VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
23. bře 2011

@esmaralda a nejdále znamená v kilometrech kolik??

esmaralda
23. bře 2011

@miranda77 asi 10km.Autem v dopravní zácpě jsme tam do 20-ti minut.Tramvají 40 minut.

miranda77
autor
24. bře 2011

@esmaralda 🙂 nejdále .... tak to je paráda

esmaralda
24. bře 2011

Tak dnešní noc jsem strávila v porodnici,v 10 hodin bolesti po 3 minutách,tchýně rychle jela hlídat děti a na monitoru ani kontrakce.Připadala jsem si jako největší blbec,když mi ráno přišel doktor a medici říct,že to byli poslíčci.Ale už jsem otevřená na 1 cm,takže mimi už se chystá na svět.Mám to očekávat každým dnem.Snad už nebudou žádné fa
lešné poplachy.

@miranda77 já chtěla rodit v jiné porodnici,ale bohužel chtěli jen císařský řez.

miranda77
autor
24. bře 2011

@esmaralda no já mám nejbližší porodnici 10km - autem nebo vlakem ☹
no ale kdo ví, kde budu nakonec rodit ...

jo, jo tenhle pocit znám ... ale lepší jet pětkrát zbytečně než jednou pozdě ... a jinka mám radost, že se to tak hezky chystá!!! Myslím každý den!

esmaralda
28. bře 2011

V pátek 25.3.2011 ve 12:25 se nám narodila holčička Terezka,váha 3650g,délka 49cm,spěchala na svět dříve,ale narodila se po dlouhém porodu přirozenou cestou.Dnes nás pustili domů,brzy popíšu jak to probíhalo,ted se omlouvám,manžel jde pro syna do školy a zvykáme si na sebe.

miranda77
autor
28. bře 2011

@esmaralda NÁDHERA!!! Skoro se mi chce plakat dojetím ... A samozřejmě OHROMNÁ gratulace!!!! Moc se těíšm na podrobnější info a přeju zdravíčko, brzkou rekonvalescenci, spoustu radosti a lásky celé rodině!!!!

natama
28. bře 2011

@esmaralda strasne moc gratulujeme!!! taky se mi chce uplne brecet 🙂 moc moc zdravi, lasky, spokojenosti, stesti atd. atd. 😵

m1535
28. bře 2011

@esmaralda strašně moc ti gratuluji,sice na tyto stránky nepřispívám,ale jelikož jsem po 2 císařích a dalšího potomka čekám v květnu,tak mám radost,že jsi jedna z mála maminek,kterým se povedlo porodit normálně.My jsme bydleli v Ostravě a poté se přestěhovali do Opavy,kde jsme koupili větší byt pro naši malou smečku.Ráda bych zkusila také VBA2C,takže budu ráda za tvé příspěvky a zkušenosti.

klarves
30. bře 2011

Esmeraldo, také se přidávám s ohromnou gratulací, jsi pašák, fakt 🙂 🙂 🙂 Jsi obrovská naděje pro všechny holčiny, co se také chtějí pokusit rodit po sekci/sekcích přirozeně a hlavně důkaz, že to opravdu jde. Mám obrovskou radost a přeji Tobě i Terezce hodně zdraví, štěstí, pohody a ať se Vám holky daří 😉 Všem ostatní holčinám přeji, ať se jim to také takhle pěkně povede a kdyby náhodou ne, tak Vás bude hřát pocit, že jste se o to alespoň pokusily. Hodně štěstí všem a nezlobte se, že Vám sem zase lezu, ale když jsem objevila tuhle krásnou zprávu o Esmeraldě, nešlo nenapsat 🙂 Mějte se nádherně 🙂

miranda77
autor
1. dub 2011

@esmaralda teda ty nás napínáš!!! 😀 😀 😀 Doufám, že jste v pořádku a dobře se sžíváte...

@m1535 bylo by super, kdyby se VBA2C povedlo i Tobě!!!! Maminek,kterým se to povedlo je docela dost ... ale nikde se o tom moc nepíše ... tak jestli sem ještě zavítáš ... vzpomeneš si a najdeš čas... prosím napiš i Tvé zkušenosti o cestě za"normálním"porodem ... předem děkujem 😉

natama
1. dub 2011

@miranda77 taky sem nakukujes kazdou chvili? 😀
jo, jeste jsem se te chtela zeptat, jak ta deloha vypada ve skutecnosti vis? zda ten DDS byl skutecne tak tenky? ja si nechala vytisknou tu zpravu o prubehu sekce a tam mam "tenky DDS - 2mm".
no a ty az budes resit, kde by te nechali rodit prirozene, myslis, ze se najde nekdo, kdyz uz ta druha byla mimo jine kvuli tenkemu DDS nebo jim to nebudes rikat? teda jestli jsem to pochopila dobre, ze ten druhy byl i z tohohle duvodu...

miranda77
autor
2. dub 2011

@natama dolní segment se ztenčuje v průběhu těhotenství ... čím více je děloha napnutá-větší, tím je tenčí - takže když je dítě veliké nebo hodně vody, je děloha napnutá a na konci těhu se pak můžeš dostat na velmi malé hodnoty dds ... domnívám se, že v dalším těhu může být vše jinak ... myslím, že u mne byla rozhodující velikost dítěte - ultrazvukem to měřili 3x a ani jednou se nedostali pod 3,8Kg-což je/byla pro ně taková hranice (měřím 164cm a pánev není nijak široká) i pohmatem se doktorce zdál plod velký ....
určitě to budu řešit ... asi až otěhotním a půjdu na kontrolu po třetím měsící ... zprávu zatím nemám, ale předpokládám, že kdyby byla ruptura v minulém těhu, tak by mi to řekli :o, ztenčení tolik nevadí ...
ty už zprávu máš? ... že bych si pro ni taky došla? 🙄

natama
2. dub 2011

@miranda77 to me ted zpetne taky stve, ze mi tu jizvu merili ve 40tt a byla podle nich v ty prvni porodnici 3mm a to ze bylo malo, ze by musela byt min 3,5. Jenze uz nikdo neresil, ze to obvykle kontrolujou v 36-38tt a tam v tehle porodnici maji cut-off tech 3,5mm. Ridili se stejnou hodnotou v ruznych tydnech, nikdo neprihlid k tomu, ze uz mam o 2-4tt vic, nez kdyz tuhle hodnotu hodnotej. Zkratka tam fakt radi rezou...
ja si tu zpravu nechala pri odchodu z porodnice vytisknout. jo a jeste tam vlastne bylo "tenky DDS - 2mm - prosvita vak blan". Tak teda nevim, co si pod tim predstavit, jestli tam uz byly nejaky dehiscence nebo jestli ta delozni stena je pri 2mm nejak "pruhledna". No a jestli pokud teda nevadi ztenseni, jestli vadi ty pripadny rozestupy. Jo a kdybych se uz primo pri ty sekci neptala, jestli je ta deloha opravdu hodne tenka nebo si nenechala vytisknout tu zpravu, tak bych se to ani asi nedozvedela si myslim.

esmaralda
2. dub 2011

Moje malá smečka už spinká,tak snad vše stihnu napsat.Ve čtvrtek ráno mě pustili z porodnice domů s tím,že mám jen poslíčky.Přes den se nic nedělo,s manželem a dětmi jsme byli na procházce a večer mi začalo tvrdnout břicho.Nepřikládala jsem tomu zvláštní význam,protože tvrdnutí mám téměř od 25 tt,jen to bylo trošku intenzivnější.Manžel mi se smíchem řekl,že tuto noc by se rád vyspal a nikam nejede.Já mu s úsměvem řekla,že může být bez obav,taky se nikam nechystám.V 8 hodin večer jsem uložila děti a šla si lehnout taky,manžel seděl u počítače.Vzbudila jsem se o půl druhé ráno,kdy už jsem měla silné křížové bolesti.Vzbudila jsem manžela a řekla at rychle vstává,že už je to tady.Podíval se na mě a když viděl že se opírám o zed a prodýchávám kontrakce vyskočil z postele a ptal se mě,co má dělat.Kontrakce byly po 7-mi minutách,my zavolali tchýni na hlídání dětí,a jeli do porodky.Tchýně měla samozřejmě radost,že ji opět budíme,byla i nepříjemná,ale neměla jsem chut to řešit.Mezitím jse m se osprchovala a umyla si hlavu 😉 V porodnici natočili monitor,sestra nademnou pojídala koláč a řekla:No vy asi budeta opravdu rodit(chytla jsem stejnou směnu jako minulou noc)a volala doktora.Přišel mládenec,možná mladší než já,nebot nevěděl co má udělat dříve.Vyšetřil mě,zjistil že jsem otevřená na 3 cm a začal se mnou diskutovat o přítomnosti mediků na porodním sále,poté mi řekl,že lékař nastupuje službu v 6 hodin,naštěstí byl pátek,tak jsem chodila tam a zpět po por.boxu.Já jen funěla a manžel na mě hleděl a tvářil se jako by měl rodit on.Asi o půl sedmé přišel můj lékař,který souhlasil s porodem Non lege Artis.Provedl vnitřní UZ vyšetření,jizva ztenčená na 3mm a čekalo se jak se to bude vyvíjet dále.V 8 hodin jsem byla otevřená na 5 cm,každou chvíli chodil lékař,na nic se neptal,jen mě pozoroval a kontroloval monitor,který byl častější než obvykle.V 10 hodin to bylo stále 5 cm,PA mě chválily jak jsem šikovná,že nekřičím,že jiné mamky už vyvádějí.Poté přišel lékař,že píchnou plodovou vodu,at zrychlí porod.Asi to opravdu pomohlo,protože si pamatuji jen zkroušený výraz manžela a svůj jekot.Dostala jsem balon,at jdu hopsat do sprchy a rady jak správně dýchat.Bohužel nic nepomáhalo a já začala litovat svého rozhodnutí neprovést císařský řez.Asi mě tady budete mít za hysterku,ale chvílemi už jsem visela na zdi a byla jsem to já kdo přemlouval doktora k cís.řezu.Nebyla jsem schopna normálně komunikovat a manžel byl ten,kdo mi měnil vložky a nechal si nadá

esmaralda
2. dub 2011

vat,že za vše může jen on.Doktor měl naštěstí rozum a odmítl udělat SC,i když jsem o něj ke konci prosila.Když jsem byla ve sprše tak jsem slyšela mluvit PA k manželovi,že mě musí dostat ze sprchy,jinak že tam porodím.Cesta 5 metrů ze sprchy na lůžko trvala 15 minut,zkrátím to byly tam doktoři,medici,2 Pa,já řvala jak tygr,manžel sáhnul malé na hlavičku když byla napůl venku,celou dobu povzbuzovaly,ale já už to moc nevnímala.Manžel měl strach,že umírám,když viděl tu krev kolem,hned poté mě šili,malou nepřiložili a dělali kontrolní UZ.Poprvé jsem manžela viděla brečet,když mi děkoval,malou popisoval a stříhal šnůru.S kojením máme problémy,klidně se ptejte,nepsala jsem vše,už jednou se mi to vymazalo,tak jsem to zkrátila.Ale jsem moc štastná!Byla to ta nejskvělejší věc v mém životě a pro manžela hodně silný zážitek.

esmaralda
2. dub 2011

@m1535 v Opavě mají téměř 20% císařů,takže už to by mě odradilo a primář opavské porodnice nemá aktualizovaný e-mail,tudíž jsem se s ním nespojila a neznám jeho názor na VBA2C.

natama
2. dub 2011

@esmaralda moc moc jeste jednou gratuluju, je to nadhera, ze to fakt vyslo! 😵 ikdyz sis to teda radne uzila...
v kolikatem tydnu jsi vlastne rodila? tim UZ pak kontroloval tu jizvu, byla ok, zadny rozestupy? nebala ses u toho, ze byta jizva mohla prasknout, ze kdyz mas takovy bolesti, ze se s ni treba neco deje? jak mi v te bajecne porodnici vykladali, jak hrozne to muze dopadnout, tak jsem z toho byla tak vystrasena, ze pri kazdy bolesti jsem se bala, jestli se s tou jizvou fakt neco nedeje 😒

esmaralda
3. dub 2011

@natama začínala jsem 38tt,doktor kontroloval tu jizvu hned po porodu a potom ještě kontrolní UZ třetí den,když mě propouštěli domů.Někde jsem se dočetla,že hraniční mez ,aby žena po císaři mohla rodit normálně ,je 5mm já měla jen 3 a nikomu to nevadilo.Strach jsem neměla,chtěla jem to mít jen rychle za sebou,ta bolest člověku nedovolí přemýšlet nad něčím jiným.Co se týče dělohy při kontrakcích,tak jsem o ní ani nevěděla,vnímala jsem jen bolesti vystřelující ze zad a nejsem si ani jistá,kdyby už se s jizvou něco dělo,jestli bych to vůbec poznala.Stejně jsem většinu času trávila na monitoru a doktoři i PA tam byli opravdu každou chvíli,takže si to dost hlídali.Ono opravdu záleží na přístupu lékaře,tebe třeba strašili,mě povzbuzovali a drželi palce.Psychika tam hrála taky velkou roli.Jo a malá měla obvod hlavičky 37cm,takže v té 2.době porodní byl opravdu problém ji vytlačit,šlo to po kouskách.

miranda77
autor
3. dub 2011

@esmaralda tak jsem si poplakala ... 🙂 je to prostě nádherný, že jste to takhle krásně všichni zvládli!!! Já jsem si říkala, že Terezka nebyla zase žádný drobek ... a ještě křížové bolesti 😲. Myslím, že hysterka rozhodně nejseš...
Měla jsi u sebe"svoji" PA nebo dulu? A jaké máte problémy s kojením? Myslíš, že to souvisí s porodem?

@natama jo, jo ... mne taky měřili jizvu, když už jsem byla 39+4 ... já jsem pořád do poslední chvíle věřila doktorům, pak jsem byla naštvaná, že jsem netrvala na vyvolání porodu v 38tt - 😠 . Pak 39+7 jsem to chtěla alespoň zkusit, ale doktroka se tvářila, že je to opravdu zbytečný ... prostě nepoměr 🙄 . No asi zajdu za doktorem pro zprávu, ať mám klid.
Jak jsi měla vělké děti?

miranda77
autor
3. dub 2011

Knihu, co teď čtu...
http://www.kosmas.cz/knihy/103829/pruvodce-prem...
Nečetla jste ji některá?

natama
3. dub 2011

@esmaralda ty jo, 37 cm, tak to je poradna kebule 😅 a ze prej hysterka, to je napad teda 😅 kojeni urcite jeste vychytate, moc drzim pesti
3mm, tak to by v tom 40tt klidne mohal mit i ty 2mm, ono na ty tloustce asi fakt nezalezi... nerikali ti, jestli jsou na tom utz videt ty jizvy dve? nebo se snazi pri tom druhem rezu riznout do stejnyho mista ze je pak zas jen jedna jizva?

@miranda77 prvni mel 3420g 9 dni pred terminem a druhy 3510 den pred terminem. a jaky nepomer? mi to porad nejde do hlavy.

esmaralda
4. dub 2011

@miranda77 Byly tam 2 PA,které jsem neznala,obě starší,ale strašně příjemné a hodné,ty co jsem měla v noci zase mladší,ale taky hodné.S kojením je problém,protože ačkoliv je to mé třetí dítě,tak je první které kojím a špatně jsem si ji přiložila a z bradavek mi tekla krev,takže 1 noc jsem kojit nesměla a dávali hydrogel.Ted ji přikládam každou chvíli a snaží se chudák.
@natama ne,mě v tu chvíli nenapadlo ptát se,ale do stejného místa by se asi netrefili.Ve 40tt těhotenství jsem mohla mít opravdu 2mm jizvu a opravdu záleží na pružnosti dělohy,než na šíři jizvy.
@m1535 A jak to vypadá s Váma?Už jsi zkoušela Opavu?

miranda77
autor
5. dub 2011

@natama - tak s vahou deti jsi na tom docela dobre ... kefalopelvicky nepomer (nepomer velikosti ditete a panve matky) ... a děkuji za tipy na cteni 🙂 ...

@esmaralda je tak držím palce ať se kojení brzy rozběhne!!! Já jsem obě děti kojila, ale první bylo také s problémy (taky krev a strašná bolest, to jsem si říkala, že porod už nemůže být horší 😝 )... dost jsem si užila a nevěřila jsem, že to zvládnu ani do konce šestinedělí, ale pak se to rozběhlo a kojila jsem do 15měsíců.

Kde jsi vyzjistila čísla/procenta sc u porodnic? Snažila jsem se to najít ... 😒

miranda77
autor
5. dub 2011

ja jsem také nahlédla do průkazek a moje děti měli obvod hlavy 36 a 33cm - no tak si říkám, že bych ten KP s hlavou 36cm asi těžko dávala 😨

a také jsem včera navštívila kinezioložku ... aby mne prohlédla, jestli mi něco v podvědomí nebrání/nebránilo přirozenému porodu a vyšlo to moc dobře (tělo proti přirozenému porodu prý nic nemá 😅 , ale lepší by bylo další těhotenství až za rok 😕 )... ještě budeme pročišťovat genetickou linii na rodinných konstelacích ...

esmaralda
5. dub 2011

@miranda77 najedu na firmy,vyhledám porodnice a většina z nich uvadí graf a procenta př.porodů,dvojčátek a také SC.Opava je moc hezká porodnice,ale to číslo (téměř 20%)mě zarazilo.U nás v Ostravě jsem vyzkoušela všechny 3 porodnice 😀
A budete tedy čekat s miminkem rok,nebo se do toho v létě pustíte? 😵
Jinak mlíka mám dost,ale malá má problém s přisátím,tak uvažuji že budu odstříkávat.Zkusím a uvidím.

m1535
5. dub 2011

Můžu se zeptat kolik je Věk Vás maminek,které chtějí zkusit porod po 2 sekcích?Já už jsem asi v jiné věkové kategorii,nebot mi bude 35 let a mám 2 děti školního věku.Na mateřskou dovolenou nastupuju až za týden,nyní jsem stále v práci a po porodu asi kvůli hypotéce stále budu.
@esmaralda a kterého doktora jsi kontaktovala?Mám to do Ostravy trochu z ruky,ale za pokus o přirozený porod by to stálo.Můj doktor mi stále tvrdí,že po 2 císařích doporučuje sekci.Díky za názory.

molka
5. dub 2011

som veľmi rada, že som našla túto tému. Tiež mám za sebou 2xSC a ak budeme mať tretie dieťa, tak by som chcela rodiť prirodzene. Pokúšala som sa o to už pri druhom dieťati, ale keďže bolo dieťatko veľmi omotané pupočnou šnúrou a pôrod nepostupoval, zvolili sme sekciu. Na prirodzený pôrod myslím už od tej chvíle, čo plánujeme tretie dieťa a zatiaľ som sa to neodvážila nikomu (okrem manžela) povedať, pretože u nás to nie je normálne. Teším sa, že v tom nie som sama a že esmeralda prirodzený pôrod po 2SC zvládla.

miranda77
autor
6. dub 2011

@m1535 mne bude letos 34 ...takže jiná kategorie nebudu :o

@molka no můžu tě uklidnit, ani u nás to není normální ... když si přečteš začátek této diskuse, tak sem napsaly dvě holčiny, které myslím vystihují většinový názor zde v Čechách ... a jak psala esmeralda rodila porodem Non lege Artis 😲

@esmaralda no já to tedy nemůžu najít ... našla jsem jen toto:
http://www.aperio.cz/9/budeme-rodit
a statistiky má jen některá z porodnic ... a tady v našem, zřejmě zaostalém, to nemá skoro žádná 😖, v Ostravě to mají všechny tři 🙄

ještě nevím, co s tím uděláme, ale vzhledem k věku se mi moc s těhotněním čekat nechce ☹ ... určitě by to byla pro doktory další záminka k sc, a taky nidko neví, jak dlouho nám to bude trvat ... třeba budu mít po druhém sc problémy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru