VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

m1535
7. dub 2011

Tak dnes jsem svému gynekologovi oznámila,že bych se ráda pokusila o přirozený porod.Málem se v ordinaci vyvrátil,prý to porodníci nemají rádi.Počkám si ještě na názor esmaraldy,s kým to v Ostravě řešila,ráda bych to zkusila.

mamina6
8. dub 2011

@esmaralda hlavně to kojení nevzdávejte! odstříkávat a krmit z lahvičky je blbost.Maličká na to přijde-pravděpodobně se nemůže přisát,protože mléko hodně teče - tak trochu odstříknout ,prs osušit a zkoušet znovu a znovu.Pokud je prs moc velký tak zmáčknout na placato aby se jí to lépe chytlo.(vím že je to těžké a taky i někdy bolestivé,ale pokud chcete kojit tak musíte zatnout zuby)Taky jsem tohle zažila a zvládlo se to.Pak jsem kojila v klidu do dvou let 🙂 Co se týče toho odstříkávání,tak moje sestra to zkoušela u poslední dcerky(první dvě nekojila) bylo to hrozné,protože mimčo řvalo hlady a ona bečela taky s odsávačkou na prsech a byla psichycky špatná a všichni okolo taky - protože nedělala skoro nic jiného než odsávala mléko a prsa začali velice bolet tak zkusila umělou výživu,ale potom za několik dnů toho všeho zatla pořádně zuby a znovu začala malou přikládat k prsu, protože ji z umělé stravy bolelo bříško a stále plakala.No a druhý pokus kojení byl úspěšný a kojila do 9měsíců.Tak to jen nevzdávejte,protože je to pro miminko to nejlepší. 😉 držím pěstičky! jo a prsa si na to zvyknou a bolet přestanou 🙂

miranda77
autor
8. dub 2011

@m1535 "vyvrátil se v ordinaci" 😀 ... a co na to říkal? rozmlouval to?

miranda77
autor
8. dub 2011

@esmaralda a kdy jsi to řekla doktorovi ty? až když se blížil porod? nebo hned? a negativní revers si asi nepodepisovala, nebo jo?

natama
8. dub 2011

😀 "porodníci nemají rádi" tak to je kraaasny 😀 😀

natama
8. dub 2011

ja byla dneska na ko po sestinedeli a pry teda prosvitajici vak blan neznamena, ze uz by byly nejaky dehiscence. ze to prosvita ikdyz je ta deloha cela a takhle tenka. no a dalsi tehu ze prej po 2 nebo este lip po 3 letech.

miranda77
autor
9. dub 2011

@natama same dobré zprávy ...těhu za 2 a lépe za 3roky, no tak to sedí s mojí kinezioložkou ... doktor se tvářil už po roce, že další těhu je ok 😀 (že by se těšil na další sekci??? 😝) ale jinak jsem četla na netu, že jizva se po půl roce již nemění ...

mám radost ... a moc bych si přála, aby nám to všem"vyšlo" nebo alespoň abychom byly spokojené 🙂
a jsem ráda, že nás tu je více s "podobnými plány" 🙂 🙂 🙂

esmaralda
11. dub 2011

@miranda77 lékaři jsem to řekla ve 30tt,když mimčo bylo KP a on mi řekl,že je to stejně jedno,nebot bude plánovaný císař.Negativní revers jsem podepisovala,to je právě ten postup Non lege Artis.
@m1535 řešila jsem to ve fakultce s mudr.Šimetkou,hodně příjemný lékař,zkus se domluvit přímo s ním.No a ještě přicházejí v úvahu Fifejdy,tam by do toho taky šly,ale už né s příliš velkým nadšení,ale zkusily by to.
Jinak malou už kojím bez problému,jen děti trochu žárlí,ale co se dá dělat.
@miranda77 ještě co se týče jizvy,tak mě mudr.zase říkal,že po 1 roce po císaři je zhojená úplně a její stav se nadále nemění.

miranda77
autor
11. dub 2011

@esmaralda aha myslela jsem, že po podpisu negativní reversu už to pro doktora není non lege artis 😲, ... no právník nejsem 😀

s kojením blahopřeju!!!

miranda77
autor
13. dub 2011

Další info: http://www.emimino.cz/poradny/treti-cisarsky-re...
takže já si, co nejdříve mastím pro zprávu ... ☹

natama
13. dub 2011

@miranda77 no nevim, jestli uplne pozitivni, pry by do toho na mym miste nesel a nechal si to pripadne jako moznost "kdyby neco"... jsem to pak uz nestihla dopsat
ad emimimo, ono je to porad to stejne, jestli zalezi na tloustce jizvy nebo ne, chjoo. napr. podle jednoho dr. co jsem se ho na to ptala, tak rikal, ze by se dalsiho nebal, pokud nebyly rozestupy, ze se to v dnesni dobe precenuje. a to vedel, ze byla tak tenka. no a ze i nekdy muze byt deloha jak papir a ani nemusel byt pred tim zadny cisar. a treba naopak ta operujici, ze by si dalsi tehu hooodne rozmyslela. a jak tady v dotazu dr. pise o te vrostle placente, to je riziko uz i po tom prvnim ne? a neni mi moc jasne, jak to souvisi s tenkym dds po prvnim cisari. doporucuje hysteroskopie a dalsi dr, zas tvrdi, ze na stazene deloze se nic nepozna 😒
no a s teme podobnyma planama u mne nevim nevim, ja bych taaak rada, ale spis jen to takovy nesplnitelny sen 😔 doufam, ze bude alespon to treti tehu. tak snad neva, ze sem i tak lezu 😅 moooc to vsem, co to planuji preju a drzim vsechno, co muzu 😉
@esmaralda tak to je super, ze se s kojenim zadarilo 😵

miranda77
autor
14. dub 2011

už jsem to dala i na jíné téma, ale ať to tu máme také:
http://www.sanquis.cz/index2.php?linkID=pls30&k...

@natama no už jsem to možná psala: VĚŘÍM na zázraky!!! A že sny jsou od toho, aby se plnily!!! Nesplnitelné sny jsou jen ty, které samy zahubíme!!! Vše chce čas ... všechny jizvy se musí zhojit a pak se cesta ukáže sama a sny nám tu cestu napovídají ... takže dobře, že sem lezeš. 😀.

Myslím, že je dobré, abychom měly /možná i měli, co nejvíce informací ... proto tu zveřejňuji všechno zajímavé ... a PROSÍM každého, aby nám napsal svoje zkušenosti ...

miranda77
autor
14. dub 2011

o DDS: z http://www.porodnice.cz/tehotenske-zmeny-na-rod...
...Zvětšování dělohy je způsobeno jednak hypertrofií vláken děložní svaloviny (zvětší se do délky až desetkrát) a novotvořením svalových buněk, hyperplazií pod vlivem estrogenů, jednak zvětšujícím se objemem plodového vejce. Hypertrofie a hyperplazie převažují v první polovině těhotenství: ve 3. a 4. měsíci gestace je děložní stěna 3 až 4 cm silná. Ve druhé polovině těhotenství se děloha zvětšuje převážně distenzí (rozpínáním), rostoucím plodovým vejcem, takže se její stěna ztenčí ze 0,5 cm a v oblasti dolního děložního segmentu ještě více. ...

...Dolní děložní segment se od 4. měsíce gravidity vytváří mezi děložním hrdlem a děložním tělem, zprvu jako úzký pruh, který koncem těhotenství dosahuje šíře 8 až 10 cm. Vzniká z dolní části děložního těla, je tenký, v jeho anatomické skladbě převládá vazivo, svalová vlákna jsou krátká. Za porodu se tato část dělohy nestahuje, je pasivní, naopak je roztahována. Hranice mezi děložním tělem a dolním děložním segmentem se znázorní zvláště při nadměrném rozepnutí dolního segmentu jako tzv. Bandlova rýha, jíž uvnitř dělohy odpovídá kruhový svalový prstenec.

miranda77
autor
15. dub 2011
m1535
16. dub 2011

@miranda77 zajímavý článek,tak pro dítě je opravdu i po 2 císařích lepší zkusit normální porod.
Já jedu příští týden 40 km do ostravské porodnice,kde jsou opravdu ochotni pokusit se o normální porod.V Opavě mi bylo řečeno,že pokud nedám souhlas k císařskému řezu,budu odmítnuta.

molka
16. dub 2011

práve som si pozrela jedno krásne video. Trvá asi 17min., ale oplatí sa pozrieť si ho. Je to domáce video jednej pani, ktorá porodila dve deti cisárskym a tretie sa rozhodla porodiť doma vaginálne. Aj som si poplakala... Stalo sa to samozrejme v Amerike, nie u nás, ale prečo by sme to nezvládli aj my, vari sme iné?
tu je link:

https://vimeo.com/5648654
miranda77
autor
16. dub 2011

@m1535 tak to je docela drsný ... odmítnuta!
To je opět na právníka 😖 . No, asi to nebude kvalitní porodnice, když odmítá poskytnout péči, pokud není po jejich!!! Já jsem asi pořád naivní, ale mám pocit, že přeci od toho tam ty doktoři jsou ... aby pomáhali v případech, kdy si nemůžeme pomoci sami.... Každopádně chála ostravské porodnici 🙂 - a zde ze severu i závist ... 🙄.
Držím palce a těším se na další info... (jinak 40km je ještě dobrých ... já se budu asi muset případně přestěhovat 😲)

@esmaralda: jak je to s měřením jizvy? Měřili ji před porodem? Nebo dříve? Nebo kontrolovali při každé prohlídce?

miranda77
autor
16. dub 2011

@molka jo, jo na základě toho jsem začala pátrat po VBA2C ... říkala jsem si to samé!!! 😀 😀 😀 Předtím jsem jen věřila na zázraky a tady jsem ho najednou viděla 😵.

miranda77
autor
16. dub 2011

Kateřina Vítová - autorka článku v posledním odkaze -porodila přirozeně po dvou sekcích!!!

esmaralda
17. dub 2011

@miranda77 jizvy kontoloval (neměřil) můj gynekolog a potom v porodnici v den porodu ji měřily.Je spíše více zajímalo to,jestli mám bolesti jizvy,na to se ptali při každé kontrole.
@m1535 tak držím palce.

miranda77
autor
17. dub 2011

@esmaralda a můžu se zeptat, kolik naměřili?

alenka83
18. dub 2011

ahoj, můžu se zeptat, po jak dlouhé době jste mohli otěhotnět po druhém císařském řezu? Kdy nejdřív vám to bylo umožněno?

esmaralda
19. dub 2011

@miranda77 naměřili 3mm.
@alenka83 po prvním i druhém SC byla doporučená pauza 1 rok.

miranda77
autor
19. dub 2011

@alenka83 ja jsem pouze po druhem CR - otehotneni planujeme ...
muj doktor dovolil po roce, na netu jsem cetla nazory ruzne - po druhem 2 roky nebo po kazdem CR 3 roky, kazdopadne rok je mimimum.

miranda77
autor
19. dub 2011

@esmaralda a 3mm nebyl problem??? Nic k tomu nerikali? To by bylo super!!!!!!!!!!!!! 😅

alenka83
20. dub 2011

@esmaralda
@miranda77 holky, moc vám děkuji. Upínám se na to, že budu moct snad mít štěstí otěhotnět co nejdřív, i když jsem po druhém CS. Rok je šíleně dlouhá doba....

miranda77
autor
20. dub 2011

@alenka83 je to dlouhá doba ... ale pořád si ríkám, že trpělivost růže přináší 😀 ... naše těla to po dvou sekcích určitě uvítají!!! A bohužel jiné tělo v tomto životě už nedostaneme 😔 .

esmaralda
20. dub 2011

@miranda77 nikdo neměl sebemenší problém a nikdo to neřešil.

miranda77
autor
21. dub 2011

@alenka83 😢 ... na rychlé a dobré zhojení ber Wobenzym nebo Apo-Curenzym nebo podobné regenerační preparáty na hojení po operacích (určitě doporučí v lékarně) ... ve stravě mít a hlídat kvalitní bílkoviny atd. ... ať se tělo i jizva rychle zotaví ...

m1535
22. dub 2011

Tak jsem byla v ostravské porodce,na UZ zjistili,že mimi je v příčné poloze.Ale jsem celkem zvyklá,že posledních pár týdnů se tam různě přetáčí.Bude se čekat do jaké polohy se ustálí,pokud hlavičkou dolů,tak zkusí norm.porod,pokud tak ale zůstane,musí se naplánovat sekce.Jsem z toho celkem špatná.Jinak doktor říkal,že tam nedávno jedna maminka po dvou císařích přivedla na svět zdravou holčičku,tak asi vím o kom mluvil,že? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru