VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

lovebaby
25. srp 2011

@iira tak to jste nás krásně dohnali, malá při porodu 4,1kg a ted jsou jí taky 3 a něco a má 15kg 🙂
u nás právě by je nevytáhli kleštěma, protože jsem byla úplně otevřená dost dlouhou dobu, ale nemohli sestoupit do pánve, kleště se můžou použít až když jsou v tý pánvi 😒

fim
25. srp 2011

@luciehynkova Já mám kluky od sebe 2 roky a prvotně jsme zkoušeli rodit normálně, takže je tu naděje veliká. 😉

@iira Fííha, to je právě ten případ, o kterém v souvislosti s kleštěma slýchám a to si právě říkám, že snad lepší CS. Tak hlavně, že vše dobře dopadlo a teda máš můj obdiv, že jsi šla do druhého takhle "brzy". 🙂

@miranda77 A co ti tam řekli? Teda jestli to není moc intimní.... 😕 Jen mě zajímá, z jakéhou soudku tahají ty možné příčiny. 😉

miranda77
autor
25. srp 2011

@fim ... jedná se o to, že v máme v"genech"uloženy informace z naší generace ... mne tam"vytáhli": strach z nepřiměřenéh trestu, strach z porodu, nezpracovaný potrat, nechtěné a společensky nepřijatelné těhotenství ... jsem zvědavá, co tam bude ještě 😅 ... a samozřejmě je to uložené někde v podvědomí, takže jsem to v reálném světě necítila nebo nezažila

iira
25. srp 2011

@fim no mi chteli 2 deti a mam uz vek 🙂 ,pozdeji bych uz deti nechtela ...ale musim priznat ze u 2 porodu jsem mela strach co bude a velmi me prekvapilo ze tobylo tak rychle,ale zase jsem byla hned fit..v 6h se malej narodil a v 9h tehoz dne jsem sedela s kamaradkou na patre v poradne a kecali jsme ,klidne bych sla i do 3 ale na to nemame misto a a ni prostredky
@lovebaby no ja bych asi i rodila bez klesti,ale mala si stihla tu snuru omotat a mela spatne ozvy a me proste nesla vytlacit,tak to radsi slo takhle,ale nikomu bych to neprala ,je to takove "divne "

fim
25. srp 2011

@miranda77 Děkuju. 🙂

mirunda
25. srp 2011

@mery83 mě měřili jizvu v 37+5 - klasickým utz, ne vnitřním. vůbec netuším, jestli ji budou měřit ještě jednou třeba, nic neříkali..

Každopádně včerejší kontrola dopadla vcelku dobře, jsem skoro na 3 otevřená, miminko sestouplý dole, zítra se tam jdu zapsat na příjem a pak bych měla v neděli večer přijít a v pondělí císař - pokud se to nerozběhne samo.. ale dr. říkal, že když mám tak pozitivní nález, že by mi možná zkusili zítra propíchnout plodovku, jestli by se porod nerozjel.. ale že se stejně bojí té tenké jizvy :( Ptala jsem se ho, jestli někdy zažil rupturu dělohy, prý ano, ale nedopadlo to dobře.. nechtěl mi to říct, ale vypáčila jsem z něj, že maminka to přežila, ale miminko ne.. 😔

iira
25. srp 2011

@mirunda tak drzim palce at ti to dopadne dobre vse

lovebaby
25. srp 2011

@iira to věřím, při těhle komplikacích je nejhorší ten strach o mimčo.

lovebaby
25. srp 2011

@mirunda tak to už je fakt pěknej nález, to by se i mohlo samo rozběhnout

mery83
26. srp 2011

@mirunda Tak musíme věřit že to dopadne dobře.Já jsem třeba v 38tt nebyla ani pro špičku a malá nebyla vubec sestouplá.

mery83
26. srp 2011

@lovebaby Známá taky rodila kleštěma,ale prej malej už byl v porodních cestách a nějak se zasek.Měl prý jen trochu otlačenou hlavičku jinak byl v pořádku.

mery83
26. srp 2011

Holky muže taky souviset to že jsem brala magnezko až do konce a měla jsem i kapačky s magneziem,že jsem se vubec neotevřela.Já totiž neměla ani nijak moc poslíky jen po delších procházkách.

lovebaby
26. srp 2011

@mery83 já myslim, že to magnezko souviset může, asi si ale ještě neměla připravené porodní cesty

lovebaby
26. srp 2011

@mery83 u nás právě byl problém v tom že i při úplném otevření se mimča nemohli nacpat do pánve, měli nějaký špatný naléhání 😒
u třetího by to bylo možná to samý, asi prostě normálně nemůžu porodit ☹
někde jsem četla že v důsledku špatný rotace a nepostupujícího porodu, přijíždí do porodnice i ty co rodí doma s asistentkou přirozeně, někdy to prostě asi opravdu nejde 😒

mery83
26. srp 2011

@lovebaby Aha tak to je blbý,a není to třeba tím že by jsi měla úzkou pánev a oni měli málo místa na pruchod?,No já u první se už pomalu začínala otvírat,ale pak jak mi to vyvolávali,tak to nešlo tak rychle jak by chtěli.No a pro nepostupující porod hned na sál.

lovebaby
26. srp 2011

@mery83 já myslim že mam pánev normalní, ani malou ani velkou, tam to bylo asi tim blbým naléháním, že tam šla ta hlavička větším průměrem a proto se nevešla.
moje doktorka mi pak řekla, že jsem vypadala na to, že bych i 4kg mimi porodit mohla 😒 a na druhej porod mi řekla že to asi dopadne stejně, že tam je malej zase tak blbě, že se tam asi zase nevleze 😒

lovebaby
26. srp 2011

@mery83 takže u nás i kdyby bylo třetí tak by to dopadlo asi zase tak 😢

miranda77
autor
26. srp 2011

@mery83 já jsem také brala magézium ... také mne napadlo, že to možná souvísí s mým neporozením 😠

fim
26. srp 2011

@miranda77 To je víc než jistý. Magnézko se musí zavčas před porodem vysadit! Divím se, že vám to gynekolog neřekl. 😲

miranda77
autor
26. srp 2011

@lovebaby ... neházej flintu do žita, zkus také nějakou terapii ... mne to přišlo strašně zajímavé, skoro jsem si říkala, že je vůbec štěstí, že s tím, co tam mám"uložené" jsem vůbec otěhotněla ... 😅

miranda77
autor
26. srp 2011

@fim já jsem ho brala asi jen v 7. měsíci ... trošku 😉 ... ale, že ho už nemám brát mi neřekli 😠

lovebaby
26. srp 2011

@miranda77 tak to u nás s otěhotněním problém nebyl, jen mi mamka řekla že moje babička, tatkovo mamka měla prej komplikovaný porody, tak nevim jestli jsem to po ní nezdědila...

miranda77
autor
26. srp 2011

@lovebaby na to by se hodila i rodinná systemická konstelace ... u nás nikdo s porodem problémy neměl ... 😖 takže to vypadá, že se to prostě jen u mě nějak sešlo dohromady ... 😢 ... ale Pán Bůh nás miluje, máme krásné děti 🙂

mery83
27. srp 2011

@fim No já to magnezko musela brát kvuli tlaku a otokům,byla jsem i na kapačkách,takže jsem to jen tak vysadit nemohla.

mery83
27. srp 2011

@lovebaby Tak to jo to jak se mimčo špatně připraví tak to je na nic.Ale říká se do třetice všeho dobrého.Tak třeba by to vyšlo,ale spoléhat se na to nejde.

miranda77
autor
28. srp 2011

http://www.ulozto.cz/9548163/muj-soukromy-mesic...
zajímavý film ... tak jsem si trošku poplakala ...

lovebaby
28. srp 2011

@miranda77 jeee mě to nejde stáhnout, o čem to je? Taky jsem měla hodně bolestivou ms

lovebaby
28. srp 2011

holky něco vám překopíruju, proč i přirozené porody končí v nemocnici, možná mě s dětma CS opravdu zachránil 😔

Proč ženy dřív u porodu umíraly, když nerodily pod lékařským dohledem?

Není divu, že umíraly, když rodily vaginálně, i když plod byl v příčné poloze nebo placenta překrývala děložní hrdlo. Když rodily bez zdravotní péče ženy s onemocněním srdce, oběhového systému, poruchami tlaku, bílkovinou v moči… Když musely zůstat bez lékařské péče i v případě krajního vyčerpání a neměly možnost řešit nepostupující porod např. z důvodu špatného vyrotování hlavičky, vývojové vady dítěte nebo nádoru v děloze. Umřít při porodu se dá z mnoha důvodů. Avšak dnes díky vyspělé prenatální diagnostice a znalostem o fyziologii porodu i příčinách komplikací je možné vážné problémy předvídat a předejít jim, případně je po převozu do nemocnice řešit. Nejčastější příčiny úmrtí byly jistě záněty (horečka omladnic) a poporodní krvácení. Dnes víme, jak obojímu předcházet, a v případě problému máme možnost obrátit se na lékařskou pomoc.

miranda77
autor
29. srp 2011

@lovebaby film je o ms ... a v podstatě o ženách

miranda77
autor
29. srp 2011

@lovebaby tebe určitě tě zachránili!!! S nesestupujícím miminkem asi nejde dělat nic jiného než CS 😒 ! Otázka jsou jiné důvody při sekcích ... i odborníci zvažují, jak vysoké procento porodů má být vedeno sekcí, zda-li se k sekci nepřistupuje v některých případech zbytečně ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru