VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
24. pro 2015

Mně tvrdili, že tloušťka důležitá až tak neni, ale tvar. Ideál je tvar T, horší Y a nejhorší V ... A nejlépe to kontrolovat před těhu. Já měla na konci těhu myslím 2 -2.2mm. Teď na ultrazvuku je v místě jizvy Y, ale tloušťku nevím.

miranda77
autor
24. pro 2015

Krásné Vánoce všem! 😀

akankeo
28. pro 2015

Ahoj holky, tak VBA2C se nekonal, otevrena na prst, kontrakce minimalni, prutoky na uz uz staly za joint, tak treti sekce, ale maly je zlaty, srusty se mi pretrhaly v tehu a deloha je jak nova, tak si to pry klidne muzu strihnout jeste jednou 😀. Drzim vsem palce, at to vyjde podle jejich predstav

lulii
28. pro 2015

@akankeo Veliká gratulace k Michaelkovi, taky doma jednoho mám 😉
Škoda, že se nevydařilo...Jak jsi zvládala třetí těhotenství? Já mám sice brzo po druhém císaři, ale mám pocit, že jsem s dětma ještě neskončila (zato okolí to ví moc dobře - 2 a dost 😠 ). Určitě né hned, ale třeba za pět, šest let...? A ještě se zeptám na ty srůsty - jak víš, že je máš/měla? Dá se to nějak poznat např. na UTZ?

baaka
29. pro 2015

Ahoj vsem, prave jsem docetla celou diskuzi a dala mi hodne najdeji do budoucna. Jsem po jednom cisari ale hodne spatne ho nesu. Jsem rada ze v tom nejsem sama..
BTW nevite jak dopadla @kikirik1990m

Pekny den vsem

baaka
29. pro 2015
akankeo
29. pro 2015

@lulii dekuju, mam holky 17 mesicu po sobe a mladsi byly 3 roky kdyz sem otehotnela. Po druhe dceri sem mela blbou jizvu ale evidentne se telo za tu dobu prestavelo. Tohle tehu dost bolelo, srusty sem mela urcite, dost sem spinila a vetsinou to bylo, ze me nekde tahlo, pak sem spinila jak na konci menzes a zaroven me to tam tahnout prestalo. Na UZ tohle videt neni, Jen gyndarka me furt stresovala ze je to ta jizva. Pokud budes chtit otehotnet planovane, tak ti zkontrolujou dolni segment a v pripade indikace udelaji histeroskopii a zhodnoti stav jak srustu tak jestli neni treba rekonstrukce jizvy. U me k tomu nedoslo, uz sem byla tehu, Dr ale furt vychazela z predchoziho nalezu, kdy sem mela v jednom miste Jen blanku...

bila_vrana
30. pro 2015

@akankeo Také se připojuji s blahopřáním k miminku. Mamince i chlapečkovi hodně štěstí!

miranda77
autor
30. pro 2015

@akankeo gratulace!!! Krásný nový rok!

natama
24. led 2016

Možná by se někomu mohlo hodit - Léčeni jizev s Richardem Vojikem a Denisou Paleckovou.

natama
24. led 2016

Tak ještě jsem stihla alespoň trochu dočíst a posílám obr gratulaci k miminku, ať se mu na světe líbí.
Zdravím v novém roce ;)

helcas
28. led 2016

pisu pokracovani, jak jsem na tom...vcera jsem byla na hysteroskopii, zevnitr zadna dehiscence, tak jsem zvedava, jestli mi pan doktor tehotenstvi doporuci, nebo ne..ted mame dodrzovat sestinedeli, to me ani nenapadlo, kdyz jsem na tu hysteroskopii sla 🙂))

miranda77
autor
8. únor 2016

@helcas Kde ti tu hysteroskopii dělali? Dělají to kdekoli v nemocnici?

helcas
9. únor 2016

Já byla v nemocnici, ale nevim, jestli ji delaji vsude, to jsem nezjistovala. Ted jsem zvedava, co mi rekne dr. , az prijdu na kontrolu..

bila_vrana
9. únor 2016

@miranda77 Já myslím, že je to dnes již základní vyšetření např při neplodnosti, ale i při celé řadě gynekologických potíží, takže by to měla umět každá nemocnice nebo ivf klinika. Alespoń mně to nabízeli na jedné ivf klinice, přestože neplodností jsem netrpěla. Chtěli to dělat preventivně před otěhotněním (toto vyšetření měli kryté pojištěním), já jsem to tedy po konzultaci s mým gynekologem odmítla, protože vše má svá rizika (např. zavlečení infekce, poranění apod.) a já byla jinak bez problémů jen jsem potřebovala otěhotnět s pomocí genetiky (vybrat zdravé embryo). Jiná otázka je, zda všude budou umět posoudit stav jizvy po sekcích, tento možný přínos z hysteroskopie jsem si ani neuvědomovala a žádný z lékařů o něm ani nemluvil. Mně stačilo, že sono nález jizvy se zdál opakovaně několika lékařům v pořádku (také odstup od poslední sekce byl tehdy již 9 let). Zkus se na to v kterémkoliv špitále zeptat, ale jestli jsi měla na sono nálezu prasklinu v jizvě, tak nevím, zda bez nějaké opravy (a ta nemusí být taky vůbec proveditelná), je další těhotenství bezpečné. Nicméně přeji úspěch a osobně mě těší, že tu jsou hned 2 maminky zvažující narození 4. dítěte. Také o tom uvažuji, ačkoliv naší dceři ještě nejsou ani 3 měsíce a nelze vůbec říci, že bychom situaci se třemi dětmi v pohodě zvládali.

zelva78
15. bře 2016

Ahoj Maminky, najde se tu nekdo kdo je po dvou cisarich a ted ceka nebo
cekal dvojcata?

ronjino
15. bře 2016

Ahoj,
já měla dvojčata po předchozí jedné sekci a bylo mi řečeno (mým gynekologem, který je pro VBA2C, pokud to jde), že porod rozhodně sekcí, že dvojčata po sekci není rozumné rodit jinak. Dost mu v tomhle věřím, je pokrokovej, informovanej, necpe nic násilím, ale v tomhle moc diskuzi nepřipouštěl (takže jsem měla podruhé sekci a potřetí, protože jsem čekala jen 1, by mě klidně porodit přirozeně nechal).

zelva78
15. bře 2016

@ronjino To je mi jasny, asi bych to ani nezkousela.Spis jsem hledala maminku, ktera na to byla stejne.Me totiz poslali do rizikove poradny a tam mi doktorka vylozene strasila ze muzu umrit a proc sem nesla na potrat, atd... jsem ztoho dost spatna a hlavne vystrasena :(

noirdame
10. dub 2016

@ronjino mohu se zeptat, na jméno gynekologa, popř. ordinaci kde působí? Plánujeme další miminko a přála bych si přirozený porod🙂
@zelva78 to si děláš legraci? Fakt ti řekla, že si měla jít na potrat a že můžeš umřít? To si snad ani renomovaný doktor nemůže dovolit, ne?

ssabca
10. čer 2016

@zelva78 ahojky jsem ted po treti tehotna mam za sebou 2 cs a po treti chci uz konecne porodit normalne vim ze mezi posledni sekci neni moc velky odstup ale chci to zkusit mam pocit ze treti cs bych psychicky nezvladla. Prvni ditko bude mit v cervenci 3 roky a druhe bude mit v srpnu rok. Obe deti jsoucs podle meho zbytecne. Treti cekam 16 mesicu po poslednim cs a i tak to potrebuji skusit jen doufam ze mi daji v ostrave nebo nekde pobliz sanci.

ssabca
10. čer 2016

@ssabca ahoj holky znate prosim nekoho kdo je pi dvou cs a porodil prirozene 16 mesicu od posledni sekce? Cetla jsem ze se deloha spamatuje po cs cca 6 mesicu. Takze by nemel byt problem ne ?

novynka
10. čer 2016

@ssabca mě teda gynekolog po dvou sekcích řekl, že jestli třetí, tak zase sekcí... a popravdě, tak jak jsem po nesnadném "porodu" prvního syna toužila podruhé rodit přirozeně, i druhý porod, respektive snaha o přirozenou cestu, skončil úplně stejně :( oba synky jsem přenášela, kontrakce jsem měla nějakých 15 hodin, to podruhé už bylo dost šílený, ale pořádně jsem se neotevřela... takže díky, rodit přirozeně už nikdy, zas by to skončilo stejně :( ... proč ty myslíš, že byly CS zbytečné?

bila_vrana
11. čer 2016

@ssabca Tak to jsi četla špatně. Po vaginálním porodu se žena hojí rok, po sekci dva roky. Nicméně ve FN Ostrava (Doc. Šimetka) by ti mohli dát šanci porodit vaginálně. Hodně štěstí!

zelva78
11. čer 2016

@ssabca upřímně já už bych do toho nesla,první porod skončil císařem za 5 min 12,syn se tušil a patol.ozvy-teď je ADHD augusta.Nesla jsem to dost těžko he nemůžu rodit přirozeně a tak jsem se upnula na to ze druheho porodim,jenze v bolestech sem byla 2 dny,pomalu sem se otvirala a nakonec sem začala znovu zavírat a syn se začal dusit....takže to skončilo stejně,s tim že sem si nadávala proč sem na to našla rovnou a teď už ani neuvazuju a nikdy bych do toho nesla,budu ráda když holky donosim do nějakého dobrého termínu a moje deloha to vydrzi.A ano obdivuji te ze do toho chces jit a preji ti at ti to vyjde a budete v poradku 🙂

zelva78
11. čer 2016

@zelva78 dusil

zelva78
11. čer 2016

@ssabca ten tel si dela co chce....ma tam byt dusil a autista

samaber
11. čer 2016

@ssabca já rodila 20 měsicu po JEDNÉ sekci vaginalne. Třetí porod po dvou letech. druhý a třetí porod děti přes 4 kila. Jinak strach velký. Člověk se pak šíleně boji

akankeo
11. čer 2016

@ssabca to mas dost rychle po sobe, se spis soustred na to, at miminko vporadku odnosis. Holky sem mela takhle rychle po sobe, a je to loterie, nekomu staci tech pul roku, nekdo potrebuje par let nez se deloha da doporadku, zalezi na hojeni, proto doktori doporucuji 2 roky mezi sekcema. Na druhou stranu ja mela ted hodne ztenceny dolni segment pred tehotenstvim a mimco to udrzelo, i k porodu by to nakonec bylo, ale ten se stejne nakonec nerozbeh.Osobne bych rekla, ze je to hodne i o rodicce, myslim, ze nerodim, protze nemam nektere veci doresene. Ted u tretiho bylo vse v poradku, uvnitr na konci tehu nebyly srusty, dite melo primerenou velikost hlavicky, dokonce nebylo ani KP ani zamotane ve snure a stejne se to samo nerozbehlo ale uz sem neprenasela, rodila sem v terminu cisarem. Pokud stojis o to rodit, mozna by stalo za to si dojit treba na kineziologii a zjisit, proc zdarne nerodis, protoze i kdyz si k porodu pripravis podminky, neznamena to, ze se mise podari, jako v mem pripade, jedine ceho sem dosahla bylo, ze misto pred Vanoci jak mi planovali sem rodila pred silvestrem, ale stejne cisarem

ssabca
11. čer 2016

@ssabca
@novynka to mi gyndar rekl taky no maleho mi vyvolavaly kdyz jsem byla v porodnim boxu stihl se klustyr pichly vodu a porod se rozbehl. Byla jsem itevrena na 8 prstu odprasknuti vody cca za hodku a pul pak za mnou prisla PA s tim ze se budou menit sluzby a ze vy bylo dobre rychle porodit uz si nepamatuju za jak dlouho prisla po druhe tak se na me usmala slo se na monitor zavolala dr. Ze ma maly hipoxii a slo se na cs. Kdyz se na to divam s odstupem moc jim tu hipoxii neverim.

Malou jsem taky prenasela a chtela rodit vaginalne ale uz na prohlidce mi dr.rekla ze to bude cs pak jsem si vydupala ze chci mluvit s nekym zkusenejsim dr. On ze je v poradku vse a ze nic nebrani vag.porodu. jely jsme domu a za 2 dny opet do porodnice S prasklou vodou kontrakcema po 7 minutach na prijmu vse ok ze to teda skusime no a nebyla bych to ja kdyby tam nebyla dr.ktera vylozene si do me riznout chtela manzelovi rekla vsechny rizika dostal velky strach ze rupne deloha on se lekl a pak me premlouval ptz mu rekla opet hipoxii ja uz natesena i v tech bolestech ze porodim... PA mi i pred nim mi rekla ze to nezvladu sla pro papir a sup cs na jip me prisla skontrolovat dr. Co mi delala cs nic ji nezajmalo jineho nez kde jsem vzala tak pekneho manzela ....
Nastesti jsme se prestehovaly zpet do ostravy takze doufam ze mi to dovoli. Samozdrejmne ze budh podepisovat negat.revers ale kdyby slo o zivot opravdu at me fiknou jinak at me nechji bejt

ssabca
11. čer 2016

@ssabca jinak manzelova teta ma 3 cs a po 5 letech rodila vaginalne uplne v poradku zadne komplikace nic nj ale na SK.
Ja si ted rikam ze delohha je napinaci prasknout muze i u zeny ktera nemela cs takze jeto bud anebo jsem presvedcena ze zena ktera je pred porodem nebo rodi vyciti ze je neco spatne a rekne si o cs pokud posloucha sve telo.jsem si 100% jista u sebe ze oba cs byly zbytecne me deti totiz nemeli hipoxii jak je psano vyplyna to z dat monitoru. A nemuzu se stale vzdat myslenky ze jsem nerodila a mam deti....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru