VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lamarika
26. pro 2012

@bambulka814 i Tobě krásné svátky! 🙂
Třetí sekce byla v něčem nejhorší a v něčem nejlepší. První sekci jsem měla pod celkovou narkózou a z té jsem se špatně a dlouho spamatovávala. Druhou sekci jsem měla spinál, ale nedařilo se jim mě napíchnout, tak to byl horor. To jsem řekla, že už do další sekce nejdu.
Když mělo dojít k třetí sekci, tak jsem se rozhodla znovu pro spináln a děsila se zase toho, že se jim nebude dařit mě napíchnout. Takže jsem měla naprostou hrůzu když mělo dojít k napíchnutí. Naštěstí jsem měla výbornou anestezioložku, která mi prvně zkontrolovala záda aby věděla kam má píchnout a světe div se, napíchla mě napoprvé!Pak následovala opět panika při řezání abych to necítila, ale dali mi něco na sklidnění tepu a bylo to zas fajn. Manžel to k porodu bohužel nestihl, takže si celou dobu se mnou povídali anestezioložky a sestřičky. Sekce proběhla naprosto v pohodě a v pořádku. Syna vytáhli po docela dlouhé době, protože jsem měla hodně srůstů, kterýma se museli "prokousat". Ztratil hodně krve, tak je chudokrevný. Narodil se o měsíc dřív, tak přibylo pár komplikací s jeho stavem, ale už je v pořádku.
A takový další pro mě zlomový bod nastal když mě začali bolet nohy jak mi pomalu přicházely k sobě. Dostala jsem hysterický záchvat, že s nima nemůžu pohnout a byla poměrně otravná pacientka pro sestřičky. Zavolala jsem manželovi aby si se mnou povídal abych přišla na jiný myšlenky a za půl hoďky to přešlo.
Pak už šlo vše jak pomásle. Jak mi k sobě přišli nohy, snažila jsem se co nejdřív postavit abych mohla za synem na JIPku. Z téhle sekce jsem se vzpamatovala nejrychleji. Asi mě hnalo dopředu vědomí, že musím být funkční abych mohla chodit za synkem. Jak jsem za ním pořád běhala s odstříkaným mlékem a svým způsobem se přemáhala, tak se mi z jedné strany rozjela ošklivě jizva, ale začala jsem ji pak mazat heřmánkovou mastí a není po tom ani památka. Jizvu mám teď nejhezčí.Kupodivu ani převis nemám tak hroznej. Řekla bych, že je srovnatelnej jak po druhé sekci. Lépe jsem se stáhla jak po druhé sekci. Vypadám celkem dobře, skoro jak před otěhotněním 😉
Třetí sekce je svým způsobem jako druhá. Víš do čeho jdeš a co máš čekat. Stále tě ale může něco neočekávaného překvapit. Mě překvapil ten histerák jak mi začaly přicházet k sobě nohy. To jsem předtím nepociťovala.
Snad jsem na nic nezapomněla. Kdyby tě něco napadlo na co se chceš zeptat, ak napiš 😉

bambulka814
28. pro 2012

@lamarika dakujem za info, uf, ten hysak musel byt neprijemny, viem to pochopit, aj mne sa obcas taketo panicke stavy stavaju 😕 len verit, ze to na mna nepride tam 😝

molka
29. pro 2012

Ahojte, mne sa to už pomaličky blíži, zatiaľ som rozhodnutá rodiť vaginálne a verím, že to dobre dopadne.
Jazvu mám peknú, hrúbka asi 8mm. Môj pôrodník vravel, že jeho hrúbka jazvy nezaujíma, skôr je dôležitá elasticita.

bambulka814
30. pro 2012

@molka juj, tak drzim velmi palce 🙂 drz sa, drz sa!

molka
30. pro 2012

@bambulka814 ďakujem a ty ako? Budeš rodiť vaginálne?

bambulka814
31. pro 2012

@molka asi nie, nejak to vzdavam dopredu...ten prvy porod (12 h, potom sekcia) pre mna nebol nijak extra prijemny zazitok, bolesti jak hovado a simonko nie a nie von...takze obavam sa, ze by to malo opat podobny priebeh, som zase uplne zabetonovana 😒 jedine, ze by pri mne stali vsetci svati, dosla som tam na 8 cm otvorene a hlavicka medzi nohami 😀

ale fandim kazdej odvazlivkyni, to je jasne 🙂

molka
31. pro 2012

@bambulka814 ja som mala taký prvý pôrod, už som bola skoro celkom otvorená, ale nakoniec bola akútna sekcia. Pri druhom dieťati som mala kontrakcie len pár hodín a zase sekcia. Teraz si verím, už to nevzdám. 🙂
Ak si neveríš, tak to naozaj nemá cenu skúšať, pretože psychika je pri pôrode veľmi dôležitá. A nikdy nevieš, možno naozaj prídeš do pôrodnice otvorená a iba zatlačíš. 😀

natama
3. led 2013

zdravim vsechny v novem roce, at se vam splni vsechno, co si prejete! 😵
@molka ty brdo 8mm, to mam stejne tlustou jizvu jako ja zdravou delohu okolo jizvy 😅 to je parada, drzim vam moc pesti!

miranda77
autor
5. led 2013

ahojte maminy ... zdravím v novém roce a přeji všem spousty pozitivních zpráv, lásky, radosti a zdraví celým rodinám!!!
U nás včera proběhla kontrola - vše v pořádku, jizvu jsme neměřili, protože byl problém ji na té děloze vůbec najít (podotýkám, že má pan doktor nový ultrazvuk, takže to nebylo vadou přijímače 😅 ) - tak snad je to pozitivní zpráva 😉

crawler
5. led 2013

Ahoj holky, už před pár měsíci jsem se tu u vás trochu zapojila...nyní už se mě diskuze týká víc, i když jsem měla jen 1 sekci...pevně doufám, že se mi podaří porodit přirozeně, ale stejně mám obavy...☹

jinak k tomu měření jizvy...to nechápu...byla jsem poměrně u odborníka a ten mi na utz ve 30tt řekl, že se jizva dost dobře nedá poměřit, protože na konci těhu je celá děložní stěna tak ztenčená, že to prostě nejde...takže jedinou radu, co jsem dostala je, že pokud bych měla kruté bolesti v oblasti jizvy, tak hned jet do porodky....

Je tu někdo, kdo měl sekci z důvodu nepostupujícího porodu a další porod byl přirozený??? Pořád mám strach, že i při druhém nebude moje tělo spolupracovat ☹ momentálně čtu porodní příběhy od Aperio - je to nádhera, ale jsem si o to jistější tím, že psychika dělá zázraky....tak se bojím, aby ta moje to spíš nekazila☹

face
5. led 2013

@crawler Ahoj, mě řekla moje gynekoložka, že pokud první porod nepostupuje, u druhého porodu se to bude velmi pravděpodobně opakovat ... zkušenost nemám, rodila jsem obě děti císařem, první akutní, druhý plánovaný se spinálem a bylo to super. 🙂

crawler
5. led 2013

@face tak to není moc povzbudivé...no já věřím tomu, že psychika a strach může způsobit úplné zastavení porodu...amožná, kdybych nebyla v porodnici, ale doma ve svém pohodí a měla víc času, tak by porod vypadal jinak...těžko říct,,,nicméně...prosím Tě, co bylo super na sekci? Je teda fakt, že spinál bych určitě opět zvolila, kdyby došlo i na druhou sekci - kvůli tomu "být u toho", ale jinak bych mnohem mnohem radši rodila přirozeně a ne být operativně odrozena ☹

@hejdita - ahojky🙂 nevím, zda znáš tuto diskuzi - psala mi schnek, že se Ti podařilo podruhé a potřetí rodit přirozeně...prosím Tě, mohla by ses podělit o zkušenost ? nenutili tě do sekce? a jak to všechno probíhalo? můj první porod začal odtokem plodové vody, kontrakce hned po 5 minutách, které ovšem během pár hodin odezněly a už je nenastartovalo nic - za 16 hodin jsem se neotevřela ani o píď a to jsem dostala 2x infuze oxytocinu, ruční otevírání také 2x, klistýr...nic, pak se zhoršily ozvy miminka - rvalo se ven, ale já se neotevřela...brzy mě čeká druhý porod a zajímají mě právě zkušenosti maminke, které prožily třeba něco podobného...díky moc, když napíšeš...!

miranda77
autor
6. led 2013

@crawler z toho, co mám načteno ... s psychikou hodně pomůže dula nebo dobrá porodní asistentka (bába) - a psychika udělá opravdu hodně!!! Určitě se připrav na možnost, že opravdu porodíš sekcí, ať si to zbytečným strachem nepřítáhneš ... můžeš vizualizovat svůj přirozený porod (představovat si, jak se Tvé moudré tělo připravuje na porod,ví, co má dělat, porodní cesty se otevírají atd.) mysli v obouch verzích na to pozitivní ... určitě ti to dodá sílu!!! Držím pěsti!!!! Já nevěřím, že se zkušenost z prvního porodu musí nutně opakovat!!! Nejsou na to nějaké statistiky???

lamarika
6. led 2013

@miranda77 to gratuluju, určitě je to pozitivní zpráva!! 😉 A i Tobě šťastný nový rok 🙂

Jinak koukám, že se tady hodně maminkám blíží termín 🙂 Tak myslete opravdu jenom pozitivně a smiřte se s obouma variantama. Ono je opravdu nakonec jedno jak přijde miminko na svět, hlavně, že je zdravé a u nás 🙂

face
6. led 2013

@crawler Pro mě byla druhá sekce super oproti té první, která skončila akutně, syna jsem viděla až druhý den, nicméně vše dobře dopadlo a je zdravý, takže nakonec zdravé miminko mi vše vynahradilo. Podruhé jsem chtěla rodit plánovanou sekcí, protože jsem se velmi bála, aby to nedopadlo špatně jako poprvé, syn málem zemřel a zachránili mi ho opravdu jen díky té bleskové sekci. Podruhé jsem viděla dceru hned, byl to krásný pohodový zážitek, u porodu (sekce) hrálo rádio, malou jsem pusinkovala už při šití 🙂 hojení po druhé sekci bylo horší, měla jsem problémy s jizvou, ale celkově to byl pro mě opravdu pohodový porod. Já na výběr ani neměla, protože malá měla odhad váhy přes 4kg, takže by mě to ani přirozeně nenechali zkoušet, nicméně po prvním porodu, kdy při přirozeném porodu syn málem zemřel, jsem se psychicky na další normální porod necítila. Byla jsem ráda, že mi sekci naplánovali ... 🙂

face
6. led 2013

Ještě bych dodala, ikdyž se to sem možná úplně nehodí, ale holky, je to tak ... Kdybych poprvé rodila doma, syn by tu s náma nebyl ... Jednalo se o náhlý problém, já byla uspaná během pár vteřin, a doktorka mi řekla, že to nebylo za pět minut dvanáct, ale za pět vteřin dvanáct ... rodila jsem v Motole, ač je to opravdu továrna na děti, tak mě je to úúúúplně jedno, důležité je zdravé dítě. 🙂

natama
6. led 2013

@molka v te me odpovedi melo samozrejme byt, ze TY (ne ja) mas stejnou tloustku jizvy v tehotenstvi, jako ja normalni stenu na netehotne deloze ve zdrave casti 😉

@miranda77 to je super zprava, jen tak dal! zda se, ze tva vizualizace perfektne funguje 🙂
a jakou jsi mela jizvu pred oehotnenim, kontroloval ti ji?

molka
6. led 2013

@face keď si rodila prvé dieťa, tak ti pôrod nejako urýchľovali? Prečo zrazu nastali komplikácie?

hejdita
7. led 2013

@crawler ahoj ja se na pc dostala az dnes na mobilu se mi to nechtelo tukat 😀
takze ja rodila klarku cisarem z toho duvodu ze ji padali ozvy a tak to necheli doktori riskovat ted jak koukam s odstupem casu po dalsich porodech tak sem mela porody stejne 😀 az nato ze cim vice deti clovek nosi tim vice asi vi jak se telo chova 🙂

kdyz jsem otehotnela po 3/4 roku od sekce tak sem se i celkem bala ci to nebude problem protoze jsem rodit cisarem zase nechtela je to hodne o tom jak se v sobe rozhodnes ja se rozhodla ze to ted porodim 😀 a tak se i stalo... s klarkou sem nevedela do coho jdu tak sme jeli hned jak jsem zacala mit kontrakce po 5 minutach jak to rikaji vsude :D jeli sme vecer ..... u vsechn 3 tehotenstvi sem mela kontrakce tak ze jsem je v zaveru mela po 2-2-2 a pak 15 minutech az pak u fazy tlaceni mi to slo hezky po 1 minute na jednu minutu 🙂 takze jsem si i odpocala 🙂 u jirky jsem si rekla ze doma vydrzim co nejdele 😀 ale i tak jsem to po probdene noci co jsem uz nemohla spat vzdala a ritili sme se do porodnice tam ale z toho duvodu ze jsem byla brzo po sekci nezasahovali do porodu ..tudis vsechno prirozene ... u klraky mi po noci rano pichli vodu a tak uz to pak museli ted den odrodit ... aby se neco nestalo... i tak sem s odtecenou vodou rodila az po zhruba 14 hodinach...... u jirky jsem chodila cely den po chodbe skakala na balonu a rikala si toto vedet jsem doma .... na porod to nebylo :D ale si mne tam nechali nalez byl 2cm .... u klarky si mne tam taky nechali protoze nalez na 1cm .... no ale vratim se k tematu ...prisli sme tam kolem 7 rano jak sem tam tak chodila pul dne tak kolem 12 me skontrolovali a byla sem tak na klystir na 4cm udelali klystir a uz mne pak premistili na porodni box .... pak jsem zase jenom chodila ...a chodila ...a chodila a pritlacela jsem kdyz byly kontrakce to jsem dostala radu od tety co rodila decka tak ze to urychluje porod jenom mirne jemne pri kontrakci... no a pak sem sla do sprchy a tam sem se otevrela na 8cm pak uz si mne nechali na porodnim boxu joo tu mi pichli vodu kdzy uz jem byla tak moc otevrena .... a pak uz to byla krutarna to jsem uz jenom lezela a teda frucela jsem jak masina jsem mela svalovku 😀 tak jsem kvuli ni i na ekg byla 😀 jak jsem to poctive z hluboka dychala jak lokomotiva 😀 a pak na bok a pak uz se mi chcelo tlacit a pak uz sme tlacili jirka mnel pupenik kolem krku jenom lehce ..... jo a doktorka rekla ze kdybych to nemela v hlave tak ze normalne neporodim .... ze pokud zena neni rozhodnuta tak ze to neudela ..ze se nakonec vzda a pak uz se to i zastavi ze psychika dela hodne 🙂 moje prvni ditko co jsem rodila prirozene nebylo jako klarka 😀 krete mnela tabulkove miry 50cm a 3300g jirka mnel jako spravny kluk 3790g a 54cm 🙂 takze mne celou potrhal 🙂 az po krcek 🙂 ale dalo se to vydrzet siti bylo horsi jak porod .....

jakub to je uplne jina kapitola to sem mnela tak jito ale to co jsem byla v porodnici tak jsem byla doma ..... kdzy nastal cas porodu jirky 😀 tak u jakuba jsem si rekla a kurna toto uz boli celkem dost jirku uz jsem v tuto dobu rodila .... ale dosel muz a jelo se ...prijezd v 6 hodin rozhodnuta ze budu rodit pritozene.... pul hodiny na monitoru .... pak prohlidka pichli mi vodu byla jsem na 7cm a pak dalsi pul hodina na monitoru .... to jsem uz pak rekla ze odmitam ze budu chodit tak jsem chodila asi 15 minut na chodbe a pak uz se slo rodit 🙂 ja kdyz jsem tam dosla jsem rekla ze dojdu odrodim a odchazim ...sestricky se mi smali ale pak mi rekli ze to byla panecku parada 😅 no moje zkusenosti muzu porovnat prirozeny porod je uzasny a su rada ze jsem ho zvladla 2x dal mi vic nez ta sekce ... klarku jsem videla az po asi 4 hodinach po porodu kluky hned 🙂 a jakuba jsem konecne mnela i na brisku 🙂 ostatni se mi nepovedli neb klara sekci jirka pupecnik kolem krku a az jakub mi udelal tu radost 🙂 toz tak 😀 myslim ze jsem se celkem rozepsala napsala bych jeste vic ale uz tak myslim ze vas to bude nudit 😀 tak preju rychly porod podle tvych predstav 🙂

jo u jakuba jak zacali rikat ze padaji ozvy tak jsem rikala ze nechu jit na cisare a ze nech mne nechaji chodit ...to jsem si vydupala .... jinak teda jsem mela i to stesti ze jsem u posledniho porodu nemela streptokoka 😀 jinak bych tam musela jit strasit drive 🙂 takze chce to i nutnou davku toho co clovek chce a co ne ... ja jsem nechtela oxitocin ani nic pak uz u jakuba jenom tu vodu mi pichli tak ze sup a bylo bez vyjadreni ale i tak bylo to fajn aspon to bylo rychlejsi takze i jak kdyz se to hodi oni doktori nejsou upkne ze od veci 😀 i kdyz mne to tak nekdy pripadalo 😀

bambulka814
8. led 2013

ahojte, takze hlasim pozitivne spravy z porodnice, cakame na termin porodu a ak sa to dovtedy nerozbehne samo, tak sekcia. moj Dr nevidi problem v tom porodit prirodzene, ak vsetko dobre a hladko pojde 🙂 uplne ma to sokol, vobec som to necakala a ani s tym neratala! proste, pozreli jazvu (ma cca 4 mm, moc dobre to ale nevedel pomerat kvoli tuku 😝 ), pozreli malicku, vseto je v najlepsom poriadku, takze uz je len na prirode, nech tomu celemu pomoze 🙂

bambulka814
8. led 2013

ale inak co nehra v moj prospech je fakt, ze som uplne zatvorena, mala je vysoko a dnes ma 3 kg...teda mam robit vsetko pre to, aby som porodila..dnes idem kupit malinikovy caj, v pohybe sm neustale, beham okolo deti, plus fungujem akoby som ani tehu nebola, takze este sex no 😀

helcas
9. led 2013

@bambulka814 sleduju to a držím palečky....mě se bohužel porod do daného termínu nerozjel, takže následovala sekce, ale byla to (sice na hojení a bolest nejhorší) moje nekrásnější sekce 🙂

bambulka814
9. led 2013

@helcas dakujem! ja som pripravovana na obe verzie, takze nezblaznim sa urcite, ak opat sekcia, ak prirodzeny, potesim sa, ale zaklad je, aby sme boli obe OK, to je pre mna hlavne!

lovebaby
11. led 2013

@lamarika moc gratuluju k chlapečkovi a hlavně že je zdravej, to je nejdůležitější 🙂

lovebaby
11. led 2013

@bambulka814 to jsou fajn zprávy, přeji at ten přirozený porod vyjde, doktor je super že nebrání vaginálnímu porodu, to se jen tak nevidí 😉

lovebaby
11. led 2013

@bambulka814 jinak si myslim že pokud nejsou porodní cesty připravené nepomůže nic, u malý jsme zkoušeli všechno a nic.. u malýho už byli cesty připravenější a tam delší procházka sexík a pomohly. A maliník taky doporučuji.

bambulka814
19. led 2013

no baby, hlasim sa stale 2v1, co je trosku blbe, lebo vcera mi Dr zahlasil, ze porod vidi o 7-10 dni a to som po nociach pekne poslickovala, teda som myslela, ze som urcite uz ako-tak rozbehnuta. nie som 😒 takze kazdy den, ked som este tehu je mensia sanca pre mna porodit prirodzene, lebo malinka v brusku nabera a kedze mam velke deti, je tam predpooklad, ze do terminu to bude cca 4 kg. tak neviem...

lovebaby
21. led 2013

@bambulka814 ještě je čas do termínu, to se může ještě změnit a třeba holčička bude menší než kluci. My máme právě taky větší děti kolem 4 kg, tak se toho taky obávám, jestli se teda toho třetího mimča dočkám, manžel zatim nechce 😒
Ale ty to ještě nevzdávej, držim palce at to vyjde přirozeně 🙂

lovebaby
21. led 2013

@bambulka814 ještě je čas do termínu, to se může ještě změnit a třeba holčička bude menší než kluci. My máme právě taky větší děti kolem 4 kg, tak se toho taky obávám, jestli se teda toho třetího mimča dočkám, manžel zatim nechce 😒
Ale ty to ještě nevzdávej, držim palce at to vyjde přirozeně 🙂

lovebaby
24. led 2013

@bambulka814 Ahoj, tak jak to s tebou vypada? Moc na tebe myslim a držim palce? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru