VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
23. srp 2011

🙄 ... no tak já ani nevím,co to jsou porodní bolesti ... takže já si připadám úplně na vedlejší koleji 😖 😖 😖

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda ¨taky jsem si říkala, že takhle velký děti rodí i drobnější maminky než já, ale prostě když se to zastaví tak nechcou asi riskovat, když počítaj s velkým mimi. A jakej máš ted odhad mimča?

lovebaby
23. srp 2011

@miranda77 já nevim jestli to neni ještě horší vědět že jsem byla chvilku před porodem a pak se to takhle podělá. ☹

miranda77
autor
23. srp 2011

@mirunda jizva nejizva ... v článku píší, že měření přes břišní stěnu jsou nepřesná ... tak se tím nenechej vystresovat a užívej si poslední dny s bříškem 😉 ...důležité je být s miminkem, neopouštět to kvůli strachu nebo stresu .... ať je porod jakýkoli, buďte s miminkem! To je to nejdůležitější!

miranda77
autor
23. srp 2011

@lovebaby no já nevím. Mne to přijde, že Vy jste alespoň něco pro přirozený porod udělali - to že se miminko rozhodlo jinak je už jeho"osud" - to nezbývá než respektovat, ale já jsem se pro sekce rozhodovala vždy předem ... tělu ani miminku jsem žádnou šanci nedala 😠

mirunda
23. srp 2011

@lovebaby odhad mi dělali před necelýma dvěma týdny a to byly ty dva - 3780g a 3400g, tak babo raď, co je správně 🙂 Ale hádej se s porodníkem na porodním sále v těch strašných bolestech, že na císaře prostě nepůjdeš.. 🙂 Na to bych já osobně neměla..

@miranda77 ten článek se mi špatně čte, jak je přeložený.. vůbec mi nejde se na to soustředit.. možná už je lepší ani nic nečíst, šlo to dovnitř, tak to musí jít i ven, ne? 🙂 S císařem smířená nejsem a nikdy nebudu, ale když se tak stane, neudělám nic, přece jenom se stanu maminkou dvou dětí, všichni se tu na drobka těší a já se modlím jen za to, aby byly mý děti zdravý a spokojený..

lovebaby
23. srp 2011

@mirunda já jsem se prvně dohadovala že císař nechci, ale doktor řek že si to neriskne, že má malá velkou hlavu a že tam má porodní nádor, ten jí mizel asi tři měsíce....při druhým mi řekli jednou že to vidí na císař a já nechtěla, pak mi řekli ještě jednou, že to dál nejde, a to jsem dostala o malýho takovej strach, že jsem řekla že jo...ale ted si říkám jestli jsem neměla ještě počkat....

lovebaby
23. srp 2011

@miranda77 prvně mi porod vyvolávali protože jsem byla 10 dní po termínu, takže to taky nezačlo přirozeně, narvali do mě kde co a stejně císař.....
ale chápu tě, my přemýšlíme jaký je asi vytlačit mimi ven, ale ty i o tom jaký jsou asi kontrakce 😔 je to fakt nápor na psychiku a málokdo si tohle uvědomuje 😒

lovebaby
23. srp 2011

nikdy jsem císař nechtěla a neřekla si o něj, pokaždý mi byl vnucenej, aby se doktor posychroval 😠

lovebaby
23. srp 2011

holky asi to chce čas, pár let a pak nám bude snad líp 😔 I když vy máte ještě šanci s dalším mimi, tak si jí nenechte sebrat

lovebaby
23. srp 2011

holky a u toho druhého porodu za mnou zašla doktorka na jipku, že viděla jak váhám ale že ten císař byl správný řešení, že byl malej velkej a ještě v tom pupečníku, ale ani se mi nekoukla do očí, než jsem otevřela pusu, byla v trapu....co si o tom myslíte?

mery83
23. srp 2011

@lovebaby Jo jo taky mi to tak přijde,že normálně rodičky chválej víc,ale nepřijde mi,že by se nějak víc nadřely.

mery83
23. srp 2011

@lovebaby Vypadá to že to chtěla mít už za sebou a nezabývat se normálním porodem,kterej by mohl trvat i pul dne,za to císaře by měla za sebou do hodiny.

veverka83
23. srp 2011

No holky jámám za sebou císař, malý nesestupoval, tak mě vzali pod kudlu a doufám, že tentokrát to bude přirozeně.Myslím, že sem byla ochuzena o to nejkrásnější.když sem se probrala, tak mi malého přivezli na pokoj, sestra hned odešla, já si nemohla ani sednout, natož si malého vzít sama do náruče, čekala sem, až přijede manžel a podá mi ho.ještě měl hlavičku zabalenou v plíně a otočený směrem ode mně, takže sem hodinu hleděla na plínu,no smutné,, doufám, že teď to bude lepší

miranda77
autor
23. srp 2011

no také mne přijde, že se na císařovny kouká zhůry, a kdekdo ... ale i já, když jsem předem volila sekce, jsem to dělala na doporučení lékařů ... já jsem jim prostě opravdu věřila 😢 ...

miranda77
autor
23. srp 2011

@veverka83 no mne první dítě jen na kojení, přesně po třech hoďkách a druhý mi dali do postele skoro ve stejné úrovni jako hlavu, tak jsme tam leželi vedle sebe a já hlavu úplně vykloubenou 😀 ... já to prostě potřetí chci jinak 😵

veverka83
23. srp 2011

@miranda77 úplně tě chápu a budu držet palce.Ale paní, co se mnou byla na pokoji, tak ta měla první císař po dlouhém trápení a bála se, že podruhéto bude to samé, tak chtěla znova císař a dr ji pořád přemlouval na přirozený, tak si to musela sama vyběhat v nemocnici a císař si vybojovat.a co vím náš dr taky upřednostnuje přirozený, ale zase nevím, jak je to po dvou císařích

lovebaby
23. srp 2011

@mery83 taky mi to tak připadá, možná jsem je měla dál přemlouvat, že císaře nechci ☹

lovebaby
23. srp 2011

@miranda77 Mirando to by udělala každá z nás, nejdůležitější je ten výsledek, naše děti. Ted už stejně můžem jen spekulovat. I ty co rodily normálně by to udělaly, jen prostě u nich to všechno bylo v pořádku, tak měli štěstí.

holky dost často udělaj císař, když miminko nesestupuje, jak je to možný, čim to je?

lovebaby
23. srp 2011

@miranda77 Hrozně moc ti přeju hezké těhu až se rozhodnete a porod normální 🙂

miranda77
autor
24. srp 2011

@veverka83 no právě, všechny moje známé, co rodili první sekcí s druhým porodem přirozeným neměli problém ... spíš je přemlouvali a tak jsem s tím, že by to prostě podruhé nevyšlo vůůůůůůbec nepočítala .... a nic se neděje náhodou ... 🙄

miranda77
autor
24. srp 2011

@lovebaby děkuji

já myslím, že miminka nesestupují nebo špatně při vyvolávaným porodech - prostě nejsou připravené a nebo je opravdu pánev moc úzká a možná se i bojí (to pak třeba zůstanou v poloze KP 😅 )

lovebaby
24. srp 2011

@miranda77 jj já si to taky myslela že to je tim vyvolaným porodem, jenže podruhý na mě přišel porod sám doma, přijela jsem do porodky na 8cm a já měla radost jak to jde hezky a pak tohle. ještě před porodem jsem byla v jiné menší porodnici, kde jsou prioritoupřirozené porody, je tam klídek, žádnej stres a tam mi řekli taky že to co jsem měla s prvním že se dost často opakuje a že taky dlouho nečekají a udělaji císař radši včas. Takže vlastně při těch mým komplikacích, by se asi zachovali všude stejně....
To mě i odrazuje od třetího mimi, že by to bylo asi stejný, zase by mimčo bylo u nás velký ☹ Při obou těhu jsem nabrala 12kg, leda prostě nabrat jen třeba 7 a mimčo by bylo třeba menší a líp by se do tý pánve vešlo...

joanna123
24. srp 2011

@lovebaby ahojky, ta velikost mimča s tím, kolik se nabere nebude souviset. Já jsem přibrala v třetím těhu půlku, co v předchozích a mimčo bude podle odhadů větší než ty 2.

lovebaby
24. srp 2011

@joanna123 no já vím, ale když bych třeba přibrala hodně málo, aspon bych měla pocit že jsem pro to něco udělala, každopádně v hodně případech je druhé a každé další větší 😒

veverka83
24. srp 2011

@miranda77 A ty jsi měla císaře plánované nebo se rozhodlo během porodu? určitě jsi to tu už psala, ale nechce se mi všechno dočítat 😉
@lovebaby kdyby si to s těmi nabranými kily dalo naplánovat, jééé to by bylo 😉 já připrvním nabrala 22kg, mazec, ale byla sem hodně zavodněná, domů z porodky sem přijela a měla dole asi patnáct kil, a pak to šlo postupně skoro všechno.Ted mám asi kilo nahoře a děsím se, že budu zase jak sud ☹

fim
24. srp 2011

Ahoj holky, taky se řadím mezi dvojnásobné císařovny a teda je to takové zvláštní téma - pořád citlivé, ačkoliv dost jsem vše přehodnotila. Ale postupně:
- u prvního prcka jsme se těšili na porod, přivítání, podstoupili jsme přípravnej kurz obohacený o lekce o kojení, masáže a jánevím co všechno a naknec jsem se 2 týdny před porodem dozvěděla, že je prcek velkej a je KP. Kluk. Takže jsem to vyhodnotila rovnou sama jako indikace k CS a byla z toho úplně hin. Naprosté zklamání, strašně jsem to ořvala, že malýho nebudeme moct přivítat společně. Nakonec jsem ani nekojila. ☹
- po porodu jsem to strašně řešila, měla depky, do půl roka jsem určitě pořád řešila (dle manžela nesmysly) Tehdy jsem zjitila, jak moc to mají chlapi hozený jinak - jsou prostě věci, které asi ani pochopit nemohou a to je jedna z nich. 😅
- u druhého jsem byla na 200% odhodlaná, že přirozený porod zvládnu a kojit taky budu. Nakonec jsem o sekci žebrala a tu mi i udělali (ale né kvůli mým pocitům nebo tak, byly špatné ozvy) a já z toho sice trochu smutná byla (spíš jen všem normálním rodičkám závidím), ale už to bylo lepší.
- o kojení jsem bojovala od JIPu až do půl roka téměř neustále, ale zadařilo se. 😵
- když mé kamarádce umřela vytoužená holčička, byla jsem plně vyléčená. Vím, ty řeči o zdravém dítěti a blablabla slyšíme pořád, ale je to prostě fakt. Důležité je jen a jen to zdravé dítě, to jestli je to kajzrem nebo ne, jestli holka nebo kluk, to všechno je tak podřadné, že nechápu, že mi to tak dlouho trvalo. 😔

Všem přeju spousty zdravých a spokojených dětí. 😵 😵 😵
Holky, ono to nějak dopadne, hlavně, ať to dopadne dobře. 😉

lovebaby
24. srp 2011

@fim no jo chlapi, ty jsou rádi že jsme dole pořád skoro panny 😀 😀 😀
jinak je fakt, že nejdůležitější je mít mimča zdravá 🙂

miranda77
autor
24. srp 2011

@veverka83 plánované ...velký odhad a KP a u druhého slabá jizva a velký odhad 😠
@lovebaby no já také pátrám, co se vlastně stalo. Nehádala jsem se, ale byla jsem hraniční případ ... a i přestože jsem doktorům řekla, že bych ráda přirozeně, většinou trvali na sekci .... takže to stále řeším ...

miranda77
autor
24. srp 2011

@fim no tak o tomto budu muset ještě dlouho přemýšlet ... já to prostě zatím cítím jinak (zvlášť ke vztahu k třetímu porodu po dvou sekcích) ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru