VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

sykorka26
2. črc 2013

@miranda77 Ale pozitivní je, že jak začneš mimíska tlačit ven, tak kontra vůbec neucítíš. To bylo boží, tak jsem pak tlačila jak o život, hlavně že neucítím bolest 🙂 Jinak na tebe stále myslím 🙂 a jsem ráda, že jsi našla správnou porodnici.

miranda77
autor
2. črc 2013

@sykorka26 😀 ... tak hlavně se tomu tlačení pořádně otevřít. Díky!

sykorka26
2. črc 2013

@miranda77 Hlavně nemyslet, hlavně na to nemyslet. 🙂Ale musím říct, že teď po roce se na to krásně vzpomíná, jak ty stahy byly intenzivní a nedaly mi přemýšlet nad negativními věcmi. Na dvě kontrakce nezapomenu, ty mě totiž srazily na kolena a já prosila o epidural, ale už bylo pozděěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě 🙂 a mimi bylo za chvíli venku 🙂)))

lovebaby
6. črc 2013

@miranda77 Přeju hoooodně štěstí, koukám, že to vypadá u tebe hodně pozitivně 🙂 Hl. si užívej miminka, to je ten nejkrásnější výsledek, budu na tebe myslet. Jen ti dám malej tip, jestli třeba budeš mít kontrakce do zad, mě pomáhalo, jít do kleku v předklonu. Tak držim všechny palce 😉

tangerine
6. črc 2013

@lovebaby Tos měla poradit mně! :D Sakra ten porod bolel a napadlo mne i hříšné "nebyl by lepší ten císař?", ale hned bych si to šla zkusit znovu. Je to výzva, adrenalin, stav změněného vědomí a touha po tom, aby to tentokrát vyšlo. Škoda, že už to nezažiju.

Tak ta paní, co jsem s ní byla v kontaktu a měla teď někým rodit, už porodila. Ale bohužel to opět dopadlo císařem. Podrobnosti nevím a ani bych je bez jejího vědomí a souhlasu nešířila. Tak Mirando je to na tobě! Někomu se to přeci v tomto roce podařit musí, ne?! ;)

lovebaby
7. črc 2013

@tangerine no jo mě to pomáhalo do tý doby, než mě položili na záda a monitorovali, do tý doby to bylo v poho, tělo a miminko si řeklo, jak by nejlépe prošlo ven, otevřená jsem byla a malej nemoh vlézt do pánve 😒

a já už to taky nezažiju, třetí miminko u nás zřejmě nebude, ale moc bych si přála větší rodinu 😉

lovebaby
7. črc 2013

včera vyšel hezkej článek, dala jsem ho přečíst manželovi 😀

http://www.novinky.cz/zena/deti/306698-mit-hodn...

ratatooy
7. črc 2013

to je možny?po dvou sekcích aspon u nas je automaticky třetí sekce,ptala jsem se na to dr,ykdyž čekáme teprve druhe jak by to bylo u třetího

tangerine
7. črc 2013

@ratatooy Myslím, že my všechny (nebo alespoň drtivá většina) z této diskuse jsme živým důkazem toho, že se přirozený porod po dvou sekcích dá alespoň zkusit. I když bohužel ne všem to vyjde až do konce. Jde o to neupínat se na jednu porodnici a hledat vstřícné porodníky. ;)

ratatooy
8. črc 2013

@tangerine jo no po dvou sekcích byh do toho už dobrovolne nešla,když sem byla po pvnim cisaři a když sem se to teprve dozvedela tak sem byla sice zklamana ale pak sem se na to připravila a byla to taková pohoda že ted už nechci rodit normalne,nvic když sem videla holky po přirozenym porodu ze zadkama přímo černejma od modřin a nemohli ani 5den odlezt po svejch domů,brr,ja sem mohla jit dmu klidne za dva dny kdyby me pustily

bambulka814
8. črc 2013

@miranda77 ako? mam pocit, ze uz to mas za sebou, ci? 🙂

kamoska ma o 2 tyzdne pokus o VBA2C, prezivam to s nou 🙂

natama
8. črc 2013

@ratatooy ja byla po SC taky brzo fit, ale zpetne bych teda radsi klidne o neco delsi hojeni po normalnim porodu a moct mit deti kolik chci...

tangerine
8. črc 2013

@ratatooy Já bych do toho šla i po třech císařích, kdybych ovšem chtěla mít čtvrté dítě a s odstupem více let, což nechci. Tři děti mi stačí a navíc jsem je vždy chtěla mít blízko od sebe.
Jinak já měla po druhém císaři břicho jednu velkou modřinu a vypadala jsem spíš jako by mne někdo na ulici pořádně skopal než že jsem po plánované nekomplikované sekci. :(

@natama Moje řeč!

@bambulka814 Také na Mirandu myslím. A napiš sem, prosím, až to bude aktuální, zda se kámošce zadařilo. Jsem zvědavá, zda se to letos někomu povede a držím palce, aby jo. Dík.

lovebaby
9. črc 2013

ahoj holky, úplně s Mirandou rodim, už se těším až napíše 🙂

lovebaby
9. črc 2013

holky, jaký je to mít tři děti, je to velkej rozdíl 2 nebo 3? Rekněte mi nějaký výhody, at manžel to třetí taky chce 😉

bambulka814
9. črc 2013

@lovebaby je to super 🙂 mame dievcatko po 2 chalanoch, uplnu princeznu, priniesla tu nieco uplne ine, jemne, zenske....nemenila by som, chalani pri nej tiez trosku skrotli 😝 kazde dietatko do rodiny patri a prinesie tam nieco "svoje".

tangerine
9. črc 2013

@bambulka814 Tak to se máš! ;) My to máme obráceně - dva kluky po. Jedné holčičce a pořád si nemůžu zvyknout jaký je kluk rošťák a třesk se strachem, jaký rošťák bude ten druhý kluk. :D

@lovebaby Myslím, že až takový rozdíl už to není. Určitě o dost menší než mezi jedním a dvěma dětma, i když pokud je máš doma všechny tři hned po narození toho posledního, tak jako teď já, tak to záhul docela je. Výhody se doufám ukáží s odstupem - hlavně věřím, že budou dobrá parta a vystačí si sami - zabaví se, i si budou oporou v těžkých chvílích. Já pocházím jen že dvou dětí, ale má máma že čtyř, takže mám spoustu bratranců / sestřenice, se kterými jsem trávila dětství a každé prázdniny a bylo to super. Víc dětí je výhoda a lepší příprava do života a pro rodiče víc radosti a také možnost napravovat chyby a lépe se učit být sám sebou a rodičem. 🙂

aronek
9. črc 2013

@lovebaby přítel se taky třetímu brání ☹ taky jsem měla kluky cisarem☹ Ráda bych holčičku přirozeně, ale brala.bych klidně i kluka 😀 jen to.doma ukect 🙂

tangerine
10. črc 2013

@lovebaby @aronek U nás to bylo tak, že já chtěla tři děti vždycky, ale manžel si tím moc jistý nebyl a přišlo mi, že chce spíš jen dvě. Já jsem o tom ale často mluvila, tak si na tu představu asi zvyknul. Když přišel (z mého pohledu) čas na pokoušení se o třetí, tak mi shodou okolností došly prášky a protože HA mi za ta léta už lezou krkem, tak jsem si pro nové nešla. Ochranu jsem nechala na manželovi a ačkoliv jsme kondomy měli doma, tak jsme je vlastně ani nepoužívali. A malý se povedl na první (nechráněný) pokus. 😉 Trochu jsem si říkala, co na to manžel. Ale přijal to dobře a dokonce byl asi i rád. 😀 Takže u nás asi pomohlo to, že jsem o tom tak často mluvila, že i manžel to začal brát jakohotovou věc. 😎

tangerine
10. črc 2013

Tak co ta Miranda??? Jsem straaaašně zvědavá a i trochu nervózní. Doufám, že VŠE bylo / je / bude OK. 🙂

natama
10. črc 2013

@tangerine taky sem porad chodim nakukovat, jestli uz neni neco noveho. moc na ni myslim

aronek
10. črc 2013

@tangerine on přítel je jedináček, takže vlastně chtěl jedno a Jiřík už je navíc. Teď ho miluje, ale třetímu se brání, tak uvidím 😉 Všem tvrdím, že chci tři, tak už do něj vandrují, tak se třeba zlomí 😀

miranda77
autor
10. črc 2013

Ahojda, tak jste určitě napnuté ... no já pořád taky. Pořád pohromadě ... oproti očekávání mě nechají i přenášet. V pondělí jsem byla na kontrole a čekala verdikt k termínu a pak sekce, ale pan přimář se po kontrole na ultrazvuku vyjádřil, že to vypadá nadějně (CS7 😲 ) a že to trošku popostrčíme (uvolnění hlenové zátky, že u mě to má význam) ... až 10dní po termínu plánovaná sekce ... zkusíme prostě nechat rozběhnout přirozený porod. Skoro jsem plakala dojetím ... Tak jestli držíte palce držte dál ... !!!!

mery83
10. črc 2013

@miranda77 Ahojky dlouho jsem tu nebyla a uteklo mi urřo spoustu věcí.I to že jsi těhulka.Moc moc držím pěstičky aby to dopadlo přirozenou cestou.

tangerine
10. črc 2013

@miranda77 Teda ty to umíš udělat napínavé. :D To víš, že na tebe myslíme a držíme palce jako sběsilé. ;) Hodně štěstí. Ten přístup porodnice je super. 🙂

helcas
10. črc 2013

@miranda77 taky držím palečky a jsem zvědavá, jak to dopadne...akorát mě trochu mrzí, že jsem taky nezvolila Vrchlabí, já ho vyřadila, protože jsem našla spoustu informací o tom, že už to tam není tak "alternativní", jako to dřív bývalo a že vba2c tam rodit nenechají :/ koukám, že jsem si měla jít víc za svým a zjistit si to osobně i tam, nejen tady....

tangerine
10. črc 2013

@helcas A kde jsi rodila a jak se tam k tobě chovali?

helcas
11. črc 2013

@tangerine ja měla všechny tři sekce v ústí n. L.....tam o vba2c nechtějí ani slyšet, v Teplicích a v Kadani jsem si našla 2 porodníky, kteří byli ochotní do toho jít....dala jsem si ale podmínku, že se rozrodím do 39+0...jak kvůli velikosti dítěte, tak kvůli tomu, že kdyby měl proběhnout císař, tak jsem chtěla jedině v Ústí a ne jinde (první bych neřešila, ale třetí v pořadí, to jsem chtěla podstoupit tam, kde to mám už vyzkoušené a vím, že to tam uměj.. no a oni mě objednali na týden před termínem, původně chtěli i 2 týdny před)..a jelikož jsem se nerozrodila a na blížící se porod vůbec nic neukazovalo, šla jsem tedy i potřetí do té sekce..v Ústí klasika, nemůžu si stěžovat, vše nám vyšlo krásně, jelikož nás tam znají, tak se k nám asi chovali i o chlup líp, ale prosadit si něco jiného, než na co jsou zvyklí, to je nemožné...třeba mít manžela na sále (prý to nejde, že by se tam nevešel, že je tam spousta lidí!!!!!!!!!) nebo přiložit dítě k prsu na sále..než se to změní, to bude ještě trvat!

tangerine
11. črc 2013

@helcas Aha. No já jsem si zase dala podmínku, že se mi žádné dítě nenarodí dřív než v termínu porodu (nebude-li samo chtít). Takže první dítě šlo sekcí v den termínu (měla jsem jen jeden termín), druhé šlo v den termínu podle UZ, protože termín podle MS (o den později) vycházel na sobotu a to plánované sekce nedělají a třetí dítko šlo v den termínu podle UZ po spontánním nástupu porodu (asi 3 dny před termínem podle MS). Na sále se mnou byl manžel jen poprvé - u Apolináře. V Motole (druhá sekce) o tom také nechtěli ani slyšet. A při té třetí (v Příbrami) mu to také zakázali, ačkoliv na webu mají napsáno, že to lze, a ačkoliv to bylo mé přání v porodním plánu, který jinak fakt úzkostlivě dodržovali. Myslím, že mu to nedovolili proto, že šlo o akutní řez a nechtěli, aby byl přítomen případným komplikacím. Ale i tak mě tím naštvali. Jenže jsem byla tak nějak mimo, že jsem se s nima nehádala a manžel prostě jen poslechl. Myslím, že kdyby si duplicitní, tak tam mohl být.

tangerine
11. črc 2013

@helcas Jo a mimčo mi také přikládali hned na sále během šití u Apolináře i v Příbrami - opět jsem to měla v porodním plánu. Do Motola jsem si plán nedělala, ale tam by to stejně nešlo a mně navíc bylo strašlivě špatně, tak jsem za mimčo ani nebojovala a byla jsem ráda, že se sama udržím na posteli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru