VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
17. říj 2011

@mery83 😅 no tak v tohle případě ten čas tak neletí ... nemáme za sebou ani jeden cyklus snažilkování, nespěcháme, nehrotíme to ... prostě to jen necháme na přírodě a když bude bude a když ne, tak ne, alespoň se nebudu trápit porodem 😉
@proandreu tak přídávám ohromnou gratulaci ... vzali jste to s třetím těhu a čtvrtým mimi docela hopem 😅, Terezce bude 1,5roku a budete mit mimi, jestli počítám dobře (to opravdu dost brzy na pokus o přirozený porod, ale hlavně, že budete v pořádku!), přeji i brzké uzdravení a těšíme se na další info!Jinka máš můj obdiv, jak to zvládáš?

mery83
17. říj 2011

@proandreu Moc moc gratuluji a přeji pohodové těhulkování.

natama
18. říj 2011

@proandreu Taky se pridavam ke gratulacim! 😵

natama
18. říj 2011

vcera jsem byla u kamaradky, co ma po dvou sekcich, ale po trech detech, mela velke problemy s hojeni, velke krvaceni a dalsi tehu uz ji rozhodne nedoporucuji, meli pry co delat, aby ji tu delohu nejak slatali.
no a ta mi rikala o jeji kamaradce, co ji ve druhem tehotenstvi, dva dny po terminu praskla deloha, ani nezacala rodit. dopadlo to spatne, nezachranili ani jednoho. nemela po zadne sekci, prvni porodila prirozene. mela tedy ale po 3 potratech, coz tomu pry taky prispelo a mela syndrom "male zeny". uz je to ale 10 let.

miranda77
autor
18. říj 2011

@natama to je tragédie ... ☹ u každého porodu i těhotenství, vlastně u všeho, co děláme, nás může potkat smrt ... a někdy je to rychlé ... na rodinných konstelacích, co jsem byla, tak jsem viděla, co všechno se může stát (např. 4zemřelé děti u jedné matky (z toho jedno vinou doktorů), nebo matka zemřela u porodu a dítě také, protože zrovna řádila chřipková epidemie ... ) To se všechno může stát... Lidskcýh dějinách najdeme spousty tragédií ...
Ale ze života (i smrti, která k životu patří) nemáme mít strach, máme k němu mít úctu, pokoru i důvěru ...
Když jsem byla teď naposledy v horách, prošla jsem si ohromným strachem ze smrti ... cítila jsem, že opravdu jedinou zodpovědnost, kterou v životě mám, je zodpovědnost k mému"srdci", ostatní je v rukou Božích, v rukou Života nebo Vesmírného řádu či Universa, jak kdo chce a cítí ...
PS: co to přesně je"syndrom malé ženy"?

mery83
22. říj 2011

Přeji hezký večer tak ty pocity po porodu jako že to je naposledy má i jedna známá a to rodila normálně,docela mě to uklidnilo.
Já mám momentálně období kdy se rozbrečím i kvůli blbosti,je to děs.Asi na mě pusobí podzim či co,si připadám jak prvnička.Ach jo.

miranda77
autor
24. říj 2011

@mery83 a taky měla ten pocit, jakože ji už nic nečeká?

proč si mažete s pasu údaje o dětech?

mery83
24. říj 2011

@miranda77 Jo jo,bavila jsem sde sní o tom v kroužku.Říkala že to pocítila hned jak porodila,jako že je to naposledy a tak.Moc sem nechtěla vyzvídat,byla nějaká naměko.
Jinak jsem si to nastavila jako že to vidí jen přátelé na profilu,protože mi paní vzala fotky na svuj inzerát.A ještě byla tak drzá ,že to zapírala.No hned sem to nahlásila adminovi. 😖

miranda77
autor
25. říj 2011

@mery83 no já jsem právě koukala, že spousty maminek zrušila infa v pase ... tak nevím, jeslti to nemám také preventivně udělat ☹ . A jak jsi an to přišla, že ti je vzala? náhodou?

no jeslti už neplánuje další děti, tak ten pocit je možná na místě 😉

mery83
25. říj 2011

@miranda77 Koukala jsem do bazárku na kočárky a tam měla moje fotky.Mě to tak vytočilo.Nastav si to jen pro přátele a je to.

No ona neříkla přímo že už nechce,ale že neplánujou no malej má teprv 4 m.Tak je to asi všechno čerstvy.

mery83
30. říj 2011

Ahoj holky,tady kolem mě se to nějak rozrodilo jsem z toho zase celá na měkko.Už bych nejraděj byla zase těhu.No ale nemužu se vším hned tak pospíchat.

miranda77
autor
31. říj 2011
https://www.youtube.com/watch?v=cl21CEa8KFc


jsem taky naměkko ... ale některé věci pro mne přestaly báýt důležité 😉

miranda77
autor
3. lis 2011

tak jsem dnes viděla zprávu o druhém porodu - indikace: ztenčení DDS, pupečník kolem krku 2x ... no tak to vypadá, že bych asi stejně normálně neporodila 😖

natama
3. lis 2011

@miranda77 to teda asi fakt ne s tim pupecnikem. s tim DDS si cim dal vic myslim, ze na tloustce nezalezi...
a to ztenceni pisou kolik pak realne bylo? a indikace pupecnik kolem krku to bylo teda videt na UTZ?
zjistovala jsi vlastne nekde u tech dr., co jsou ochotni jit do VBA2C, jestli by to toho sli ikdyz byla predchozi indikace prave tenky DDS?

miranda77
autor
4. lis 2011

@natama no ono to teď už je stejně jedno, jestli to viděli nebo ne ... předpokládám, že si to do té zprávy nevymysleli 😉 (já myslím, že pro ně byl pro sekci rozhodující "vztah" velký odhad a slabá jizva 2,3mm)
zatím jsem nikde nic nezjišťovala ... budu to zjšťovat až to bude aktuální, držím se hesla: "Řeš problémy až nastanou 😅 "

natama
4. lis 2011

@miranda77 ja vim, ze je to ted jedno to jen ze jsem zvedava, jestli je to na UZ fakt videt nebo ne. casto rikaj, ze neni. D. ji mel podle UZ taky kolem krku, ve zprave pak ale uz nic nebylo.
no joo, "Řeš problémy až nastanou", muj vecny problem 😀
na druhou stranu u prvniho tehu jsem nic neresila a pak nebyl cas a jak to dopadlo. ale resit to jeste pred tehu je blbost, to jooo 🙂

helcas
4. lis 2011

holky, nebaví mě pročítat dopodrobna historii..komu se tedy z členů diskuze podařilo porodit normálně? 🙂

miranda77
autor
4. lis 2011

@helcas 50% úspěšnost - dva pokusy jeden úspěšný ... o dalších bohužel nejsou zprávy, snad se ještě někdo přidá ... 😉
@natama no já myslím, že to tam taky neviděli, protože to by nezaváhali se sekcí ... mudr. se přeci jenom od monitoru šla na mne podívat a vyšetřovala pohmatem ... a pak teprve rozhodla, že by to fakt nešlo ...

helcas
4. lis 2011

@miranda77 díky..to není nic moc 🙂 škoda, že tu není víc maminek ať už úspěšných, nebo neúspěšných..zkusím se mrknout ještě na jiných fórech

miranda77
autor
4. lis 2011

@helcas určitě se koukni - já našla ještě myslím, že tři pokusy - z toho úspešných 1. většinou pohoří na tom, že mají možnost přirozeného porodu do termínu - pokud v termínu nic, tak jdou na sekci ... předpokládaná úspěšnost je skoro stejná jako u VBAC, jenže třetí dítě už tolik maminek nechce 😉

helcas
4. lis 2011

@miranda77 ja mam prave "problem" s tim, ze chci minimalne jedno dalsi, neumim si predstavit, ze bych uz dalsi nemela, jeste mam pocit, ze nejsme komplet 🙂

miranda77
autor
4. lis 2011

@helcas jo, jo ... také cítím jednu"prázdnou židli" u stolu ... ale dcerka všude tvrdí, že budeme mít ještě holčičku a chlapečka - že nás bude šest 😀 ...

helcas
4. lis 2011

třeba bude mít 🙂 Radeček nám taky pořád říká, že bude mít ještě brášku a sestřičku a pořád se ptá, jeslti už mám v bříšku miminko..o to je mi víc smutno, když vím, že ne a že jestli jednou bude, bude to riziko

miranda77
autor
6. lis 2011

@helcas já svoje případné daší těhotenství teď vnímám docela pozitivně ...mám strach jen z porodu a to budu řešit až to bude aktuální ... 😉

mery83
6. lis 2011

Hezký den,naše Verunka už sourozenečka nechce ani brášku.Třeba později změní názor. 🙂

miranda77
autor
6. lis 2011

naše Dája děti miluje - nejradší by měla doma celou školku 😅

natama
7. lis 2011

L. by taky nejradsi jeste nejaky miminka. a uplne samozrejme s tim pocita, ze jeste nejaky bude 🙂
@miranda77 o tom syndromu male zeny nemuzu nic najit, dr. ji rikal nejaky latinsky nazev, ktery si nepamatuje a takhle ji to lajcky priblizil. Hodne male zeny pry maji kratkou delohu.

miranda77
autor
7. lis 2011

@natama ja jsem slyšela o infantilní děloze - děloha, která je menší velikosti a dá se to prý léčit hormony ... že by to bylo ono?

miranda77
autor
8. lis 2011

http://www.tribune.cz/clanek/24637-porodni-bole... ... zajímavé filozofování ...

rydal
9. lis 2011

@miranda77 Moc diky za skvely clanek! Obsahove i stylisticky senzacni!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru