VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
28. kvě 2013

@natama asi ten článek budeme muset napsat my 😀 😀 😀
@lamarika jo, jo souhlas ... já jsem s první sekcí byla docela smířená, věřila jsem doktorům, ale s dcerou mám docela komplikovaný vztah (i z konstelací tam vycházelo, že ona má se způsobem svého porodu problém). Druhá sekce pro mne byla dost rána, ale tak nějak jsem cítila, že musím být se svým dítětem, takže tak trošku "automat" a do konstelací o porodu jsem necítila radost ze svých"zdravých"dětí (to jsem tu tenkrát psala) ... U mě to bylo u porodů tak, že jsem chtěla pro své děti to nejlepší, ale podle sebe a svých představ ... Takže teď moje příprava na porod probíhá, přesně jak píšeš, být smířená se všemi variantami, umět přijmout, to co přijde, bez posuzování dobře nebo špatně ...

miranda77
autor
28. kvě 2013

@sykorka26 jee děkuju!!! Narazily jsme tu téma vztah k dětem v souvislosti se způsobem porodu ... Tak mě napadlo, jestli tam třeba ty cítíš nějaký rozdíl mezi svými dětmi, které se narodily sekcí a tím, které je přirozenou cestou ...

miranda77
autor
28. kvě 2013

@sykorka26 Jinak jsem doma od února ... měla jsem hodně náročnou práci (psychicky) a dojížděla jsem, takže jak to šlo, zůstala jsem doma ... jinak jsem psala, všechny kontroly v pořádku ... jen je podle doktora miminko větší (ale já mám pocit, že bude nejmenší ze všech, tj. že bude kolem 3,5kg 😀 ), Teď mne čeká riziková poradna tady u nás, tak jsem zvědavá, co mi tam budou povídat a taky jak se budou tvářit na můj požadavek nechat prostor přirozenému způsobu porodu ...

sykorka26
28. kvě 2013

@miranda77 Teď s odstupem skoro roku od posledního porodu, musím říct, že žádný rozdíl v citech k dětem necítím. Jen mám pocit, že jsme se Sofí zapomněly odstřihnout pupečníkovou šňůru 🙂Proto že je na mě strašně závislá. Nebo už mi je víc let a už to beru zase jinak 🙂 A nebo už jsem prostě jen unavená 🙂Ale děti mám ráda všechny stejně bez ohledu na to jak se narodily. Ale co mi přirozený porod poskytl, bylo, že mi pomohl vyrovnat se s předchozími dvěma císaři. Už necítím tu slabost, lítost, zlost, méněcennost, zlost, lítost. A hlavně neporozumění toho proč se to tak stalo. Protože, už je to jedno. Je to pryč. Dostala jsem šanci a povedlo se. Na ničem z toho už nezáleží. Mám tři krásné ,ale hlavně zdravé děti, které miluji. A to je to nejdůležitější.

sykorka26
28. kvě 2013

@miranda77 Moc na tebe myslím a přeji ti, aby byli všichni maximálně vstřícný. Tu šanci by jsi měla dostat. Nejsme z cukru ,no né?A riziková poradna proč?

miranda77
autor
28. kvě 2013

@sykorka26 tady je asi riziková poradna rutina - posílají tam všechny ženy, které se nějak odlišují (řezy, cukrovka, tlak atd.), aby byly pod větším dohledem. Asi ... 😅

sykorka26
28. kvě 2013

@miranda77 Jo tak to jo. Prevence je důležitá 🙂

lamarika
28. kvě 2013

@miranda77 Jak kdybys mi vzala slova z úst 😉 Přesně jak píšeš, ač jsem to brala, že to tak bude, tak moje představy byly nahony vzdálené tomu co přišlo a sama v sobě jsem se s tím nemohla smířit. Pro mě to bylo selhání. Pro někoho možná něco nepředstavitelného, ale mě z toho začarovanýho kruhu pomohla třetí sekce, se kterou jsem pochopila, že je to všechno o něčem jiným 😉

lamarika
28. kvě 2013

@sykorka26 Naprostej souhlas 🙂 Krásně jsi to napsala!

fori
28. kvě 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat..já jsem po 1 plánovaném císaři - kvůli preeklampsii..příští rok bych chtěla znova otěhotnět...myslíte si že druhý porod bude zase sekce? myslím tím když budu v pořádku....nebo přirozený?

lamarika
28. kvě 2013

@fori Pokud se nevyskytnou komplikace, tak není důvod abys rodila sekcí 😉

fori
28. kvě 2013

@lamarika no jasný.... tak uvidím....

ashlee
29. kvě 2013

ahoj holky
měla jste některa srusty po prvnim cisaři nebo po druhem?

miranda77
autor
30. kvě 2013

@ashlee já jsem měla po pvním srůsty ... při sekci to byla docela komplikace a doktor se dost zapotil 😒 . Pravý vaječník a močovoý měchýř přirostlé k děloze ... Tak jsem dostala pochvalu, že jsem si na sále vydupala svodnou anestezii, že by se k mimču při celkové nedostali včas.

ashlee
30. kvě 2013

@miranda77 ja jsem měla u druheho celkovou a malou nemohli dostat ven.mela jsem srusty v male panvy .mala měla abnormalní rotaci.museli ji minutu oživovat.

ashlee
30. kvě 2013

@miranda77 me teda delali vetši řez na deloze ve tvaru obraceho T.
chtěla bych jěště 3 miminko ale dr. řikal že už jen cisařem.kvuli te jizvě.

miranda77
autor
30. kvě 2013

@ashlee ... u nás to bylo naštěstí bez dalších komplikací u porodu ... jen to trošku déle trvalo. Apgar skore bylo 10. No mě narovinu doktor řekl, že kdybych měla celkovou, takže je miminko poškozené ... 😖 nevím, co konkrétně myslel, já jsem pochopila, že by se k němu ta uspávací látka dostala do těla a asi ten start dýchání by právě neproběhl v pohodě ...

miranda77
autor
30. kvě 2013

@ashlee různé typy jizvy nesou různá rizika ... ☹

ashlee
30. kvě 2013

@miranda77 tak laurinka nebyla ani v inkubatoru ale měla 5 -9 -9 .
ja jsem byla na sale 1hodinu.
Me teda nevadi že bych musela mit 3 cisaře.
Držim palce at ti vyjde přirozeny porod. 😉

miranda77
autor
30. kvě 2013

@ashlee tak to je super 😀 ... ono při větším zjizvení na děloze může být samotné těhu náročné ... a nejdůležitější je zdravá maminka a miminko!!!
Děkuji za podporu!

lara21
3. čer 2013

ahoj,chtela bych se zeptat jestli jemožné ještě otěhotnět ikdyž už mám dvě dětičky císařem?? moc děkuju za odpověd 🙂

melis7
3. čer 2013

@lara21 Urcite otehotnet muzes.

miranda77
autor
3. čer 2013

@lara21 můžeš otěhotnět ... je dobré počkat rok po sekci a případně si nechat jizvu prohlédnout u lékaře ...

miranda77
autor
14. čer 2013

ahojda, tak dnes jsem byla v porodnici u PA - ještě to není posvěcené primářem, ale vypadá to docela dobře ... PA se tvářila, že by to mohlo dopadnout, mímo má hodně plodové vody, hlavička ještě není fixovaná v porodní poloze a podle pohmatu je děloha měkká (že není ztuhlá, což prý je dobře ...) a mimísek normální velikosti ... podle doktora se to ale ještě k porodu nechystá, i když já tedy mám pocit, že se to někdy pěkně tlačí dolů 😉 ... tak teď držet palce, ať se to hezky rozběhne!!!

sykorka26
14. čer 2013

@miranda77 Ahojky. Držím držím co to dá 🙂

miranda77
autor
14. čer 2013

jo a ještě jsem se ptala, jak je to s jizvou při druhé sekci - někde koluje info, že zjizvenou tkáň po první sekci vyříznou a na děloze je po druhé sekci pouze jedna jizva - tak doktor říkal, že se to nedělá ... kolikrát ta jizva po předchozí sekci prý není ani vidět ...

natama
14. čer 2013

@miranda77 tak moc drzim vsechno, co mam 🙂 a v jake porodnici jsi byla?
taky mi to takhle bylo receno, ze stara jizva se vyrezava pouze na brise a jen z estetickeho duvodu, na deloze se to nedela

tangerine
14. čer 2013

@miranda77 Také na tebe myslím a držím palce. ;)

Jinak mně nic nevyřezávali ani na břiše (na krajích mám dokonce vidět kousek staré jizvy).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru