VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
6. bře 2012

@miranda77 naopak já četla, že nejvíc to vadí na konci prvního trimestru, kdy je placenta ještě nízko.. no ale ono to vadí skrz celé těhotenství, prostě se musíme šetřit a šetřit 🙂

miranda77
autor
7. bře 2012

@helcas konec prvního trimestru i ve vztahu k jizvě po řezu?

helcas
7. bře 2012

@miranda77 jee tak to nevim, to asi ne..to asi bylo mysleno jen ve vztahu k tehotenstvi obecne..

helcas
8. bře 2012

tak jsem dneska byla na uz, všecko vypadá dobře, doktorka byla nadšená, že lůžko nezasahuje do jizvy a že je jizva krásně tlustá..miminko má 11 týdnů..za 2 týdny do poradny, příští týden odběry

lamarika
8. bře 2012

@helcas to gratuluju 😵

sykorka26
8. bře 2012

@helcas Taky gratulujeme 🙂 Je zajímavé,že můj pan doktor se sám o sobě o jizvy vůbec nezajímá.Až když ho poprosím,jestli by na ně nemrkl,tak pak se teprve podívá.Že by u nás opravdu dvě sekce nebylo nic divnýho?hmmmmm

lamarika
8. bře 2012

Holky a nevíte jak je to sekcema v jiných zemích? Taky všude automaticky se jde po dvou sekcích na třetí? Zajímalo by mě nejvíc třeba jak je to v Německu, Slovensku, Anglii, Americe, nebo prostě kdekoli jinde

miranda77
autor
8. bře 2012

@lamarika no, já jsem se dávala pár odkazů na videa maminek, které porodily po dvouch sekcích - myslím, že to bylo převážně z Ameriky ... tam je to asi"volnější"

lamarika
8. bře 2012

@miranda77 já si totiž zase vyslechla od jedný sestřičky jak je to strašně nezodpovědný. A potvrzuje to jen to jak málo porodníků je ochotno se do toho pouštět. Tak by mě právě zajímalo jestli takový pohled na situaci mají jenom u nás?

miranda77
autor
8. bře 2012

@lamarika na takovéhle řeči se v naší situaci musíme připravit. "Lidé" jsou netolerantní a mnohokrát nevědí ani o čem mluví - někde jen něco slyšeli a samozřejmě to byl katastrofický scénář ... kolem porodů obecně pluje velký oblak strachu ... viz porody doma. Je jisté, že tento postup je"non lege artis" a pro mnoho porodníků je to tedy něco s čím si nebudou zahrávat ...

lamarika
8. bře 2012

@miranda77 u nás v porodnici si nechcou zahrávat ani s porodem po jedné sekci. A to tu máme primaře co je celkem kapacita. Tak mě to lehce zaráží.

miranda77
autor
9. bře 2012

@lamarika ... tak to je divné 😒 , protože porod po jedné sekci je často doporučován i přes odpor rodičky ... tedy asi jak kde...

miranda77
autor
15. bře 2012

tak možná jsem to sem už dávala:
http://www.aperio.cz/poradna/1188
www.ican-online.org/

sykorka26
15. bře 2012

@miranda77 Vidíš to.To že máme i "nějaký" prava opravdu normální člověk neřeší.Dobré vědět.Dobré info.My je prostě těmi argumenty dostaneme 🙂 Samozřejmě,když to bude bezpečné.

miranda77
autor
18. bře 2012

http://www.jimejinak.cz/2012/03/me-prvni-tehote...
tohle je také zajímavé - sice to není o sekci .... ale ....

lovebaby
20. bře 2012

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, třetí dítě jsme neplánovali, ale ted už zase přemýšlím, že bysme do něj možná šli 🙂 Občas sem nakouknu. Jo a kdyby jsme třetí mimi měli, chtěla bych zkusit normální porod. Tak asi za tři roky, tak doufám že se to tu do tý doby někomu podaří at mám motivaci 😉
Taky si říkám že třeba už i doktoři za nějakou dobu změní názor na VBA2C a bude se moct rodit vaginálně, když chcou ty císaře snížit.

lovebaby
20. bře 2012

Jinak jsem se s těma sekcema celkem smířila, někdy mě to vůbec netrápí, ale někdy to na mě padne, že mi je to líto, třeba když se jdu podívat do porodnice za nějakou kamarádkou co porodila a celý se mi to tak nějak oživí. Ale co říkám si hl. když jsou děti zdraví 🙂

lovebaby
20. bře 2012

holky akorát jsem měla obě děti přes 4kg a to si asi neriskne nikdo. Leda že bych v těhu nasadila dietu a přibrala třeba jen 5kg. Nebo máte nějakej tip aby nebylo mimi tak velký? My jsme s manželem dost vysocí, takže u nás je to hl. genetika. V obou těhu jsem přibrala kolem 12kg a u druhýho jsem měla těhu cukrovku.

diviska
20. bře 2012

@miranda77 já tedy znám osobně dvě maminky co po dvou sekcích rodily přirozeně. V Praze to umožňujou například Neratovice, ale je pravda, že při sebemenším problému příliš neváhají a jde se na sekci..

miranda77
autor
20. bře 2012

@diviska ... a oboum se to povedlo??? Ono asi po dvouch sekcích -vlastně i po jedné- je větší opatrnost nutná ... 😒
@lovebaby ahooooj 🙂 jsem ráda, že jsi na nás nezapomněla ... váhu miminek také řeším .... my jsme se tedy přes4kg nepřehoupli, ale poměr - naše postavy a naše novorozeňátka - je nějak nepřímý

lovebaby
20. bře 2012

@miranda77 ne ne nezapomněla, jen jsem nepsala, protože v plánu zatim třetí mimi neni, ale ted už o něm začínám přemýšlet 🙂
no u nás ta velikost mimi byl dost problém, já byla u obou porodů otevřená na deset prstů, ale mimi nechtělo nějak vstoupit do pánve, takže u mě si nikdo ten vaginální porod asi neriskne 😒 Já opravdu bych musela nasadit nějakou dietu aby bylo mimi menší, tak 3,5kg by se mi líbilo 😀

helcas
20. bře 2012

ahoj holky, zitra budu 12+6 a ceka me prvni teh. poradna 🙂 myslite, ze bude i ultrazvuk? delala mi ho minule, to bylo 11+0.... uz si to z minula nepamatuju. jinak jsem si vyridila papiry, aby mi penize vyplaceli ve vyssi davce, kdyz maji mit deti mezi sebou 2 roky a rodicak mam na 3. zatim jsem ale nikoho nekontaktovala ohledne porodu, je mi blby to resit takhle moc dopredu..myslim, ze pockam tak do 20. tydne. zkusim nejprv ty Neratovice, ale je pro me stejne zahadou, jak bych tam rodila, kdyz bydlim sto kilaku odtamtud a doma 2 male deti...?
@lovebaby my taky dalsi miminko planovali tak za 3 roky a nejak se samo zadarilo 🙂 treba taky u vas priroda rozhodne za vas 🙂

helcas
20. bře 2012

a jinak taky nevim, jestli ma vubec cenu zjistovat info o vag. porodu, kdyz prvni miminko melo 3,95 kg a to byva nejmensi :/

lovebaby
20. bře 2012

@helcas moc gratuluji k tehu🙂 preji aby mimi bylo zdrave a aby porod sel prirozene.

lovebaby
20. bře 2012

@helcas no ja malyho v roce prestala kojit a ted cekam na prvni menses. Tak snad dorazi, ted by se nam to moc nehodilo, jeste nas ceka stehovani a tak.

helcas
20. bře 2012

@lovebaby nam se to nehodi vubec 🙂, zacali jsme na podzim stavet (snad to do leta dodelame), budeme platit hypoteku - hodila by se nam nejaka ta koruna z mojeho platu aspon na zarizovani baracku..k tomu budeme muset koupit vetsi auto..ale ve vysledku tohle je podruzny, hlavne at to dobre dopadne, na miminko se hrozne moc tesime. kluk ma 3,5 roku a holka dneska 1,5 roku, takze dalsi dite opet po 2 letech v planu nebylo, ale ted jsem rada, ze se to rozhodlo za nas 🙂

diviska
20. bře 2012

@miranda77 jojo oboum se to povedlo a byly nadšené! Jen jedna říkala, že jí pak dlouho bolelo břicho kolem té jizvy, ale to asi bylo tím, jak se to v těhu vytáhlo nebo nevím..

lovebaby
20. bře 2012

@helcas tak to máme podobně. To víš já bych to nějak ustála ale manžela by kleplo. Já na rodičáku, nevim jak bysme to zvládli. Ale zase si říkám po předchozích dětech je všechno a kdo má tři, říká že jestli 2 nebo 3 že to takový rozdíl neni.

lovebaby
20. bře 2012

@helcas a jak se vám to vůbec povedlo? já čekám na menses a zase začnu brát prášky. Při kojení jsem nebrala nic, s malou jsem zkusila ten cerazet co se může při kojení, ale nedělalo mi to dobře, krvácela jsem nějak nepravidelně. Jinak když jsem kojila, neměla jsem to vůbec.

helcas
20. bře 2012

@lovebaby já hormonům neholduju, takže my používáme jen kondomy, ale tak týden po menstruaci a týden před se nechráníme..fungovalo to tak roky 🙂 ale je pravda, že rok po obou sekcích jsme se chránili pokaždé, jen po tom roce už jsme si řekli, že není v sázce vyloženě můj život a tak jsme to začli flinkat 🙂 teď mi určitě navrhnou sterilizaci,ale já pro ni pořád nejsem rozhodnutá, to raději budu dalších 15 let používat kondomy :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru