VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

sykorka26
10. kvě 2012

@helcas Tak to jsme na tom úplně stejně 😉 S tím,že už je to naposledy 😒 Ale jak říkáš,donekonečna rodit nemůžeme.Nebo jo? 😀

helcas
10. kvě 2012

@sykorka26 a s tím počítáním týdnů..pokud jsi 34+ něco, tak je to 35. tt a mají to správně ne? já zítra začnu 21., tzn. 20+1

sykorka26
10. kvě 2012

@helcas Asi máš pravdu.U mého pana doktora na +něco moc nehrajeme,takže stále 34tt,abych měla v hlavě čas na to aby se malá přetočila 😉 Chytám každou možnost.A ty máš jakou polohu. U nás se poloha sleduje od samého začátku 🙂 🙂 🙂

helcas
10. kvě 2012

@sykorka26 já zas po minulé zkušenosti s Markétkou počítám každý den navíc a jsem ráda za každé plus něco 🙂 Byla jsem včera hrozně ráda, že ač jsem byla 19+6, miminko odpovídalo mírami i o týden víc, protože vím, jak může být každý gram důležitý 🙂 Polohu má zatím labilní, včera leželo napříč a hezky si hovělo..ale moje miminko má opravdu ještě čas...do 30. minimálně

sykorka26
10. kvě 2012

@helcas Tomu rozumím.34tt je sice už v pohodě,ale taky mě Ríša vyděsil.Tak ať holky krásně rostou. 🙂 🙂 🙂

sykorka26
14. kvě 2012

Tak mamky,nové zprávy z fronty.Dnes kontrola 35tt. princezna se mi včera v noci konečně otočila,tak že poloha hlavičkou dolů.Huraaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 Ale pro jistotu jsem si včera tématicky vytřela celý byt po kolenách 😝 .Asi to zabralo.U pana doktora bylo super.Sám mi zařídil na středu konzultaci s jiným dr. o ručním přetočení mimi,což už u nás není potřeba 🙂 A stále mě podporuje v přirozeným porodu.Tak teď ať se stane vůle moje. 😉 Přála bych vám taky tak vstřícného pana doktora.Hned je všechno lepšejší. 😵

natama
14. kvě 2012

@sykorka26 super zpravy, mam radooost, jen tak dal 😵
budou ti vlastne merit jizvu a jak si to s ni mela v minulem tehu?

helcas
14. kvě 2012

@sykorka26 to je úžasný! všecko se to pěkně rýsuje..doufám, že u mě to půjde taky tak dobře.. tak už se těším na zprávu o tom, jak pěkně si porodila..a jaký má miminko vlastně váhový odhad?

sykorka26
14. kvě 2012

@natama To je vážně zajímavé,dr. jizva vůbec nezajímá.Možná proto že nemám žádné potíže.Ale nepůsobí to na mě negativně.To že jizvu neřešíme.Nejspíš potom půjde o velikost mimi.A to se rozhodne až v porodnici.Tak snad i to bude v poho,protože mívám děti do třech kil 🙂

sykorka26
14. kvě 2012

@helcas To netuší,ale je v normě.Dr. říkal,že měření nechá až na porodnici.Ale vzhledem k tomu,že děti měli do třech kilo,tak i to hraje ve prospěch mě. 🙂 Ale začínám mít přirozený strach z porodu,jako takového,tak hledám info na netu.Sice vím,jak bolí kontrakce,ale nevím jak je to dál 🙂)) Jo a malá je túze hýbací,to jsou vlny 🙂

helcas
14. kvě 2012

@sykorka26 tak já ani nevím, jak bolí kontrakce, či jak vypadá tvrdnutí bříška..prostě nic 🙂 ale snad to taky okusím a užiju si..mě by zítra měly domů přijít knížky, které jsem si o objednala, všechny o porodu..tak snad něco vyčtu..jinak já se na možný porod těším, poprvé jsem měla trochu strach, ale teď se opravdu těším..tak snad to klapne

sykorka26
14. kvě 2012

@helcas Držím pěstíčky ať to dopadne. 😀

helcas
30. kvě 2012

@sykorka26 Ahoj, včera jsem byla na schůzce s dr. porodníkem, který mě zkusí nechat porodit. Nakonec nepojedu tu dálku do Kadaně, ale zkusím to tady u nás v TP. Z jeho strany mě nechá porodit jen tehdy, budu-li se velice rychle otvírat, kontrakce nebudou příliš silné a já u toho zavřená, porod musí postupovat jako po másle - nechá mi na to tak hoďku dvě, aby se ukázalo, jak to půjde. Zas a znova se mi ale podařilo nechat se pořádně vystrašit tou možnou komplikací - rupturou, prý se to ve vzácných případech ani nehlásí dopředu, poznat to nejde, ale konec je pro oba katastrofální - prostě tak, jak všude píšou. Jak se ti podařilo vyrovnat s tímhle faktem? Že to riziko tam prostě je a že kdyby se to stalo zrovna tobě, nechala bys doma 2 děti? Já se na to snažím nemyslet a být v klidu, doteď se mi to dařilo 🙂 Každá návštěva u jakýhokoliv dr. měě rozhodí, i když o nic nejde...i minule po kontrole na karidologii jsem měla 3 dny migrénu a slaboulinkatý špinění. \Jak ty jsi na tom, když se termín blíží? Daří se ti zůstat vyrovnaná a seběvědomá a všecko je v pořádku?

sykorka26
30. kvě 2012

@helcas Ahoj Heli.Kladeš správné otázky 😉 Ještě před týdnem,by moje odpovědi byly asi negativní,protože jsem si myslela,že se malá zase otočila zpět hlavou nahoru 😖 Diky bohu to byl jen pocit.Včera jsem byla na poradně 37tt. První monitor 😉 v pohodě a příští týden jdu ještě k mému DR.Je úžasný,jaký má k naší věci přístup.Takže při podpoře mého Dr. to ani moc neřeším.Řekla bych,že větší strach než z ruptury,mám strach z konečného tlačení a porodu 🙂 Obden mě v noci navštíví poslíčci,tak je to zajímavé.Navíc manžel má docela pracovně nabitý celý měcíc,tak ani nevím,jestli stihne porod 🙂 😉 Ale co se týče té ruptury.Jsem rozhodnuta,že to bude tentokrát bez epiduralu ( cha cha) A snad by ten bolestný rozdíl měl být cítit.Zkus na to "vůbec nemyslet".Důležitý je,jak si to nastavíš v sobě.Psychika dělá bohužel hodně,to jsi sama poznala.Ale neboj,taky mám strach. A to jsem ještě nemluvila s porodnicí.Nechám to na poslední chvíli,ono to nějak dopadne.Malá má pěkně hlavičku dole,bříško už mi sjelo dolů,tak už můžu konečně i jíst 😀 A je to prýma,že jsi u vás našla Dr. který se relativně nebojí.Možná se blíská na lepší časy 🙂

miranda77
autor
30. kvě 2012

@helcas před lety jsem tu na koníkovi potkala maminku, která měla rupturu ... jediné, co jsem zapamatovala je: "bolelo to pořád a nešlo to prodýchat ... "
Jinak ty statistiky mne spíš uklidňují ... držím palce!

helcas
30. kvě 2012

@miranda77 díky 🙂 já slyšela taky od spousty maminek, že to prostě bolí nebo se kontrakce vytratí..ale prý se prostě občas stane, že se to nijak dopředu neozve nebo dokonce že je ta jizva tak tenká a průhledná, že to po první větší kontrakci rupne..tak si vyber ;)

miranda77
autor
30. kvě 2012

@helcas no mne se to lehce říká ... jsem naprostý lajk ... ale mám představu, že pokud by to byla život ohrožující ruptura tak bys to poznala a bolest by byla veliká ... jinak jsem četla, že v jizvě mohou vzniknout okénka ... to se pak asi ty kontrakce ani nerozjedou nebo zastaví ... a to už zase poznají doktoři ... budeš v odborných rukách, pomoc nedaleko ... vše dobře dopadne! Moc na vás myslím!!!

sykorka26
5. čer 2012

Tak a jde do tuhého.Včera jsem dostala od pana doktora doporučení na spont. porod a mám si s tím zajít do porodnice kde chci rodit,tak mi držte pěsti.

helcas
5. čer 2012

@sykorka26 To víš, že držím a myslím na tebe, čekám na každou zprávu 🙂 Já pomalinku dokončuju 24. týden, včera jsem byla na glukóz. testu - tentokrát mi dalo opravdu zabrat to vypít, fuj! 🙂 a zítra jdu do poradny.. Já začínám o svém plánu porodit pochybovat, říkám si, jak by bylo jednoduché jít na plánovanou sekci a pobýt v nemocnici 5-6 dní a jít domů a neřešit, kdo se postará o děti a komu je rychle šoupnout, když se rozrodím.. tak jsem zvědavá, co převáží na konci těhotenství a jak to dopadne, je to ve hvězdách 🙂

miranda77
autor
5. čer 2012

@sykorka26 MOOOOC držím palce!!!

sykorka26
5. čer 2012

@helcas Taky to mám v hlavě.Byla by ta sekce opravdu jednoduší.Co se týká organizace rodiny.Ale jak si se nemůžu a nechci zbavit pocitu,že to půjde.Prostě pánové v porodnici zítra rozhodnou.
A víš co je zajímavé,mě na gluko testu slaďárna mooooc chutnala 🙂. U nás to dávají do studené vody a s trochou citronu,tak se to dá 🙂 😀 😎

sykorka26
5. čer 2012

@miranda77 A jak se držíte u Vás.Taky na vás myslím. 😉

helcas
5. čer 2012

@sykorka26 u nás to dělají jako sladký čaj a u prvního těh. jsem to vypila na ex, u druhého si taky nepamatuju, že mi mi to dělalo potíže, ale teď to nějak nešlo, každý lok jsem válela v puse a přemlouvala se...no ale jsou horší věci 🙂 zítra dej vědět, jak jsi v nemocnici dopadla..

sykorka26
5. čer 2012

@helcas Dám dám Úplně z toho mám nervozu 🙂

helcas
5. čer 2012

@sykorka26 a ty ses předem v porodnici vůbec nedomlouvala? nebo o tobě aspoň trochu vědí? a tvůj doktor tam dělá porodníka, nebo budeš rodit s někým jiným?

miranda77
autor
5. čer 2012

@sykorka26 po následující MS začínáme další kolo snažení... snad se brzy také dočkáme.

sykorka26
5. čer 2012

@miranda77 Držím pěstí 🙂))))

sykorka26
5. čer 2012

@helcas Ano nedomlouvala jsem se.Tak nějak cítím,že dřívější kontakt by nic neřešil.Akorát bych byla ve stresu.V podstatě jsem vyrovnaná i se sekcí.Tak nějak to nehrotím,prostě,buď to to půjde nebo ne.Zítra uvidím.Můj dr. bohužel není porodník,ale orientuje se spíš na "inseminaci" 😀 😎 😉

helcas
6. čer 2012

@sykorka26 já to beru tak taky, jak to má být, tak to bude, ničemu se nebráním a ničeho se nebojím 🙂 tedy snažím se.. akorát dneska v poradně mi dr. sdělila špatné výsledky glukóz. testu, po 2 hodinách byla hladina 7,93, takže jsem odeslána na diabetologii, kam budu muset docházet a navíc docházet pravidelně kontrolovat srdíčko miminka.. jelikož první miminko jsem měla 3,95kg, tak myslím, že teď s tou cukrovkou pod 4kg asi mít nebude, je normální porod zas o něco vzdálenější a je to více ve prospěch sekce. Miminko mám jinak hlavičkou dolů, což sice nic neznamená, ale vím, že v téhle pozici se usídlilo už před několika týdny, takže se mu asi líbí. No uvidíme. Třeba se rozrodím o pár týdnů dřív a půjde to samo, nebo mi kvůli velikosti miminka ukončí taky co nejdřív to bude možné a tak prostě nemám důvod nad tím přemýšlet, protože bych stejně nic nevymyslela. Bude to tak, jak to má být 🙂

miranda77
autor
6. čer 2012

@helcas samozřejmě se mi líbí ten konec "bude to tak, jak to má být 🙂 ", ta cukrovka moc ne 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru