VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
1. srp 2012

@helcas ty jo, to se to krátí!!! Každopádně držím palec! ... Přesně ... hlavně ať to proběhne dobře!

helcas
1. srp 2012

@miranda77 díky ;)

miranda77
autor
2. srp 2012

@sykorka26 šlo, nešlo ... ono to možná dopadne úplně jinak 😀

natama
2. srp 2012

@helcas ty jo, to leti, uz se mooc tesim na zdejsi dalsi miminko 😵
ja ted byla na preventivce u gyn a rikala, ze pripadne dalsi tehu by kazdopadne bylo rizikove, casteji by se kontrolovala jizva. no a zvlastni je, ze mam tloustku normalni steny bez tehu jen 8mm a teda nerikala, ze by to bylo malo.

a tu se teda pise http://www.perinatologie.cz/zapisy/2011-12-15.php
"Výbor přijal na vědomí DP sekce Ultrazvukové diagnostiky o vaginálním porodu po císařském řezu, Velebil zkontroluje stávající DP. Měření tloušťky dolního děložního segmentu nemá t.č. prokazatelný klinický význam. Sonograficky by se měl posuzovat dolní děložní segment v oblasti po předchozím řezu, kde lze eventuelně prokázat dehiscenci předchozí jizvy, vcestné lůžko či vyjádřit podezření na některý ze stupňů prorůstání placenty. Tato diagnostika je nová, není všeobecně dostupná a senzitivita a specifita není obecně stanovena."

helcas
2. srp 2012

@natama moje dr. právě kontroluje vždycky jen jestli není jizva někde porušená a v první půlce kontrolovala, jestli je placenta mimo a nezasahuje do jizvy..tloušťku až na to první měření nezkoumá, taky jsem už hodněkrát četla, že to nemá takový význam..
jsem sama zvědavá, jak těhotenství dopadne, hlavně ale teď nemám vůbec čas rodit 🙂 máme práce nad hlavu a dřív než v druhé půlce září nemám čas ;) zas na druhou stranu v druhé půlce září už budu mít stanovený termín sekce, tak jsem zvědavá, jestli se mi porod rozjede a stihnu to sama, nebo jestli opět nastoupím rovnou pod kudlu bez jediné kontrakce

sykorka26
3. srp 2012

@helcas Mám z toho husí kůži (v dobrém).Když se mi to vybaví.Myslím na tebe 🙂

molka
15. srp 2012

Ahojte, som po dvoch sekciách a veľmi by som teraz chcela rodiť vaginálne, ale môj gynekológ mi dnes oznámil, že to nebude možné. Ešte včera mi vravel, že by to možno aj šlo, ale dnes sa radil s prednostom ich kliniky a ten povedal, že ani v Amerike by ma nenechali rodiť vaginálne. Strašne ma to sklamalo. 😒

miranda77
autor
15. srp 2012

@molka neklesej na mysli ... v životě je možné všechno ... zkus se poptat i jinde, pokud ti na přirozeném porodu záleží a jsi ochotná i někam kvůli porodu cestovat a konzultací u jiných porodníků nic nezkazíš ... do února je času 😉

helcas
15. srp 2012

mě dneska pobavila prohlídka v poradně..doktorka o mých plánech a touze porodit normálně neví, jsem domluvená jen s porodníkem..měla mi dneska dělat výtěr na toho streptokoka a říkala, že mi ho ani dělat nebude, že budu rodit sekcí..a za chvilku řekla, že mi ho radši udělá, že člověk nikdy neví a smála se 🙂 člověk opravdu nikdy neví, jak to dopadne

lovebaby
19. srp 2012

@helcas tak to je fajn, moc ti přeju normální porod 🙂

lovebaby
19. srp 2012

@molka člověk se nesmí nechat hned odbýt a jít za svým cílem, asi se budeš muset ptát ve víc porodnicích a tak, držim palce at to vyjde a hl. přeji zdravé miminko 🙂

molka
20. srp 2012

@lovebaby budem skúšať, ale začínam mať pocit, že u nás na Slovensku asi nenájdem pôrodnicu, kde by mi dovolili rodiť. Slovenskí gynekológovia sú strašne konzervatívni, v Čechách ste v tomto popredu.

miranda77
autor
20. srp 2012

@molka tak někdy si to miminko zařídí samo ... 😉 ... pokud by nebyly problémy s bříškem a miminkem, tak bych nesouhlasila s termínem sekce dřív, jak v termínu porodu ...

helcas
20. srp 2012

@miranda77 já jsem si byla dneska zařídit termín sekce, myslela jsem, že mě budou tlačit do dřívějšího termínu, ale nakonec týden před, tzn. ve 39+0 a vzhledem k mojí cukrovce myslím, že je to i rozumné, i tak to bude obřík a dávám mu zabrat 🙂

miranda77
autor
20. srp 2012

@helcas budu na Vás myslet, ať je vše v pořádku ... a ty jsi na inzulínu?

helcas
20. srp 2012

@miranda77 nene, jen na dietě, pokud se za dietu dá považovat to, že jsem si právě dala výborný borůvkový kynutý koláč ;) (ale jen kousínek)

miranda77
autor
21. srp 2012

@helcas 😀 😀 😀

miranda77
autor
27. srp 2012

tak dnes jsem byla v práci ... no, člověk tam přijde na úplně jiné myšlenky 😀 , tak nevím, jak často se sem dostanu ... ☹ ... miminko se u nás stále nekoná ... po návštěvě u"vědoucích"mi miminko zatím nebylo doporučeno ... hrozí mi únavový syndrom ... takže to vidím ještě na odpočinkový podzim ... jestli se pracovní zápřah po pěti letech a péče o rodinu k tomu dá nějak v klidu zvládnout 😝

lovebaby
29. srp 2012

@miranda77 já si taky říkám, že až nastoupim do práce, přijdu na jiné myšlenky...čas vše ještě ukáže

lovebaby
29. srp 2012

@miranda77 a jak dlouho máš čekat na další mimčo?

lovebaby
29. srp 2012

@sykorka26 můžu se zeptat na tvojí psychiku po normálním porodu? Na pocity a tak, a jak jinak zvládáte tři prcky? Já mam taky trochu strach z těch třech jak by jsme to zvládali. díky za odpověď 🙂

sykorka26
29. srp 2012

@lovebaby Myslíš jak mi bylo druhý,třetí den poporodu?Abych pravdu řekla,tak nic moc.Nevěděla jsem jak si sednout,jak jsem se natrhla,tak jsem přemýšlela,co bylo lepší.Sekce nebo přirozeně porodit.Nic méně třetí den už to bylo lepší a každopádně přirozeně je přirozeně,když to samozřejmě jde.Dnes jsem v pohodě.Děti mi moooooc se Sofii pomáhají,jako že když potřebuji vařit a tak,tak se oni starají a baví 🙂Teď zrovna malá spí a mi čekáme na tatínka,aby jsme jeli koupit Ríšovi boty do školky.Jo a jak se taťka u těch dvouch staších dětí moc nezapojoval,tak teď když vidí,že toho mám nad hlavu,tak je vezme ven a jdou něco podnikat.Tak že abych to shrnula,tak raději tři děti,než dvě.Protože dvě starší se spolu zabaví lépe, než když to starší bylo samo 😀Tak že moc príma,ale už se těším na školku 😎 😉 😀 Přeji překrásný den 🙂

lovebaby
29. srp 2012

@sykorka26 děkuji za odpověď, já bych se s těma mýma obrama asi taky pořádně natrhla, víš nevim jak to popsat, ale chtěla jsem vědět, jestli došlo k takový tý psychický úlevě, že jsi přirozeně porodila, já i když jsou chvíle, kdy to vypouštim, tak stejně na to myslim, jaký to je to miminko vytlačit...
já třeba bych to třetí mimčo chtěla až tak za rok nebo dva.
A co manžel? Jak on se cítí po porodu?

lovebaby
29. srp 2012

@sykorka26 ty máš ty děti dost blízko k sobě, ted to bude asi záhul, ale pak buudou parťáci 🙂

sykorka26
29. srp 2012

@lovebaby Ano k úlevě došlo.Jsem konečně úplná.To co mi chybělo,jsem dokázala.Je nepopsatelný,když ze mne ten krásný.růžový tvoreček vyklouzl a já věděla,že je jen moje 🙂Jsem žena.Tak to cítím. 🙂 A manža?On je takový tvrďák,ale je na něm vidět,že je rád,že jsme to dokázali.To já měla obavy,že budu mít Sofí raději než Ríšu a Elí,když jsem se sní nadřela a měla ji hned u sebe,ale když jsem děti druhý den viděla,tak se moje obavy vytratily.Jsou všechny moje a já je bezvýhradně miluji. 🙂 A myslím si,že 3roky a 2apůl od sebe děti jsou akorát.Třeba Ríša je fakt kabrňák,jak si s oběma hraje.

lovebaby
30. srp 2012

@sykorka26 mě to taky přijde akorát, ale já bych to asi nezvládla, jsem ted nějaká unavená z těch dvou, ale u nás je to taky tim že malá je hyperaktivní, takže proto taky manžel to třetí moc nechce 😒 Mě to přijde pro ty děti skvělý, když jsou takhle blízko sebe 🙂
Já jsem zvědavá jak to u nás vůbec bude, a jak už někdo psal, doufám, že nás přijdeš podpořit, dodala jsi mi hodně energie, že se to dá 🙂 U tebe jsem nějak cítila ještě před porodem Sofinky, že to zvládnete 🙂

lovebaby
30. srp 2012

@sykorka26 já občas když třeba vidim porod v televizi a jak si hned mazlí miminko, tak mi to přijde líto a říkám manželovi, podívej o tohle jsme přišli a vidim, že ho to taky trochu mrzí...ale pak si řeknem, hlavně že jsou děti zdravý 🙂
Ale musí to být krásnej pocit...

sykorka26
30. srp 2012

@lovebaby Vidíš a mi třetí nechtěli a Sofí to vyřešila za nás.Zřejmě chtěla aby jsem si to prožila 🙂Ale jsem ráda,že ji máme,tak nějak cítím,že tak mělo být a že tři děti jsou správně 🙂 A taky jsem měla strach,že to nezvládnu,protože jsem taky u těch dvou byla unavená,ale teď mi nevadí,že každý den vstávám mezi 5.30 a 7.00.Podle toho kdo vstává dřív 🙂)Opravdu se to zvládout a to říkám já starej nervák 🙂

miranda77
autor
30. srp 2012

@lovebaby :D nemusím čekat vůbec ... ale ani já se na to nějak necítím ... jsem unavená ... 😝 potřebuju změnu ...

sykorka26
30. srp 2012

@miranda77 To docela chápu 😀 😀 😀 Taky bych si dala říct i když teď už si nedovedu představit,že bych měla jít do práce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru