VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

dagmarlu
22. zář 2014

@bambulka814 dala jsi dotaz jak se připravit na další těhu po více sekcích. Já byla na tomto vyšetření jizvy na doporučení svého doktora. Musela jsem si to zaplatit, ale za tu 500,- to stálo.http://prenatal.cz/index.php?id=139 Budeš vědět jak na tom doopravdy jsi a nebudeš se muset bát takových těch všeobecných "pravd a doporučení". Každá jsme individuál a každá se jinak hojíme. Je dobré k tomu přistupovat indi vindi a jsem šťastná, že existují lékaři, kteří to ctí a takto postupují. Taky doufám ve VBA2C 🙂, protože vše nasvědčuje tomu, že se ho nemusím vůbec bát podstoupit.

miranda77
autor
23. zář 2014

http://prenatal.cz/index.php?id=139
tak o tomto vyšetření jsem nikdy neslyšela. Díky @dagmarlu 🙂

miranda77
autor
23. zář 2014

@dagmarlu jinak MUDr. říkal, že před otěhotněním může jizva vypadat dobře, ale v těhu se s ní při roztahování dělohy můžou dít věci 😝 ... takže ani toto není 100%. Vždy je důležité "se sledovat".

dagmarlu
23. zář 2014

@miranda77 samozřejmě to říkal i můj MUDr. a říkal, že se bude lámat chleba po 30 tt. Takže posiluji svoje vědomí a dodávám sebevědomí sobě i své děloze a vyčkávám na to co mi můj lékař řekne. Nejsem extremista a proto nemám ráda ani jeden extrémní názor. Ani paušálně ne a ani paušálně ano. Prostě individuální přístup a dnes je možné využít i speciální vyšetření, které jasně určí jak na tom žena je. Ráda ho využiji i za cenu, že si těch pár 100,- zaplatím ze svého, když mi to pojišťovna nehradí. Problém je, že k většině žen se vůbec informace o tom, že něco takového je možné vůbec nedostane. Nejhorší je, že to často neví ani jejich doktoři.

bambulka814
24. zář 2014

@dagmarlu super, diky za info. neviem len, ci na SK sa to robi 😝

dagmarlu
29. zář 2014

@bambulka814 a je problém případně zajet do Brna? Myslím, že to za to přeci stojí ne?

bambulka814
29. zář 2014

@dagmarlu jemine 🙂 to urcite nie, nie je to moja zivotna priorita.

dagmarlu
30. zář 2014

tak to potom ano. Nicméně držím pěsti 🙂

miranda77
autor
13. pro 2014

http://www.pribehyproivanu.cz/pribehy/2014/12/1... ... tak tohle je husto hustá náhoda 😎 . Mé rodné město 😅

helcas
15. pro 2014

Tenhle příběh jsem četla. Ale ani o tobě jsem nevěděla, že jsi z Hořic..manžel pochází z Hradce a do Hořic jezdil celý život za svým dědou a my tam jezdíme teď za jeho rodiči/teď už jen maminkou/, trávíme tam i dovči 🙂

miranda77
autor
16. pro 2014

@helcas :O ... píšu SZ 😀

noirdame
29. pro 2014

Ahoj holky,kolik vás tu teda je, které jste po dvou císařích porodily přirozeně, aniž byste předtím už přirozeně rodily? Děkuji za odpověď.

miranda77
autor
30. pro 2014

@noirdame asi jen tři ...

miranda77
autor
10. únor 2015

další z povzbuzujících příběhů ... http://www.vedomyporod.cz/news/cisarovna-necisa...
prostě si nemusíte připadat jako blázni, pokud věříte něčemu jinému než vaše okolí 😅

helcas
11. únor 2015

wow

bambulka814
20. únor 2015

@dagmarlu ahoj, spomenula som si minule na Teba, uz to mas isto za sebou, ako to dopadlo??

@miranda77 ten pribeh je velmi pekny.

miranda77
autor
8. dub 2015

@baby3 ...😉

miranda77
autor
12. dub 2015

Tak nevím, jestli se sem baby3 dostane a podělí se s námi o své zkušenosti... Má za sebou HBA2C. Porodila doma v bazénku chlapečka přes 4kg. Bude o tom vyprávět na Týdnu respektu k porodu...

kriistin
12. dub 2015

@miranda77 co je HBAC?

miranda77
autor
12. dub 2015

@kriistin domácí porod po dvouch sekcích - home birth after 2section ..

petrastudio
29. dub 2015

Ahoj holky, před pěti lety se nám první dítě narodilo SC, konec pánevní. momentálně jsem podruhé těhotná a doufám že porodím klasicky, jsem teprve ve 3.mesící,tak to s doktorem rozeberu až příště. vzhledem k tomu, jaké má dcera "problémy"- a já jsem přesvědčená že kvůli císaři, tak bych to chtěla dát klasicky...,ikdyž můj císař byl naprosto bezbolestný, jediná věc co mě na celé akci bolela byly injekce na zavinování dělohy, tak jsem zvědavá. :o) nechám si tedy poradit, pokud Mudr. řekne že ne, tak riskovat nebudeme.

melis7
30. dub 2015

@petrastudio Me se to povedlo.Ja mam 1. dite taky cisarskym rezem pro polohu KP a pak jsem 2x porodila spontanne.Poprve jsem mela trochu strach,ale podruhe uz ne.Dost jsem o to tenkrat stala a oni me u nas v porodnici dost podporovali ( je to 3 roky)Dneska pry uz vic zen rodi po cisarskem rezu normalne spontanne,tak at se ti to podari.Ten pocit po porodu je uzasny.

ronyx
30. dub 2015

@petrastudio Ahoj,já si myslím,že pokud byla sekce jen z důvodu že bylo miminko KP taky by neměl být problém rodit podruhé spontánně,pokud bude mimísek dobře otočený.Já jsem taky měla první dítko rozené akutním císařem a to z důvodu nepostupujícího porodu.Ani po 22 hodinách kontrakcí jsem se neotvírala a malý začal mít špatné ozvy,takže jsme šli na sekci.Teď čekám své druhé miminko a hrozně se bojím,že dopadnu opět naprosto stejně.Všude na netu jsem se dočetla,že pokud je důvodem nepostupující porod,z 90% se to opakuje znova 😒 Tak se bojím,že se budu znova snažit,trápit a nakonec budu muset na sekci,protože bude maličkému zle.Taky bych chtěla rodit normálně,ale říkám si,jestli to riziko stojí za to.Jinak u mě sekce proběhla naprosto bez problému a ani na malým to nic nezanechalo,tak přeji hodně štěstí až se zadaří a porod proběhne jen a jen podle tvých představ 🙂

aajda
4. kvě 2015

@ronyx Mně v porodnici řekli, že opakovat se to vůbec nemusí, a že prý taky záleží, na kolik ses při tom nepostupujícím otevřela... Že na čím méně, tím spíš se to bude opakovat. Jinak jsem se taky bála, že to bude zase stejné, 3 dny mučení a pak fik. Navíc tedy u mě ta první sekce byla dost děsná, hlavně to zotavování... A byť mi druhý vaginálně celou dobu doporučovali, tak nakonec naplánovali sekci (kvůli ruptuře při první a odhadu váhy nad 4kg). Ještě máš čas to promýšlet, přeju, ať to dopadne dle tvých představ!

ronyx
4. kvě 2015

@aajda Já se neotevřela vůbec.Ani na prst a to už jsem měla 22 hodin silné kontrakce a dávno odteklou plodovou vodu.Pak začal mít malý i špatné ozvy.Mě řekli,že čím je právě porod delší tím to dítko hůř snáší a ty ozvy pak kolísaj a u mě to nebralo konce.Takže se to sešlo hezky všechno.Takže pokud jak říkáš čím méně tím se to spíš bude opakovat,tak to jsem asi v háji.Tak uvidíme

aajda
4. kvě 2015

@ronyx Tak to jsem tě nechtěla odradit, já se na ty 4 dostala po 3 dnech kontrakcí. Druhé sekce jsem se děsně bála, ale nakonec to byla pro mě procházka růžovou zahradou. A než opakovat ten první porod... Ale dlouho jsem byla rozhodnutá to přirozeně zkusit a kdyby to trvalo, tak si tu sekci vyprosit. No teď už to ani řešit nemusím...

miranda77
autor
21. kvě 2015

Ahojte děvčata, tak nevím, jestli sem ještě chodíte ... včera jsem byla na preventivní kontrole a viděla UTZ jizvy. Tak já tam mám tu střechu - není veliká, ale je tam. V jizvě mám ztenčení - před porodem to bylo kolem 2mm (dřív to možná nebylo tolik vidět neb Mudr. má teď nový UTZ) ... zřejmě jsem s tím i rodila 😅 . No takže tak ...

nikolinka83
21. kvě 2015

Ahoj holky, já bych ráda měla 3.mimčo. Jsem po 2 SC a ráda bych rodila přirozeně....Pocházím z Pardubic. Myslíte, že to je možné?

shine2015
21. kvě 2015

@nikolinka83 idealne když si najdeš email do nemocnice na lekaře, který tam pracuje - klidne vedouciho odd a zeptáš se ho....a docela by me zajímala odpoved. Asi taky záleží na rozestupy od sekcí....mám za sebou taky dve a jsem tehotná, před 3mi lety mi řekl lekař, že po 2sekcích je 3 jasná taky...ale kdo ví. Upřímně, jsem zdravotník a radeji bych tu sekci. Dve jizvy v deloze, když pak praskne, je to o život tvuj i miminka.....

petrastudio
21. kvě 2015

Ahojky..dneska jsem byla na kontrole jsem ve 12. týdnu a sekci mám za sebou kvůli KP,před pěti lety...a dneska jsem se ptala jak to bývá a jak to Mudr vidí a říkal že na 90procent císař.že v porodnici nechtějí moc chodit do rizika...ale uvidíme. Pro mě to byla paráda, jediná věc co mě tam bolela byla cévka a injekce na zavíjení dělohy, takže procházka růžovým sadem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru