VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lamarika
24. čer 2012

@sykorka26 moc bych si přála aby to vyšlo, ale tak nějak už jsem smířená s další sekcí.
Malá je kouzelná! Užívej si první dny doma!

romcovaklarka
26. čer 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, neb mám za sebou teprve jednu sekci 😅 ale doufala jsem, že tu ulovím tip, kde v Praze jsou vůbec nakloněni VBAC 🙂 Díky moc.

natama
26. čer 2012

no ja bych rekla, ze se celkem vsude 🙂 zalezi, co dal si predstavujes 🙂

natama
26. čer 2012

@romcovaklarka to bylo pro tebe :D

romcovaklarka
26. čer 2012

@natama Aham tak já se ještě nikde neptala, ale koukala jsem na takové ty přehledy o porodnicích na Aperio.cz a tam třeba píšou u Podolí, že ne 😅 Tak jsem nevěděla, co mám čekat... Předtavovala bych si novorozeneckou JIP a dobrý doktory za zadkem, kdyby něco, a jinak maximální možnou "přirozenost" a bonding 😀

natama
26. čer 2012

Aperio moc aktualni info nema. V Podoli je to mozne, pokud nebudes mit moc tenkou jizvu, moc velke miminko, prenaseni se da ukecat. Naproti tomu treba Motol jizvu neresi, na tloustce pry nezalezi, zalezi podle nich na pruznosti. Alespon tak to bylo jeste na zacatku roku 2011. Na tvem miste bych obeslala porodnice za jakych podminek ti VBAC umozni. Za sebe muzu doporucit popojet o kousek dal do Pribrami, kde uz je bezny i bonding po pripadne sekci 🙂 ale zase nemaji tu novo JIP...

natama
26. čer 2012

@romcovaklarka zas mi to uteklo 🙂

miranda77
autor
1. črc 2012

@sykorka26 OHROMNÁ gratulace!!! Mám radost!!! Moc, moc si to užívejte a přijď nás sem také někdy povzbudit 😀 !!!

miranda77
autor
1. črc 2012

@romcovaklarka já myslím, že po jedné sekci rodit přirozeně nebude tak velký problém ... v tomto případě uričtě najdeš v blízkosti bydliště přívětivou porodnici!!! Každopádně i tak to chce štěstí - držím palce!!!

miranda77
autor
1. črc 2012

takže teď vysíláme pozivitnví vlny @lamarika a @helcas ... 😎 !!!

melis7
1. črc 2012

Taky jenom nakukuju,byla jsem zvědavá,jestli se vám to některé povede.Moc gratuluju k úspěchu.
@romcovaklarka to ti snad umožní všude,ne?Nebo alespoň skoro všude,když nebude miminko moc veliké.
Já jsem takhle rodila u nás v Hradci a ani mě tedy nenapadlo,že by s tím měl být problém. 1. dítko mám SC pro konec pánevní a druhé normálně naprosto bez problémů.Tak držím palec,ať takovou porodnici najdeš. Kdyby jsi nenašla,což pochybuju,můžeš k nám,máme i novorzeneckou JIP.

miranda77
autor
2. črc 2012

@melis7 😀 mne taky nenapadlo, že by s tím měl být problém ... a šup mám dva řezy ...

sykorka26
2. črc 2012

@miranda77 No to je jasný,že dál budu sledovat,jak se to u vás bude vyvíjet a povzbuzovat jak to půjde.Každopádně přeji všem klidné prázdniny a hlavně klidné děti 😀 😀 😀

natama
2. črc 2012

@melis7 coz o to, oni to umozni, ale nekde jsou tomu nakloneni vic, nekde min, nekde jizvu meri, nekde ne, ze na tloustce nezalezi, nekde nechaji prenaset, nekde vubec, nekde vyvolavaji, jinde zase ne...

miranda77
autor
2. črc 2012

@sykorka26 děkujeme!!! A také přejeme klidné prázdniny a děti plné radosti ...

mery83
3. črc 2012

@sykorka26 Ahoj chtěla jsem se zeptat cvičila jsi nějak před porodem?Myslím Epi-no a nebo pila jsi nějaky ty čaje na podporu porodu?Já jen jestli by mi to pak třeba pomohlo.

sykorka26
4. črc 2012

@mery83 Ahojky.Necvičila jsem nic.Protože jsem neměla jistotu,že porodím normálně,tak se mi nechtělo do ničeho investovat.Sice jsem o tom přemýšlela,ale pak nic.Jen jsem baštila lněné semínko v jogurtu.Ale myslím,že Epi-no má něco do sebe.Minimálně to urychlí roztáhnutí otvoru při vlastním porodu 😀

natama
4. črc 2012

@mery83 ja zkousela vsechno mozny a nebylo mi to k nicemu, ale kdyby me treba nechali prenaset, tak by se vysledek dostavil. Urcite treba o Epi-nu si myslim, ze je super a ze kdybych nakonec rodila normalne, tak by se vysledek dostavil. jeste jsem mela zkusit ricinovy koktejl... 🙂

mery83
4. črc 2012

@natama No já právě nebyla vubec nachystaná k porodu,tak třeba by mi něco pak mohlo pomoct.Akorát semtam sem pila maliník.Ten koktej taky pak třeba zkusím,ale uvidí se jak to všechno nakonec bude.

sykorka26
5. črc 2012

@mery83 Myslím,že na porod jako takový se moc připravit nemůžeš.Buď to jsou cesty nachystané nebo ne.Já myslela,že to bude trvat dlouho než porodím,protože u druhého jsem byla na porodním pokoji přes dvanáct hodin a pak to stejně skončilo sekcí.A teď všeho všudy 3 hodiny čistého času.A to jsem na příjmu byla otevřená na 2cm.To je prostě pokaždé jinak.Každopádně nic nezkazíš,když budeš pozitivně naladěná,s miminkem se budeš domlouvat,jak by sis to představovala a jak to bude krásné,když budete hned od začátku spolu.Naše Sofi na to slyšela. 🙂 A ono to pak půjde.Uvidíš 🙂

miranda77
autor
9. črc 2012
https://www.youtube.com/watch?v=UxLiVwrEW74

... i takový muži jsou 😀

sykorka26
11. črc 2012

@miranda77 On snad byl v minulém životě ženou 🙂

lamarika
12. črc 2012

@sykorka26 musím ti říct, že ač o tom nevíš, tak jsi mi moc pomohla 😉 Včera jsem byla na kontrole na gyndě a můj gyndař mi říká, že teď bylo psané v nějakých gynekologických novinách, že nějaká paní porodila po dvou sekcích vaginálně. Tak mu říkám, že vím, že rodila v Brně v Bohunicích a že se s tebou tak trochu znám 😀 Zůstala mu pusa dole 😀 Ale teď to nejdůležitější. Asi jsi mu svým "příběhem" hnula myslí, protože už se s ním dá konečně mluvit o možnosti, že bych odrodila vaginálně 😵 Sice bych se stejně musela domluvit v Bohunicích, ale už by to alespoň nebylo s nesouhlasem mého gyndaře. Říkal, že má tedy s vaginálního porodu po dvou sekcích strach, ale že pokud o to stojím, že mě nebude do ničeho nutit. Zatím jsme se domluvili, že tuhle otázku necháme zatím otevřenou. Přece jenom se může do konce těhotenství přihodit ještě spousta věcí a dopadnout to může všelijak 😉
Ale konečně nějaký pokrok 😉

sykorka26
12. črc 2012

@lamarika To jsem moc ráda.Ale hlavně jsem moc ráda,že si tvuj dr. nechal hnout myslí 😉 Držím pěsti,aby to vše proběhlo tak jak má.A i ty jsi se dotěhulkovala do zdárného konce 😉 😎 🙂 (trochu mi to dojetím vehnalo slzy do očí 🙂

miranda77
autor
12. črc 2012

@lamarika 😀 tak to je bomba!!! Držím pěsti!

lamarika
13. črc 2012

@miranda77 moc děkuju! Ať to dopadne jakkoli, tak už mám alespoň na půl dveře otevřený 😉

helcas
18. črc 2012

AHoj všem, po delší době se hlásím 🙂 dnes jsem absolvovala ultrazvuk ve 30. tt., miminko má odhad kolem 1600g a dneska jsem asi viděla pindíka, přitom minule na UZ ve 20. tt. jsme se s manželem shodli, že jsme viděli holku :ú) takže to nakonec bude překvápko. Jizva drží, vypadá dobře, miminko je hlavou dolů, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál 🙂

miranda77
autor
31. črc 2012

http://www.cisarsky-rez.cz/
tak jsem dnes viděla zprávu z revize v 10tt síla děložní sliznice byla 13mm ... okolo jen12mm, takže jizva je snad pevná 😵

sykorka26
1. srp 2012

@miranda77 Tak myslím na Tebe,aby to šlo. 😉 Pěkný den.

helcas
1. srp 2012

@miranda77 mě dr. na začátku těhotenství taky naměřila 13mm v okolí jizvy, říkala, že je to sice ztenčené oproti normálu, ale jinak tlusté dost...jak je normální stěna tlustá? a hlavně teď už mi nikdo nic neměří a přitom teď pokročilém těhotenství by se to možná hodilo..jinak jsem už zapsaná v porodnici, na konci srpna naplánujeme termín sekce, takže budˇdo té doby porodím, nebo prostě půjdu na sekci v daný termín..ať tak nebo tak, hlavně ať to proběhne dobře 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru