VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
6. čer 2011

@alenka83 já taky nechci riskovat ... při"komplikacích"jsem rozhodnutá také pro císaře ... vždyť už to mám za sebou takže případně vím, do čeho jdu 😅, jen se nechci nechat vystresovat a ztratit opět kontakt sama se sebou, nechci za sebe,své tělo, své dítě nechat rozhodnout nějakou předsedkyni ČGPS, která mne v životě neviděla 😲

molka
6. čer 2011

Vravela som môjmu gynekológovi, že ak by som ešte mala tretie, chcem rodiť vaginálne. Vôbec sa mu to nepáčilo, vraj po dvoch cisárskych je vysoké riziko ruptúry maternice. Ja som mu oponovala, že v zahraničí sa to už robí, že nechajú ženu po dvoch cisárskych rodiť normálne, ale tvrdil mi, že to sa určite nikde nerobí. Nakoniec sme to uzavreli s tým, že zatiaľ nie som ani tehotná a budeme to riešiť, keď to bude aktuálne. Ja si za svojím tvrdením stojím, jazvu mám peknú, nikdy ma nebolela, ani v tehotenstve. Ak by bol akýkoľvek problém, samozrejme pôjdem cisárskym, ale ak bude všetko v poriadku, budem trvať na vaginálnom pôrode. Málokto vie pochopiť, že pre niektoré ženy je vaginálny pôrod dôležitý, ja som tie sekcie znášala dosť blbo po psychickej stránke a nech si kľudne okolie klopká na čelo, mne je to jedno.

m1535
12. čer 2011

Tak během pár dnů budu vědět,jak se k VBA2C staví lékaři z jiných porodnic na Moravě.Asi vám to příliš nepomůže,ale někomu snad ano.
@molka ono se to žádnému lékaři nelíbí,že jdeš proti jeho názoru.Ale je to jen tvé rozhodnutí a držím palce at to výjde jak si přeješ.

m1535
15. čer 2011

Tak nakonec v Olomouckém kraji nemají příliš velký problém po 2 císařích rodit normálně.Mám tady příspěvky lékařů různých porodnic,které švagrovka poslala a uvažuje nad Prostějovem.Je to jen 10 km od ní.Budu se snažit to tu vložit,pokud by to nešlo,přepošlu na mail,pokud by měl někdo zájem.

miranda77
autor
20. čer 2011

@m1535 pokud to nepůjde zveřejnit, tak já bych zájem měla ... sice je to pro mne z ruky, ale reakce a názory lékařů mne zajímají!

miranda77
autor
20. čer 2011

@molka porod může dopadnou jakkoli ... na to musíme být připravené, ale šanci rodit i po sekcích přirozeně bychom měly mít! Zvlášť pokud pro prováděné sekce nejsou dostatečné výzkumné studie ...

miranda77
autor
30. čer 2011

O dolní segmentu a pokusech o VBAC:

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...
lbs překladaají jako kg ( 😀 )

miranda77
autor
30. čer 2011

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

no, tak to by mohlo stačit ... 😅

mery83
21. črc 2011

@m1535 Já chci taky vědět názory.Děkuji.No jinak jak teť semnou byla paní na porodnici tak rodila po 3 a asi by rodila normálně,ale měla malou na příč až do konce.Ale museli ji vzít na 3tího císaře.

mery83
3. srp 2011

Ahoj jak se všechny máte?U nás je to střídavě,táta mi malou pěkně rozmazlil,takže mívám pochybnosti o dalším mimču.No uvidíme jak se zpraví kozena umečená.

miranda77
autor
4. srp 2011

@mery83 😀 no jo teď vás čeká náročnější čas ... lození, chození, nočník .... já jsem si teď zase zvykla, že mám trošku času na sebe a občas mne přepadne taky myšlenka, že bych jako mohla do práce ... 😅 , ale třetího miminka se asi vzdávat nebudeme ... mám pocit, že nás je doma málo 😉

já pořád projíždím diskuze ... hledám maminky, články a čtu diskuze i knihy a teď jsem objevila jednu mooc zajímavou - není přímo o porodech ale o ženám a můžu jen doporučit a dokonce ji mají v levných knihách za 30,-Kč (což považuji za zázrak 😵 )
http://www.databazeknih.cz/knihy/zdrava-zena-od...
http://www.databazeknih.cz/knihy/zdrava-zena-od...
autorka je gynekoložka a dokonce vystupovala ve filmu Orgasmický porod (jsem z toho ouplně unešená 😵 😵 😵 )

lovebaby
14. srp 2011

@miranda77 Ahojky Mirando, jsem ráda, že jsi založila tuto diskuzi, mám taky dvě děti narozené císařským řezem a dodnes se s tim špatně srovnávám. Moc ti fandim a přeji, aby ti ten přirozenej porod vyšel, ale samozřejmě hlavně zdravé mimčo 🙂

miranda77
autor
15. srp 2011

@lovebaby děkuji ... jsem šťastná už jen za tu možnost ... že je tu"cesta", po které by se dalo jít

lovebaby
15. srp 2011

@miranda77 určitě budu sledovat s tebou nějaké informace, protože mě to taky nahlodává, ale u nás je to těžký, protože manžel už třetí mimi nechce a já sama taky nevím jestli bych to zvládla, první dítě máme hyperaktivní, takže docela na nás dost i ty dvě. A taky jsem měla obě děti 4kilový, tak u mě by si to asi žádnej doktor nerisknul, já právě měla akutní císařský řezy 2x, protože mimča neměli dorotovaný hlavičky. Takže když už jsem byla pokaždé otevřená na deset prstů, tak pak rozhodli o císaři.

fiallinka
15. srp 2011

Vzpomněla jsem si na tuhle diskuzi (zaznamenala jsem ji, protože mám za sebou taky dva císaře), když jsem teď četla rozhovor s Ester Janečkovou, pochopila jsem z toho, že taky po dvou sekcích rodila vaginálně...

lovebaby
15. srp 2011

@miranda77 ale jsem zvědavá jestli najdeš porodnici a doktora, kterej ti nevnutí císaře a zkusíte to vaginálně, určitě pak napiš

lovebaby
15. srp 2011

@fiallinka fakt jo, to je dobrá zprávička že to jde 🙂 musí to bejt krásnej pocit.

lovebaby
15. srp 2011

jinak holky já byla ráda že mě podruhý císař hned nevnutili i když říkali že bude mimi velký, ale bohužel to nedopadlo, zase těsně před koncem porodu ☹

fiallinka
15. srp 2011

Já jsem si císaře vnutit nechala i podruhé, a to vnutit píšu spíš s úvozovkama 🙂. Sice jsem vždycky chtěla rodit přirozeně, ale už jsem podruhé byla tak posraná strachy ze všeho, že jsem ho spíš přivítala a moc neprotestovala - měla jsem k němu spoustu menších důvodů, ale ani jeden zásadní...

lovebaby
15. srp 2011

@fiallinka já u toho druhého taky moc neprotestovala, bála jsem se protože syn byl velikej a neměl dorotovanou hlavičku, tak jsem měla o něj strach aby se tam nějak nezaseknul, pak mi i doktorka řekla že byl 2x omotanej pupeční šňůrou. Takže ani napodruhý nám nebylo dopřáno.
A ty chceš třetí mimi a rodit normálně?

miranda77
autor
15. srp 2011

@fiallinka to jsem netušila, že Ester Janečková prodila po dvou sekcích přirozeně??? Je ten článek na netu?
@lovebaby že by si to žádný doktor nerisknul??? přeci mne nenechají porodit doma 😅 ...

lovebaby
15. srp 2011

@miranda77 hi hi to asi ne 🙂 a jak jsi na tom s hledáním porodnice, už víš jakou bysis vybrala? kde ty přirozený porody podporujou?

fiallinka
15. srp 2011

@miranda77 ten článek byl myslím v Ona dnes, to by se dalo dohledat... jestli jsem to teda dobře pochopila, bylo to trochu nejasné..

lovebaby
15. srp 2011

@fiallinka já myslim že toho prvního kluka měla císařem, protože v nějakým rozhovoru psala že byla na JIPce, ale toho druhýho nevim.

miranda77
autor
15. srp 2011

@lovebaby budu to řešit až budu těhotná ... 😉 třeba k nám ani mimčo nebude chtít přijít hned (my ho plánujeme na příští rok) a situace se mění, lidi se mění ... ale rozhlížím se, už"hledám"takovou,aby i v případě sekce byl otec u porodu, aby tam mohl být s mimi a podporovali, co nejpřirozenější porod ...

s tou Ester to není jednoznačné ... já jsem na netu ty články procházela, hned, jak jste to napsali 😀 ... a tak jsem taky zjistila, kolik mediálních hvězdiček má za sebou také sekce 😨

lovebaby
16. srp 2011

@miranda77 to by bylo fajn, já jak měla oba císařáky akutní, tak jsem měla celkovou narkozu, takže jsem miminka viděla až když mi je přivezli na JIPku. Uvidim jak to bude u nás, zatim další mimčo neplánujem ale situace se může změnit, že.

miranda77
autor
17. srp 2011

@lovebaby no já měla oba plánované ... u prvního jsem moc nevěděla, co a jak, u druhého to bylo docela narychlo - ale s oběma svodnou anestezii, takže jsem je viděla hned, ale aby mi je přivezli na JIP jsem musela prosit - a to už tedy nechci 🙄

lovebaby
17. srp 2011

@miranda77 já jsem strašně zvědavá jak ti porod dopadne a jestli se ti podaří porodit normálně, budeš pro mě velká inspirace, jestli teda u nás někdy třetí mimi bude. Každopádně jsem ráda že si aspon sem můžem o tom psát. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru