VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
17. srp 2011

@lovebaby no já myslím, že inspirací jsou tu hlavně @esmaralda a @m1535 - před nimi klobouk dolů!!!

já bych právě byla ráda, aby se o tom psalo, mluvilo a vědělo - abychom měli přístup k informacím, ke zkušenostem žen, abychom si své zkušenosti předávaly ... V Čechách na toto nejsou žádné studie, výzkumy ... kolem porodů se šíří negativní emoce - strach, možná i v důsledku nedostatku informací, chybění kontinua generačních zkušeností ...

lovebaby
17. srp 2011

@miranda77 jo jo, to je jasný, ale chtěla bych vědět o někom, kdo měl ten porod vaginální po 2 SC. Mluvilo se tu o porodnicích v Prostějově a Vrchlabí, že tam by to i šlo, ale to je pro nás z ruky 😒

lovebaby
17. srp 2011

@miranda77 myslim že to byla ta esmeralda, která rodila normálně ale bylo to asi na revers že jo

miranda77
autor
18. srp 2011

@lovebaby revers určitě ... a v některých porodnicích tě prostě rovnou odmítnou přijmout ... zrovna o Vrchlabí jsem slyšela-četla 😒 , že odmítá .... obě rodili v Ostravě (jestli je pro tebe blíže)

lovebaby
18. srp 2011

@miranda77 to je právě ještě dál, jsem z jižních čech, 😒

miranda77
autor
18. srp 2011

@lovebaby no teď jsem pročítla knihu Znovuzrozený porod od Michaela Odenta a jeden přiběh je o mamině, která za porodem cestovala přes 200km a to vše na úplném konci těhu ...
já jsem na cestování také připravená ... možná to bude můj poslední porod, tak už nechci žádné kompromisy ...

lovebaby
18. srp 2011

@miranda77 jo to určitě a o jaké porodnici jsi zatim přemýšlela? Moc ti přeju aby ti porod vyšel tak jak si přeješ. Já pořád snim o normálním porodu, ale u nás bůh ví jestli třetí mimi vůbec bude 😢

miranda77
autor
19. srp 2011

@lovebaby teď vycházejí moc hezky Neratovice ... jsou i relativně blízko, ale než budu rodit může být vše jinak ... třeba se vyšvihne nějaká jiná porodnice a třeba se více rozjede porodní asistentce ... fakt je dost brzo něco řešit a plánovat 😅 😅 😅

miranda77
autor
19. srp 2011

@esmaralda chtěl jsem se zeptat - četla jsem, že při porodu po sekci je nutné monitorování plodu během porodu,jak to probíhalo? A bylo to jen ve druhé době porodní nebo hned? Dalo se s tím chodit-měnit polohu? A druhá doba porodní vleže na koze?

lovebaby
19. srp 2011

@miranda77 a ty jsi z Prahy? Tam jsi kontaktovala primáře? nebo ty to budeš řešit asi až otěhotníš vid. Já bych klidně jela i do těch Neratovic, ale u nás se taky nedá ted nic plánovat, manželovi se do třetího mimča nechce, bojí se jak bysme to finančně utáhli..a taky nevim jak by to u nás bylo, měla jsem u obou porodů abnormální rotaci a doktorka říkala že se to často opakuje, a děti byly velký, tak by asi neprolezli, doted se z toho nemůžu psychicky dostat, mrzí mě že to nevyšlo ☹

lovebaby
19. srp 2011

@miranda77 Mirando já teda musela právě ležet a pořád bejt na monitoru, a právě kvůli tomu možná mimčo nemohlo dorotovat, líp prej dorotuje ve vzpřímený poloze. Ale do porodnice jsem přijela už dost otevřená, takže to dlouho netrvalo..

miranda77
autor
19. srp 2011

@lovebaby přesně budu řešit až bud těhotná a bude se blížit porod .... 😎 ... no já se s tím také špatně srovnávám - chodím na kinezilogii, rodinné konstelace a ráda bych šla i na přeprogramování limbického otisku ještě před mým dalším porodem ...

miranda77
autor
19. srp 2011

@lovebaby ne ne nejsem z Prahy - severní čechy - ale poblíž Neratovic bydlí tchýně 😀

miranda77
autor
19. srp 2011

@lovebaby jo a tchýně je střelkyně - prý by mne odrodila i doma 😀 😀 😀 😀 😀

lovebaby
19. srp 2011

@miranda77 no a pomohla ti ta kinezilogie se s tim líp srovnat? Zajímalo by mě co je ten limbický otisk, to slyšim prvně.

mery83
20. srp 2011

Ahojte holky mám takový dotaz bolí vás taky jizvy třeba při těžší námaze?Nedávno jsme dělali brambory a já si připadala jak týden po sekci.To asi ještě nejsem dobře zhojená co?
Budu muset stim mimčem počkat trochu dýl než jsem plánovala.

lovebaby
20. srp 2011

@mery83 Ahoj Mery, jak dlouho jsi po sekci? Já teda nemam žádné fyzické problémy, s jizvou je vše OK, já mám problémy spíš psychický, nemůžu se s těma akutníma císařákama srovnat ☹

mery83
20. srp 2011

Je to už 7a půl měsíce.Možná jak sem se přetáhla no nevím.Já jsem teda první měla taky akutní a žádny psych problémy neměla byla jsem naprosto o.k.A Druhy bylo plánovany kvuli poloze a tlaku a taky v poho.To asi jak kdo,to se určitě zpraví.Možná je to blbost,ale já se na děti strašně moc těšila a ještě před Verunkou jsem o jedno miminko přišla takk jsem se na ni upnula ještě víc a na Máju jsme čekali přes dva roky takže taky tak.
Ale vždycky mě dostane "kámoška"která tvrdí že císař není porod a takovy keci,že jen klasickej porod je nej.Já si myslím svoje a nic jí neříkám.Ona měla větší poporodní problémy jak já po císaři.Takže tak to je.
@lovebaby

lovebaby
20. srp 2011

@mery83 no právě ty kámošky co roděj normálně si myslí že jsem asi žádnou bolest neprožila nebo co, přitom jsem už měla chvilku před porodem, kontrakcí jsem si užila taky dost. No a po císaři to neni taky žádná sláva, taky než jsem to prodělala jsem si myslela že to bolí mín. Já jsem po 2. císaři půl roku. A ty plánuješ ještě jedno mimčo? U nás bohužel asi nebude, ale uvidim co přinese čas...

miranda77
autor
20. srp 2011

@mery83 mne jizva nebolí, ale stalo se mi, že jsem udělala nějaký"jiný" pohyb a zabolelo mne to jakoby v tříšlech ... to budou asi srůsty ...

miranda77
autor
20. srp 2011

@lovebaby asi jo, pořád se s tím srovnávám - já jsem pořád přemýšlela, co jsem udělala špatně atd. a proč ... a teď když na to přijdou myšlenky, řeknu si STALO SE TO! Stalo se to nejlepší pro mne i mé dítě, jsem dobrá matka a pro své dítě jsem udělala to nejlepší ... popláču si a jdu něco"tvořit pro svou radost"
ty a tvoje tělo jste pro porození udělaly maximum - a na porod jsou vždycky dva - třeba se tvoje děti takhle prostě chtěli narodit, vybrali si svoji cestu, tak nezbývá než to respektovat ... já měla oba plánované 😒

fiallinka
20. srp 2011

@mery83 jizvy mne nebolí téměř vůbec...

no jinak holky musím říct, že se samotným císařem jsem se vyrovnala dobře, stalo se totiž tolik zlého, že tohle už mi zlé ani nepřišlo... ale líto, že jsem nerodila normálně, mi to je a vždycky bude, chtěla jsem to zažít... asi proto nakukuju tady do té diskuze - zatím neplánuju ani třetí, a vím, že bych ho asi zas rodila císařem, dobrovolně, a stejně mi to nedá - prostě jo, je mi to líto, ale jsem s tím smířená...

lovebaby
20. srp 2011

@miranda77 já nevim ale dost maminek s tou abnormální rotací porodí, nesmí se spěchat, ale rotace většinou nastane ale hodně těsně před porodem, záleží hodně na porodníkovi a jeho zkušenostech....myslim že když věděli že mimi bude 4kilový tak se lekli, že neprojde, ale myslim že mám pánev dost prostornou,ale nikdo mi jí nikdy neměřil tak nevim. prostě se radšin posychrovali......

lovebaby
20. srp 2011

holky já bych brala třetí porod normální, ale když bych viděla jak by se na mě asi tvářili a rozmlouvali by mi to , nebo mě rovnou poslali někam, asi bych měla po chuti...
nejlepší by to bylo domluvit se ještě před těhu, protože v těhotenství je každá citlivější a rozmlouvání vaginálního porodu by jim šlo líp 😖

lovebaby
20. srp 2011

@fiallinka mě to taky nepřišlo tak hrozný, spíš ta lítost že jsem neviděla ani jedno mimčo hned jak ho vytáhli, měla jsem pokaždý celkovou narkozu 😢

mery83
20. srp 2011

@lovebaby Jo jo manža určitě chce ještě jedno a já taky.Snad vyjde chlapeček,ale není to podmínkou.
Já se nějak nemužu třeba smířit s myšlenkou že je něco naposledy.Jinak mimčo pořídíme až bude domeček hotovej a taky podle financí.Zatím má malá 7měsícu tak si jí užívám.
Jinak já měla pokažde spinál a mimčo jsem viděla pokaždé i když to taky není žádná sláva ten spinál.

mery83
20. srp 2011

@fiallinka Mě je právě taky líto že jsem nerodila normálně,třeba do třetice to pujde.Uvidíme

lovebaby
20. srp 2011

@mery83 tak to jsme na tom podobně, malej má 6 🙂 taky si ho užívám, je to naše sluníčko, u nás právě tim jak máme kluka a holku, tak manžel se do třetího nežene, třeba kdyby jsme měli 2 holky, tak by ho bral spíš to třetí 😉 Ale největší strach máme jestli bysme to zvládali finančně ☹
Jinak mi právě je líto že to miminko by mělo být naposled..

lovebaby
20. srp 2011

jinak holky jsem ráda že vám tady můžu napsat ty svý pocity, vy jediný mě myslim chápete, nikdo jinak to tak nedokáže ☹

joanna123
20. srp 2011

ahojte holky, už tuto zajímavou diskusi nějakou dobu sleduji, jsem totiž taky po dvou císařích a potřetí těhotná, pořád se rozhoduji, zda jít dobrovolně na dalšího nebo bojovat za přirozený porod. Zatím jsem rozhodnutá bojovat, ale z poslední zkušenosti vím, že se proti doktorům bojuje dost těžko a ten psychický nátlak je pak prvním krokem k neúspěchu. Manželovi je to úplně jedno, tak ho s tím ani neobtěžuju ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru