VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

januska555
27. zář 2013

Ahojte baby, tak som plna sklamania po dlhsom case tu. Ked som zistila ze som tehotna tak som si nasla tuto temu a bolo to pre mna velkym povzbudenim, zacala som verit tomu ze by som mohla zazit prirodzeny porod, postupne som tomu verila viac a viac a po uspesnom porode jednej z vas nedavno som si uz predstavovala ze aj ja by som mohla mat take stastie...a to vsetko az do dnes ked mi dr povedal ze maly je KP. Ja viem este sa moze otocit ale ja tomu uz neverim... 😒
Samozrejme je pre mna prvorade dietatko a to aby bolo zdrave ale nemozem povedat ze nie som sklamana...nuz tak ostava nam 8tt do porodu tak dovtedy sa s tym snad zmierim a pripravim na to...

miranda77
autor
28. zář 2013

@januska555 ... neházej flintu do žita ... ještě pořád má čas!

sykorka26
29. zář 2013

@januska555 Ahojky Januska ,já měla všechny koncem pánevním do 34tt.Ríša to teda nestihl, páč se ve 34tt narodil ☹ ,ale jak Eli, tak Sofí se mi přetočily v 36tt. Tudíž v poho. Já jím pomáhala, tak že jsem si pod zadek dávala polštáře aby byl víš a mimi zjistily, kde mají být 🙂 Tak na dvacet minut každý den nebo dokud mi to bylo příjemné. To půjde uvidíš 🙂 A první dvě jsi měla taky KP?

januska555
29. zář 2013

@sykorka26 dakujem za typ s vankusom urcite vyskusam. No mna to velmi prekvapilo lebo ani jedno som nemala KP. Naopak stale a skoro boli hlavou dole. Nuz vyskusam ho presvedcit aby sa otovil. Ono popravde ja ani neviem ako je teraz ja ho stale citim v oblasti pupku asi v tej vyske a obcas dole, takze asi je este stale kp neviem malu som tiez citila furt dole a bola spravne otocena, noneviem.

schnek
29. zář 2013

@januska555 já sem nepatřím, jen nakukuju, ale ráda bych ti dodala víru - moje třetí se otočila hlavičkou až ve 36tt, přitom kluci tak byli spořádaně od 30tt. Anička ve 30tt sice byla taky, ale ve 32tt byla KP a až ve 36tt se přetočila, Jsou děti, co se přetočí i pár dní před porodem. Ono určitě ví, co a proč dělá 🙂

miranda77
autor
30. zář 2013

@januska555 těch cviků je určitě více ... já vím, že nám cvičitelka na józe říkala, že máme tak jako lehnout na kuchyňskou linku - jedna noha dole(na zemi stojná), druhá nahoře (na lince), tělo položit a ruku natáhnout vše podél kuchyňské linky ... anebo lehnout si ne zem a podložit si pod hrudí (tam, kde končí žebra) ručníky a polštáře (zmenší se prý prostor nahoře a pro mimčo je to nepříjemné a otočí se)

sykorka26
30. zář 2013

@januska555 Za málo. Držím palce 🙂

januska555
15. říj 2013

Ahojte maminy, tak nam sa to uz pomaly a isto krati a zaroven aj rozplyva sen o prirodzenom porode. Maly sa este stale neotocil a dr mi dnes vravrla ze s mojou utlou postavou su sance uz male a kazdym dnom aj mensie. Mozno je to tak aj lepsie aspon sa na tu sc pripravim aj ked nerada a beriem to dost zle... 😒 takmer nikto to nevie pochopit ale moja tuzba porodit dieta ostane nenaplnena, kazdy mi len vravi ze hlavne je aby sme boli obaja vporiadku a nie to ako sa dieta narodilo...ja viem aj ja si to hovorim, no sklamanie tam je...verim ze aspon tu ma chapete co tym myslim...

miranda77
autor
15. říj 2013

@januska555 ... ja ti rozumím. při čekání na přirozený porod, který se prostě pozdržel o pár dní po TP, jsem se také smířila s tím, že bude sekce ... až budeš mít miminko v ruce smutek se začne rozplývat. Věř, že miminko i tvé tělo si vybere tu nejlepší cestu - někdy to je sekce 😉 .

marimas
18. říj 2013

Ahojky maminky, píši sem poprvní, ikdyž tuto diskuzi sleduji víc než rok. Chtěla bych moc poděkovat zakladatelce mirande, že takovou diskuzi založila. Byla mi velkou inspirací a posilou při rozhodování, jestli mít třetí miminko po dvou císařech. S manželem jsme si moc přáli ještě jedno miminko a při zvažování, jestli do toho jít, jsem narazila na tuto diskuzi a moc mi pomohla. Dodala mi odvahu, že to jde a někomu vyjde i přirozeně rodit. Teď jsem ve 34tt 🙂 První porod byl akutní císař ve 34tt, protože se mi odlučovala placenta. Naštěstí vše dopadlo dobře a máme zdravého 5ti letého synka. Druhý porod musel být také ukončen císařem, protože naše dcerka byla bohužel koncem pánevním a nikdo si nechtěl troufnout, abych rodila normálně po předchozí situaci. A teď stojím před otázkou, zda mám bojovat za přirozený porod nebo jít na císaře. Miminko je zatím hlavou dolů, tak snad se už nepřetočí. Moje lékařka by se spíš přikláněla, abych šla na císaře. Radila se ale s primáře v nemocnici v Třebíči, zda bych mohla rodit přirozeně a on ji odpověděl, že zkusit se to může 🙂 Ale problém je, že sama nevím, co mám dělat. Nejsem o něm přesvědčená, jak některé maminky tady na této diskuzi. Moc ráda bych rodila přirozeně, ale ne na úkor nějakých komplikací. Radila jsem se i s porodními asistentkami, jedna z nich je i moje neteř, a nikdo mi to moc nedoporučoval. Čas se mi krátí a já nevím, co dělat....

miranda77
autor
19. říj 2013

@marimas Není zač, mám radost!!!
Komplikace se můžou vyskytnout kdykoli, ať zvolíš jakoukoli cestu příchodu svého děťátka na svět. Statisticky je zamozřejmě přirozený porod bezpečnější, ale individuální situace může být jiná ... Co bude nikdo neví a tak je asi dobré najít nějakou psychickou oporu ... Proč sekci doporučují? Mají k tomu nějaký konkrétní důvod, nebo je to jen na základě toho, že už tu jsou dva řezy na děloze? Mně pomohla: kraniosakrální terapie - masáž a kineze. Díky tomu jsem věděla i od jiných, že mé tělo se na přirozený porod připravuje a že i miminko chce na svět přijít přirozeně. Ale jak už jsem psala, to čekání bylo náročné ... pak už jsem věřila doktorům a PA, a samozřejmě i v něco většího, mne přesahujícího (láska, Bůh, řád, Vesmírné zákony.... 😉 ) . Můžeš to zkusit, určitě tím nic nezkazíš a možná ti to napoví cestu ...

marimas
24. říj 2013

Císař mi byl doporučen, protože,podle mé gynekoložky, z lékařského hlediska by se měl po 2 c.řezech udělat zase císař. To mě hrozně štve, že nás všechny hází do jednoho pytle a nedívají se na nás jako na individuální rodičku. Pro ně je prostě jednoduší udělat císaře a je to.... Ale je zase úžasná v tom, že řekla sice svůj názor, ale od přirozeného porodu mě nezrazuje, nevymlouvá. Jen s tím nemá zkušenosti a prý budu tady rarita, jestli budu rodit normálně. Zkusí se ještě domluvit se zdejším primařem, jak by to mohlo probíhat. Je blbé, že s tím tady v Třebíči nemají zkušenosti, ale do Brna to mám skoro hodinu a nikoho známého tam nemám. Byla bych radši rodit ve známém prostředí a u doktorů, které znám a věřím jim. Čekání je fakt hodně náročné. Nejhorší je nevědět, jak to všechno skončí, nedá se na nic připravit, ale to se nedá nikdy...Jsem taky věřící člověk, takže posilu a pomoc hledám ve své víře, jinak bych se z toho asi zbláznila...Na začátku těhotenství bylo přesvědčení jít rodit přirozeně tak velké a čím jsem blíž tím si nejsem jistá...

maudn
24. říj 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala a případně jestli má někdo podobné zkušenosti.
Budu mít děti 20měs. od sebe. První císař a druhý se mi před nedávnem otočil koncem pánevním, takže se teď čeká, jak se umoudří a případně by se naplánoval císař.
Nejvíc mě na tom štve, že jsem se přirozeného porodu dost bála a když jsem se teda přeorientovala na přirozený porod, tak najednou,abych se zase vrátila k tomu císaři- víta jak to myslím, prostě každý chce aspon nějakou jistotu jak to bude ...

miranda77
autor
25. říj 2013

@marimas v Brně rodila @sykorka26 ... myslím, že podporující lékař, porodník, porodnice je pro výsledek porodu zásadní. Strach je součástí přirozeného procesu porodu, mají ho skoro všechny maminky ... přijmi ho jako přítele, protože upozorňuje na nebezpečí. A každý porod je nebezpečí ... ale Bůh je s Tebou a provede Vás tou nejlepší cestou!!!

Lékaři mají doporučení po dvouch sekcích provést další sekce, není dostatek studií o bezpečnosti vedení přirozeného porodu a také je to pro ně více práce ...

@maudn myslím, že miminka nemají moc možností, jak vyjádřít své přání či nesouhlas. KP je jednou z možností, jak říci NE, takhle to nechci, nebo MÁM STRACH ... Promluv si s miminkem, vyprávěj mu, co Vás čeká v obouch případech, vyzkoušej obrácené polohy a pokud se samo neotočí respketuj jeho cestu ven ... jsi po jedné sekci, tak by i v případě sekce nebyl snad problém počkat na začátek přirozené porodu, ať si může miminko vybrat ten nejlepší čas ...

sykorka26
25. říj 2013

@marimas Ahojky. Já rodila před rokem v Bohunicích. Po dvou sekcích a nikdo se na mě nedíval špatně. Na opak, povzbuzovali mě. I pan primář s přirozeným porodem neměl problém. Nakonec malá byla za dvě hodinky od příjmu na světě, bez jakýchkoliv zásahů. Jen porodní asistentka a paní doktorka. Prostě super. Jen můžu doporučit. I když tam nikoho neznáš, to já taky ne a bylo to PRÍMA 🙂 Tak držím pěsti a myslím na tebe.

januska555
29. říj 2013

Ahojte tak sme po poslednej poradni u dr a maly sa umudril a otocil, takze uz je hlavickou dole 🙂 normalne aj viem ze to urobil vcera lebo brucho sa mi natriasalo ze som mala pocit ze sa snad prederie von...no aj tak to bohuzial nevyzera na prirodzeny porod. Dnes mi dr zmerala jazvu a som z toho teraz zmatena, lebo uplne ine hodnoty mi vravela ako citam po nete. Vravela mi ze mam 19 co nie je najhorsie ale optimum pre prir porod je 25-20 priznala ze to nebolo presne namerane, teda ze moze byt aj tych 20 ale...kriticke by vraj pre mna bolo 10 nuz neviem...kazdopadne idem o dva tyzdne do nemocnice a tam mi snad dr ktory by ma mal rodit povie viac...

miranda77
autor
31. říj 2013

@januska555 držím palce!!!

miranda77
autor
14. lis 2013

@januska555 @maudn ...tak jak? Jsem zvědavá a myslím na Vás! 😅

maudn
14. lis 2013

@miranda77 ahoj, mě se malej obrátil zpět, takže hlavičkou dolů. Přiznám se, že mám z přirozeného porodu strach, ale musím věřit doktorům, mám měsíc do termínu, zítra jdu poprvé na monitor.

januska555
14. lis 2013

@miranda77 ahoj tak u ma nic moc...maly sa sice otocil ale po poradni uz v nemocnici s dr u ktoreho budem rodit to nevyzera dpbre,retoze jazva ma len 1,8mm. Naplanovali sme teda datum sc, pretoze mi povedal ze do takeho rizika by on nesiel jazva je jednoducho tenka. Bol vsak velmi mily a skutocne otvoreny prirodzenemu porodu, dokonca mi povedal ze ak pridem na 5cm ideme prirodzene napriek jazve...mam totiz nemocnicu hodinu cesty a teda ak by vsetky okolnosti boli take a porod tak rychlo postupoval...nuz ale z toho ja mam strach kedze jazva by mala mat aspon 3 mm. Termin sc som si vybrala 2.12.co budem 39+4tt co sa kazdemu zdalo neskoro ale ja verim ze do vtedy vydrzime a ak nie lepsie aspon sa vypyta sam a nikto ho nebude vytahovat skor ako by mal. Takze u mna tolko, bohuzial do pokusu o vba2c sa neide, ale nejak som s tym zmierena 🙂

marimas
14. lis 2013

Ahojky maminky, tak jsem už ve 38.týdnu. Nakonec jsme zvolila cestu zkusit to přirozeně. Minulý týden mi měřili šířku svaloviny v jizvě a mám ji 6mm. Což říkala paní doktorka , že je dobré. Už tři týdny mám cervix score 7, tak jsem si myslela, že by mohlo miminko na svět dřív, ale nějak se mu nechce. To čekání je šílené...Taky bohužel moje doktorka jede příští týden na dovolenou, ale postarala se, aby v nemocnici o mě věděli, že chci rodit normálně. Taky mi říkala, že místí primař má dvě maminky, kterým se podařilo rodit přirozeně. Tak zas takový unikát tady nejsem, jak mi původně říkala 🙂

miranda77
autor
15. lis 2013

@maudn ... tak skvělé!!! Tak přeji krásný a pohodový porod!!!

miranda77
autor
15. lis 2013

@januska555 ... mně jizvu před porodem změřili v 38tt - 2,2mm v nejtenším místě, pak už mi ji neměřili vůbec ... Primář říkal, když to neprdlo do teď, tak to už neprdne 😅 ... a taky říkal, že se těžko měří tloušťka jizvy, milimetr sem, milimetr tam ... nicméně měl moji důvěru ... někdo považuje 2mm za spodní hranici při pokusu o přir.porod a při slabé jizvě se prý porod ani nerozjede ... Držím palce,ať vše dobře dopadne a smutek ze sekce ať zažene krásné, zdravé a kulaťoučké miminko v náruči!!!

miranda77
autor
15. lis 2013

@marimas 6mm!!!! Tak to je bomba!!!! Souhlas, čekání bylo naprosto šílené!!! Já měla CS 7 až 2 dny před termínem ... narodil se za týden 😀 . Hodně pohody do závěru a klidný a bezbolestný porod!!! 😉

januska555
15. lis 2013

@miranda77 ahoj ani nevies ako mi tvoja odpoved pomohla🙂 popravde so sekciou som sa uz nejak zmierila, neviem ci je to aj momentalnym "hormonalnym" stavom ale sama som prekvapena. Spociatku ked mi v 30tt povedali ze je KP bola som uplne sklamana ze nikdy nezazijem skutocny porod. Teraz to skutocne tak nevnimam, verim len ze vsetko bude v poriadku a v pripade ze sa to rozbehne skor tak stihneme do nemocnice dojst. A teraz k tomu preco mi vlastne tvoja odpoved tak pomohla. Vcera som tu na mk v sukromke decembroviek citala, ze jedna mamicka po poradni v nemocnici hned brali nacsalu, lebo je po jednej sc a jazvu jej namerali "len" 2mm...vydesilo ma to lebo moja ma 1,8mm. Zacala som hned citat po nete a vsade sa skutocne uvadzaju hodnoty vyssie tak ma trochu chytila panika, ze sc sme naplanovali az na 39+4 tt co je este vyse dvoch tyzdnov. Ale tvojich 2,2mm ma ukludnilo, dakujem🙂

miranda77
autor
16. lis 2013

@januska555 ... no vidíš, já jsem šla s 2,2mm rodit 😅 ... neboj vše bude v pohodě!!!

januska555
16. lis 2013

@miranda77 ahoj no mam trochu obavy ale uz mensie, manzel mi teraz zakazal snad vsetko okrem varenia, lebo ked precital na nete ze zeny zvyknu mat ovela sirsie jazvy ako ja tak spanikaril snad viac ako ja🙂 no je pravda, ze ty si rodila s 2,2 mm mozno menej, ale mam obavu z toho ze mne nameral v 36+3tt 1,8 mm tak trochu mam strach ako bude vyzerat do toho 39+4tt predsa len maly este narastie a druha vec, ktora mojej biednej jazve pomohla bolo ze do 34+3tt bol KP a ako mi Dr povedala, tak tym ze tlacil na jazvu svalom teda ritkou bolo lepsie ako ked teraz tlaci hlavou teda kostou 😒 Ale inak je zaujimave ako sa lisia nazory Dr v nemocniciach aj v jednom meste, tu v Kosiciach mi moj dr povedal ze do 2mm povoluju prirodzeny porod, v inej nemocnici zas pod 3,5mm neidu. A inak jedna mamicka z decembroviek vcera absolvovala necakany, neplanovany vba2c porod. V noci jej odtiekla voda, kym prislo do nemocnice a prichystali sc uz bola na 6 cm tak ju uz nechali. Bola cca mesiac pred terminom, vobec o tejto moznosti neuvazovala, ani dr v nemocnici by jej to nedovolili ale jednoducho to prislo🙂

miranda77
autor
29. lis 2013

@januska555 tak jak? Už jste z porodnice doma? Všechno v pohodě?

januska555
29. lis 2013

@miranda77 ahoj este stale sme 2v1. V nedelu idem na prijem a v pondelok mi robia sc. Ked to uz muselo byt kvoli tej jazve tak som to chcela co najneskor jednak aby bol maly co najviac donoseny a jadnak aby to prislo podla moznosti samo, co ale nenastalo. V pondelok budem 39+3tt tak celkom pekne. Avsak ani netypujem v akom stave je moja jazva, kedze merali mi ju este v 36tt a mala len 1,8mm teraz ktovie...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru