VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

crawler
6. zář 2011

@mirunda hlavně, že jste v pořádku!!!držte se a gratuluju ke kojení !!!

miranda77
autor
6. zář 2011

@crawler jo, jo těžko říci ... každopádně klíč k tomu můžeš najít pouze ty!

miranda77
autor
6. zář 2011

@crawler jinak na rodine.cz tam casto pisi o mamine, ktera ceka 11dite a ma 10sekci za sebou ... tak nevim, kolik deti jste planovali, ale zrovna u tebe neni nic ztraceno 😉

crawler
6. zář 2011

@miranda77 to je šílené 🤐 ...uvidíme no..zatím nejsem ani těhu, každopádně bych si chtěla přečíst nějaké ty knížky o alter.porodech, ale nechcou se mi kupovat nové...už dost týdnů mám inzoš na MMB, ale nikdo se neozval...myslím, že i taková kniha by mi mohla pomoci...

mirunda
6. zář 2011

@fim děkuji 😵
To byla moje první reakce na chodbě, že kdejaká .... (opálenější spoluobčanka) do toho vlítně každej rok a furt rodí normáně jak kdyby se nic nedělo.. 🙄 😠 Je to nefér 😠

@miranda77 taky moc děkuji..
taky si říkám, že kdybych tu první sekci řešila víc ještě předtím, než se to vůbec stalo, tak to mohlo dopadnout jinak.. ale to je jen "kdyby" - teď už nic nezměním a musím přiznat, že jsem s tím nějak víc smířená teď, než před druhou sekcí.. jsem ráda, že mě to netrápí, po prvním porodu jsem byla uplně na dně.. 😝

mirunda
6. zář 2011

@crawler taky děkujeme 😵

mirunda
6. zář 2011

@crawler jinak sestra v porodnici, když se dozvěděla, že bych v budoucnu chtěla ještě třetí, tak mi říká, ať neblbnu, jaký je to děsný riziko jako třetí císař atd.. a že prej mám holčičku a kluka, tak že další pohlaví už není, tak co bych chtěla 😀 Jak kdyby nejdůležitější bylo, že máme páreček 😀 Tak ta mě dostala.. už teď jsem rozhodnuta, že do třetího půjdem, ale až třeba za 5 let.. víc dětí stejně nedáme ani finančně, ani na ně nemáme místo.. ale třetí prostě jo!

lovebaby
6. zář 2011

@mirunda Ahojky, moc gratuluju k chlapečkovi, hl. že vše dobře dopadlo. On když člověk se rozhoduje, tak si nechá poradit lékařem, zdraví dítěte je nejdůležitější, prostě to miminko je v danou chvíli nejdůležitější.
Jinak u nás taky právě proto, že máme páreček tak se každej diví že bych chtěla ještě jedno. Já bych třetí dítě moc chtěla ale manžel ne, takže to je těžký.

lovebaby
6. zář 2011

jinak holky to zastavení porodu může způsobit i to prasknutí vody! Někdy to zesílí kontrakce a někdy je to ke škodě, prostě se člověk těma kontrakcema může líp otvírat, ale mimčo nemusí dorotovat a nesestupuje!
Já přijela do porodnice na 8 prstů, pak šup na sál, ležet na monitoru, prasknou vodu a hlavně honem chvátat!
Možná kdyby měli víc trpělivosti, nebo jsem se mohla pohybovat, mohl malej dorotovat a mohlo to být jinak ☹

fiallinka
6. zář 2011

@mirunda gratuluju k prďolovi - ono jak je ten císař za těchto okolností, tak většinou převáží ten pocit vděčnosti za zdravé dítě, než lítost nad císařem, takže ´to je aspoň určitá "výhoda"... člověk nikdy neví, jak by to dopadlo normálním porodem, třeba dobře, ale já bych za situace, kterou popisuješ, s cs neváhala, protože už špatné zkušenosti mám...

lovebaby
6. zář 2011

tady je odpověd na jeden dotaz, toto se týkalo i mě u obou dětí, obě děti v pravém zadním postavení, tudíž komplikace u porodu, dítě déle rotuje a velké zádové bolesti, píše tam i o tom píchnutí vody..

http://www.rodina.cz/dotaz6840.htm

lovebaby
6. zář 2011

tam je blbý i to, že po císaři při těhle komplikací radši udělaj císař, protože nemůžou skákat po břiše, aby nepraskla děloha, a kor když má dítě nad 4kg jak to bylo u nás 😒

mery83
6. zář 2011

@fim Jé tak to jsem nechtěla to mě moc mrzí.

mery83
6. zář 2011

@mirunda moc gratuluji k miminku a přeji hooodně zsravíčka. 🙂

crawler
6. zář 2011

@mirunda mě přijde, že poslední dobou čím dál více párů hraje jen o to mít páreček 😝 šmankote...samozřejmě jako matka bych ráda i dceru, kterou budu moci strojit do šatiček a plést copánky, ale jako i kdybych měla mít 3 syny tak budu šťastná, že jsou zdraví 🙂 jo a myslíš, že rozdíl v zahojení jizvy je? jako že po 2letech od sekce je třeba jizva "míň" zahojená než po 5 letech?

mery83
6. zář 2011

@mirunda To musela být blbá sestra a neprofesionální.Já třeba páreček nemám a nějak mě to netíží,no byla to husa.

proandreu
7. zář 2011

Holky, děkuji za info, zatím to není aktuální .., protože těhotenství ještě nemám potvrzeno od Mudr., ale test mi vyšel pozitivně, tak uvidíme 🙂 . Všem hezký den a pokud vše klapne a vybude mi trošku časz, ozvu se. 😉

miranda77
autor
8. zář 2011

zdroj:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.14...
přes překladač:
Pozadí Soud vaginálního porodu po císařském (VBAC) je považován za přijatelný po jednom císařském řezu (CS) se však ženy, které chtějí mít soud po dvou CS jsou obecně nejsou povoleny ani řádně poučeny o účinnosti a komplikací.

Cíl Chcete-li provést systematický přehled literatury o úspěšnosti vaginálního porodu po dvou císařských řezů (VBAC-2) as nimi spojených nepříznivých pro matku a plod a v porovnání s běžně přijímané VBAC-1 a alternativní možnost opakování třetího CS (RCS) .

Rešeršní strategie Hledali jsme MEDLINE, EMBASE, CINAHL, Cochrane Library, Aktuální kontrolovaných studií, které HMIC databáze šedé literatury databáze (SIGLE, Biomed Central), pomocí vyhledávací termíny císařský řez, císařský, C * REAN, C * Rian, a sítí nadpisy " Vaginální porod po císařském řezu, v kombinaci s druhým hledaný řetězec dva, dvakrát, druhý, více.

Kritéria pro výběr žádné randomizované studie bylo k dispozici u série nebo kohortové studie byly posouzeny z hlediska kvality (STROBE), 20/23 dostupné studie zahrnuty.

Sběr a analýzu dat dvěma nezávislými recenzenty vybrán studií a abstrahovat a tabulkových dat a podělit se o odhady byly získány na úspěšnosti, ruptura dělohy a dalších nepříznivých pro matku a plod. Meta-analýzy byly provedeny pomocí RevMan-5 porovnat VBAC-1-2 ve srovnání s VBAC a VBAC-2 ve srovnání s RCS.

Hlavní výsledky VBAC-2 úspěšnost byla 71,1%, ruptura dělohy sazba 1,36%, hysterektomii sazba 0,55%, 2,01% krevní transfúze, novorozenecké jednotce přijetí sazba 7,78% a perinatální asphyxial zranění / úmrtí 0,09%. VBAC-2 ve srovnání s VBAC-1 byla četnost 4064/5666 (71,1%) oproti 38 814 / 50 685 (76,5%) (P <0,001), spojené ruptura dělohy sazba 1,59% oproti 0,72% (P <0,001) a hysterektomii ceny bylo 0,56% oproti 0,19% (P = 0,001). Porovnání VBAC-2 ve srovnání s RCS, hysterektomii sazby 0,40% oproti 0,63% (P = 0,63), transfúze 1,68% oproti 1,67% (P = 0,86) a febrilní morbidity 6,03% oproti 6,39% (p = 0,27). Nemocnosti matek na VBAC-2 byla srovnatelná s RCS. Novorozenecké nemocnosti údaje byly příliš omezené k tomu platné závěry, nicméně, žádné podstatné rozdíly uvedené v VBAC-2, VBAC-1 a RCS skupiny míry přijetí NNU a asphyxial zranění / novorozenecká úmrtnost (Mantel-Haenszel).

Závěry ženy žádající o zkušební vaginální porod po dvou císařských řezů by měla být poučeny vhodně s ohledem na dostupná data o úspěšnosti 71,1%, ruptura dělohy sazba 1,36% a srovnávací nemocnosti matek s možností opakování CS.

miranda77
autor
8. zář 2011

na rodině.cz je přeložený výcuc: 😀
Výsledky: Úspěšnost VBAC-2 71.1%, rupura dělohy nastala v 1.36%, hysterektomie v 0.55%, krevní transfúze 2.01%, 7.78% novorozenců přijato na neonatologickou JIP, poškozeno asfyxií nebo zemřelých bylo 0.09%.

Porovnání VBAC-2 versus VBAC-1: 71.1% versus 76.5% (P < 0.001, tj. po jedné sekci je o něco vyšší šance na úspěšný vaginální porod); podíl ruptur je po 2 sekcích dvojnásobný 1.59% versus 0.72% (P < 0.001) a podíl hysterektomií 2-3 násobný were 0.56% versus 0.19% (P = 0.001).

Porovnání VBAC-2 versus RCS (opakovaná sekce) ukazuje, že to ale vyjde v relevantních faktorech u toho třetího porodu prakticky nastejno: hysterektomie 0.40% versus 0.63% (P = 0.63), transfúze 1.68% versus 1.67% (P = 0.86) a horečky 6.03% versus 6.39%, (P = 0.27). Mateřská morbidita (komplikace) VBAC-2 byla srovnatelná s RCS. Na sledování neonatální morbidity nebylo dost dat, ale podíl přijatých na neonato JIP a postižení/smrt v důsledku asfyxie byla ve skupinách VBAC-2, VBAC-1 and RCS srovnatelná.

lovebaby
9. zář 2011

@miranda77 super, takže kdyby náhodou u nás bylo třetí miminko, zkusim to přirozeně a nenechám se odradit, to už by musel být opravdu závažnej důvod, to bych do sc šla ale v epidurálu, měla jsem pokaždé celkovou narkozu a mimča viděla až čistý ☹

jinak holky jsem zvědavá jestli to třetí mimčo u nás bude, já bych chtěla tak za 4 roky,nee za dýl, dokud si tělo pamatuje ty předchozí porody, otvírat bych se mohla rychleji, když nebude velkej rozestup, co myslíte?

mery83
10. zář 2011

@miranda77 Já jsem měla větší komplika při první sekci jak u druhé,takže třetí by moh být normální uplně v poho.

mery83
10. zář 2011

Ahojte holky,tak jsem si pěkně dva dny poležela v horečkách,ale dnes už je lépe jen unava?
Jsme byla s malou v poradně a dr se mě ptala kdy už vlítnam na to další jsem na ni hleděla,že to chtějí nějak brzy.Všeci mi říkaj ať si pořídím další mimčo co nejdřív.Si říkám,že příští léto by to mohlo vyjít.

miranda77
autor
10. zář 2011

@lovebaby ona je svodná anesteyie take pri opakovanzch sekcich bezpecnejsi ...
jinak jsem yatim nikde necetla, jak dlouho si telopamatuje ... ja na to brala homeopatika

@mery83 😅 hlavne se nenech"uvrtat" do neceho, oc nechces 😉

miranda77
autor
10. zář 2011

@mery83 a co ty vajecniky?

mery83
11. zář 2011

@miranda77 Vaječníky už taky přestaly,asi jsem to vypotila všechno naráz,ale myslela jsem že je po mně.Myslím,že příští léto to bude tak akorát,hlavně uvidím jak na tom budu celkově a jak bude malá hodná.

mery83
18. zář 2011

Ahojte tak nevím jestli to je už 14 dní,ale ms se dostavila v plné síle.
Jinak jak se tu máte?

miranda77
autor
19. zář 2011

@mery83 no je to asi 14 dní 😀 ... takže jsi zdravá jako rybička 😉 . Já jsem se stala tetou předevčírem tetou ... mám neteřinku Kamilku (48cm, 3070g). Sekcí ... tak mne to za ně mrzí.

mery83
19. zář 2011

@miranda77 Moc moc moc gratuluji a nejduležitější je že jsou zdravé.Jak to,že sekcí?Přijde mi že to teť dělaj jak na běžícím pásu.Se stim nese...... a prostě řežou. 😖

lovebaby
19. zář 2011

ahoj holky
jo tak moje segra taky porodila císařákem, taky mě přijde že je jich nějak moc 😒
jinak já ted mám tolik starostí, děti nachcípaný, takže ted jsem se s tim moc netrápila. Manžel mi řek, že třetí nechce, takže se na to taky už neupínám ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru