VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
20. bře 2014

@veruke porod neporod, užij si páteční den a ty nejhezčí první okamžiky s miminkem! a dej vědět, jak to probíhalo 🙂

miranda77
autor
20. bře 2014
miranda77
autor
20. bře 2014

@veruke myslím, že to není o zbabělosti ... prostě na konci těhu žena nejlépe cítí, který porod je pro ni a její dítě to nejlepší ...a někdy je opravdu lepší sekce. Já jsem na konci těhu také cítila, že sekce by byla bezpečnější, ale byl to jen subjektivní pocit, protože objektivně tomu nic nenasvědčovalo. A dopadlo to tak jak to dopadlo ... teď si myslím, že to byla informace od Přémy, který měl šňůru kolem krku 😠

miranda77
autor
20. bře 2014

@veruke Držím palce!!!

lovebaby
22. bře 2014

@bambulka814 děkuji za odpověď, manžel už se docela ke třetímu prckovi přiklání, ale i já mám obavy, moje obě děti byly jako miminka strašně hodný, ale ted se pořád hádaji, oba chcou bejt ve všem první a oba trochu na sebe žárlí, ale zároven jsou partáci. Ale jinak je fajn že už jsou větší, tak to třetí už bych si dovedla představit, nejsem už unavená, energie se vrací a s ní nakukování do kočárků 🙂

lovebaby
22. bře 2014

@vinyan první holčička měla 4 kg a malej měl skoro 4,5kg 😒

lovebaby
22. bře 2014

@veruke tak miminko je už asi na světě, jen jsem chtěla napsat, že chápu tvuj pocit, a určitě byl správnej. U malýho se porod rozběh normálně, ale dopad císařem, nesestupoval a prý byl hodně omotanej pupeční šnůrou. A já to v těhu cítila. Takže si myslim, že je dobrý dát i na pocity s miminkem v bříšku. Ale třeba to u tebe dopadlo ještě jinak, budu se těšit, až se ozveš

miranda77
autor
23. bře 2014

@lovebaby u nás máme podobný věkový rozdíl ... dětem bylo za měsíc po narození nejmenšího 4 a 6let... taky se někdy hádají a je to nářez, ale zase si spolu často vystačí a my se můžeme věnovat miminku ... a to je Přéma nejuplakanější miminko, které jsem viděla - v hlubokém kočárku jsem ho vezla jen párkrát 😝

miranda77
autor
30. bře 2014

@veruke tak jak??? Já jsem napnutá jak struna!

veruke
31. bře 2014

Ahoj vsem! Od patku, 21.3. mame Davidka. Je uplne uzasny. Sice primo na sale neprobehl zadny pokus o bonding, ale jak me vezli na pokoj, uz jsem ho mela u sebe. Byl tam se mnou na pokoji manzel, takze jsme meli Davidka hned od zacatku, nikdo nam ho neodnesl. Sice druhy den vecer manzela vyhodili, protoze meli plno, ale to uz nas nejak brali jako samostatnou jednotku a Davidka mi nechali. I kdyz jinak dostavaji maminky sve deti na 24 hodin az 3.den po sekci. Jinak planovana sekce fuj, vse jsem vnimala dost intenzivne, prvni faze operace desne neprijemna. Prvni vstavani po cca 22 hodinach bylo prekvapive snadne, ale jinak mi bylo nejhur ze vsech tri sekci. Tvrdili mi, ze jsem 3x rezana, ze vse bude bolet vice a hojit se dele. Jen musim rict, ze po teto sekci si vubec nic nevycitam, neobvinuju se a psychicky ji snasim nejlip.

miranda77
autor
1. dub 2014

@veruke Tak posílám velkou gratulaci a přeji rychlou a nebolestnou rekonvalescenci! Spousty lásky a zdraví celé rodině!!!

bambulka814
1. dub 2014

@veruke krasa, gratulujem!!!! si dalsia, co potvrdzuje moju teoriu, ze sekcie nie su ziadne zlyhania, ale skratka iny sposob prochodu babatka na svet, ja to citim rovnako. drzte sa!

bambulka814
1. dub 2014

@veruke este k tej rekonvalescencii....s tym suhlasim, po 3 mi trvalo najdlhsie sa zahojit, 8 mesiacov som jazvu citila, az pravidelnym cvicenim sa to definitivne vyriesilo. ale kazda sme ina, moze to mat rozny priebeh.

tarra27
1. dub 2014

@veruke já mám sekce dve a chci jít do třetí, pokud otěhotním...nevidím na sekce nic špatného, naopak neriskuje ani matka ani dítě....gratuluji...

ono by to možná vnímaly maminky jinak, kdyby mimi donesli dříve atd....ale i tak já jsem pro sekce, pokud je KP a i proto, když jednou sekce byla....i když spousta lidí se mnu nemusí souhlasit, není nic krásnějšího než když já neriskuji a udělám vše nejlíp pro díte i pro sebe....já jsem zatím za dve sekce ráda....

tarra27
1. dub 2014

@lovebaby taky uvažujeme o třetím 🙂 ale máme dve malé roka půl a dva a půl....

miranda77
autor
1. dub 2014

@tarra27 no ono když si pročteš diskuzi, tak se dočteš, že ani třetí sekce není bez rizika ... naopak čím více sekcí, tím více rizik ... 😉

tarra27
1. dub 2014

@miranda77 já vím, že nedoporučují tři děti, když dvě máš za sebou dvě sekce, ale dvě sekce a porod klasický mi přijde jako větší riziko...ale je to jen můj názor...

hlavně at jsme maminy s miminkama zdravé a máme co chceme 🙂

miranda77
autor
2. dub 2014

@tarra27 😀 právěže podle studií je třetí porod klasický i sekcí stejné riziko 😅. Ale nejdůležitější je názor maminky!!!

veruke
2. dub 2014

@tarra27 Já jsem právě po jedné sekci porodila normálně, nikdo nic nenamítal a já jsem to jinak nechtěla... z komplikací jsem strach vůbec neměla a když bych si mohla vybrat, protože mám srovnání, tak do sekce bych dobrovolně nikdy nešla. Ano, každá maminka to má jinak, některé by braly sekci na objednávku, aby nemusely zažít porodní bolesti. Jenže u mě byly sekce a normální porod nebe a dudy. Jednak ten prožitek (zážitek), když to děťátko opravdu porodím, mám ho v náručí (než když mi ho vyndají a někam nesou a já se nemůžu ani přivítat). Ale hlavně fyzicky se to nedá srovnat, po normálním porodu jsem sice dole byla šitá po nástřihu, ale oproti rozpáranému břichu to je nic. Byla jsem mnohem rychleji fit. Jak jsem psala, kdybych si mohla vybrat, tak bych sekci nikdy nechtěla. Ale na druhou stranu, nechci, ať to vyzní jako rouhání, protože díky sekci mám minimálně dvě děti v pořádku a zdravé, což by nemuselo být, kdybych měla jen možnost vaginálního porodu.
Jinak mám známou, která má za sebou sekce čtyři a zcela v pohodě a bez komplikací. Jde o to, jaké riziko je každá žena ochotna nést a zda jí to stojí za to.

veruke
2. dub 2014

@miranda77 @bambulka814 Děkuju za přání 😉

anetka1701
2. dub 2014

Když jsem po druhym císaři (byl akutně plánovanej - chtěli jsme to zkusit normálně, ale hodně se mi ztenčila jizva a dost mně i bolela, tak si mně tam po běžný KO nechali) řešila s doktorem ještě v porodnici případný třetí dítě, řekli mi že to je celkem OK a běžné - ale že to už na přirozenej porod nevidí a neumí si moc představit to riskovat... Ale s třetím císařem se setkávají celkem často a nemají s tím výraznej problém...

tarra27
2. dub 2014

@miranda77
@veruke holky ono je to i o tom, kdo vás rodí...já měla první sekci zdravotne a druhou už plánovaně a jsem fak ráda za obe....krasná malá jizva, navíc podruhé mě nabídli možnost děla v bloku, že bych měla anestezii od pasu dolů bych nic necítila a yla vzhuru, to jsem nechtela, nechtela jsem znervoznovat lekaře a sesry a tím i sebe....ale pozor, na sále me probudili nádherně a dceru mi dali!!! já jsem se probudila jako když spíte a hned se odpočinutá probudíte, manže už tam stál....s mimi....bylo to krásný....všichni jsme se pomazlili.....

první den jsem nevstalla až druhý, ale žádná hrůza...navíc jizvu mám nízko, krásnou a jen asi 11cm....za mě paráda....a dma jsem fungovala taky..

a nemyslím si, že je stejné riziko u třetího porodu sekcí nebo normálně....pode mě ale je to jen muj názor, je sekce méně riziková....

já nikomu neberu normální porod, hlavne at jsme každá spokojená....🙂

tarra27
2. dub 2014

@anetka1701 přesně si to myslím...porod muže být dlouhý a rizik prasknutí je velké....za mě sekce je lepší volba...

ono všichni to svádí na ulehčení, ale ulehčení to není, když vás to pak bolí déle než po normálním porodu, jak píšete...navíc i příprava před sekcí je jiná...

mě i připadá, a to nemyslím nikoho tady v teto diskuzi, ale že se ženy až rvou o to aby rodily normálně, ale když je pak komplikace, komu to jde na triko?? pak jsou schopný se soudit s nemocnicí potažmo lékařem nebo na něho nadávají....a nedej Bože když mají postižené dítě nebo se řeší těžký porod a lehké mozkové dysfunkce apod...

a vůbec nezastávám názory porody doma....co když se porod zkomplikuje?? pohodlí pro maminku, ale jakmile se nedej Bože něco děje, jak rády by byy v nemocnici a hlavně a zachrání miminko i maminku.....je to velký risk...ale to jsem odbočila a i změnila téma...

anetka1701
2. dub 2014

@tarra27 hele já těch dvou císařů dost lituju a upřímně mně to občas mrzí... Že jsem si nemohla dítě porodit, hned jak bylo venku ho oňuchat, pomazlit... První dceru jsem viděla až dvě a půl hodiny potom co se narodila :o( U druhé jsem měla epidurál, byla u porodu vzhůru a donesli mi jí ještě na sál když mně šili... ale stejně tím dost trpím a hrozně mně to trápí :o( Ale když mi (u obou) porodů řekli že císař, absolutně jsem s nima nediskutovala a dala na lékaře... Nicméně pokud by byla šance třetí miminko porodit normálně a bez komplikací, jdu do toho - což není :o( Takže smůla, no :oD

O bolestech ani nemluvě - zažila jsem si kontrakce při první porodu a musím říct, že oproti tomu peklu co přišlo pak po císaři se to nedá srovnat :o(

tarra27
2. dub 2014

@anetka1701 tak to mě mrzí...je to hodně i o lekařích...o tom, jak šikovný a i o tom, jak tě zalečí po císaři od bolesti....

já věřím tomu, že v některých nemocnicích nedostaneš správné léky na bolest a nechají tě to vydržet apod a pak ten zážitek je horší....

chápu tě...ale hlavně že máš krásný zdravý miminka....co by za to jiné maminky daly...

tak hodně štěstí a do třetice at se to povede líp....co nejlíp pro tebe i miminko a at jste brzy doma a spokojení všichni .-)

anetka1701
2. dub 2014

@tarra27 ale já měla injekce na bolest... ale třeba zavinování dvakrát rozřízlý dělohy nestišili ani ty léky... Nemluvě pak o vstávání z postele, starání se o miminka... Navíc stejně je tam jakejsi vnitřní pocit, že to MUSI mít blbej vliv na mimčo přes mlíko, tak jsem si je moc dávat nenechávala :oD :oD I když mně všichni ujišťovali že nemá... Já na sebe navíc jsem hodně přísná, poctivě jsem chodila, snažila se fungovat, abych měla obě holky co nejdřív u sebe...

tarra27
2. dub 2014

@anetka1701 mě daly leky po operaci i.v do kanyly,druhý den ráno injekci, ty na mě vliv neměly....dalek lepší pro mě byly čípky...jeden za 6 až 8 hodin a byl klid....
¨
já taky měla holky brzy u sebe a vše si dělala s nima sama.....vstávala jsem přes bok, nejhorší je poprvé vstanout, ale jak to zvládneš už to jde....

a paradoxně mě druhý císař nepřišel tak bolestivý jako první....ale i te první nebyl špatný....

asi jsme byla v dobré porodnici se super lekaři 🙂

miranda77
autor
2. dub 2014

@tarra27 souhlas ... Já mám jen"tykadlo", když si někdo OBECNĚ myslí, že sekce je bezpečnější pro matku a dítě. Ale v individuálních případech to může být pravda. 😉

kriistin
2. dub 2014

@tarra27 cisař je docela dost nebezbečny,hrozi embolie, tromboza,atd. Ja mela po prvnim cisaři trombozu na dvou mistech ve stehne.
srusty a špatne uloženi placenty.

tarra27
2. dub 2014

@miranda77 ani jeden extrem není dobrý a rozhodně si nemyslím, že by sekce zaručovala, že vše proběhne hladce....je to pořád velká operace.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru