VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
18. črc 2016

@bila_vrana ne, nastesti nemela..v zari bude slavit 6 let ;)

bila_vrana
20. črc 2016

@helcas Tak to je skvělé!

duchni
25. črc 2016

Zdravím, jsem po dvou sekcích. A chtěli by jsme ještě jedno. Ale mám dehiscenci (38x20x16 mm) na děloze po 2. císaři. Podstoupila jste některá opravu a pak jste měla 3. dítě? Nebo se to opravit už nepovedlo? Předem dík za nějaké info 😉

noirdame
29. zář 2016

Holky, jste tu některá co jste se pokoušela o přirozený porod po dvou císařích z Moravskoslezského kraje? Ve kterých porodnicích by tomu případně byli nakloněni?

bila_vrana
29. zář 2016

@noirdame Z moravskoslezského kraje sice nejsem, ale ve FN Ostrava tak porodit dle jednoho případu z tohoto webu lze. Paní rodil sám přednosta Ondřej Šimetka, s nímž svůj záměr rodit vaginálně po dvou sekcích předem projednala. Tak hodně štěstí a dej vědět, jak jsi uspěla!

noirdame
30. zář 2016

@bila_vrana děkuji, uvidíme, do dubna času dost. Zatím sonduji🙂

helcas
3. říj 2016

po delsi odmlce zdravim, ja se sice uz o vba2c nepokousim, nicmene hlasim svuj soucasny stav - jsem ve 27. tydnu, miminku i me se dari dobre a jizva po 3 sc drzi..drzte palecky

erinye
3. říj 2016

@helcas Držím Vám moc a moc palečky, ať to všechno v pořádku zvládnete. 😉

helcas
16. lis 2016

tak se mi to krati, drzte palecky do toho konce, cca za 4 tydny bude miminko venku, sekce se udela 2-3 tydny pred terminem..tentokrat ten konec nejak psychicky hur zvladam, jinak vsechno dobry...

bila_vrana
17. lis 2016

@helcas Tak přeji hodně štěstí, budu na tebe myslet, aby vše dopadlo nejen dobře, ale i podle tvých představ!!! Miminko bude tedy "dárek" rodině pod stromeček, jestli jsem to správně pochopila?

zdenab
25. lis 2016

@esmaralda Zdravím, čekám třetí a jsem po dvou sekcích. Mohla bych se zeptat,jak to nakonec u vás dopadlo a případně , jak jste postupovali. Díky

natama
6. pro 2016

@helcas Jak se vam dari, doufam, ze vse ok. Myslim na vas 🙂

helcas
7. pro 2016

@natama děkuju 🙂
18. nastup do porodnice, 19. sekce, zatim vse v poradku..tak uvidime, jestli se miminko bude drzet planu 😉

akankeo
7. pro 2016

@helcas juuu, tak to uz mas za par, at jste oba vporadku. Ja to loni mela podobne, ale jak to byla treti sekce a blbla sem s porodem, tak se maly narodil az po Vanocich na termin,

natama
17. pro 2016

@helcas drzim vse, co mam, at to probehne jak ma a mate krasny zazitek! tesim se na dobre zpravy! 🙂

helcas
20. pro 2016

Tak hlasim narozeni Ondry,vcera mi udelali sekci. Je veliky 54 cm a 3,86 kg ve 38. tt. Snad bude vse v poradku. Vsem krasny vanoce!

natama
20. pro 2016

@helcas moc gratuluju! At je to spokojeny chlapík 🙂
Teda ale ma poradne miry 😀
Užívejte krásných svátku s tim nejlepším dáreckem 🙂

kriistin
20. pro 2016

@helcas gratuluji

erinye
21. pro 2016

@helcas Gratuluji k miminku a jsem ráda, že Vám to dobře dopadlo. Jste inspirací pro ženy, které touží po dalším miminku, ale doktoři je odrazují. Jsem ráda, že se časy mění a už se najdou i tací doktoři, kteří Vás rovnou mezi dveřmi nevyhodí, ale dokonce si Vás vezmou do péče. 😉

akankeo
24. pro 2016

@helcas preji hodne zdravi obema a krasne svatky, at je hlavni darek brzo doma🙂. Jinak mas muj obdiv, ja mam nejak plne bryle tech svych 3 pokladu 😀

helcas
28. pro 2016

@natama
@erinye
@kriistin
@akankeo
Děkuji! Jen se necítím být jako inspirace, nerada bych, aby si maminky mylně vysvětlovaly mé 4 sekce jako úplně běžnou a bezpečnou záležitost 🙂 U mě bylo těhotenství bezproblémové (ani cukrovka tentokrát nebyla - jako u 3.), operace se povedla, hojení velice bezproblémové a rychlé, ale být to tak nemusí. S manželem jsme si ale další miminko přáli a já to prostě cítila tak, že do toho jít můžeme (po absolvovaném hysteroskop. vyšetření). Všichni doktoři i sestry, se kterými jsem přišla do kontaktu během těhotenství a pobytu v porodnici, byli skvělí, nikdo na mě kvůli tomu nebyl nepříjemný. Prostě jsme to zvládli a dopadlo to dobře a máme doma krásné a zatím hodné miminko 🙂 Podstoupila jsem sterilizaci, takže páté miminko nepřichází v úvahu a musím říct, že největším důvodem sterilizace byly mé obavy z toho, že bych do toho šla znovu, protože už teď jsem smutná, že to bylo naposledy. Kdybych nerodila sekcí, ale normálně, do pátého bych šla.

miranda77
autor
13. únor 2017

@helcas pripojuji se ke gratulaci!!! Úžasné zrpávy! My zřejmě zůstaneme u 3 dítek. :D

kolka88
21. bře 2017

Ahoj ženy 😉. Tak trochu oživení... Nejdříve díky @miranda77 za založení diskuse. Dneska jsem ji konečně celou dočetla a moc díky za cenné informace i zkušenosti, které se zde daly najít.

Jsem po dvou sekcích a za nedlouho čekáme třetí mimi. První sekce pro KP, holčička 2850 g, druhý kluk 4120 g po 17. měsících kvůli váhovému odhadu taktéž císařem (odhad 3700 g).

Od začátku třetího těhu jsem byla smířená s třetí sekcí, navíc od adventu beru hořčík, jenže... Termín u Apolináře plný, v Motole rekonstrukce porodních sálů... Takže buď HK nebo LBC. Kvůli rodině i předchozímu porodu jsem zvolila LBC a svorně čekala na 32tt, až se budu moct zapsat. A hle - u registrace na mě paní dr. "vybafla", že asi budeme rodit spontánně, že? - Cože? A to by šlo?... Od té doby pročítám diskusi a hltám info o vba2c...

Takže, dneska jsem 37+4, zapsaná v Liberci, ve čtvrtek jdu podruhé do rizikové poradny. Hořčík jsem vysadila teprve před víkendem, tak uvidíme... Váhový odhad mimi byl minulý týden 3300 g, otevřená sotva na prst, mimi hlavou dole, placenta na ZS. Jizvu a tloušťku DS nekontrolovali nebo nahlas nic neřekli. Byla jsem tak mimo, že mě podporují ke spontánnímu porodu, že jsem se zapomněla zeptat. Byla bych ráda, kdyby to vyšlo... Zatím pa 🙂

helcas
22. bře 2017

@kolka88 držím palce! bylo by to skvělé, už jen ta příležitost je úžasná! těším se na zprávu, jak to probíhalo a dopadlo

miranda77
autor
22. bře 2017

@kolka88 díky! Moc držím palce! Jsou to skvělé zprávy!

kolka88
24. bře 2017

@helcas @miranda77 @beagel500
Tak se po týdnu opět hlásím. Včerejší poradna v Liberci vypadala tak, že mi natočili mimi, vyšetřili hrdlo (ovšem až po dotázání, jinak by nevyšetřovali, že si prý některé maminky stěžovaly, že jsou pokaždé "ohmatávané") a vzali mi krev pro případ císaře.
Miminko má prý učebnicové ozvy a pohyby.

Vzhledem k tomu, že mi nedělali UTZ, tak jsem se konečně zeptala, jak je to s tloušťkou DS a jizvy. Paní doktorka řekla, že toto vyšetření se dělávávalo. Tloušťka DS a jizvy nemá vliv na průběh spontánního porodu. U každé maminky je to individuální. Tenká jizva u někoho může vydržet celé těhu i porod, ale naopak silnější může prasknout už během těhu. Během spontánního porodu budu monitorována a pokud by se něco dělo, doktor to ihned pozná a rodička ostatně taky - jiný typ bolesti, pokles ozev, změna kontrakcí... Ostatně tyto informace byste se dočetli v tématu viz výše.

Takže zatím mám stále hlavu vzhůru... V jizvě mě nebolí, jen občas táhne, když se mimi v noci nahrne na jednu stranu a já se potřebuju rychleji otočit. Termín mi tedy podle UTZ vychází na 8.4.. V tom Liberci jsou skoro až podezřele pozitivní :D Pořád nevycházím z údivu.

helcas
24. bře 2017

@kolka88 moc moc moc drzim palce a doufam, ze porod probehne tak, jak by mel ;) snad se zase pocet cisaru snizi a porodnictvi ceka lepsi casy, doufam v to uz kvuli tomu, ze mam dve holcicky a tem bych prala normalni tehotenstvi a porody

miranda77
autor
25. bře 2017

@kolka88 úplně mám slzy v očích!!! Takový přístup, vivat Liberec! Držím palce!

kolka88
31. bře 2017

@miranda77 Taky se divíte? Já jen nechápu, že to v Liberci za celou dobu trvání diskuse nikdo nezkusil...
@helcas Díky za podporu 🙂
@beagel500

A teď aktuální info ze zprávy ze včerejší poradny:
grav. 38+5, otoky rukou, mimísův odhad na UTZ (po přepočítávání kvůli většímu množství plodové vody) 3700g, stopy bílkoviny v moči (že by znak připravenosti k porodu?).
Po dotazu, jestli mám bojovnou náladu, jsem odpověděla, že zatím jo 😀
Takže zatím stále k porodu. Kontrola ve středu, termín 8.4., ale 10.4. půjdu už kdyžtak na vyvolávání. Když jsem se zeptala, jestli se to může, tak mi bylo řečeno že podle nálezu jen hodně opatrně, a když to nepůjde, tak mě asi toho 10.4. čeká rovnou císař.

Teda, vidím to hodně pozitivně. Ale jsem už tak moooc nervózní! Asi začnu dneska večer pohopsávat na trampolíně. To břicho už mám obrovský...
Tak kdo to umíte, prosím o 10 "zdrávasů" za šťastný porod.

miranda77
autor
31. bře 2017

@kolka88 je to spíše o tom, že se vše mění ... porodnice se snaží vyjít vstříc rodičkám, rodičky už chodí informované a možná už také běží boj o rodičky ... já rodila už před 4lety ;) ... fakt to děsně utíká.
Zdravase neumím, ale vzpomenu v přímluvné modlitbě ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru