VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
20. únor 2012

@miranda77 ty jejich odhady! já vím, že je to jen orientační, ale kolikrát se podle toho rozhodují důležité věci.. a prvního jsem měla odhady dle ultrazvku dokonce jen 3,3kg (u té polohy KP se to asi hůř odhaduje..?), pohmatem a podle velikosti břicha ale soudila dr. že bude mít víc, tak 3,5kg.. a nakonec skoro 4kg, takže rozdíl 700 g je celkem dost.. a u malé mi tvrdili, že má kilo, po těch pár dnech, že má 1100g, ale to že fakt maximálně, když dr. zavře obě oči a trošku si přimyslí a měla 1320g...a to bylo ve 30. tydnu, takže změřit se miminko dalo celkem pěkně..taky mi tvrdili, že rodit půjdu samozřejmě sekcí, protože i kdyby se porod rozjel, je ve špatný poloze (příčně) a bez vody se mi neotočí.. a no a mě se tam celých těch 5 dní otáčel a ostošest.. a kdžy jsem to vždycky dr. řekla, tvrdili mi do očí, že je to nemožný a opravdu mě přesvědčovali.. no a utlrazvuky mi dělali asi 3 za tu dobu a dítě jednou v příčné poloze, podruhé KP, potřetí příčně, ale na opačnou stranu...bohužel ultrazvuk dělal pokaždé jiný doktor, takže jsem je nemohla přesvědčit, že i miminko bez vody se otáčí. stejně tak kluk, říkali, že už se do porodu neotočí..ale dnes si myslím, že by i mohl...spousta miminek to dělá na poslední chvíli nebo až při porodu a vím,že se mi tam taky otáčel a dělal akrobatické kousky do poslední chvilky.. no jo...

miranda77
autor
20. únor 2012

@helcas jo to mne mrzí u té první sekce ... že jsme nepočkali do začátku porodu, mohla se otočit (byla zadkem dolů od 30tt a po porodu měla asymetrický polohový syndrom)...a taky by člověk věděl, že je připravená ven ... no teď už se nemá cenu s tí trápit 😖 ... jen prostě nechápu, proč se ke mne ty informace nedostaly ☹

mery83
22. únor 2012

@sykorka26 Ahojky naše duvody sekceí byly,poprvé pro nepostupující porod a preeklampsii,ale myslím si že mě mohli nechat ještě chvilku a ne hned hnát na sál.A podruhé poloha šikmá,ale nakonec se dotočila a už to neřešili.Mě třeba mrzí že jsem se neozvala a nechala jsem to na sekci.Líná huba holy neštěsí. 😢 U první jsem vubec nevěděla váhový odhad malé a u ruhé mi říkali že to bude drobeček tak kolem 3,20kg a nakonec měla 3,670g.

mery83
22. únor 2012

Holky přemýšlela jsem ,jestli se dá sekce třeba odmítnout z duvodu třeba strachu.

helcas
22. únor 2012

@mery83 to by asi neprošlo 🙂

fiallinka
22. únor 2012

@mery83 jasně, odmítnout se dá úplně cokoliv... ale dají ti podepsat reverz, ať jsou právně krytí... radši... jedině při život ohrožující situaci by tě mohli rozříznout násilím (a měli by brát v úvahu tvou zdravotní situaci, ne mimča)... ale přiznejme si, to už by ses asi rozříznout nechala tak jak tak...

baarca
22. únor 2012

@mery83 K sekci se podepisuje souhlas, bez Tvého souhlasu Tě řezat nemůžou. Jiná situace je jen akutní ohrožení života.

@helcas @sykorka26 Moc vám oběma přeju bezproblémová těhotenství a porody ať dopadnou, jak mají, hlavně, abyste vy i miminka byly v pořádku.
Já měla první sekci akutní kvůli hrozící hypoxii a druhý kvůli příčné poloze miminka, přitom ale jizvu jsem měla zhojenou výborně, DDS jsem měla 9-9,5mm. Ptala jsem na případný třetí porod, automaticky hnedka, že císař. Příjde mi, že o tom moc nepřemýšlí. Přitom věřím, že když se mi děloha zahojila dobře po prvním řezu, proč by na tom byla o tolik hůř po druhém? To jsou všechno apriori soudy, stejně tak mi u Karu doktor tvrdil, že když byla v 32tt hlavou dolů, že už se přetočit nemůže a stejně nakonec skončila napříč. Takže je škoda, že se tolik věcí bere paušálně a málokdo má vůli posoudit skutečně konkrétní stav jednotlivé rodičky.

miranda77
autor
23. únor 2012

@baarca můžu se zeptat, jakou měly děti porodní váhu?

baarca
25. únor 2012

@miranda77 Mates 3270g a Karu jen 2660g, o váze to u mne nebylo. I když já jsem prcek - 159cm a těsně před porodem Karu jsem měla asi 52kg, takže se třeba kvůli tomu nemohla přetočit, kdo ví...

sykorka26
26. únor 2012

@miranda77 To jsou pěkní doktoři.Myslím si,že tě to mohli nechat aspoň vykoušet.Ty váhy nejsou až tak velký a na fotu nevipadáš,že by jsi měla jenom metr padesát ☹.Manžel má pravdu.Jsme národ,který se neumí postavit sám za sebe.Ať se jedná o politiku 🙂 nebo i v tom zdravotnictví.No jo,ale co dělat,když jsi v nemocnici a všichni se na tebe koukají?Myslím si,že těžce zneužívají naší nevědomosti.V tomhle ohledu by mohla pomoci DULA,ale i na ni koukají přes prsty.Ach jo.Mám kamarádku,která má asi metr šedesátpět a čtyři děti a všechny měly kolem 4kilo a všechny narozeny normálně.To je prostě zajímavé.

sykorka26
26. únor 2012

@helcas A malá (malý) je v pořádku?29tt,to je mazec.Mě ještě dnes děsí Ríša coby 2kilové mimi v inkubátoru. 😲

helcas
26. únor 2012

@sykorka26 malá je v úplném pořádku, narodila se 29+6 a měla 1320g..hrozně ryhle ale přibírala a všechno zvládala díky bohu dobře, takže v nemocnici jsme pobyly jen tu nejkratší možnou dobu - 6 týdnů, než dosáhla 36ti týdnů gest. věku...a proč byl Ríša v inkub. a měl "jen" 2 kila?

sykorka26
26. únor 2012

@baarca A nepřemýšlela si o manualním přetočení mimi?Já málem u druhého šla,ale ve 34tt se díky bohu přetočila,ale co mi to bylo platný 😝

sykorka26
26. únor 2012

@helcas No 34tt odtok plodovky a konec pánevní,plus "jen" dvě kila.Ale taky je v pořádku.Jen by mě zajímalo,proč ta voda praská,když ještě není čas?Ale jinak dobré ráno 🙂

miranda77
autor
26. únor 2012

@sykorka26 no já jsem vůbec nevěděla ... jen mi přišlo divný, že mne žene na sekci 9dní před termínem ... a na to mi odpověděla, že se to tak dělá, kvůli děloze, aby byla v klidu ... což mi tenkrát přišlo rozumné 😉 ... hlavně, že jsme všichni v pořádku! 🙂

sykorka26
26. únor 2012

@miranda77 To jo,ale za jakou citovou cenu.Ach jo.Nešťastné téma ☹

helcas
26. únor 2012

@sykorka26 taky mi to s tou vodou neni jasny 🙂 ale jeste zajimavejsi mi prislo, ze se mi to druhy den zastavilo a tect prestala, dira se zaspuntovala a celkem se doplnovala, ale pak 5. den zase tect zacla... a diky tem lekum se mi ani nerozbehl porod jako takovy a dokonce mi bylo receno, ze kdyby bylo vse v poradku a v klidu, nechali by me lezet i 3 tydny s tou odteklou vodou, dokud by miminko nemelo aspon tech 33 tydnu a dozrale plice..bohuzel se zacla odlucovat placenta a tak se muselo jednat

helcas
26. únor 2012

jinak tako preju hezke nedelni rano

sykorka26
26. únor 2012

@helcas Jé a já myslela,že když už jednou teče voda,tak mimi musí být do 24hod venku,kvuli infekci.Ale tím líp,že si malá mohla ještě trošku dodělat plíce 🙂

helcas
26. únor 2012

@sykorka26 tak normálně asi jo, i když dá se čekat i dýl než 24 hodin, ale cpali do mě atb, takže by se dalo čekat i několik týdnů...

miranda77
autor
27. únor 2012

@baarca to potvrzuje moji teorii - čím menší dítko, tí je na tom děloha-jizva lépe ...
@sykorka26 no já si ale myslím, že by to byl možná problém - měřím 164cm a KP, 3720g ... k porodu v termínu by to bylo asi přes 4kg ... s tou první sekcí jsem srovnaná více než s tou druhou ...

sykorka26
27. únor 2012

@miranda77 Tak to taky nejsi nějaký velikán 🙂 To by asi problém byl.

sykorka26
27. únor 2012

Tak maminy.Dnes jsem byla na kontrole a opět jsem se ptala na přirozený porod a pan doktor mi to opravdu potvrdil.Tak Bohunice Brno,pokud není nějaký problém,tak nenutí k třetí sekci.Jsem zvědavá.Cítím,že bych to do třetice mohla dát 🙂

baarca
27. únor 2012

@miranda77 Tak to určitě, menší dítko, děloha se musí méně napínat, takže to zůžení v DDS bude menší. I když záleží určitě na pružnosti té tkáně a konkrétním případu.

@sykorka26 To jsou skvělé zprávy. Já se obávám, že tady v Praze by chtěl každý hnedka řezat.

mery83
27. únor 2012

@sykorka26 Tak to jsou super zprávy.Snad to u mě v porodnici klapne a nakonec nebudu muset na sekci.

mery83
27. únor 2012

@miranda77 Mě třba doktorka řekla,při druhé sekci že mám z prvního pevně sešity břicho a je tam dost srůstů.Muže to mít třeba vliv na další těhu? a další porody?

sykorka26
27. únor 2012

@mery83 Srůsty jako takový na porod ne,ale docela bolí.Zrovna nám docela slušný kašel a to trhání v jizvě je šílený.Dnes jsem se na to ptala Dr. a že děloha by měla být v pohodě.Myslím s těmi srůsty.Samozřejmě že je to individualní.

sykorka26
27. únor 2012

@baarca Můj názor je,že když se o přirozený porod budeš zajímat při každé kontrole (cítím se už sice jako blb 🙂 ) a argumentovat, jak se ti hojila jizva (jizvy) předešlé,tak třeba budou aspoň poslochat.No né?Já vím,to se mě to kecá 🙂

mery83
27. únor 2012

@sykorka26 No u druhého těhu mě trochu bolela jen kolem 20tt a na to mi dr řek že je to tím jak se děloha roztahuje.Tak snad to bude u třetího taky v poho.

sykorka26
27. únor 2012

@mery83 Jo já u druhýho v pohodě a po druhé sekci i když jsem byla netěhotná při prudším pohybu trhavá bolest.Ale jen jizva na břiše.No a teď je to častější.Tak že jestli teď nemáš problém,tak v těhu to tak bude taky.To je dobrý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru