VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
24. čer 2013

@karlikos děkuji!!!

bambulka814
26. čer 2013

@miranda77 nakukla som, vidim, ze uz to mas za par, velmi velmi Ti drzim palce...neboj, bude to presne taky porod ako ma byt, aby bolo co najlepsi pre Teba a Tvoje babatko. juuuj, zavidim tie prve chvile, tu vonu babatka, mnaaaam...daj mu za mna pusinku a vychutnavaj si to uplne naplno, dieta je neuveritelny dar.

lamarika
26. čer 2013

@miranda77 držím moc pěsti!

Holky s tím "stropem" je to asi individuální. Se mnou doktor počítá ještě s jednou sekcí, v pořadí čtvrtou. Nikdo, a to ani v porodnici, mi nenabízel sterilizaci. Více méně všichni počítali s tím, že si ještě jedno dítko pořídím 🙂 já už teda ne, tak nějak cítím, že už mám splněno 🙂 nicméně nevylučuji, že se mi zblázní hormony a ještě jednoho pracka si pořídíme (což by manžel chtěl)

miranda77
autor
26. čer 2013

holky máme to tu teď v závěru docela veselé - máme zaplavenou cestu, takže už dnes balím kufry a jedeme na východ ... další"důvod"nerodit v Děčíně - já bych se tam prostě v noci do porodnice prostě nedostala 😅 (nebo by to trvalo asi hodně dlouho 😝)
@bambulka814 děkuju!!! Moc jsem přemýšlela, po tom, co jsi tu napsala, proč mi na tom přirozeném porodu záleží. Je to hlavně kvůli tomu, že prostě chci být se svým miminkem - projít s ním tu životní cestu, ale teď když mám porodnici, kde vím, že pokud s miminkem nebudu já, bude s ním manžel (otec), postará se o něj, popř. o nás, nepošlou ho pryč,"neseberou" mi/nám dítě, tak si dovedu představit sekci, jako jednu z cest našeho miminka na svět ...
@lamarika děkuju!!!

bambulka814
26. čer 2013

@miranda77 si pripravena 🙂

bambulka814
26. čer 2013

@lamarika u nas podobne, dr vedel, ze 4 xceme a rata s tym, nevidi ziadne problem, ziadna sterilizacia, ani slovko pocas celeho tehu aj pobytu v porodnici (a to sa tam vystriedalo dost doktorov).

tangerine
26. čer 2013

@miranda77 No tohle bylo fajn v té Příbrami. Mimčo ze mne vytáhli, ukázali mi ho a po ošetření (které se dělo za přítomnosti manžela a na porodním pokoji, na kterém jsem se po celou předchozí dobu pokoušela porodit přirozeně) opět přinesli k přisátí. Než to se mnou na sále zkoncovali, tak bylo s manželem (a později i s mou mámou) na tom samém pokoji. A když jsme opouštěli porodní podlaží (já v posteli), šoupla mi ho sestra do náruče, takže se už vezlo se mnou a já se s ním mohla pusinkovat. Po té mi ho ještě docela dlouho nechali na pokoji a vzali si ho, až když už jsem byla hodně unavená a máma s manželem odcházeli. První noc sice strávilo mimčo u sester, ale bylo tam jen na spaní - dle mého přání mi ho vždy po probuzení nosily. Další den už jsem ho měla od rána u sebe (a to jsem z postele vstala až někdy odpoledne) a nechala jsem si ho i na noc. Nikdo se mi to nesnažil rozmluvit, ani mi ho brát. Prostě pohoda. To u Apolináře, ani v Motole neexistuje.

miranda77
autor
26. čer 2013

@tangerine ty jo, tak to je super!!! Škoda, že je Příbram tak daleko ☹ ...

miranda77
autor
26. čer 2013
helcas
27. čer 2013

@bambulka814 ahojte všechny, chodím sem nakukovat a čekám na další přírůstek 🙂 pro mě je to už uzavřená kapitola, se svými porody jsem jaktakš smířená, nemám výčitky a hlavně jsem spokojená se třemi dětmi, najednou mi nic nechybí. Možná to bylo i tou poslední sekcí, že proběhla v rámci možností příjemně, miminko, když ne se mnou, bylo aspoň na pokoji s tatínkem, u mě na jipu byli oba ten první den skoro pořád, prostě nemám pocit, že bych malou nějak ošidila (tedy až na ten porod samotný, ale to neřeším a věřím, že to osud zařídil tak, jak to mělo být ať už z jakéhokoliv důvodu - že by to nešlo, nebo že mi to mělo dát životní lekci). Mě se v nemocnici každý, včetně sanitářek ptal, jestli se nechám sterilizovat a doporučil mi to, já vždycky řekla ne a tím to skončilo, žádné přemlouvání. Nechtěla jsem se rozhodnout pod tlakem, neuměla jsem si představit už nemít tu možnost prožít další těhotenství a mít další miminko, ale teď už si to představit umím, myslím, že i kdybych měla další, byla bych ve stejné situaci i potom...prostě do určité míry mi to líto je a to by bylo i kdybych měla děti 4 nebo 5, protože přichod miminka na svět je prostě úžasnej!!! Až začnu chodit do práce a zlepší se nám fin. situace, půjdu asi na sterilizaci, ale to se ještě uvidí....držím palce všem v očekávání!

helcas
27. čer 2013

posílám fotku po narození a po 9ti měsících s bráškou a ségrou 🙂

bambulka814
27. čer 2013

@helcas su nadherni 🙂 najdem a tiez tu hodim zopar.

sykorka26
27. čer 2013

@helcas Takhle je miluju, když jsou pohromadě,ti moji 🙂

tangerine
27. čer 2013

@helcas Popsala jsi to přesně. I já to tak cítím, jen jsem to asi nedokázala přesně vyjádřit. Definitivní řešení (sterilizace) mi byla proti srsti, protože jsem si nechtěla vzít tu možnost. Těhotenství (min. ta poslední fáze) mi chybět už asi nebude, ale to narození miminka, mít možnost udělat věci jinak (správněji) než u těch předchozích dětí, víc si to užít.. (Mám pocit, že si opravdu užívám až tohle třetí mimčo a to asi právě proto, že vím, že je poslední.) Když se ale zamyslím (i procítím) víc do hloubky, tak už další dítě nechci. Jsme kompletní a teď se chci zaměřit na to, jak žít s a dávat současným dětem a jak si je všechny opravdu užívat a ne plodit další, kdy se vždy nějakou dobu vše točí jen kolem mimina. Také se chci sama dát dohromady fyzicky, apod. Je čas jít dál. Bude se mi po téhle etapě života stejskat, ale už ji vracet nechci. A tak po té, co jsem si přečetla několik příběhů sterilizovaných žen, jak buď stejně samovolně otěhotněly, nebo byly oplozeny uměle, když zatoužily po dalším dítěti, přestala jsem být proti sterilizaci tak vyhraněná (nemusí to být tak definitivní, cesta k dítěti stále existuje) a začala vidět i její výhody. Takže jsem pro sterilizaci už téměř rozhodnuta.
A ty jsi své děti a hlavně to poslední porodila jak - sekcí nebo přirozeně? Pokud to poslední sekcí, pak by se sterilizace dala uhrát na indikaci ze zdrav. důvodů a zaplatila by ji pojišťovna. Po třech sekcích (můj případ) mi to pojišťovna bez problémů zaplatí.

tangerine
27. čer 2013

@helcas PS: Děcka máš opravdu krásná. 🙂

helcas
27. čer 2013

@tangerine Jo mám taky sekce tři, já to ale pochopila tak, že při sekci by mi tu sterilizaci proplatili, ale takhle později už ne. Líp si to zjistím a až na mě nebudou děti závislé tolik, jako teď, nejmenší ještě kojím, půjdu do toho. Popsala jsi to taky tak, jak to cítím. To vše kolem miminek je krásné, ale stejně to nejde donekonečna, a při životě, jaký vedeme, bychom ani víc dětí mít nemohli...To pak člověk musí být buď hodně bohatý, nebo se odstěhovat někam na vesnici, vše pěstovat, chovat zvířata a tak a být míň závislá na příjmech. Ale samozřejmě to není jen o penězích, ale i o čase, člověk se nemůže rozkrájet a tři děti jsou až až, o zábavu máme myslím postaráno 🙂 do toho pak budou potřebovat časem naši pomoc určit i rodiče z obou stran, takže síly ještě musíme šetřit. Já navíc se taky necítím nejlíp fyzicky, mám spoustu problémů, které jsem dřív neměla, budu muset taky začít řešit sama sebe....

tangerine
27. čer 2013

@helcas Tu sekci ti proplatí i teď a kdykoliv v budoucnu (pokud se nezmění stávající pravidla). Na tom, že je další těhotenství pro tebe riziko (i když my víme, že je to jen relativní) se nic nemění, takže podmínku zdravotních důvodů splňuješ. Navíc mně to primář nabízel až při odchodu z porodnice právě s tím, že je to hospitalizace jen na dva dny a zaplatí to pojišťovna.
Jinak jsem četla i o nějakém novém ambulantním způsobu sterilizace, který jde zvládnout během 20ti minut, ale ten pojišťovnou hrazen nebude a počítám, že bude dražší než jen klasický způsob sterilizace (cca 9 tisíc).

miranda77
autor
27. čer 2013

@helcas nadherni ...

natama
28. čer 2013

@miranda77 moc na vas oba myslim. casto chodim nakukovat, jestli uz tu neni novy prirustek 🙂

krasne fotky
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-c...

helcas
28. čer 2013

@natama krásné fotky

miranda77
autor
1. črc 2013

tak dnes konzultace ve Vrchlabí ... no byla jsem jak v Jiříkově vidění ... porod po sekcích vůbec žádný problém, primář sám řekl, že s tím mají zkušenosti - pokud by prý jizva byla slabá, tak už by prdla ... vše se uvidím, jak bude probíhat 1.doba porodní, pokud se porod rozjede - jak bude pracovat děloha - síla a pravidelnost a jak se budu otevírat ... atd. Kontrola za týden. Pohoda. No neuvěřitelný!

bambulka814
1. črc 2013

@miranda77 je to super! 🙂 nastav sa, ze to zvladnes, dohovor babatku a pojde to. kontrakcii sa nezlakni (neviem, ci mas skusenost alebo si bola vzdy planovana na sekciu), boliet to bude, to je jasne, ale mozno budu aj ochotni dat epidural, ked su tak ustretovi. a vychutnaaaaj si to, this is the time of your life 🙂

rebelie
1. črc 2013

Ahoj holky, mám vaše téma v oblíbených. Mám za sebou jen jednu sekci, ale moc toužím po tom porodit druhé přirozeně a k vám se chodím motivovat, když na mě padne depka, že aspoň tu šanci může žena dostat i po dvou sekcích... Zajímalo by mě, jestli se to dá nějak shrnout od někoho, kdo sem chodíte pravidělněji, které porodnice vychází jako vstřícné k přirozenému porodu po sekci, nebo ev. kde "umí" udělat sekci co nejhezčí (minimální odloučení od miminka apod.)? Díky moc a všem vám držím palce!

bambulka814
1. črc 2013

@miranda77 este na povzbudenie...kamoska mi vcera hovorila, ze sa jej 2.syn (porodna vaha 4800 g) vytlacil uplne sam. proste lezala na boku na porodnom boxe, predychavala kontrakcie, zrazu tlaky, vola sestricku, ta jej neveri, ze ved bola len na 6 cm a ten maly chrust sa normalne sam narodil, doslova zrazu hlavicka medzi nohami. pri tej porodnej vahe ziadne nastrihy, ziadne sitie, nic, nic, nic....skutocne kazdy porod je nepredvidatelny a moze velmi prijemne prekvapit. 🙂

miranda77
autor
1. črc 2013

@bambulka814 jo, jo zazraky se deji 😵 ... diky

tangerine
1. črc 2013

@bambulka814 Epidurál po dvou sekcích fakt ne! Pálení v jizvě je jediný spolehlivý ukazatel, že se chystá k ruptuře dělohy. Když to pod epidurálem nebude cítit, tak se na to také může přijít až ve chvíli, kdy jim tam rodička začne kolabovat pro velkoi ztrátu krve a to už také může být pozdě pro mimčo i rodičku samotnou.

miranda77
autor
2. črc 2013

... o žádných"umělých"zásazích do porodu vůbec neuvažuji ... jsem naprosto spokojená, že jsme našla porodnici, kde mi porod nebudou zastavovat, urychlovat, vyvolávat, nutit sekci a mají zkušenosti s mým stavem ... a ještě tam můžu mít manžela, který se může kdykoli děťátka ujmout a bude tam s námi ...
@rebelie já teď plánuji porod ve Vrchlabí - zatím mohu vřele doporučit ... dokonce to vypadá, že tu druhou sekci by mi tam ani nedělali ... 🙄

bambulka814
2. črc 2013

@tangerine aha, ok..tak nic miranda, boliet to bude 😝 😀

miranda77
autor
2. črc 2013

@bambulka814 😉 uvidíme ... tadz píšou, že porod bolet nemusí 😀 http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru