VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
29. bře 2012

@helcas já měla obě děti nad 4 kg, když koukáme na fotky jako miminka, tak vypadali skoro stejně. S malou jsem teda měla v těhu víc pohybu, cukrovku jsem neměla, ale byli nakonec skoro stejný 🙂

já bych 4kg dítě KP taky nezkoušela rodit normálně

lovebaby
29. bře 2012

@helcas já když vidim naše prcky jako novorozence, tak vypadaj jak jiný děti ve 2 nebo 3 měsících 😀

prostě ve třetím těhu bych musela mít hodně pohybu a nejíst nic sladkýho, přibrat jen minimálně, no a asi nějakýho menšího tatínka 😀 😀 😀

helcas
29. bře 2012

@lovebaby 🙂 menší tatínek by to asi hodně ovlivnil...my jsme ale oba takoví normálně vysocí, nejsme tlustí, ale pořádně stavění jsme, sportovně a děti jsou obě taky takové...taky se asi u nás nedá předpokládat nějaký 2,5kilový miminko 🙂

helcas
29. bře 2012

@lovebaby holka i když měla počáteční velkej handicap, oba přibírali kilo měsíčně a kluk rostl hrozně rychle a byl to opravdu obřík, teď je hubenej, vysokej akorát, trošku vyšší než průměr...holčička v roce a půl měla necelých 11 kilo a 80cm, takže teď už taky normál, ale v prvním roce to byli oba fakt buřti

sykorka26
29. bře 2012

Teď jsem četla prímovej článek.Sice se uplně nevstahuje k našemu tématu,nicméně pro mě byl hodně pozitivní a lecos mi docvaklo 🙂 http://zena.centrum.cz/deti/tehotenstvi-a-mimin...

lovebaby
29. bře 2012

@sykorka26 přečetla jsem si to a je mi z toho do breku, 😢 😢 😢

můžu se všim souhlasim, došla jsem si do tý fáze těsně před porodem, byla otevřená, ale položili mě na záda, pro mě a moje miminka nepřirozená poloha, protože jsem měla pokaždý křížový bolesti, které mě nutili do předklonu a v leže mě to bolelo i mimo kontrakce, v důsledku toho si myslim že nedorotovaly a pak císař, protože v tom širším průměru hlavy se do pánve nevešli😢
1.porod vyvolávaný oxitocinem- hrozná bolest, ležet neustále na zádech na monitoru, klystýr, píchání vody atd
2.porod na mě přišel sám, kontrakce mě nutily do předklonu, opřela jsem se třeba o gauč apod daly se krásně prodýchat, mezi nima odpočinek. , vyprázdnila jsem se sama, kontrakcema, osprchovala se a přijela do porodky na 8cm otevřená..šla na porodní sál..a zase ležení, monitor píchnutí vody, špatná rotace a fik 😢

lovebaby
29. bře 2012

@sykorka26 taky mi to docvaklo, že jsem si neměla nechat první porod vyvolat, třeba by to dopadlo jinak, ale byla jsem 10 dní po termínu ☹

lovebaby
30. bře 2012

zároven ale PA a doktory chápu, malej byl zamotanej v pupečníku, tak jsem musela bejt pořád na monitoru, a museli sledovat ozvy....
oni pak když se něco stane, tak aby bylo vše jak mají dělat, aby si nikdo nestěžoval....je to těžký i pro ně a velkej stres, když jsou komplikace

helcas
30. bře 2012

tak bohužel i mě odepsal primář, že u nich postupují výhradně podle doporučení gyn. společnosti..mám k tomu celému už taky jiný postoj, než před rokem a nehodlám to nijak hrotit, bohužel tady se mi nikoho sehnat nepodařilo a abych jezdila přes půl republiky, to ne... a prosazovat si své přes negat. revers tady v porodnici nebudu, když by nebylo vhodné přívětivé prostředí pro porod, stejně by se mi porodit nepodařilo..takže nejspíš vzdávám a nechávám to osudu 🙂 jediné, co si přeju, aby vše dopadlo dobře, abych své miminko měla co nejdřív u sebe a abychom byli všichni zdraví...ale díky každodennímu zkoumání na internetu a přemýšlení a šťourání se v tom jsem se s tím problémem myslím celkem vypořádala, vyrovnala a už mě to nepálí 🙂

miranda77
autor
30. bře 2012

@sykorka26 pěkný článek!!! Ale tohle na předporodních kurzech vůbec neříkají 😠 ...
@lovebaby ... minulost už nezměníme 😢
... a myslím, že těhu cukrovku můžeš ovlivnit částěčně ... je to nedostatečná činnost slinivky, může být přetížená přílišným slazením a pak nestačí vytvářet dostatek inzulínu ... už se mluví i o závislosti na sladkém jako o jakékoli jiné závislosti ... v těhotenství se pak situace vyhrotí ... takže zdravá strava pokud možno bez sladkostí je pro těhu cukrovku nejlepší prevence a nejlépe začít už před otěhotněním 😝

lovebaby
30. bře 2012

@helcas to ti odepsal dost brzy a myslim, že jinak asi odepsat nemoh. Kdyby se náhodou něco při normálním porodu stalo a tys ho třeba chtěla dát k soudu, měl by to posychrovaný.

lovebaby
30. bře 2012

@miranda77 už se připravuju na to, že budu jíst hodně zdravě, začínám už ted a v těhu chci přibrat minimum.

Jediný asi řešení bude přijet s hlavičkou mezi nohama 😀 Jinak si myslim, že najít někoho bude těžké a chtělo by to hodně pevný nervy, a to jde v těhu těžko, když se bojíme o miminka. To jdu já pak stranou, hl. at je mimi zdravý ☹

lovebaby
30. bře 2012

Nejhorší je, že ted kdybych to řešila tak si to ustojim, jenže v těhu je člověk takovej citlivej, bojí se o miminko, hl. aby vše dobře dopadlo a pak vim že by mě vystrašili jak je to velké riziko a asi bych se nechala radši zase řezat 😠

natama
30. bře 2012

@helcas kdyz uz by to bylo zase za sekci, nepremyslela si o tom, ze by to bylo alepson v porodnici, kde se pak nedava na JIP, muze probehnout bonding a miminko bys mela okamzite u sebe? sice treba nekde dal, ale kdyz by to bylo planovane, uz se to da nejak zrealizovat...

helcas
30. bře 2012

@natama i o tom jsem přemýšlela, tady přímo v Teplicích to nedělají a v Ústí v nemocnici pracuje můj manžel, takže se pokusím (bohužel protekčně) domluvit nějaké lepší podmínky - třeba aby u mě mohlo miminko být celou dobu na jipu (třeba i za asistence nějaké sestry, kterou bychom si zaplatili, nebo PA...) - poprvé mi tam přinesli miminko po 3 hodinách a pak každé 3 hodinky, vždycky ale jen tak na 10 minut...tehdy jsem si to ale neuměla vůbec vychutnat, nevěděla jsem, jak kojit, co s tím dítětem mám vůbec dělat, jen jsem ležela a hrozně mě bolel každý pohyb 🙂 teď už bych si to miminko celou dobu krásně užívala a ňuchňala, tak snad se mi podaří něco domluvit..

helcas
30. bře 2012

@natama a ještě pořád uvažuju o Neratovicích, v případě, že by mi v Ústí nechtěli vyjít vstříc aspoň s tím bondingem, když už ne s porodem..

miranda77
autor
30. bře 2012

tak si tak brouzdám po internetu , děti i manžel pryč a objevila jsem toto:
http://www.maitrea.cz/akce/porodni-sdileni

a tak mne tak napadlo, že bychom se tam mohly všechny setkat 😀

miranda77
autor
30. bře 2012

jen je to pro mne fakt z ruky ☹ ... leda bychom paní pozvaly někam blíže ... co vy na to?

lovebaby
30. bře 2012

@helcas Na ty Neratovice je hodně dobrých ohlasů, tak uvidíš.

lovebaby
30. bře 2012

@miranda77 já nevim já na meditace nějak nejsem...

lovebaby
30. bře 2012

@miranda77 Ach jo, tak manžel mi řek, že třetí už nechce, takže u mě už žádná šance asi nebude ☹

miranda77
autor
30. bře 2012

@lovebaby to nejsou meditace ale konstelace 😉

miranda77
autor
30. bře 2012

@lovebaby no třeba to tak má být - já jsem se také už tak trochu smířila, že když třetí nedopadne, že tak asi má být - že to tělo to už prostě nechce (u tebe manžel, u mne tělo)

sykorka26
30. bře 2012

@miranda77 Adéla je moc šikovná.Příjemná práce a její energie je nakažlivá 🙂 Opravdu je škoda,že to máte z ruky ☹

sykorka26
30. bře 2012

@miranda77 Asi půjdu,jen nevím jestli 33tt. nebude překážka.

lovebaby
31. bře 2012

@miranda77 a jak dlouho zkoušíte? Ještě to neni taková doba ne?

lovebaby
31. bře 2012

@miranda77 tak konstelace 😀 To je jedno, já si stejně tohle musim vyřešit sama v sobě 😒

A třetí šance by mi dala naději, ale s mýma komplikacema u obou porodů to moc nevidim, ale zrovna může bejt mimi v dobrý poloze atd.
Uvidíme jak se manžel vyjádří třeba za nějakej ten rok, ale ted je rád, že už jsou trochu větší a za chvilku se s nima bude dát něco podnikat, že se mu nechce s dalším miminem zase dřepět doma....

miranda77
autor
31. bře 2012

@sykorka26 no jo, ty ji máš "doma" 😀 ... já jsem právě koukala, že se tam prostě během jednoho dne od nás nedostanu 😒 ... ale má přímo naše téma!!! a studovala u Baghata 😎 ... no třeba něco vymyslím ...
proč by měl být 33tt překážka?
@lovebaby i na těch konstelacích je to o Tobě ... nikdo to za Tebe neudělá, jen ti ukážou, co se tam stalo, proč se to stalo ... je to takové projasnění situace ... já jsem tomu také moc nevěřila, dokud jsem to neviděla a nezažila 😅

miranda77
autor
31. bře 2012

@lovebaby nezkoušíme to dlouho ... a snad se blýská na lepší časy 😉

lamarika
31. bře 2012

@lovebaby Vždyť můžete podnikat spoustu věcí i s miminem 😉 My jsme takový dost akční, takže podnikáme věci pořád, jen trošku víc s ohledem na děti 😉 Akorát už máme na nějakou chvilku oddovolenkováno 😀 Ale i to si hodláme trošku vynahradit. Chtěli bychom někam vyrazit na víkend bez dětí a trošku si užít 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru