VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

baby3
28. srp 2013

Moc Vás všechny zdravím.Již 4 hodiny sedím na netu a čtu Vaše příspěvky.Je mi 37 let,jsem po 2 císařích a zvažujeme další dítě.Zpočátku mé obavy byly veliké a ani mě nenapadlo,že je tolik žen,které řeší stejnou situaci dokud jsem nenašla tyto stránky.Chtěla bych poděkovat za povzbuzující slova hlavně mirandě77 a esmeraldě,která rodila již cca před 2 lety.Z velkého strachu a pocitu bláznovství ze třetího těhotenství se po čtení změnilo mé myšlení ve velkou výzvu.Zhlédla jsem video,četla o mirandě77 a vím,že to jde,když se člověk pro něco rozhodne.Chtěla bych Vám tímto moc poděkovat za příspěvky,které jste určitě dlouho hledaly kde se dalo.Je moc fajn,že je to zde na několika stránkách ucelené a že se vzajemně podporujete.Je to pro mě velmi inspirující.Myslím,že pokud se člověk pro něco takového rozhodne,měl by se co nejvíce stýkat s lidmi,kteří ho v tom podporují a ne zrazují.Je to tak mirando77?

baby3
28. srp 2013

Moc Vás všechny zdravím.Již 4 hodiny sedím na netu a čtu Vaše příspěvky.Je mi 37 let,jsem po 2 císařích a zvažujeme další dítě.Zpočátku mé obavy byly veliké a ani mě nenapadlo,že je tolik žen,které řeší stejnou situaci dokud jsem nenašla tyto stránky.Chtěla bych poděkovat za povzbuzující slova hlavně mirandě77 a esmeraldě,která rodila již cca před 2 lety.Z velkého strachu a pocitu bláznovství ze třetího těhotenství se po čtení změnilo mé myšlení ve velkou výzvu.Zhlédla jsem video,četla o mirandě77 a vím,že to jde,když se člověk pro něco rozhodne.Chtěla bych Vám tímto moc poděkovat za příspěvky,které jste určitě dlouho hledaly kde se dalo.Je moc fajn,že je to zde na několika stránkách ucelené a že se vzajemně podporujete.Je to pro mě velmi inspirující.Myslím,že pokud se člověk pro něco takového rozhodne,měl by se co nejvíce stýkat s lidmi,kteří ho v tom podporují a ne zrazují.Je to tak mirando77?
Také samozřejmě mirando velmi gratuluji k Přémovi,pište dál,jestli vnímáte Váš vzájemnýý vztah jinak než u předchozích dětí.🙂Ať jste všichni zdraví a spokojení🙂

miranda77
autor
29. srp 2013

@baby3 jsem ráda, že diskuze je inspirující i pro ostatní ... nestačí se pouze rozhodnout, nic nejde lámat přes koleno ... je potřeba mít i štěstí a to i štěstí na lidi-doktory, kteří tě nebudou zrazovat ... Je pravda, že po návštěvě zdejší porodnice, kde mne defacto vyhodili, jsem se cítila špatně, nicméně jsem byla již nakročená jiným směrem ... nechtěla jsem jen ze strachu couvnout a vlastně jsem udělala to samé, co u předchozích porodů - věřila jsem doktorům. jen jsem si teď vybrala kterým 😅 .
Vztah k Přémovi mi přijde jiný - jakobych mu byla vděčná a cítím k němu obdiv, že to se mnou zvládl.

miranda77
autor
29. srp 2013

@baby3 a jaké byly důvody sekcí?

tangerine
30. srp 2013

@veruke @paulidra Já se pokoušela o VBA2C v Příbrami. Oproti Praze (Apolinář, Motol - ale v Praze je to všude stejné) se to nedá srovnávat. Doktoři i ostatní personál mi vyšel plně vstříct, chovali se ke mně s respektem a bylo to moc fajn, i když to nakonec dopadlo třetí sekcí. Co se přístupu týče, tak bych měla výtku jen k jedné zbytečné poznámce jednoho lékaře, ale jinak fakt dobrý. Na rozdíl od předchozích porodnic bych se sem s klidem vrátila rodit další dítě.
Primáře jsem kontaktovala emailem a to až asi 5-3 týdny před porodem (nějak už si nepamatuji přesně). Já totiž až do 30tt počítala s tím, že bude mimčo zadečkem napřed a tudíž automaticky další sekce. A pak mi ještě nějaký čas zabralo hledání informací o VBA2C a následně vhodné porodnice, než jsem se dobrala k té Příbramské. 🙂 Primáře Chudáčka ale klidně kontaktuj hned, domluv si s ním schůzku, projednej co a jak a za jakých podmínek, ať víš, zda ti to sedí. A pokud se pro Příbram rozhodneš (už s ní jednu dobrou zkušenost máš), tak doporučuji chodit do poradny k Dr. Petru Holbovi - je to mlaďoch, ale neuvěřitelně empatický a není většího balzámu na duši před takovýmto porodem než ten jeho podporující a pozitivní přístup. ;) Já ho měla i u porodu. 🙂

paulidra
30. srp 2013

Dekuji moc za odezvy, na baby fora zasadne nechodim, ale vy jste tu, holky, vytvorily kvalitnimi informacemi nabitou platformu! Moje sekce byly prvni pro nepostupujici porod (prekvapive 🙂 a velky plod, druha byla planovana po pomerne kratke dobe (16m), takze to bylo bez diskuze, obe v Podoli. Zatim tehotna nejsem, ale jako Miranda bych si rada predem nektere veci vyresila z hlediska psychiky (konstelace se mi jevi jako nejlepsi nastroj) a uvidime, co dal, jak se budou menit reference na porodnice a pribyvat, doufam, pozitivni zkusenosti s VBA(2)C. Pribram se mi zda fajn v tom, ze v pripade dalsi sekce by bylo nasemu zkusenemu tatinkovi dovoleno se o dite zacit hned starat. U jine porodnice jsem tuto moznost nezaznamenala (uz z toho duvodu, ze se po SC konci na JIP).
@tangerine dekuji za tip

afi123
31. srp 2013

Ahoj holky, taky jsem přelouskala všech 59 stránek vaší konverzace 😀 a byla jsem nadšená! Jsem taktéž po 2 SC. První dítě jsem rodila před 5 lety v Praze- Krči a taky jsem měla pocit, že mi to tam zpackali.. Píchali do mě všechno možný, až jsem dostala obrácenou kontrakci a malýho to začalo v děloze mačkat, místo aby ho kontrakce vypuzovaly ven.. Pak už se porod nechtěl rozběhnout a začalo špatně tlouct srdíčko, takže se taky přešlo na SC v celkové anestezii. Byla jsem na JIP- malýho "vyndali" v 6 ráno a já ho viděla až ve 22:00.. Manžel se mohl dívat skleněným výklenkem a hned si malého pochovat. Při druhém těhu to bylo tak, že jsem nečekaně otěhotněla, když bylo malému cca 6 měsíců.. takže jsem šla nakonec na plánovanou SC do Benešova, jelikož mi řekli, že to je prostě brzo. Byla jsem tam ale maximálně spokojená! A také jsem Benešov všude doporučovala. Všichni byli strašně milí, po SC nedávají na JIP! Měla jsem spinózní anestezii při druhé SC, malou mi hned nechali popusinkovat, manžel na sále nemohl být, ale zavolali ho hned k měření a vážení. Poté, co mě sešili, tak mi malou přivezli na pokoj a byla se mnou pořád! Sestry jí jen chodily přebalovat a pomáhaly mi jí přikládat, když jsem nemohla po spinálu ještě vstávat. Tam mi tenkrát vrchní sestra řekla: " Maminko a další miminko nejdřív za dva roky, to bychom to mohli zkusit přirozenou cestou." Její slova mi od té doby znějí v uších, jelikož jsem taky nečekala, že by mi to ještě někdo, někdy, někde umožnil.. Teď jsem 4 roky po druhé SC a ještě se nechystám na třetí mimi, moje holčička byla hodně ubrečené ďítko a jelikož jsou s chlapečkem dost blízko od sebe, měla jsem celkem makačku, jelikož manžel je též pracovně často mimo, jak už tu některá z vás psala, a byla jsem na ně po většinu času sama. Je mi 29, takže si myslím, že kolem 34 by mě to mohlo chytnout a s potěšením jsem se dočetla, že se dává šance na víc místech 🙂 Chtěla jsem také dát jako tip tu porodnici v Benešově pro holky z Prahy- ale s doktorama ani s primářem jsem tam o tom nemluvila, takže jistá si nejsem- každopádně jsou tam opravdu moc milí a též nakloněni přirozeným porodům a kontaktu matky s dítětem, takže bych se nedivila, kdyby do toho šli. Přeji vám všem hodně zdaru a nám všem, ať se splní náš velký sen.. 🙂

afi123
31. srp 2013

A ještě jsem chtěla napsat k těm jizvám.. Mně teda paní doktorka v Benešově starou jizvu na břiše odstranila. Jizvu mám tedy jen jednu a hezčí než při první SC 😎 Po těch 4 letech vážně není skoro ani vidět, je to jen čárečka. Doktorka byla moc šikovná a nechala si záležet 🙂 Ale je fakt, že jsem šla na plánovanou SC a byl na to čas.. při akutní se tomu asi tak nevěnujou, to je jasný, že estetika jde víceméně stranou v tu chvíli 😖

miranda77
autor
1. zář 2013

@afi123 no já jsem byla podruhé také na plánované, ale mám asi nějaké dobré hojení, protože jizvy mám krásné - i teď mi PA (před porodem) říkala, že to skoro není vidět ...

afi123
1. zář 2013

@miranda77 chtěla jsem se tě ještě zeptat co ti řekli teď po třetím porodu, který proběhl vaginálně? Je možné, že bys mohla mít ještě miminko, které by taky přišlo na svět vaginálně? Nebo už ti nedoporučovali otěhotnět?

tangerine
1. zář 2013

@afi123 :D Neprovokuj, nebo ještě budu muset založit diskusi VBA3C. :D :D :D :D

afi123
1. zář 2013

@tangerine no tak to už by se kácel asi i pan primář z Příbramské porodnice 😀 Jinak mě to fakt zajímá víš. Jako jestli jsi pak pro doktory pořád tak riziková, když vědí, že jsi zvládla VBA2C jestli jsou u dalšího těhotenství stejný rizika jako u toho třetího nebo jestli je to známka, že je děloha dobře zhojená a neměla by žádná ruptura hrozit. 😕

tangerine
1. zář 2013

@afi123 V Přibrami už VBA3C odrodily. ;) Myslím, že jsem to zmínila, když jsem tady psala o sobě. A co jsem se tak bavila s tamním porodníkem, tak jde hlavně (nebo mimo jiné) o to, jak dlouhá je pauza od poslední sekce, příp. porodu. Už si nepamatuji přesně, ale myslím, že říkal, že 2-3 roky po normálním porodu a 5-7 let po sekci je děloha zase jako kdyby nerodila. Ta pani s VBA3C k nim právě přišla po několikaleté pauze, takže to klaplo. Kdybych byla mladší, tak o tom také uvažuji, ale za 5-7 let už budu na další dítě (alespoň podle svých osobních parametrů) stará. 😒

afi123
1. zář 2013

@tangerine No tak to jsi mě překvapila teda. To jsou vážně zajímavý informace. A to by za těch 5- 7 let mohli třeba i porod vyvolávat kdyby bylo třeba? Je ale neuvěřitelný, že v takový masový míře nechtěj nechat rodit ženy vaginálně po dvou SC, jestli je tohle všechno s tou dělohou pravda, co jsi psala, a ti porodníci to musí vědět do jednoho 😲

baby3
2. zář 2013

@miranda77 Máme trochu společného🙂🙂🙂Např. jsem zjistila,že obě žijeme v DC.🙂Další podobnost je v tom,že mé oba SC byly plánované🙂Dále taky jsme skoro stejně staré a máme podobně staré,(tedy spíš mladé) děti🙂.Já zatím o jedno méně než Ty🙂Čteme stejné knížky🙂Též chodím na kineziologii,doufám,že nechodíme ke stejné paní JJ??.To už by bylo moc🙂🙂🙂
Už jsem dočetla všechny příspěvky.Jsem na Modrém koníkovi nováček,tak mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala,jak to funguje.
První byl z důvodu KP-3,5kg cca o 2 týdny dříve.Druhého jsem chtěla rodit vag.,ale při domluvené schůzce ve 38 tt v Hořovicích mě doktor viděl jak tam stojím ještě v tričku,koulel očima po sestře,drbal se na čele a řekl,že takového obra rodit normálně opravdu nezvládnu.🙂Vůbec nechápal jak jsem se tam zjevila v tak pokročilém těhu a proč jsem nepřijela dřív,že mají plný stav a budu muset čekat až se uvolní sál na plánované sekce.Nechápal proč mi již dřív múj Dr. neřekl,že toto opravdu nepůjde!!.A to ještě nedělal ani UZ🙂Měla jsem obrovské břicho.Před nástupem do nemocnice byl odhad až 4600g.Dále velké množství plodové vody,která by prý bránila kontrakcím při porodu.Nakonec měl ,,jen,, 4200g🙂🙂Ale podle toho co jsem zde načetla se vše událo v klidu.Dělala jsem vše co jsem v té době uměla pro uklidnění mimča a přípravu na výlez🙂Povídala jsem mu jak se těším,že už se zítra narodí,na sále ho uklidňovala svými myšlenkami,ale stejně dle kyneze to chtěl jinak.Chtěl u toho být a zůčastnit se.
Jsi fakt odvážná-2 dny rodit,klobouk dolůůů🙂Jsem ráda,že jsi to dokázala,zasloužila jsi si to🙂I když.... čekala bych to u Tebe trochu lehčí po těch přípravách.Život Ti to moc neulehčil,ale zvládla jsi to🙂A možná o to víc Tě to může teď hřát🙂Věřím,že Ti to Přéma vynahradí a bude to klidné miminko-ne zaprdnuté,ale ani zlobivé.Prostě tak akorát🙂A když ne,tak to taky zvládneš🙂Přeji Ti hodně štěstí a pokud se někde potkáme,budu moc ráda🙂

baby3
2. zář 2013

@baby3 Ještě o tom rozhodnutí🙂To je samozřejmě prvotní-vědět co bych chtěla a jak ..... a pak si tím mohu přitáhnout ty správné lidi a situace,které mi pomohou můj úkol splnit tak,jak já i ostatní potřebujeme🙂Nechtěla jsem tím podceňovat štěstí jako takové a pomocníky na společné cestě.
Jen,když mi v hlavě začala hnízdit prvomyšlenka na další dítě,měla jsem pocit,že jsem blázen,že budu jediná na světě než jsem se podívala na net a našla Tvoje stránky,kde Vás je dost.A jsem za to moc ráda.🙂

miranda77
autor
3. zář 2013

@afi123 ještě v porodnici jsem se ptala ... že bychom si přišli ještě pro holčičku ... a pan primář říkal, že nemáme pokoušet štěstí. Že komplikace na konci porodu byly docela vážné a že by tentokrát jizva už nemusela vydržet (přirozený porod). A taky, že tři děti už je až dost ... že vždycky býval průměr dvě děti a že se taky o ně musíme postarat, aby měly, to co ostatní (nějaký standard). Sám má tři děti 😅 . Takže mi to přišlo, že to nebyl nějaký profesionální názor, spíš jeho osobní ...

miranda77
autor
3. zář 2013

@baby3 😅 tak to někdy zajdeme na kafe!!! Já si právě říkám, že člověk svému osudu neunikne ... a prostě jsou věci, které se v tom fyzickém světě nepřekročí, jinak bychom nemohli získávat zkušenosti a učit se 😉 ... Jdeme přesně tou cestou, kterou potřebujeme a ne kterou si přejeme ;). Na kinezi ani na kraniosakrální masáže nechodím v DC ;).

baby3
3. zář 2013

@miranda77 Na kafe s tebou zajdu ráda,jen nevím jak se s tebou spojit jinak.Nechci tu psát svůj telefon🙂Tak pokud budeš chtít,napiš mi na mail sparkiemuz@seznam.cz a tam se dál domluvíme🙂
Já myslím,že dost situací v životě ovlivnit můžeme.Nemůžeme si sice vybírat co nás potká,ale záleží na každém jak tu danou situaci vnímá.Jestli ji přijme a nějak řeší,pokud možno v klidu nebo jen nadává jak je všechno hrozné.Bezproblémový život nikoho nikam neposune,to je jasný🙂
Vždyť jsme si vybrali předem co budeme chtít v životě řešit🙂Četla jsi Michaela Newtona?Je to psycholog a spousty let studuje život mezi životy.Napsal propracované knihy o tom jak to tam nahoře funguje.Já jsem se k tomu dostala kvůli prvnímu synovi.Když byl malý cca od 18 měs, do 3 let,viděl duchy,zdravil je na ulici i v autě,a tak jsem tomu chtěla trochu porozumět.Když jsem odvezla naší fenku na uspání na veterinu,protože byla nemocná a on druhý den na ní mával z předního okna auta-jakoby na nebe a křičel Cindy,Cindy,Ahoooj!!!!,byli jsme z toho s manžou vedle.Teď už tu schopnost ztratil,ale přivedlo mě to k prozkoumávání i tohoto tématu.Určitě všem mohu doporučit.Je z toho jasné,že dítě si vybírá rodiče,životní situace a ví,co se chce v tomto životě naučit,jakou zkušeností projít,ale z bezpečnostních důvodů to po narození zapomene.Dost jsem si tím srovnala i svůj vztah k rodičům.Poskytli mi ty nejlepší základy,které jsem pro svou životní zkušenost potřebovala a teď už je vše jen na mě,abych to pochopila,poskládala a žila v souladu sama se sebou a ostatními,kteří mi v tom pomáhají.

afi123
3. zář 2013

@miranda77 Mě to spíš zajímalo jen z teoretického hlediska 🙂 4 dětičky bych už asi taky nedala 🙂 Ale zase když člověk má prostředky a zvládá dědičkám dávat vše co potřebují (teď nemluvím jen o materiální stránce), tak proč ne 🙂

miranda77
autor
4. zář 2013

@afi123 .. no on asi mluvil o tom materiálnu ... 😉

miranda77
autor
4. zář 2013

@baby3 tady se dá poslat IP (ta malá obálka dole pod příspěvkem) ...

miranda77
autor
5. zář 2013

tak včera kontrola po šestinedělí - a vše v pořádku!!! Děloha, jizva i hojení po nástřihu!!! Jako bych nerodila ... (pokud tedy nepočítám ty kila navíc 😝 ). Doktor byl mile překvapen, že porod nezanechal na jizvě ani děloze žádné viditelné následky. Tak všem držím palce, aby se přirozený porod podařil, je to super!!!

afi123
5. zář 2013

@miranda77 Tak to gratuluju! To jsou super zprávy 🙂 Ráda bych byla trochu osobní.. snad se neurazíš 😅 Mohla bys pak napsat dojmy ze sexu? Nemyslím tedy žádné podrobnosti 😀 Ale jestli třeba je to jiné než po císaři 🙂 Přeci jenom po něm jsme dole zachované v původní podobě.. Tak to je jediné, čeho se obávám u přirozeného porodu.. 😅

miranda77
autor
8. zář 2013

@afi123 😀 ... no bála jsem se. Ještě nejsou vyzkoušeny všechny polohy, ale necítím změnu (zatím) ... trošku psychika (asi se tělo léčí rychleji než mysl 😅 ).

afi123
8. zář 2013

@miranda77 Děkuju za potěšující odpověď. 😀 Díky Bohu, že je zahojené tělo a snad půjde i ruku v ruce mysl 😉

miranda77
autor
9. zář 2013

@afi123 ... no ale všichni to asi nemají stejně - někdo si i libuje, že je to lepší 😅 a někdo má problémy 😝

afi123
9. zář 2013

@miranda77 No to je fakt 😒 Sestřenice měla taky klešťovej porod a dobrý- zrovna po tom větším šití vám to vyšlo holky a někdo má pak i po menším nástřihu třeba zkaženej sexuální život. Ale to už se nám to začíná zvrhávat někam jinam 😀 Každopádně je pozitivní slyšet, že porod u většiny lidí nijak zvlášť nezasáhl ani do této oblasti partnerského soužití 😅 A to i po větším zásahu do těla. Jsem moc ráda, že tvoje dlouhodobé shánění informací přineslo své ovoce, pomohlo i spoustě ženám, které si je přečetly, došla jsi svému snu a dostala jsi za odměnu krásné zdravé miminko. Moc ti to všechno přeju a v koutku srdce doufám, že se také jednou vydám tvojí cestou. 🙂 Děkuju moc za tu naději!

miranda77
autor
9. zář 2013

@afi123 asi mají doktoři větší prostor na šití 😀 ...

miranda77
autor
22. zář 2013

proč by nám neudělali císařský řez, když je to tak finančně výhodné, že 😉 ...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru