VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
4. dub 2012

@lovebaby jo, jo ... když nepřijedeš do porodnice moc brzy, tak je šance, že ti tu sekci prostě už nestihnou udělat ... jenže to chce mít u sebe někoho, kdo ti řekne, kdy jet ... protože "prý" když přijde tlačení nejde to zastavit 😅 a to je po sekci nejrizikovější část 🙄
no já myslím, že se porodnice nějaká najde ... odkud, že jsi?

lovebaby
5. dub 2012

@miranda77 z jižních čech....taky záleží na poloze mimča, při zadních postaveních co jsem měla já ani nucení tlačit mít nemusíš. Dost holek s tou abnormální rotací to tak psala, ani třeba neměli tlak na konečník, když jsou ty křížový bolesti tak to přebijou ...pokud teda musíš ležet na monitoru.
V tom Vrchlabí jsem koukala že maj nějaký přístroj na měření ozev a nemusí se ležet 🙂

lovebaby
5. dub 2012

@miranda77 dost právě psali, že kdyby jim neříkali jak tlačit, tak to ani nevěděli. Miminko právě vychází ven obličejem nahoru, při normální rotaci obličejem dolu.
Ale ty to tak vůbec mít nemusíš.

miranda77
autor
5. dub 2012

@lovebaby no jo jižní čechy ... úplně mi to vypadlo ...
no já se půjdu zeptat, až v třetím trimestru, dřív to nemá smysl, do porodnice do Vrchlabí, Neratovic a v případě "hlavičky mezi nohama" vím, že to tady v Děčíně také zvládnou ... nejradši bych doma, ale to v našem případě prostě nejde 😢 😢 😢

lovebaby
5. dub 2012

@miranda77 doma bych do toho nešla ani bez císařů. Já bych brala porodnici pro přirozený porody ale v případě komplikací aby to šlo lékařsky řešit.

lovebaby
5. dub 2012

@miranda77 to je fakt, pak tepeve poznaj jak je na tom jizva, jak je mimčo uložený atd

my bysme museli jet asi do Vrchlabí nebo Neratovic na dovču 😀

miranda77
autor
5. dub 2012

@lovebaby já po tom, co všechno o porodu načetla, bych do toho za normálních okolností šla 😀 , ale mne se to opravdu netýká ...
a proč ne porodní dovču? Jestli se miminko i tělo na konci těhu bude"tvářit",že by to šlo přirozeně, a nebude jiná porodnice ochotná mu dát možnost, tak to bude nejužitečnější dovča za celý život ... 😅

lovebaby
5. dub 2012

@miranda77 jj jeste premluvit manzela, ja bych jela hned😀

lovebaby
5. dub 2012

holky, tak koukám, že ve Vrchlabí neumožnujou ani VBAC 😒 Koukněte na přehled služeb

http://www.aperio.cz/192/porodnice-vrchlabi

lovebaby
5. dub 2012

neratovice možnost VBAC mají, tak by třeba spíš přistoupily k VBA2C, ale koukám jak mají velké procento císařských řezů

http://www.aperio.cz/137/porodnice-neratovice

natama
5. dub 2012

ono to zrovna na tom Aperiu moc aktualni nemaj... urcite se ptat radsi primo v porodnici

lovebaby
5. dub 2012

@natama no a ty premyslis nad jakou porodnico? Ja vubec nemam jasno do jaky vubec se jit ptat

lovebaby
6. dub 2012

holky jak se jinak máte? ach jo ten muj prostě to třetí chtít nebude. Vidí jak se trápim a jak si v hlavě ten porod plánuju, ale řek že ne, měl by strach jak bysme to zvládli. Nechci na něj tlačit, počkám ještě nějakej čas a pak se uvidí. Ale dodalo by mi to energii, kdyby řek že jo.

sykorka26
7. dub 2012

@lovebaby Tak to nech na přírodě.My třetí neplánovali a měli ochranu a přesto manža na další kývl.Třeba,když už bude na cestě,tak se bránit nebude 🙂

natama
8. dub 2012

@lovebaby ja zatim nepremyslim nad zadnou porodnici 🙂 zatim jsem ve fazi zvazivani jestli vubec treti tehu, kdyz mi ho kvuli "pruhledne" jizve nedoporucili, takze mam pak pocit, ze uvazovat vubec o prirozenem porodu by bylo uplny troufalstvi, kdyby to tehu nakonec v pohode probehlo 🙂 je to takovy sen 🙂 no a manzel zatim treti nechce, vzdycky rikal, ze dve staci a ted pridal to slovo "zatim". ja bych stejne chtela az tak za 3 roky. chci si ted uzivat to prte a pak, pokud jeste bude chut teprve dalsi. to mi tu cesticku v ceskych porodnicich do te doby snad hezky vyslapnete :D

lovebaby
8. dub 2012

@sykorka26 já beru prášky, tak u nás to nehrozí. Já právě chci aby to třetí bylo takový vytoužený od obou 😔

lovebaby
8. dub 2012

@natama Já bych taky právě chtěla až tak nejdřív za 2 až 3 roky. Tak uvidíme, jak to pak bude. No já bych se asi musela zeptat v porodnici jak jsem na tom s dělohou, jestli to píšou třeba do zprávy, nikdo mi nic neříkal, tak nevim. Ale za tu dobu snad děloha bude pevná,tak doufám, že do toho třetího porodu budu moct jít 😉

lovebaby
8. dub 2012

@natama já teda při druhým těhu jizvu vůbec necítila a ani při konrakcích a břicho jsem měla fakt dost velký, malej měl přes 4kg 🙂
při třetím těhu bych se musela hodně hlídat abysme měli mimi trošku menší, aspon 3,80 😀

lovebaby
8. dub 2012

holky, přeji všem hezké velikonoce 🙂

natama
8. dub 2012

@lovebaby ja taky jizvu necitila, vubec nebolela, netahala, zadny problem a rozestup jsem mela 3 roky. No a jizva byla tenka... mozna by mi taky nic nerekli, akorat ja se primo na sale ptala. Tohle byl nazor operujici, dalsi dr zas rikal, ze pokud nebyl vylozene rozestup je to ok a dalsiho tehu by se nebal...

tak ono i s paraskama se da otehotnet 🙂

lovebaby
9. dub 2012

@natama aha, tak já měla celkovou narkozu, tak nevim, jak jsem na tom byla....

no to u mě ne, brala jsem prášky docela dlouho a neotěhotněla, až když jsem je vysadila. To je oprovdu hrozně malá pravděpodobnost

natama
9. dub 2012

@lovebaby melo by to byt napsany asi i ve zprave ze sekce, alespon ja to tam teda mam. pri odchodu z porodnice jsem si ji vyzadala. ale myslim, ze neni podstatne po tom patrat 🙂

lovebaby
9. dub 2012

@natama aha, tak po tom asi radši pátrat nebudu, doufám že za nějakej ten rok bude jizva pevná a vydrží těhu i porod. Já bych si to strašně moc přála.
Jinak já koukám na ty porodnice už ted, chci bejt připravená už před tim než otěhotnim(jestli teda manžel bude chtít) a ten normální porod zkusim, samozřejmě pokud bude vše dobře probíhat. Slyšela jsem o ruptuře dělohy i po jednom císaři, takže si myslim že to riziko je skoro stejný, jen najít toho doktora. A taky když se ta ruptura řeší brzy, tak prý skoro vždycky matku i mimčo zachrání.

lamarika
9. dub 2012

Holky, teď když se tady bavíte o zprávách z porodnice, tak jsem si jen tak vzpomněla, že se mi teď dívala PA do zprávy proč mi dělali druhou sekci a nebyl tam udanej žádnej důvod 😝 Celkem dobrý, ne? 😠
Jinak všem Veselé Velikonoce!

lovebaby
9. dub 2012

@lamarika aha, tak já myslela, že důvod tam nějak musí bejt 😒 Doufám, že ti ten třetí porod klapne 🙂

lovebaby
9. dub 2012

holky, já jestli vše bude ok, tak chci rodit normálně a snad někoho seženu

jo holky a porod po dvou kajzrech je sice non lege artis ale skákat při porodu po břiše taky ne? Co slyšim kámošky, tak jich to tak mělo dost, jedna dokonce měla od toho zlomený žebro. A to jim nevadí těm porodníkům?

lamarika
10. dub 2012

@lovebaby No to já myslela taky a PA očividně taky. Koukala na tu správu jak jalový tele 😖 Já už se s vaginálním porodem pomalu loučím. Dost mě bolí jizva při běžných úkonech. Takový kašlání je skoro nemožný. . . Nebolí mě ale na děloze, ale ta na břiše.

lovebaby
10. dub 2012

@lamarika to si taky myslim, že až budu těhu, budu mít velkej strach o mimčo když mě bude břicho bolet, proto si zjistuju vše už ted a psychicky se na to trochu připravit, i když vim, že až budu těhu, že mi to moc nepomůže ☹
Ale víš co já měla u obou akutní CS v celkový narkoze, tak i kdybych musela zas na císař, tak bych si vybrala v epidurálu, abych konečně viděla miminko hned, ještě špinavý ho na mě položili. Pokaždý jsem prcky viděla až po probuzení z narkozy, čistý a v zavinovačkách ☹

lamarika
10. dub 2012

@lovebaby U druhýho těhu jsem žádný bolesti nepociťovala a to jsem pořád tahala syna. Teď když už jsem dvakrát šmiklá, je to horší 😒
První CR jsem měla pod celkovou narkózou a druhý spinál. Teda popravdě kdyby to bylo závislý jen na mně, tak nevím co si vybrat příště. Ani jedna metoda pro mě nebyla lepší. Kvůli miminku a děckám bych šla zase do spinálu, ale s obrovským sebezapřením. Po spinálu mi stejně malou nepřiložili, jen jsem ji viděla cca 10 min, nic víc. Ale je pravda, že se po tomhle líp "sbíráš", rychleji začínáš normálně fungovat a lépe se regeneruješ 😉

miranda77
autor
10. dub 2012

@lamarika a nebude ta bolest spíš od srůstů? Jestli doktor vidí jizvu v pohodě, tak to může být tím ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru