VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
29. lis 2013

@januska555 nebála bych se o jizvu ... zkus se podívat na pravítko, kolik to je 1,8mm 😀 ... to se opravdu těžko měří a důležitější je pružnost jizvy

januska555
29. lis 2013

@miranda77 no ano je to pravda ze je to tak male ze o nejakej presnosti sa neda ani hovorit. Ale zas ak porovnam ze bezne mavaju zeny v takom tt jazvu 3-4 mm dokonca u jednej som citala, ze jej namerali 6mm tak mi ta hodnota pride strasne malicka... 😒

marimas
30. lis 2013

Ahoj maminky, tak jsem se dneska vrátila z porodnice. Ve středu, přesně v den termínu porodu, se nám narodila naše Betynka a podařilo se, abych mohla rodit PŘIROZENĚ. Až budu mít více času podělím se s vámi o svůj zážitek. Ale bylo to úžasné.... 🙂

lamarika
30. lis 2013

@marimas obrovská gratulace!

rebelie
30. lis 2013

@marimas Moc gratuluji!
Já se teda chystám na VBAC po jedné sekci, ale dost mě uklidňují videa z youtube, kde jsou ženský, co rodily po 4 sekcích doma... tím se povzbuzuju.

miranda77
autor
2. pro 2013

@marimas mám ohromnou radost a slzy na krajíčku! Nádhera! Moc blahopřeji! Užívejte si!

rebelie
3. pro 2013

@marimas Ahoj, prosím Tě, mohu se zeptat, kdes rodila?

marimas
6. pro 2013

Ahoj maminky, konečně mám trochu času, abych vam mohla napsat. Rodila jsem v Třebíčské nemocnici a vřele doporučuji. Porodnice je nová, moderní. Všichni se chovali profesionálně a nikdo se na mě nedíval škaredě, že chci rodit normálně. Doktor, který mě přijímal, se se mnou bavil, jestli vím o rizicích a když jsem řekla, že vím, tak mě nepřemlouval a akceptoval mé přání. Zkontroloval mi na ultrazvuku jizvu, která měla pořád 6mm, a pak jsem musela podepsat papír, že vím o rizicích. Bylo mi doporučeno, abych nejedla a pila jen trochu, kdybych musela náhodou na císaře. Byl si mě zkontrolovat i primař. 4 hodiny po příjmu se malá narodila, takže to byla docela rychlovka 🙂 Jizvu jsem během porodu vůbec necítila. Po porodu jsem trochu víc krvácela, tak mi doktor kontroloval jizvu, což teda docela bolelo. Ale jizva byla v pořádku, tak mi udělal revizi dělohy, jestli tam nezůstal kousek placenty. Po revizi si dovezl ještě ultrazvuk a vše ještě zkontroloval. Dostala jsem jednu infuzi, pak bylo vše už OK. Bětuška byla celou dobu snámi, buď ji choval manžel nebo byla u mě. Sestřička si ji jen na chvíli vzala na zvážení a měření. Nikam s ní ale neodcházela, vše probíhala na porodním boxu. Takže jsem na ni viděla. Byl to tak krásný zážitek mít ji od narození u sebe. Nikam mi ji neodnášeli, prostě krása.Když ji vytáhli a dali na mě, tak trochu plakala, ale jak jsem začala na ni mluvit, tak se utišila a jen poslouchala. Byla spokojená a já taky, protože jsem došla šťastně na konec této cesty....

miranda77
autor
9. pro 2013

@marimas krásné!!! Ještě jednou blahopřeji!!! užívejte si miminka ... za sebe můžu říci, že i když byl ten můj přirozený porod s komplikacemi, tak to prostě byla nádhera ... přesně jak píšeš, miminko pořád s námi ... a i teď vše zvládám ve větší pohodě (hooodně nás trápí prdíky 😝 ) ...

miranda77
autor
22. pro 2013

ŠŤASTNÉ A VESELÉ!!! Do nového roku přeju všem maminkám spokojenost, pohodu, zdraví a lásku v každém minutě Vašeho života, ať již Vás v něm potká cokoli ...

tangerine
1. led 2014

@marimas Moc gratuluji. Je super, že se ti to takhle krásně povedlo. Hodně zdraví, štěstí a pohody.

mysan
1. led 2014

Ahoj všichni, ráda bych se zapojila do vaší diskuze...odkaz na stránky jsem dostala prostřednictvím mirandy. Gratuluji všem které jste to zvládly 🙂 🙂 myslím tím všem i těm které jste se o to pokusily, udělali jste pro to vše a vše se stalo tak jak mělo 🙂 .Nepročetla jsem ještě úplně vše, ale zajímalo by mě od tangerine něco ohledně pálení jizvy. Jsem po dvou CS a třetí miminko bych chtěla porodit přirozeně, připravuji se na to celé těhotenství. Termín mám 12.2.2014 což už je za chvilku 🙂 První porod byl plánovaný KP a druhý byl ukončen opět CS právě kvůli pálení v jizvě po 12 hod. kontrakcí. Nemáte ať už tangerine nebo někdo jiný s tímto zkušenost, jestli se to může opět opakovat? Děkuji

miranda77
autor
27. led 2014
tangerine
1. únor 2014

@mysan Ahoj. Jak pálení jizvy poznat už asi víš. Já měla druhý porod stejně jako první plánovanou sekci pro Polohu KP, takže tehdy se žádné pálení jizvy nekonalo. I když při té druhé sekci myslím někdo poznamenal, že jsem jizvu měla docela tenkou. Můj názor na to je ten, že pokud tě pálila jizva už při druhém porodu, je tu určité větší riziko, že tě bude pálit i při třetím. Ale na druhou stranu asi hodně záleží na tom, jak se stihla děloha / jizva zregenerovat. Jaké máš mezi dětmi rozestupy? Já mám děti po 24 a 20 měsících. To je asi relativně brzy po sobě.

tangerine
1. únor 2014

@miranda77 Díky za odkaz. Je to dobře shrnuté. ;) Takže není co řešit, ne? 😀

mysan
3. únor 2014

@tangerine Ahoj. Já mám děti 10 let a 7 let, což je docela dlouhá doba a věřím, že se jizva zvládla zahojit a děloha zregenerovat 🙂 No už brzy se to dozvím, mimi se už hlásí, přijde na svět každým dnem 😉

miranda77
autor
4. únor 2014

@mysan Myslím na Vás a těším se!

tangerine
17. únor 2014

@mysan Tak už máte mimčo doma? 🙂 Doufám, že je vše OK.

mysan
18. únor 2014

@tangerine Mimi ještě stále v bříšku. V pátek jdu do poradny a jestli se porod nerozběhne, bude doktor muset sekci zase naplánovat. Termín jsem měla 12.2. a doktor mě nechává standartně 10 dní po....... Pořád mám ještě pár dní 🙂 věřím, že se porod rozběhne 🙂 a když ne, prostě to tak asi má být .......

sykorka26
19. únor 2014

@mysan Jsi statečná 🙂 Držím palce. A pak že se po dvou sekcích nesmí přenášet 🙂

mysan
3. bře 2014

@tangerine Ahoj,tak jsme doma.
Máme krásnýho myšáčka Patrička, narodil se 20.2.
Porod začal ve 2:30 ráno v 10 hod jsme se přesunuli do Prahy k porodní asistentce,podle vyšetření na 1 prst, měla jsem radost......asistentka nás s manželem ubytovala u sebe v ložnici a v 17 hod. nález stejný neotvírala jsem se. Rozhodli jsme se, že se tedy přesuneme do porodnice a uvidíme. Do porodnice jsme dorazili ve 22:00, kontrakce po 3 min. už od 17 hod.byli silné, ale krátké a neměli otvírací efekt. Když doktor řekl, že už to není dobré, praskla mi voda a Páťa začal mít špatný monitor, tímto nám dal najevo, že chce ven.....takže opět císař, ale byl nejhezčí ze všech. Manžel tam byl celých 5 dní se mnou, takže Páťa mohl být hned s námi, nikomu jsme ho nedali.
Jsem ráda, že jsem si to takto mohla projít, udělala jsem maximum a zjistila, že někdy není důležitý ten výsledek, ale ta cesta 🙂 Páťa ví, že jsem ho v tom nenechala a je to na něm vidět, je úžasně vnímavej a spokojenej. Brečel jen dvakrát a to vždy v poradně když mu doktorka strkala dřívko do krku (to nesnesl) Poprvé se daří i kojení, za to jsem taky moc ráda. Po císaři se cítím tentokrát moc dobře, doktor říkal, že je lepší udělat císaře na děloze která už je nějaký čas v kontrakcích a měl pravdu, můžu to potvrdit. Takže asi tak 🙂 Děkuji za podporu 🙂 🙂

veruke
4. bře 2014

@mysan Moc gratuluju k chlapečkovi! Je škoda, že to nevyšlo vaginálně, ale na druhou stranu důležitý je výsledek a to, že jste oba v pořádku. Kterápak PA v Pze vás ubytovala doma? To jsem paf, ta "moje" jezdí domů k rodičce. Zkoušela jsem dohledat, kde jsi rodila, ale nějak jsem to asi minula ☹

Holky, co jste zkoušely porodit/porodily po 2 sekcích... měly jste strach, obavy? Z možných komplikací, z toho, aby vám vydržela jizva? Já to pořád řeším kolem dokola. Už jsem si v hlavě "rozhodla", že není důvod, proč bych neměla porodit normálně. Ale stejně to tam mám, zvlášť poté, co jsem hovořila s primářem. Domluvila jsem se v Příbrami, jako tangerine. Ten rozhovor nebyl nepříjemný, ani mě od toho neodrazoval, jen několikrát zmínil, že je to velké riziko a nadšeně se rozhodně netvářil. Zmiňoval poslední případ paní, u které to nedopadlo ... asi myslel tebe, tangerine 🙂 Pozitivní tedy je, že mě nechají do termínu, aby se porod sám rozběhl. U porodu monitorování. Udělají odhad velikosti miminka, změří jizvu - ale oba tyto parametry jsou víceméně orientační a dost nepřesné a nicneříkající. Tloušťka jizvy se prý může měnit z hodiny na hodinu a není nikde řečeno, že tenká nevydrží a tlustá ano. Já prostě stále řeším, zda si můžu dovolit, při třech dětech a čtvrtém na cestě dovolit, jít do takového rizika a nejistoty. Představa, že skončím s rozpáraným břichem je hrozná, na druhou stranu představa, že se něco pokazí a skončím ještě hůř, je úplně šílená.

veruke
4. bře 2014

@tangerine Chtěla jsem se zeptat, jaké jsou v Příbrami pokoje na šestinedělí? Já tam byla v roce 2007 a na webu píšou, že prošly rekonstrukcí. V roce 2007 tam byl jeden pooperační pokoj, asi s 4-5 lůžky, žádná JIP. Byla u něj koupelna. Ten pokoj sousedil s nadstandartem, to sociální zařízení bylo společné. Pak jsem byla na třílůžáku, už ani nevím, zda tam byla také koupelna, ale něco si vybavuji, že říkali, že tam chodí jen maminky hned po porodu. A že jinak mám chodit do společných sprch a wc na chodbě. No, nic moc, ale dalo se to přežít. Nakonec jsem se přestěhovala na nadstandart, který se uvolnil. Četla jsem, že pokud to kapacita dovolí, můžu si zaplatit pro sebe jako nadstandart i normální pokoj.
Jak to tam tedy funguje nyní?
Jo, byla jsem překvapená, že je pan primář tak mladý 🙂

helcas
5. bře 2014

@mysan Gratuluji k úspěšné misi 🙂
Je neuvěřitelné, že jsem se, ač se pořád sebe samu snažím přesvědčit o opaku, pořád ještě se 3 sekcemi nevyrovnala, respektive ne s tou první. Právě řešíme problémy syna a po návštěvě jedné lékařky se mi opět potvrdilo, že jde nejpíš o následek průběhu těhotenství, porodu (sekce) a nepřijetí dítěte naplno, bohužel jsem s ní musela souhlasit, ač bych to ještě před nedávnem nebyla schopna přijmout a potvrdit.
je ale zvláštní, že po druhé sekci (předčasný porod) jsem to vzala, tak, jak to je, prostě to jinak nešlo, a u třetí sekci neřeším už vůbec.... na porod vzpomínám moc krásně, a to ne kvůli tomu, že by to probíhalo v nemocnici nějak úplně jinak, ale spíš kvůli tomu, že jsem dostala tu šanci porodit normálně (ač jsem ani nezačla), že jsem našla porozumnění na druhé straně (u lékaře), že mě jako u prvního porodu do ničeho netlačil, nepřesvědčoval, že jsem mohla mít i svůj vlastní názor a byl respektován...to je to, o co nám asi jde a kdybych byla tehdy dostatečně silná a uvědomělá i poprvé, nemusela bych to pořád dokola v sobě řešit...byla to pro mě velká škola, neuvěřitelné, jak jsem se díky sekci (sekcím) začala měnit a pracovat na sobě a ačkoliv dodnes s tím nejsem naplno smířená, jsem za to částečně i ráda 🙂
Tak doufám, že časem se otevře (nebo otevřu) i téma porod (aŤ už jakýkoliv) po 3 sekcích 🙂 , snad se některá z vás taky přidá 🙂 🙂 🙂

bambulka814
5. bře 2014

@helcas som sa zasmiala, VBA3C 🙂 🙂 🙂 ale ved preco nie? tato tema posuva hranice...aky problem ma syncek?

@mysan velka gratulacia!!!! dopadlo to najlepsie ako mohlo, urcite!! drzte sa.

baby, co ste po 3 cs, tiez ste sa tentoktrat hojili dlhsie? ja som jazvu citila asi 8 mesiacov, vlastne prestala som, az ked som zacala pravidelne cvicit. neviete, ako vlastne ju vlastne posilnit? xcem ist do 4.tehu tak o 1-2 rocky, talk xcem byt dobre pripravena.

helcas
5. bře 2014

@bambulka814 VBA3C stadi zadat do googlu a hned se ti par stranek ukaze, uz kdyz jsem si zjistovala info ohledne VBA2C jsem na to narazila a dodavalo mi to odvahy 🙂 nebyla bych prvni ani posledni 🙂

miranda77
autor
5. bře 2014

@veruke myslím, že mít strach je úplně přirozené ... divné by bylo, kdyby ten strach nebyl 😉 . Uklidňovala jsem se:" Děje se to nejlepší pro mne a moje děti." " Děloha i tělo jsou moudré, porod se v nebezpečí zastaví." Věřila jsem doktorům a PA. A ti se v mém připadě tvářili úplně v pohodě 😅 , i když jsem měla naměřenou tenkou jizvu a odhad míma k3,5kg. Držím palce a těším se na radostné zprávy! 🙂

miranda77
autor
5. bře 2014

jinak je dobré zadávat i VBAmC 😉

miranda77
autor
5. bře 2014

@veruke A ty máš za sebou jeden přirozený porod?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru