VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

natama
10. dub 2012

@lamarika teda to koukam, to je sila teda. zkousela si po nich chtit nejaky vysvetleni?
neboli te tam spis treba nejaky srusty?

lovebaby
10. dub 2012

holky, to by mě taky zajímalo, jak na tom jsem se srůstama a s jizvou, já to zas prospala tak nevim 😀 Ale asi po tom ani nebudu pátrat....

lamarika
10. dub 2012

Já nevím, možná to jsou srůsty. Mně to přijde jak kdyby mě bolel rozřízlej sval v břiše.
Vysvětlení mi nikdo nedal, ale utvrdilo mě to akorát v tom co už jsem si myslela dávno. A to, že druhý CR byl absolutně zbytečný a porod měl normálně pokračovat

lovebaby
10. dub 2012

@lamarika ten pocit mam taky, že byl zbytečný...ale zase si říkám, byla jsem už úplně otevřená, tak nebyl snad důvod....jen že malej nesestupoval. Pak mi doktorka řekla že špatně naléhal a byl ještě zamotanej v pupečníku..
je ale fakt, že třeba jindy by třeba počkaly dýl, jestli nesestoupí...
Každopádně to už nevyřešíme, máme zdravé děti a to je hlavní.
Ted se musíme soustředit na to třetí těhulkování 🙂

lovebaby
10. dub 2012

@lamarika třeba to je jen hormonálníma změnama, pak to bude určitě lepší. 🙂

lovebaby
10. dub 2012

@lamarika a tvuj doktor na to říká co? Co vůbec říkal na třetí těhu?

lamarika
10. dub 2012

@lovebaby já jsem smířená s obouma CR a už se v tom pořád nevrtám. Je to jak to je, vrátit nic nejde. Děcka jsou naštěstí zdravý a mají díky CR pěkně kulatou hlavičku :D Teď jen bokem. Četla jsem jakýsi výzkum, že u dětí narozených CR je menší pravděpodobnost výskytu DIS-vad jak u dětí narozených vagynálně.
Doktor v třetím těhu nevidí žádný problém, ba naopak. Je klidně pro i pro případný další. Jizvu mám dobrou a komplikace s hojením jsem nikdy neměla.
Srůsty jdou vidět na ultrazvuku? Nebo jak se dají objevit?

helcas
10. dub 2012

ahoj holky, jsme zpět z Velikonoc..pomalu končím 16. týden, zítra mě čekají odběry na tripla a příští středu poradna..letí to..
@lamarika srůsty jdou zjistit laparoskopicky, dají se rovnou rozrušit, ale po samotné laparoskopii ti taky další srůsty můžou vzniknout, takže je to takový zbytečný 🙂 asi se to řeší jen tehdy, když dělají srůsty velkou neplechu, když něco nevysvětlitelně bolí nebo tak

helcas
10. dub 2012

a s tou bolestí v břiše...mě taky nic nebolí, nic necítím, po prvním mě to občas tahalo, když jsem zvedla třeba 15-20kilo, ale teď ne, ale zase třeba při pšíknutí nebo kašlání nebo prudkém zvednutí se ze židle dostanu jakoby malinkou křeč...ale jen v jedné určité poloze, ve stoje ne, spíš v polosedě..a taky mi nepřijde, že by bolest šla z dělohy, ale spíš jakoby ze střev, taky to tipuju na srůsty...

lovebaby
10. dub 2012

@lamarika to já občas když to na mě padne se v tom právě vrtám, ale už to neni tak často, jo a je fakt že hlavičky měly teda pěkný, až na malou, ta měla na hlavě bouli z těch kontrakcí 🙂
tak to je fajn ten tvuj doktor, to vypadá dobře, a výhoda je že se ti jizva dobře hojila 🙂 Mě naštěstí taky

lovebaby
12. dub 2012

ahoj holky, tak jak se máte? Já jsem se dočetla, že při tý abnormální rotaci co jsem měla,bývají i větší porodní poranění až ke konečníku, kor když jsou děti přes 4kg, tak kdyby se nějak vmáčkli do pánve, tak by to asi bylo náročný, asi to ta doktorka myslela dobře když nařídila CS.
No asi to tak mělo být, doufám že třetí těhu bude v pohodě a ten porod nam vyjde 🙂

miranda77
autor
13. dub 2012

@lovebaby ... jo, jo, je to logické, že se jim do takového malého prostoru nechce ... mohlo t skončit i hůře než nástřihem až ke konečníku ... děti jsou mooudré 😉

lovebaby
14. dub 2012

@miranda77 nad tim už nechci ani přemýšlet, už s tim nic nenadělám, je jasný, že zas přijdou dny, kdy mě to bude hodně trápit, ale musim to brát tak jak to je.
Snad se třetího miminka dočkám a bude nám dopřán normální porod 🙂

mery83
23. dub 2012

Ahoj-te,jak se všichni máte?S manžou jsme zase probírali třeťátko a vypadá to dobře.PAle pořád se prý bojí o moje zdraví,ale řekla jsem mu že už klidně můžeme,ale ještě odstavit malou a dokončit tu chajdu našu.
Taky ne vás jde tak jaro,jsem uplně unavená a apřipadám si jak po těžké kalbě.Snad bude brzy líp.

lovebaby
23. dub 2012

@mery83 ahoj, moc tězdravim, myslela jsem na tebe, dlouho jsi tu nebyla. To se máš, že manžel chce taky třetí miminko, to u nás je to asi beznadějný 😒
Já se právě cítim celkem dobře, malýho jsem kojila do roka a řekla bych co nekojim, mám víc energie.

lovebaby
23. dub 2012

@miranda77 A jak to u vás vypadá s mimčem?

miranda77
autor
23. dub 2012

@lovebaby zatím to u nás nějak nevypadá ... potratila jsem v 10tt - takže teď tak dva měsíce pauza 😖

sykorka26
23. dub 2012

@miranda77 To mě mrzí.Jsme s vámi.Držíme pěsti.

mery83
23. dub 2012

@miranda77 Ahoj to je mi moc líto,příště to vyjde.Budu držet pěstičky

mery83
23. dub 2012

@lovebaby To ti věřím,malá je hrozná cuca,neustále se mi dobývá za trko.A dokud nepřestanu kojit určitě neotěhotním.Jinak bych asi už byla 10x.

lovebaby
23. dub 2012

@miranda77 to mi je moc líto, to pak člověk přemýšlí zase jinak vid... přeji at se pak miminko brzy zadaří

lovebaby
23. dub 2012

@mery83 to já bych taky neotěhotněla při kojení, vůbec jsem neměla menses

mery83
23. dub 2012

@lovebaby To já sice měsíčky mám,ale hoooodně nepravidelny a malá pije skoro jak novorozenec.Ale pomalu už se snažíme odstavovat.Byla na víkend u babičky a ani jí to nechybělo.

alenka83
23. dub 2012

ahoj všem, ráda bych vás taky poinformovala. Jsem též po dvou císařích, druhý duben 2011 a teď jsem už v 5 měsíci dalšího. Přirozený porod je sice pasé, ale zdravé dítko snad bude. Doufáme a děláme pro to vše! Otěhotněla jsem tedy 7 měsíců po druhém císaři. Snad to jizva udrží jak má. Všem přeji šťastné těhotnění a zdárný konec!

miranda77
autor
23. dub 2012

@lovebaby ani moc ne 😉 ... mám docela jasno (pěkná metafora 😀 )
@alenka83 ohromná gratulace a držíme palce! Žádné snad - zdravé dítko bude!!! Nedoufejte věřte!!!
@mery83 já jsem podruhé otěhotněla hned jak jsem přestala kojit, prostě jsem ze dne na den přestala a druhý měsíc jsem už byla těhotná

sykorka26
24. dub 2012

Tak včera jsem byla na poradně 33tt,malá je sice koncem pánevním (jak jinak 😉 ),ale pan doktor po prohlídce souhlasil,že když se malá otočí správným směrem,tak mi napíše či zavolá doporučení do porodnice na normální porod. 🙂 Škoda,že není porodník,hned bych si ho domluvila k porodu. 😒 Má úplně ten přístup,po kterém všechny tady toužíme.Hned se jinak těhulkuje.Proto rozmlouvejte s pány doktory a nenechávejte se odbít. 🙂 😉 Přeji všem pěkný den 🙂

lovebaby
24. dub 2012

@sykorka26 tak to je perfektní přístup od doktora. A zkoušíš nějaký cviky na přetočení miminka?

lovebaby
24. dub 2012

@sykorka26 a ty si měla i obě předchozí KP?

lovebaby
24. dub 2012

@sykorka26 no u nás hl.aby to třetí bylo, manželovi se moc do třetího nechce ☹

lamarika
24. dub 2012

@sykorka26 tiše závidím a moc ti přeju aby to vyšlo 😉
@miranda77 To mě mrzí, ale není všem dnům konec 😉 Dva měsíce utečou jako voda 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru