VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
19. zář 2012

@helcas tak jsem dnes myslela ostošest ... TAK JAK???

lovebaby
23. zář 2012

@helcas Taky na tebe moc myslim, škoda že se porod nerozjel, ale hl.je zdravé miminko 🙂 Napíšeš asi až budete s mimískem doma vid

helcas
25. zář 2012

ahoj, zdravime konecne z domova, dnes nas propustili, jsme obe (Barborka i ja) v poradku, jeste napisu...

natama
25. zář 2012

@helcas chodim sem nakukovat kazdou chvili 🙂 moc gratuluju k Barborce, preju hodne zdravi, stesti, lasky a at se ji na svete libi! 😵 tesim se na dalsi info

miranda77
autor
25. zář 2012

@helcas huraaa ... tesim se na zprávy a blahoprejuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!! 🙂

helcas
25. zář 2012

Tak jak víte, porod se do termínu sekce nerozjel, takže jsem nastoupila do porodnice a ve čtvrtek mi Barborku vyndali...nechala jsem si zavést epidurál, průběh byl fajn, i když jsem se samozřejmě bála a třásla jako sulc... Barborku jsem hned viděla a byla jsem fakt překvapená, protože jsem prostě byla přesvedčená o klukovi 🙂 měla 3,5kg a 49cm a řvala ještě než jí vystříhali z bříška (stříhali fakt děsně dlouho, nemohli ji vůbec dostat ven, to stříhání srůstů nůžkama budu hodně dlouho slyšet....a mmch dolní děložní segment byl prý tenký tak 1mm jestli vůbec, všichni se divili, že jsem se nenechala sterilizovat a důrazně mi každej, kdo se mnou měl co do činění doporučil další dítě nemít...což mě dost mrzí ://///).
Barborka šla hned po oštření do rukou tatínka a tatínek ji 2 hodinky zahříval kůži na kůži, pak už mi ji nosil na jip každé dvě hoďky a strávili u mě i s tatínkem vždycky tak půl hodinky...měla jsem obrovský štěstí, že jsem byla na jipu sama, jinak by to bylo vyloučený. Druhej den ráno už jsme byli spolu všichni tři na pokoji, další den už odjel taťka domů, aby vystřídal v hlídání babičku. Mlíčko bylo díky ranému kontaktu velice brzy - po 2,5 dnech (po první sekci až 5. den). Malá krásně saje od prvního přisátí, je nám spolu krásně a dělá nám jen radost, je překrásná.
Takže na to, že to byl císař, proběhlo vše hladce a nadstandardně oproti předchozím dvěma - aspoň tak.
Já jsem tedy tentorkát mírně invalidní, všecko mě dost bolí, minule jsem se hojila rychleji...tak snad se dám brzy dokupy, jinak to těžko zvládnu. Díky, že jste na mě všechny myslely!!!!

sykorka26
25. zář 2012

@helcas Držíme palečky,ať se dáš brzy do kupy a nic tě nebolí,aby sis mohla užívat svých zlatíček.Všech 🙂

lovebaby
25. zář 2012

@helcas moc gratuluji k narození Barborky 🙂 Je fajn že jsi rodila v epidurálu a malou viděla hned a s takhle tenkou dělohou je dobře že se porod nerozjel, kdoví jaký by to probíhalo a musela bys třeba pod celkovou narkozu. Hl. že jste obě v pořádku a trochu závidím voňavýho mimíska...snad se ještě taky dočkám 😉

lovebaby
25. zář 2012

@helcas koukala jsem na fotky , malá je moooc krásná 🙂

miranda77
autor
19. lis 2012

ahojte maminky, zdravím po delší době.... tak dnes kontrola a potvrzeno těhotenství ... tak před námi dlouhá cesta, držte mi palce ať je na jejím konci zdravé a krásné miminko v náručí ... 🙂 . Jinak jak jsem si myslela, že už mám o třetím těhotenství po sekcích skoro vše načteno, tak mi dnes paní doktorka o kritických meznícících pro dělohu - a to: 20tt (kdy se rychle zvýší objem plodové vody) a 32tt - takže zvláště v těchto termínech zachovávat klidový režim ... kvůli děloze ...

natama
19. lis 2012

kraaaasa! z celeho srdce gratuluju 😵

miranda77
autor
20. lis 2012

snad to bude k přečtení ...

helcas
21. lis 2012

@miranda77 ještě jednou gratuluju! super zpráva

sykorka26
22. lis 2012

@miranda77 Ahojky.Moc moc moc gratuluji k mimisku a budu na tebe myslet.To je krasny mam uplne husinu🙂at

bambulka814
27. lis 2012

@miranda77 velmi gratuluem!!!! mna caa porod uz za 2 mesiace, nevem cim to je, ale ako sa to blizi, nejak stracam vieru, ze to zvladnem prirodzene ☹ do porodnice sa chystam az po vianociach na kontroly, tak uvidime..

bambulka814
27. lis 2012

@miranda77 uf, citam ten clanok a az ma mrazi...uzasna odvazna zena to je...klobuk dole. a je zaujimave, co pises o tych ritickych tyzdnoch, 20tt a 32tt, no ja sa blizim k tomu druhemu, tak asi by som sa mala trosku skludnit. ale ina toto tretie tehu je uzasne zatial, naozaj, naj tehu doteraz, aj fyzicky aj psychicky.

miranda77
autor
27. lis 2012

@bambulka814 ... kdyby se to podařilo přirozeně, tak by to bylo krásné ... ale připadá mi to jako průlet naši atmosférou - přesně se strefit do správného úhlu a ještě se u toho neuškvařit ... a ty tu raketu neřídíš 😉. Takže hlavně zdravé miminko a maminku 😀 😀 😀 a dobrý pocit na duši, že miminko dostalo šanci přijít přirozeně ... Mně je tedy teď docela špatně - tak jednou týdně festově zvracím ... tak hurá do třetího měsíce 😅

bambulka814
30. lis 2012

@miranda77 ano, presne a krasne si to vystihla, veru, v rukach to nemame a to je na tom asi desive 😒 ja som asi ovplyvnena susedkou-porodnickou, s ktorou som o tom hovorila a ta mi vravela, ze mala skusenost, ked VBA2C skoncilo rupturou maternice a ze to mi netreba zazit. no netreba, komu by trebalo 😝 a co ma prekvapilo, ze ta ruptura moze nastat okrem toho, ze v tehu a pri porode aj po nom, to som nevedela.
ved to, ze strach cloveka ochromi, bojim sa, ze sa nieco stane mne alebo babatku, aj ked sa stat nemusi nic, to je jasne. uvidime..

lovebaby
4. pro 2012

@miranda77 Ahoj, moc gratuluju k těhu, sice ted nemám moc času, ale budu nakukovat jak to s tebou vypadá , přeji vše nej 😉

lovebaby
4. pro 2012

@bambulka814 jsou případy ruptury dělohy i po jednom CS...

helcas
5. pro 2012

@lovebaby
moje kamarádka ležela na pokoji s jednou maminkou, která měla rupturu dělohy při prvním - normálním porodu..a někomu vydrží i 11 sekcí 🙂 člověk dopředu nikdy neví

bambulka814
8. pro 2012

taaakze, som po UTV, dievcatko potvrdene a opat vacsie, uz dnes ma cez 2 kg, teda aspiruje na kubkovu porodnu vahu, 4200 g, takze sa pomaly, ale isto s prir.porodom definitivne lucim 😒 a uz par dni citim dost jazvu, ako sa mi natahuje, jemine, hadam to ustoji 😕 mam pocit, ze sa mi posunula o cosi nizsie, uz je to asi tym koncom tehotenstva.

miranda77
autor
8. pro 2012

@bambulka814 no máš za sebou ten kritický mezník 32tt, kdy se prý děloha rychleji natáhne se zvětšením objemu plodové vody ... tak hlavně se teď šetřit.
Já se snažím na svou dělohu a jizvu myslet pozitivně ... pořád si říkám. " Má děloha je silná a moudrá. Jizva je pevná a pružná." Už tomu začínám i věřit ... 😀 😀 😀 Každopádně jsme v rukou odborníků, když u někoho zvládnou 11sekcí ... 😅

bambulka814
8. pro 2012

@miranda77 no ano, len setrit...vies si predstavit pri 2 mini detoch 😝 ale snazim sa. sama som zvedava, ako to cele dopadne. vcera na UTV mi nemohol Dr zmerat jazvu, vravel, ze o 2 tyzdne na poradni, lebo musi ist sondou zo spodu, je to lepsie vidiet. ale ekd ju pozzeral v 20tt, vravel, ze je prijemne prekvapeny 🙂

ano, mysli na svoju jazvu pozitivne, dobry napad!

face
8. pro 2012

@bambulka814 mě v porodnici u druhého těhu řekli, že jakmile je odhad porodní váhy přes 4kg, tak je automaticky druhý císař. Dva týdny před termínem už měla malá 4100, ale o týden později při plánované sekci jen 3660g. Ale byl to pohodový porod, ač sekce, vzpomínám na to moc ráda. S prvním porodem, který skončil akutní sekcí, se to nedá srovnat. Držím palce 🙂

miranda77
autor
9. pro 2012

@bambulka814 no šetření se s dvěmi malými dětmi si moc představit nedokážu - jsem ráda, že ty moje jsem už o trošku starší 😉 ... moc držím palce!!!
@face jo, jo to je také můj případ - odhad ke 4kg a ještě ztenčení jizvy ... nakonec 3770kg (což by bylo k přirozenému porodu asi taky u mně hodně 😝 )

lamarika
20. pro 2012

Ahoj holky,dlooouho jsem tu nebyla a koukám na novinky.
@miranda77 Obrovská gratulace a držím pěsti 😵
Nakonec ani já nedorodila vaginálně. Malej šel o měsíc dřív. Spustily se mi kontrakce a nešlo to zastavit. Tady mi řekli narovinu, že mě jinak než CR neodrodí a nebyl čas něco řešit. Dokonce mi to bylo úplně jedno jak pujde malej ven. Měla jsem o něj strach aby byl v pořádku když jde dřív.
Týden jsme si pobyli na JIPce u nás v Třebu a pak týden v Brně, protože tady nemáme takový odborníky. Maximek měl potíže s strávícím ústrojím (nezvládal zpracovat potravu), pak měl ještě krev ve stolici a pak takový ty klasický problémy předčasňáků jako je vynechávání srdíčka, neudržení teploty. . .
Teď už je v pořádku a je to kluk jako buk. A já teda poprvý nemám pocit, že bych selhala, ale že jsem udělala maximum. To je ale asi tím, že jsem musela řešit důležitější věci 😉

A ještě jenom pro ty co hledají nemocnici kde by mohli odrodit vaginálně. Doporučuji Brno. Když jsme byli v dětské nemocnici v Brně, tak se am děsně divili proč jsem musela rodit CR a že tam by mě nechali rodit vaginálně.

miranda77
autor
20. pro 2012

@lamarika Ohromná gratulace k dobrému pocitu z porodu !!! A ještě větší ze zdravého krásného chlapíka!!! Užívejte si pohodové Vánoce a do nového roku spousty pohody !!! ( 😀 do klidu budete muset asi ještě odrůst 😉 )

lamarika
20. pro 2012

@miranda77 děkuji. I Tobě a Tvé rodině přeji krásné Vánoce a spousty dárečků! I když takovej poloviční dáreček tak trochu už máte zabalenej v tvým bříšku 😵 Ať tě brzo přejdou ty nevolnosti aby sis mohla plně užívat svátků! A v novém roce ať Ti vše vyjde podle Tvých přání!

Ten klid bude tak třeba za 10-15 let. . . 😀 Jestli se ještě rozhodnem pro čtvrtý, tak shruba za 20 😀

bambulka814
25. pro 2012

baby, krasne sviatky v prvom rade!!!! nech sa vam plnia sny 🙂

xcem sa opytat, tie, ktore mali 3 sekcie...aka ta tretia bola? myslim priebeh a hojenie rany? tazsie, dlhsie ako pri prvych dvoch? vdaka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru