluji ke krásnému porodu a zdravému miminku!!! mohu se zeptat, kde jste rodila? Děkuji a přeji jen vše dobré!❤

kacitka7
21. čer 2017

@petruse82
Dekuji. Rodila jsem ve fakultce Ostrava Poruba.

petruse82
21. čer 2017

@kacitka7 Děkuji též 🙂

mirkaselina
21. srp 2017

@kacitka7
Velmi gratulujem 👏👏👏❤️
Si úžasná ako si to zvládla ...dostávaš mam ostatným vela pozitívnej energie a istoty 😊✌🏻😉😀
Dakujem
Aj my to dame 👍🙏❤️😊

majca1581
21. zář 2017

@mirkaselina Ahoj. Ako sa máte? Pripravujes sa na prirodzený pôrod? 😉🙋💪💪

mirkaselina
26. zář 2017

@majca1581 dakujem mne s skvele 😊☺️😃🤰ja uz som taká dost nemotorna ,ale vsetko Ok ☺️😊👍
Ano pripravujem sa 😊☺️😀🙏tak uvidime kedy sa drobec rozhodne prist 😀😃❤️Dakujem za podporu

majdula13
27. zář 2017

Ahoj, ráda bych se k vám přidala 😉 Nemáte někdo zkušenost s VBA2C v JČ kraji? Myslím, že v ČB k tomu svolní nebudou ☹ Jinak se mě klidně ptejte, když budete chtít vědět o nás víc 😉

monulinulinecka
27. zář 2017

U mě rozhodne váha dítěte, když to budou zase 4 kila, tak řez 😐

majca1581
2. říj 2017

@mirkaselina kde budete rodiť na Slovensku? Nechajú aj prenášať? Dajte vedieť sme V ocakavani S vami A silno držím palce silno akAko sa dá
@monulinulinecka A prečo keď by malo 4kg nemôže prirodzene rodiť?

monulinulinecka
2. říj 2017

@majca1581 je tam větší riziko ruptury po 2 sekcích

majca1581
2. říj 2017

@monulinulinecka jedna baba Z Bratislavy porodila 3990g čo možno považovať za cca 4kg pri Dr zahumenskom

akankeo
3. říj 2017

@monulinulinecka misto jednoho az dvou procent riziko ruptury po dvou sekcich je 1.5 az 2.5 co sem si studovala, a nekolik procent tech porodu z rupturou konci hysterektomii, cili riziko nejake promile. me se porod nerozbeh, takze sem sla pod kudlu stejne a tentokrat Melo dite vybornou vahu na porod, 3.3kg I nebylo zamotane v pupecni snure, ale stejne sem ho nepremluvila a dyl jak do druheho terminu sem to neusmlouvala :-/

mirkaselina
6. říj 2017

@akankeo 😧😱😫😳

majca1581
7. říj 2017

@mirkaselina Mirka tak čo myslím na teba?

mirkaselina
7. říj 2017

@majca1581 tak uz mam bruško dole ,sem tam poslickovia uz par dni 😊☺️💪😳tak uvidime kedy sa drobcovi bude chciet ..😘Dnes mam termín ,takze pohoda ...😉😉

majca1581
8. říj 2017

@mirkaselina A koľko môžeš prenášať
?kde budeš rodiť?

majca1581
11. říj 2017

@mirkaselina mirka tak co uz ??? cakam, chodim tu kazdy den

mirkaselina
12. říj 2017

@majca1581 v trenc

mirkaselina
12. říj 2017

@majca1581 v Trenčíne tyzden ..este 2dni 🙈🙈🙈to dame 😊😊🙏🙏🙏❤️

kacitka7
12. říj 2017

Drzim palce!!!

majca1581
18. říj 2017

@mirkaselina Mirka tak ako je to S vami? Myslíme na vás A silno verím že to dáte resp ste to dali 😉

mirkaselina
19. říj 2017

Ahojky..no žiaľ zlá správa ..po kontrakciach každých 10m..sa to skončilo a nakoniec som sa neotvárala vobec 9den po termíne ..😧🙈nakoniec sekcia 16.10.
Dobrá sprava mam krásneho zdravého sYnceka 3410g,51cm William❤️
"No Bozie cesty su nevyspytateľné ..."
Velmi som chcela prirodzene ,ale verim v vo vyšší zámer🙏 a múdrosť vesmíru ,ten vie ze to bolo pravdepodobne najlepsie mozne riešenie ...aj ked sa mi to nepáči ..
Tak drzim palce ostatným ..👍🙏😊

majca1581
19. říj 2017

@mirkaselina gratulujem nevadi mas krasneho syna to je dolezite co ma byt bude nezmenime to aj ked nadej mame asi kazda ale podla mna toto maju moznost okusit len vyvolene ...ja viem že mne by sa to tiež nepodarilo... ale nevadi asi aj tak pojdeme skusit stastie ...uzivaj si drobca inak nadherne meno ste dali aj moj druhorodeny syn mal byt Williamko krasne meno ...ale mame Simonka teda :D a dovod bol aky že si sa neotvarala vobec ?? davali ti aj nieco ny vyvolanie porodu ???

mirkaselina
20. říj 2017

Nedávali nic ..
Asi som bola v strese 😧🙈lebo kazd len súril ze nemam cas...😧😳neviem dôvod

mirkaselina
20. říj 2017

@mirkaselina
Dakujem

mirkaselina
9. lis 2017

Nedávali mi nic ..neotvárala som sa..
Ja som skusala vsetko ..masáže ,sex,ricínový olej ,korenené nápoje .. masáž hráze,cajiky ..vizualizáciu a ste neviem do vsetko mozne 🙈🙈🙈
Dakujem za blahoželanie ,Williamko je uzasny krasne rastie a Papka uz ma 4,55kg❤️😘 Ked sa narodil mal 3410...
Drzim palce 😘Nádej zomiera posledná

natama
30. lis 2017

Po strašně dlouhé době nakupuji a jsem dojata ze všech těch krásných novych zprav. Ať se všem miminkum moc moc daří a na světě se jim líbí ;)

billinka
10. kvě 2018

Zdravím, dámy! Taky se přidám 🙂 Jsem po 2 CS v roce 2010 a 2012 - oba synové koncem pánevním. U prvního naměřeno přes 3,5 kg (nakonec měl 3kg), proto mi jako prvorodičce nedali šanci rodit spontánně a ukončeno akutní sekcí (spinál nezafungoval, takže zážitek příšerný), druhý zase KP a již po sekci, takže opět zamítnuto přání rodit přirozeně a plánovaný SC (ten již bez problémů). Oba porody v Třinci. Tenkrát jsem ještě netušila (oba porody na poslední chvíli, nebyl čas něco zkoumat), že kdyby byl na místě jiný lékař nebo nemocnice, tak to mohlo vše dopadnout jinak. Nicméně kluci jsou zdraví (až na problémy s dýchacími cestami), tak jsem se s tím smířila ;) Jelikož hojivost je u mně velmi dobrá, již druhý den po císařích jsem celkem fungovala/chodila a aktuální těhotenství je stejně jako předchozí bezproblémové (žádná cukrovka, tlak, tahání v jizvě, otoky, bolesti atd.), začala jsem se zajímat o možnost přirozeného porodu v okolí. Nejblíže to mám do Fakultní nemocnice v Ostravě, takže výběr byl jasný. Již jsem byla na první konzultaci v 32. týdnu (aktuálně jsem v 34.) s vedoucím porodního oddělení. Vyšetřil mě (jizvy jsou kompletně zhojené, nejsou vidět srůsty) a velmi mě uklidnit, ba dokonce motivoval. Pokud syn bude dobře uložený, nedosáhne váhy 4 kg, já budu bez problémů a porod se rozjede spontánně, tak do toho půjdeme 🙂 Bez vyvolávání,urychlování, bez epiduralu - no prostě bez zásahu ze strany lékařů. V minulém roce prý porodilo ve fakultce po 2 SC cca 9 maminek, z toho 4 se to podařilo přirozeně. U těch dalších se porod nerozjel nebo se zastavil. Pravděpodobně zjizvená děloha je někdy natolik slabá, že nedokáže "zprovoznit" ty správné stahy. Další kontrolu budu mít v 36. týdnu a mám si donést lékařskou zprávu z minulého císaře, ať se můžou podívat, zdali vše proběhlo v pořádku a nebyly srůsty. Termín mám 24./25.6., ale já už tuším, že to bude dříve, tak jsem zvědavá, jestli se mýlím 🙂 Další kontrolu ve fakultce mám naplánovanou na 36. týden, tak se pak ozvu, jak to vypadá ;) Mějte se krásně!

beagel500
24. kvě 2018

@billinka "U těch dalších se porod nerozjel nebo se zastavil", otázka je kolik jim dali času, jak nerozjel, jak moc maminky nechali čekat. Nás nechali čekat od prasklé plodovky necelé dva dny a podařilo se po 2 SC napotřetí. Myslím, že chce mít nemocnice do pár hodiny hotovo...

billinka
25. kvě 2018

@beagel500 Přesně jak píšete - čekat většinou nechtějí a není to jenom u takových "komplikovanějších" případů, ale i u běžných porodů, kdy se zbytečně rychle vyvolává a porodu se nenechá volný průběh. Je to hold hodně o lidech a jejich přístupu k přirozenému porodu... V ponělí jedu do fakultky, zeptám se ještě na pár věcí, které mi nedávají spát. Pokud by jste některá měla nějaký dotaz, tak pište a já se zeptám přímo na "místě činu" ;) Jinak malý je hlavičkou dolů, zatím vše ok, hooodně mě trápí poslíčci, tak doufám, že to neproběhne příliš brzy... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru