VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

mery83
21. srp 2011

@lovebaby To říká teť,uvidíš co bude třeba za rok nebo dva.Na chlapi se musí pomalu.

lovebaby
21. srp 2011

@mery83 já myslim že ne, bojí se kvůli financím, máme hypotéku takže i s těma dvouma to bude tak akorát...já se na jednu stránku nedivim...
jinak on mi říká at jsem nakonec ráda, že jak byl malej velkej že by mě asi hodně nastřihli a že to taky asi neni žádná sláva to šití, no tim se taky trochu uklidnuju i já 🙂

miranda77
autor
22. srp 2011

@mirunda já jsem se také zhroutila ...doktor mi to řekl na chodbě, jen jedna sestřička zareagovala a pohladila mne ... pak jsme nakonec jeli do porodnice za dva dny v noci, ani jsem do termínu sekce nevvydržela ... byla jsem strašně vystresovaná ... a protože se jim nezdála plodová voda, tak jsme rozhodli o sekci ještě ten den ...

tělo je moudré ... samo sebe neohrozí!!! Proto by se po porodech po sekci nemělo vyvolávat a dávat oxytocin atd. A zkoušela jsi masáže bradavek a všechny ty různé"babské"rady k vyvolání porodu? A jak se miminko tváří na příchod na tento svět? Nemá strach? Tak mu zkus taky říci,ať se nebojí...že to spolu zvládnete atd. ať to taky zkusí i tatínek 😉, když také stojí o přirozený porod ... to co oba cítíte je správné!!! Rodíte Vy, Vaše dítě, ne tchýně, nemá právo Vás soudit!
Můj doktor mi právě také říkal - "jsou maminky po sekcích, které přijdou s hlavou mezi koleny a porodí přirozeně" ... to byla první vlaštovka naděje pro mne 😀
PS: a koukni, co mám zde v pase za výrok 😀

V televizi, není to tak dlouho, archelogové objevili kostru ženy i s miminkem ... a mluvili o tom, že i po smrti tělo plod vypudilo 😲 - neviděli jste to také?

miranda77
autor
22. srp 2011

@lovebaby ... jo, jo to mi také říkají ... buď ráda, že máš dvě krásné a zdravé děti, je jedno, jak přišli na svět ... 😖 😖 😖 ...

mirunda
22. srp 2011

@miranda77 A proč jste pak jeli do porodnice? Jako že ti rupla voda? A na ty 2mm v místě jizvy se tvářili doktoři jak? Kdyby se jim plodovka "zdála", tak by tě nechali zkusit přirozeně? Víš, já se chci aspon dostat do fáze, kdy budu mít tu možnost rodit normálně.. když to nepůjde, tak to holt nepůjde.. ale já prostě nechci za žádnou cenu nastoupit za týden do nemocnice s konečným rozhodnutím, že to prostě císař bude.. 😝
Zkouším všechny babské rady.. ale přiznám se, že každým dnem, co se to blíží, tak jsem psychicky na tom hůř a hůř.. a nejhorší je, jak každej furt volá a píše, jestli UŽ..
Miminko je prý připravené se narodit normálně. Jenže já ho k nám zvu, v mysli si s ním povídám, jak se na něj těšíme. Tchýně to nemyslí vůbec zle, je moc hodná, jen by mi třeba někdy bodlo slyšet, že když to prostě nepůjde přirozeně, tak to tak prostě má být..
Výrok je trefný! Pravdivý.. tak snad.. musíme věřit, přestože to je někdy hrozně těžký 😔

lovebaby
22. srp 2011

holky, vkládám příspěvek, úplně popisujou moje pocity 😔

http://www.evalabusova.cz/cesty/I_10.php

miranda77
autor
22. srp 2011

@mirunda no já jsem se totiž"dorazila"trošku sama ... celé těhu bylo v pohodě ... a pak když mi řekli, že je slabá jizva, tak jsem si ještě na netu našla nějaký nepozitivní článek (schválně to nebudu popisovat), v noci mne pak probudilo"šimrání" mezi stehny ... asi to byl zřejmě nějaký výtok, ale já jsem dostala strach ... tak jsme jeli ... doktorka se zprvu tvářila na vážkách, ale prodní cesty nepřipravené, dítě vysoko ... druhý den termín, velký odhad, slabá jizva, plodová voda s příměsí (nejprve plodovku vůbec neviděla, pak řekla, že je s příměsí ... ) a tak navrhla nečekat a udělat sekci rovnou .... 😢 -byla to primářka a vím, že ona je pro přirozený porod, pokud to jde ... 🙄

a jinou porodnici jste nezkoušeli?

zkuste přemlouvat i nahlas ... meditovat, intuitivně malovat .... cokoli ti udělá dobře bude dobré i pro miminko, všichni říkají, píšou, že porod je v hlavě 😠 ... moc držím palce!!!

miranda77
autor
22. srp 2011

@lovebaby je to tam krásně napsané ...!!! Já jsem k tomu měla ještě ten pocit, co píše @mery83 že už mne v životě nic hezkého nečeká ... žádné"životní dobrodružství", jen jistota sekce a smrti .... úplně se mi vytratila radost ze života ... a trvalo to skoro rok a půl ...

lovebaby
22. srp 2011

@miranda77 to je přesný, člověk měl nějakou představu, sen o přirozeným porodu a ten se nesplnil, manžel říká, at si dám nějakej jinej, další cíl, že odpoutám myšlenky, jenže to mi zatim nejde, já ted žádnej jinej cíl životní nemám 😔

mery83
22. srp 2011

@miranda77 No takovy myšlenky mám i když vím že bude třetí mimčo,pak si představuju co bude dál,nic akorát práce práce práce.
@lovebaby Jo chlapum se to řekne najdi si něco,nemysli na to.

mery83
22. srp 2011

Holky taky jste tak ubrečené?Já se nemužu dívat ani na nějaky romanticky filmy,všechno mě rozbrečí.Jsem si myslela že to třeba časem přejde,ale pořát je to stejny.Nedej když mi něco někdo řekne.

mery83
22. srp 2011

Jinak jak dloho by jsme si měli dát tak pauzu?Táta už by i chtěl,ale přijde mi to dost brzo a malé jsem si taky moc neužila.

lovebaby
22. srp 2011

@miranda77 prostě mě nějak užírá pocit, že ten druhej císař udělali zbytečně ☹ 😢 Ale nevim, no. Napsáno mám vysoký přímý stav, abnormální rotace, moc informací jsem o tom nenašla....

lovebaby
22. srp 2011

@mery83 užívej si ještě malý, a taky at se jizva pěkně zahojí a zpevní, já rodila po necelých třech letech po sc a vše bylo v pořádku, nebejt jinejch komplikací tak děloha držela krásně 🙂

lovebaby
22. srp 2011

@mery83 jinak jsem taky ubrečená jak želva, asi nějaký hormonální změny, nevim...jsem taky naměkko 😢

lovebaby
22. srp 2011

holky víte čeho taky lituju? Ze jsem si nevzala k porodu vlastní PA, nebo nějakou dulu, která by věděla jak moc chci rodit přirozeně. Manžel u porodu je sice super, ale když je tam i někdo na to vyškolenej, je to asi lepší ☹ No nic už je pozdě. Holky všem vám moc přeju at vám vyjdou přirozený porody, jsem ráda že tu jste a myslim že vy mě taky nejvlíp pochopíte 😔

mery83
22. srp 2011

@lovebaby Taky si říkám jestli to není ještě i z kojení,že by se bouřily hormony.Budu doufat že mi to nezustane.
Jinak to by možná bylo super tam mít někoho kdo víc poradí,řekne co a jak.Mě třeba sestry moc neřekli jen takovy povely,udělejte to a tamto,ale nikdo neporadil. ☹.Tobě taky přeji ať to vyjde.

miranda77
autor
22. srp 2011

@lovebaby také lituji, že jsem si nevzala k sobě dulu ... 😠 😠 😠 ... já jsme při druhém těhu vůbec s komplikacemi, které mne potkali nepočítala-nepřipouštěla si je, nebála se ... jen jsem se bála, že mimčo bude větší ...což také bylo, ale ne nějak extra ... o přirozeném porodu jsem(skoro)nepochybovala - a pak tohle...PROČ???

holky, já jsem také bulela vcí než půl roku ... a více jak rok jsem o porodu vůbec nemohla mluvit, jak se mi vše svíralo v hrdle .... podle mne to nejsou jen hormony ... 🙄

cesta je cíl!!! no já každopádně cítím, že ten porod musím nějak řešit ... teď se to tedy začíná uvolňovat, ale přijde mi to jako nějaká brána, kterou jsem prostě neprošla a brání mi to v radostném životě ... tak jsem moc ráda, že to tady s Vámi můžu rozebírat 😅 Dík!!!

mirunda
22. srp 2011

@miranda77 když já vím, že kdybych přijela do porodky a oni mi doporučili hned na císaře z jakýhokoliv důvodu, tak na to kývnu.. prostě nemůžu se s ním "hádat", když on je tam od toho, aby dělal rozhodnutí a on je ten chytřejší.. jinou porodku jsme nezkoušeli, já chtěla rodit mimo Prahu a tahle je hodně vyhlášená, a hlavně dali jistou šanci rodit normálně, takže nebyl důvod.. pochybuju, že by mě jinde nechali přenášet, hlavně s takhle slabou jizvou 😖 🙄

@mery83 dr. mi tenkrát říkal, že bych rok neměla otěhotnět.. ale četla jsem i o případu, kdy mamča otěhotněla v 6tinedělí po císaři a rodila druhé přirozeně.. asi je to u každé jinak.. 😒

Tak po dule netoužím.. spíš mě trochu mrzí, že jsem si nenašla porodnici, kde se dá rodit do vody.. četla jsem o tom hoooodně pozitivního.. tchýně taky jednou do vody rodila a má z toho jen a jen dobré pocity.. škoda, že to všude nedělají.. moc se mi líbilo video, co jsem našla někde ze začátku téhle diskuze, jak mamča po 2 sekcích rodila doma do vody - v tom bazénku.. to bylo fakt hezký, jak tam s manžou byli a jak z ní to mimčo "vyklouzlo".. to jsem si poplakala 😢

miranda77
autor
22. srp 2011

@mirunda na stránce 8nebo7 jsem dala nějaké odkazy na téma VBAC a dolní segment, tak na to ještě koukni... Hádat se asi nemá cenu 😢 😖 ...
Co opravdu cítíš? Když zapomeneš na okolí a ostatní kolem, co kdo od tebe očekává, co od Tebe chce atd. cítíš se na sekci nebo vaginální porod?

mirunda
22. srp 2011

@miranda77 upřímně to cítím na normání porod.. ale někdy si říkám, abych o to víc pak nebyla zklamaná.. u prvního porodu jsem byla z bolesti vděčná, když mi řekli, že jdu na císaře, tak toho se taky bojim, že se to bude opakovat, že nebude mimi postupovat..

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda s tim porodem do vody to neni tak jednoznačný, já u prvního porodu bolesti dva dny, strašně pomalu jsem se otvírala, ale musela jsem ležet, protože pak do mě rvali oxitocin a byla jsem na monitoru, prosila jsem je at mě pustí do sprchy nebo vany, tak mě tam jednou nechali na chvilku, a mě v tý vaně bylo ještě hůř, prostě každej to má jinak...
u mě pomáhal pohyb, měla jsem křížový polesti, a když nastala kontrakce, tak mi dělal dobře klek na čtyřech nebo se v předklonu o něco opřít, ale takhle jsem mohla chodit až u druhýho porodu a než jsem dorazila do porodnice, to už jsem byla na 8 prstů a tam jak jsem zase musela ležet, tak se porod zase zaseknul 😢

lovebaby
23. srp 2011

@miranda77 cítím se úplně stejně. Ty co porodí normálně, tak jsou prostě dobrý, každej je chválí jak to zvládli, ale mě každej řekne, hl. že je dítě zdravý, ale tak dobrá v jejich očích asi nejsem, na pocity se někdo neptá...no neni to naše vina holky, jen ty pocity jsou fakt hrozný, kdo to nezažil, nechápe..... 😔

mirunda
23. srp 2011

@lovebaby určitě to má každý jinak.. klobouk dolu - rodit 2 dny, to já bych o císaře žebrala určitě 😠 ☹ Mě právě štve, že jsem celou tu dobu jenom ležela, nikdo mi neřekl, že se můžu projít apod.. já to měla naopak hroznou rychlovku - v 8 večer mi rupla voda, v 10 příjezd do porodky, to už jsem byla na 6 otevřená, přípravy jsme nestihli, za půl hodiny na 10 otevřená a připravená na porod.. jenže tady to skončilo, mimčo nesestoupilo, hrozný bolesti..

Nechaly jste si dát epidural?

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda a co máš napsaáno ve zprávě jako důvod k císaři? Mě právě taky miminka nesestoupily a pokaždý jsem byla na 10 prstů, neni to tim že mimčo bylo velký? U nás i špatná rotace...a tý se dá pomoct hl. pohybem a pohupováním pánví.

mirunda
23. srp 2011

@lovebaby ano, nesestoupila do porodních cest.. a určitě byla i velká - přenášela jsem 12 dní a Lili měla 4150g a 53cm.. ale já taky nejsem žádnej drobek, myslím, že by se vešla.. známá rodila přirozeně 5500g 🙂 Nikdo mi třeba nedoporučil, abych chodila nebo něco podobného.. taky to bylo tím, že se mnou v tu chvíli rodila několik dalších maminek, takže na mě určitě ani neměli čas.. další důvod, proč nechci už nikdy rodit v Praze..
A ty jsi měla jak velký děti?

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda pak ještě mi řekli že malej byl hodně zamotanej v pupečníku, to taky prej brání postupu porodu....

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda právě taky přes 4kg, a taky jsem rodila v porodnici kde je to běžící pás a neměli na nás dost času a trpělivosti, když se porod zastavil 😢
Ale ty máš ještě šanci velkou, moc ti to přeju at se to povede 🙂

mirunda
23. srp 2011

@lovebaby děkuji moc, ale dávali by mi větší šanci, kdybych neměla jizvu jen 2mm 😢 😢 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru