VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

sykorka26
6. čer 2012

@helcas Každopádně to bude jak má být.Ale že je to k vzteku. 😖 Tak budeme držet pěsti.

mm_mm
6. čer 2012

@helcas Helčo, ta hodnota je hraniční, takže žádná hrůza. Já měla po dvou hodinách 8,5 - a už měsíc jsem na dietě. Do poradny budeš chodit každý tři týdny, návštěva je na pár minut. Jen se vždycky podívají na tvoje hodnoty, co si naměříš doma. S tou kontrolou srdce mi to taky říkali. Ale mě kontrolujou pořád kvůli něčemu, protože to celý od začátku vypadá prapodivně a vlastně pořád ještě nemám jistotu, že se vše vyvíjí tak, jak má. Jinak pro pobavení: Jsem tvoje spolužačka z gymplu, která tady na tebe narazila úplně náhodou. 🙂 Tak schválně, kdo? 🙂

sykorka26
6. čer 2012

Tak jsem dnes byla v porodnici.S doporučením od pana doktora a s odholáním jsem zaklepala na dveře ambulance. 😉 Sestře jsem popovídala o co se mi jedná a čekala na její negativní odpověď.A ono ouha.Že nejsem první ani poslední,kdo to to žádá.Tak že jdu ještě příští týden ke svému dr. a den před termínem jsem objednaná do porodnice.Čekala jsem všechno,ale tohle tedy ne. 🙂 Že se bude rozhodovat až podle aktualní situace a nálezu.Jen se zeptala v jaké je mimi poloze a tím to uzavřela.Tak že Brno Bohunice mají zatím velké plus 😀 Přeji všem stejný přístup lékařů,jaký jsem zatím měla tu možnost poznat já.

helcas
6. čer 2012

@mm_mm ha, tak to jsi mě dostala 🙂 to vůbec netuším..zapřemýšlím, pojedu po lavicích a vyselektuju, snad na někoho přijdu 🙂

mm_mm
6. čer 2012

@helcas 🙂 Tak držím palce!

helcas
14. čer 2012

@sykorka26 jee ja jsem nervozni i za tebe, chodim se kazdy den koukat, jestli se tu od tebe neobjevi nejaka zprava, co je noveho 🙂 doufam, ze jde vse podle predstav

sykorka26
14. čer 2012

@helcas Ahojky.Jsem stále 2v1 😀 Máme tatínka do zítřka na slovensku,tak jsme se Sofí domluvení na sobotu.Jinak monitor v porodnici je domluvený na pondělí ráno.

helcas
14. čer 2012

@sykorka26 většinou miminko počká, až se to hodí a sobota není daleko 🙂 tak to hezky zvládněte

natama
14. čer 2012

@sykorka26 taky se chodim porad divat 🙂 kdy mas vlastne termin?

sykorka26
14. čer 2012

@natama Termín 19.června,docela dobrý je.že nejsem vůbec nervozní 🙂 A vlastně se těším až malou pomačkám v náručí. 😀

sykorka26
14. čer 2012

@helcas Děkujeme 😀

sykorka26
18. čer 2012

Tak jsem se právě vrátila z kontroly z porodnice.Byla jsem tam přes dvě hodiny 😒 Ale vyplatilo se.Po sepsání anamnézy,jsem hovořila s panem doktorem o přirozeném porodu.Neměl větší vyhrady.Jen se divil,že chci opravdu rodit normálně.Sepsali jsme papír,ve kterém stálo,že jsem po dvou sekcích a že jsem obeznámena s riziky.Poprvé mi měřily šířku pánve.Málá má podle ultrazvuku cca 3kg,tak že čítám,tak 2,9 😉 Jizvu taky pan doktor měřil,3 mm a že to je v pohodě.Pak mi to při rychlé vizitě odsouhlasil i pan primář 😎 😀 A pozor,dokonce mě nechají přenášet až do pátku.Pak teda mám nastoupit na vyvolání,které je mnohem opatrnější než při normálním těhu.Ale vzhledem k tomu,že jsem dnes v noci rozdýchávala 2x 2hodiny poslíčky,tak si nedělám iluze,že by k tomu došlo. 🙂 Přeji všem krásný den.

baarca
18. čer 2012

@sykorka26 To je skvělé, že jsou doktoři takhle vstřícní. Přeju, ať ten porod vyjde a hlavně, ať jsi ty i miminko zdraví.

mery83
18. čer 2012

@sykorka26 To jsou super zprávičky a snad pujde všechno tak jak má a nebudou komlikace.Za chvilku budeš mít maličkou u sebe.

sykorka26
18. čer 2012

@mery83
@baarca Děkuji holky.Hlavně za tuhle diskuzi.Asi bych neměla normálně odvahu to zkusit.Ale vyšloto,teoreticky.Teď to zvládnout prakticky.Ale to dáme. 😀 Není důvod proč ne. 😀

natama
18. čer 2012

@sykorka26 super zpravy, mam obrovskou radost 🙂
doufam, ze az se mala narodi, ze nam manzel sem hned napise nebo mas cislo na nekoho odsud, at nemusime cekat nez se vratite z porodnice? 😅

helcas
18. čer 2012

@sykorka26 skvělé! tak teď už jen ten finiš 🙂 třeba přijde dneska nějaká pořádná bouřka a s ní i porod...

sykorka26
18. čer 2012

@natama No manža asi nenapíše,ale já to zkusím přes telefon. 🙂
@helcas Kéž by bouřka přišla. 😎 Malá je totiž neuvěřitelně pohyblivá,tak že patičky jsou vidět docela často. 😝 😀

lovebaby
18. čer 2012

Ahoj holky, zdravim vás, dlouho jsem tu nebyla.

lovebaby
18. čer 2012

@sykorka26 držim palečky at normální porod vyjde, to to uteklo 🙂

lovebaby
18. čer 2012

@helcas já měla cukrovku u druhýho těhu, naštěstí jsem nepřenášela, tak jsem šla k normálnímu porodu. Takže budeš asi muset miminko přivolávat, aby přišlo na svět do termínu. 🙂 A neboj, šance ještě je, budu držet palce 🙂

mery83
18. čer 2012

@sykorka26 Já držím pěsti i na nohách,
Kolegině v práci mi říkala že když chtěla porodit po 2 sc (ale je to 30 let tak byl sc jistej),ale chtěla to mít za sebou dřív jak měla nalánováno,tak si porod přivolala horkou sprchou a dřepy a tak to prý střídala až fakt začala rodit.Sem na ni hleděla.

sykorka26
18. čer 2012

@mery83 To je taky dobrý.Ale fakt se takhle trápit nebudu.Jinak jsem byla mile překvapena jak,všichni reagovali.Spíš se divili,že chci dobrovolně rodit normálně,že teď je trend,že se mamči snaží o sekci.Netuší ale co chtějí,že? 😖

mery83
18. čer 2012

@sykorka26 Ony ji většinou chtějí ty co to ještě nezažily,ale my co jsme neměly normální porod tak zase chceme ten.Já věřím že to zvládneš a budem čekat na pozitivní zprávy.
A odešla ti třeba hlenová zátka nebo nějaky příznaky porodu už jsou ?

miranda77
autor
18. čer 2012

@sykorka26 mám ohromnou radost!!! A moc držím palce, ať se to rozběhne a vše je v pohodě ... myslím, že je ohromná výhoda tak nízký odhad ... a tak velká odhodlanost maminky a vstřícnost doktorů!!! Úžasné!!!

My miminko odkládáme ... na konci srpna jdu do práce, Toník do školky a pak uvidíme - asi dodržíme tu půlroční lhůtu po SP. 😔

helcas
18. čer 2012

@lovebaby no já to neřeším, nechávám tomu volný průběh...hodnoty cukru mám pěkné, stačilo vynechat jídla mezi jídly a jíst jen 6-7krát za den po delších intervalech 🙂 tak snad i miminko bude menší díky tomu, že se na to přišlo a třeba zrovna ten porod vyjde..

sykorka26
18. čer 2012

@mery83 Právě že nic.Jen ty pohyby jsou hodně časté.U Eli mi hlen zátka odešla a malá se narodila za cca 48hodin.Tady se nic neděje.Tak uvidíme.Ale co já osobně považuji za dobré,je že jsem otevřená na 3cm,tak už pak zbývá jen 7 cenťáků a je to. 😀 😎 Pohodička 🙂 😎

sykorka26
18. čer 2012

@miranda77 Děkuji Mirando.Je to hlavně díky tobě a tvé diskuzi.Bez ní bych to asi nedala.Tak že díky moc.A přeji pěkné zapracování do zaměstnání.

sykorka26
19. čer 2012

Tak se něco děje.Kontrakce mnohem intenzivnější,jen ještě né pravidelné. 😒 Jestli se večer neozvu,tak máme hotovo 😀 😵

mery83
19. čer 2012

@sykorka26 Tak že by už?To by bylo super.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru