VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

helcas
3. únor 2013

@bambulka814 taky moc gratuluju k holčičce!! já chtěla po prvním klukovi dalšího kluka, ale co jsem okusila holčičku, tak jsem chtěla zase holčičku a je to opravdu úplně něco jiného od samého začátku s nima, jsou něžňoučký a klidnější, jsem ráda, že máme od obojího 🙂

miranda77
autor
4. únor 2013

tady je naše miminko ... 17+2 strašně to utíká. Čeká nás genetika neb jsem stará matka 😀 😀 😀

lamarika
4. únor 2013

@miranda77 KRÁSNÝ!!!!! 😵 Ale kuš, že jsi stará matka. To jen podle tabulek 😉 Genetika dopadne určitě dobře! 😉

bambulka814
4. únor 2013

@miranda77 naadhera..tieto obrazky ma vzdy dostanu!!!

lovebaby
4. únor 2013

@miranda77 gratuluju moc hezký 🙂 Už víte co budete mít, nebo si necháte překvápko? A už cítíš pohyby? Uplně se mi vybavilo, jak jsem měla ty moje zlatíčka v bříšku 🙂

miranda77
autor
5. únor 2013

@lamarika 😀 jasně ... jen podle tabulek ... doktor mi pořád říká, že jsem mladá 😅 ... jdu jenom na pohovor, tripple test dopadl dobře, takže s odmítnutím odběru plodové vody nemá žádný problém (ani já 😉 ) Ani jsem se nenervovala, tak nějak cítím, že tohle miminko je tak jak má být 😵
@lovebaby jo, jo už začínají první pohyby ... nepravidelně ... nakonec to vypadá, že se celá rodina bude řídít mým přáním, nechat se překvapit 😎 , jenomže pan doktor má úplně nový ultrazvuk, takže už jsem miminko viděla ze všech stran ... 😎 😉 i v 4D 😲

helcas
5. únor 2013

@miranda77 nádherná fotka z ultrazvuku, tak krásně ostrá! tak ať hezky roste 🙂

bambulka814
21. únor 2013

@molka vidim, ze uz mas 3 deticky...ako si rodila nakoniec?

molka
22. únor 2013

@bambulka814 nakoniec som skončila sekciou. Rodila som v Trenčíne, primár Kaščák je skvelý človek, bez problémov mi umožnil skúsiť vaginálny pôrod, len sa nesmel nijako urýchlovať. Asi po 12 hodinách bolestí som bola stále zatvorená, dolný segment som mala veľmi tuhý a vôbec nechcel povoliť. Vydržala som celú noc, každú chvíľu som musela predýchavať, mala som silné bolesti, ku koncu som už mala aj tlaky na konečník, ale stále som bola len na špičku prsta. Ráno som už bola celkom vyčerpaná, tak som súhlasila so sekciou. Vraj sa to po sekcii stáva, že žena má pôrodné bolesti, ale telo nereaguje a neotvára sa. Bola to smola, nemohla som to nijako ovplyvniť, jedine ešte vydržať, ale to už by som nezvládla. Ja už som ledva dýchala, neviem si predstaviť, ako by som vydržala ešte niekoľko hodín a potom by som musela ešte tlačiť. Keď ma potom otvorili, tak sa zhrozili, mala som tam samé zrasty a malú mi museli doslova vystrihnúť, trvalo im to vyše 15 minút, kým sa k nej dostali a ťahali mi ju von traja lekári - dvaja z bokov a tretí mi tlačil zhora na brucho. Operoval ma lekár, ktorý je odborník na ženské operácie. Neviem si predstaviť, ako by som dopadla, ak by som rodila u menej skúseného lekára.
Veľmi ma to mrzí, že som nemohla zažiť vaginálny pôrod. Ale je pravda, že po tomto treťom cisárskom sa cítim najlepšie, ranu som cítila možno 4 dni, potom už vôbec. Po prvých dvoch cisárskych ma rana bolela aj mesiac, teraz ani neviem, že som rodila.

bambulka814
22. únor 2013

@molka aha ☹ no pozri, skusila si a tlacit na pilu nema vyznam. ale rozumiem, ze Ta to mrzi, my zeny to nejak mame v sebe. je strasne vela zien, co sa neotvaraju, nerozumiem tomu preco, ja som tiez zabetonovana, co je fajn pocas tehu, clovek funguje bez obmedzeni, ale pocas porodu je to o nicom 😒 u mna bol zase omotany pupocnik a zle zrotovana hlavicka, fakt sa tam kde-co moze vyskytnut 😒

kazdopadne, nech Ti radost zo zdraveo dietatka nepokazi dojem z porodu, hlavne je, ze sme obe OK. a gratulujem k 3 dceram, ocino je kral 🙂

molka
22. únor 2013

@bambulka814 ja viem, zdravie je prvoradé. 🙂 Len veľa ľudí nechápe, prečo som to vôbec skúšala a teraz mi môžu povedať, že to bolo aj tak zbytočné. Ale pre mňa to zbytočné nebolo, ja som to musela aspoň skúsiť.
Po pôrode mi doktor povedal, že ďalšie dieťa mi už neodporúča, ale ak by som náhodou otehotnela, že to nie je koniec sveta, už mali aj 4 cisárske. Vy ešte plánujete aj štvrté?

bambulka814
22. únor 2013

@molka ano, planujeme a nikto z tym nemal ziaden problem...tak o 5 rokov...ale ja som asi nejaky specificky pripad, pretoze, ked ma otvorili, vraveli, ze taky stav po 2 sekciach dlho nevideli, ze ziadne zrasty, nic, ani jazvu nevedeli najst...ze to dobre znasam nejak...nechapem, ale samozrejme, potesilo ma to.

je to velmi individualne....ale nar victoria beckham ma 4 cisaraky a v zahranici nie je ziadna tragedia aj 5..podla mna zbytocne strasia a stresuju mamicky, kt mali (nedobrovolne) sekcie a maju tuzbu po vacsej rodine. ved uvidite, ale co ja viem, ak bude chut, nevidim dovod do toho neist 🙂

molka
22. únor 2013

@bambulka814 mne lekári už ďalšie dieťa vôbec neodporúčajú, jediný primár Kaščák sa vyjadril, že by to nebol až taký problém. Ak by som ešte náhodou otehotnela, aspoň viem, na koho sa obrátiť. A tiež si myslím, že aj 4 cisárske sa dajú zvládnuť, len u nás na to nie sme zvyknutí.

lovebaby
22. únor 2013

@molka Gratuluju moc k miminku 🙂 Je fajn, že jsi to zkusila normálně, já jsem se zase otevřela u obou, ale mimča byli veliký a špatně natočený a nevstupovali do pánve.
Užívej si miminka, se mnou cloumaj hormony a chtěla bych třetí mimčo, když manžel někdy povolí, tak mi bude snad jedno kudy nakonec vyleze 😀 Ale taky bych to zkusila jako ty normálně, jestli zdraví dovolí a bud to vyjde nebo ne.

lovebaby
22. únor 2013

@bambulka814 u nás u druhýho taky pupečník hodně omotaný, tak hlavně, že jsou prcci zdraví a máš pravdu než tlačit na pilu a pak si vyčítat kdyby bylo něco špatně, je to lepší takto 🙂

miranda77
autor
23. únor 2013

@molka blahpřeju!!! Je to prostě skvělé, že lékaři alespoň umožní miminku a mamince pokus o přirozený porod!!! Mám ohromnou radost!!! Přeju domácí pohodičku a spousty zdraví!!!

molka
25. únor 2013

Viem, že som pre vaginálny pôrod urobila všetko, čo bolo v mojich silách, ale napriek tomu začínam mať zlý pocit z toho, že som zase nemohla porodiť vaginálne. 😒 Myslela som, že som s cisárskym vyrovnaná, ale asi nie som. Dnes som našla krásne video, je to VBA3C:

https://www.youtube.com/watch?v=OpCZQw8fZGg


Ani nedúfam, že by som to aj ja raz mohla zažiť...

lovebaby
25. únor 2013

@molka To je mi moc líto jak se cítíš, užívej si miminka, je to nádherný období, který uteče celkem rychle. Můj manžel třetí mimi zatim nechce a moc to nevypadá že bude, takže už to taky asi nezažiju... Ale chápu tvý pocity, rozumím ti.
Video hezké, koukala jsem, že je z domácího porodu, možná že v odstupu pár let by to třeba mohlo vyjít, pokud by se porod rozjel sám a dobře a taky záleží na děloze, jak se zahojí. Držim palečky.
Posílám velký virtuální porozumění 😔

lovebaby
25. únor 2013

@molka Co tvuj manžel, ten by další dětátko chtěl?

natama
25. únor 2013

@molka moc gratuluju k princeznicce a preji jen same zdravi, stesti a spoustu lasky! 😵
mela jsem to po druhe CS podobne jako ty. nejdriv jsem mela pocit, ze jsem s tim smirena, ze jsem udelala, co se dalo, ale po par tydnech jsem mela ten stejny pocit jako pises. Byla jsem na sebe pak i nastvana, proc se tim zabyvam, ze bych mela byt rada, ze mam zdrave miminko a misto abych venovala myslenky jen jemu, tak ze jsem plytvala energii nad takovyma myslenkama. To ale stejne nepomahalo a v hlave to bylo porad :/ Moc preji brzke smireni!
Proc ti dalsi tehotenstvi nedoporucuji, kvuli tem srustum nebo proste jen, ze by to zrejme byla 4 CS?

molka
26. únor 2013

@lovebaby
@natama
Ďakujem, ja som vedela, že tu ma pochopíte. 🙂 Väčšina žien to nechápe, ani manžel, že prečo sa v tom stále rýpem. Asi to chce len čas.
Manžel by veľmi chcel ešte štvrté, nevadí mu ani nočné vstávanie, aj teraz mi s malou veľmi pomáha, ale všetko záleží od toho, ako sa budem cítiť. V žiadnom prípade na mňa netlačí, len to občas spomenie.
Neviem, prečo mi neodporúčajú ďalšie dieťa, asi to bude jedno s druhým - veľa zrastov a riziko 4.cs.
Ja si myslím, že som sa neotvárala kvôli psychike - nemohla som mať pri sebe manžela a prestávala som si veriť. Ak by som mohla niečo urobiť inak, tak by som určite nešla tak skoro do pôrodnice. Počkala by som, až kým by som nebola viac otvorená.

miranda77
autor
26. únor 2013

@molka já jsem si na to stavěla rodinnou kostelaci, protože jsem se s těmi porody, hlavně s tím druhým nemohla vůbec srovnat ... pořád jsem se trápila, proč to bylo tak, co jsem měla udělat jinak apod. radost ze života, z dětí nikde ... 😖 ... Při té konstelaci jsem si to krásně zvonu prožila, vyplakala se a pochopila, "nešlo to jinak" ... k porodu jsou vždycky dva - dítě a matka - a někdy si prostě děti vyberou tuhle cestu a je nutné to respektovat - přijmout. Možná proto přišla právě tahle dušička právě k nám ...

miranda77
autor
26. únor 2013

čtu knihu a občas dost pláču ... http://www.zenskepribehy.cz/ ... nečetli jste?

lovebaby
26. únor 2013

@molka já přišla do porodnice na 8 cm otevřená, jiný maminky od této doby za chvíli porodí a já nic...za chvíli jsem byla otevřená úplně ale malej jak byl velikej a zamotanej v pupečníku, nesestoupil a ještě byl blbě narotovanej...
takže ani o tom nepřemýšlej, udělala jsi všechno správně, ani to by nebyla záruka.

lovebaby
26. únor 2013

@molka já si myslim, že nedoporučou 4 CS asi skoro všichni, muj doktor mi nedoporučuje ani třetí a to nevěděl jak jsem na tom byla po CS, v porodnici nic neříkali, že by bylo něco špatně i jsem se dobře zahojila, on to nedoporučuje všem všeobecně, tak myslim, že není nic ztracené 😉

miranda77
autor
28. únor 2013

Novinky od nás - mám za sebou genetiku -tedy odběr plodové vody a NT csreening v 21.tt jsem odmítla - nicméně doktroka stejně říkala, že s největší pravděpodobností bude vše v pořádku ... 🙂
Napsala jsem jedné porodní asistentce - odepsala, že se mám ozvat až v 35tt - že se uvidím, co se dá pro spontánní porod udělat ... tak jsem měla radost, že mne neodmítla .. 😀

miranda77
autor
1. bře 2013

ještě se s Vámi chci podělit o jednu radost - je to taková blbůstka nicméně ... 😉 😉 😉 Tak nějak se snažím vizualizovat zdravou, moudrou a silnou dělohu s miminkem a placentou na tom správném místě ... a měla jsem od začátku pocit, že placenta je na přední straně -trošku vlevo nahoře 😀 , nicméně MUDr. napsal do průkajdy v 13tt, že placenta je na zadní straně - tak nějak jsem to neřešila ... prostě jsem si říkala, že ji citím jinde, ale co se dá dělat, nefunguje to 😔 . Dnes kontrola 22.tt a hle MUDr. přepsal uložení placenty na přední stěně 😅 ... FUNGUJE TO!!! No není to super??? 😎

lovebaby
1. bře 2013

@miranda77 tak to je fajn, a ty chceš u porodu PA a nebo dulu? Už máš nějaký plán?

Jinak s tou placentou jsem to měla u malý taky tak podobně, ve 13tt na přední a pak na zadní, tak nevim jak je to možný 😀

miranda77
autor
2. bře 2013

@lovebaby plán nemám ... ale rozhodně nepůjdu k porodu sama ...
a s tou placentou - to jen špatně doktor určil - přesunout se tak radikálně nemůže 😉

lamarika
3. bře 2013

@miranda77 to je dobře, že je vše v pořádku a koukám, že už jsi 22. tt. To šíleně letí! 🙂

Holky chci se vás zeptat, protože je tu nás převážná většina co má za sebou 2 CR. Poměrně často trpím na migrény. Teprv nedávno mě kamarádka přiměla se zamyslet nad tím od kdy. A mám dojem, že od té doby co jsem po spinálu. Mám za sebou dva a přijde mi, že teď po tom druhém je to ještě horší a častější. Nevíte jak se tady ty migrény po spinálech řeší? Je vůbec nějaké řešení abych se jich zbavila? Poslední dobou mě celkem dost omezují v normálním životě. . . Jsem při nich totálně nefunkční, manžel v zahraničí a já s třema dětma sama. . .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru