VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
2. dub 2014

@kriistin jo, jo to je presně ono - a čím více císařů, tím více rizik 😖

tarra27
2. dub 2014

@kriistin jenže to ti hrozí i u porodu....i další komplikace.....

miranda77
autor
5. dub 2014

@tarra27 rozepiš se ... 😉

tarra27
5. dub 2014

@miranda77 treba to,ze ti praskne jizva delohy pri kontrakci....atd..promluv si s lekarem nebo i na netu toho najdes mnoho..

tarra27
5. dub 2014

@miranda77 navic po dvou sekcich rodit potreti normalne je postup non lege artis, zeptej se lekare

kriistin
5. dub 2014

@tarra27 miranda77 to určite ví.Hele jakou v usa jsou žensky co porodili i po 3 nebo 4 cisařich přirozene

tarra27
5. dub 2014

@kriistin ja se s nikym nepru ani nepresvedcuju...mam info od spickoveho lekare... nekdo rodi po dvou cisarech normalne,je to na jejich zadost,nikoliv na doporuceni lekare...

a holky fakt si rodte jak chcete...me to je jedno,jen at pak nebehate po diskuzich a neplacete,ze mate nemocny mimi...

hodne stesti vsem a hlavne zdravi vam i miminkam ;)

kriistin
5. dub 2014

@tarra27 miranda77 porodila po dvou cisařich .

tarra27
5. dub 2014

@kriistin to ze miranda porodila dobre nikomu nezaruci,ze porodi dobre i kterakoliv z vas.... je dobre,ze je vporadku a ze to zvladla..ja netvrdim,ze to nejde,jen ze riziko je velke...a jak jsem psala,klidne rodte po 4cisarich...kdyz to dopadne dobre,jedine dobre pro vsechny...ale pokud ne, nebrecte,nestezujte si a nehazejte vinnu na lekare...

mejte se tady pekne a vsem preji at jsou vporadku a spokojeny...

miranda77
autor
6. dub 2014

@tarra27 a víš jaké je riziko, že ti praskne jizva po jednom císaři a jaké po dvouch císařích při přirozeném porodu???

Na netu jsme toho tady našly mnoho ... a s lékaři také mluvily a o tom, že by s růstajícím počtem přirozených porodů tak mocně vzrůstal i počet komplikací jsem se nikde nedočetla, narozdíl od sekcí. Tak jsem tě jen požádala, aby si nám doplnila informace, které nemáme ...

Samozřejmě ti za tvoje od srdce dobré rady děkujeme 😉 .

miranda77
autor
7. dub 2014

o tom jsou domácí porody ... někdy mám pocit, že si to ženy neuvědomují 😝 http://ona.idnes.cz/domaci-porod-cy9-/deti.aspx...

miranda77
autor
7. dub 2014
bambulka814
7. dub 2014

@miranda77 pytala som sa to tu uz, ale nikto mi neodpovedal, tak sa pytam priamo Teba 🙂 ...ako sa pripravit na 4.tehu po 3 sc? nejake tipy na posilnenie jazvy/maternice, aby vsetko prebehlo hladko?

a co sa tyka tej vecnej diskusie prirodz vs sekcia...nuz, jednoznacne ziadne extrem nie je dobry, ani sa nechat dotlacit do sekcii len tak, ani samu seba netlacit do prirodzeneho...ak to nevyjde, vysledok je jasny, poporodna zbytocna depresia, ktora je podla mna zbytocnejsia ako ta sekcia 😒 a to mi nikto nevyhovori a nevezme.

zivot treba prijat v pokore, su veci, ktore nam dane su a veci, ktore nie. treba byt vdacni za to, co mame.

tato tema nema byt iba ako dospiet k prirodzenemu, porod nie je ciel, rodime dieta a je to zaciatok 🙂

takze suhlasim aj s @tarra27 aj s @miranda77 ...jej sa to podarilo, vdaka Bohu za tieto stastne pribehy, ale nie je to kluc ku kazdemu VBA2C.

miranda77
autor
7. dub 2014

@bambulka814 Každý máme svoji jedinečnou cestu, nelze hledat univerzální pravdy .... Můžu napsat, co jsem podstoupila já. Konstelace předchozích porodů, kinezilogické sezení - vlastní porod a dostala jsem kapičky Bychovy, chodila jsem na kraniosakrální biodynamicou masáž, vizulalizace silné a moudré dělohy. Po sekcích jsem brala enzymy. Ale co opravdu funguje nevím ... myslím, že je to v rukou Božích. 🙂

miranda77
autor
7. dub 2014

@bambulka814 Stejně jsem měla dělohu slabou 😅

miranda77
autor
7. dub 2014

@bambulka814 jinak já se nepřu, ale vadí mi, že nás tu bezdůvodně obviňuje a vyhrožuje ...

bambulka814
7. dub 2014

@miranda77 jeminecky, teda, takto alternativna ani zdaleka nie som 😀 asi si vystacim s cvicenim a vyzivovymi doplnkami 🙂

bambulka814
7. dub 2014

@miranda77 inak, mne o VBA3C nejde, prijala som to, som uz niekde inde, len xcem zdrave donosene babatko, dobre tehu a rekonvalescenciu, preto ta priprava.

miranda77
autor
7. dub 2014

@bambulka814 😉 já vím.

miranda77
autor
8. dub 2014

@bambulka814 teď čtu: Norman, Vincent Peale: Síla pozitivního myšlení." "Všechno je možné tomu, kdo věří! (Marek, IX. 23) ... to však neznamená, že tím, že věříte, musíte nutně získat všechno, co chcete nebo co si myslíte, že chcete. To by pro vás asi ani nebylo dobré. Když ale budete mít důvěru v Boha, vaše myšlení se změnítak, že nebudete chtít věci, které pro vás nejsou dobré a nejsou v souladu s Boží vůlí." Krásné!!!

tangerine
13. kvě 2014

@veruke Ahoj, gratuluji k mimču a jsem ráda, že jsi byla v Příbrami spokojená. Moc mě mrzí, že jsem tě tu před tvým porodem nezastihla (ačkoliv by to na věci a průběhu tvého porodu nic nezměnilo) a nemohly jsme to spolu probrat. Já sem chodím od porodu jen občas (mrknout, kdo je tu nový 🙂 a tebe jsem prošvihla).
Primář Chudáček je sympaťák. ;) A určitě mluvil o mne. :D Kdo tě operoval? Měj se hezky.

klmar
4. črc 2014

@bambulka814 Ahoj! Já se nijak nechystala - 4císaře -srpen2007, leden2009, červen2011,prosinec2012. Doktor byl překvapenej, jaak byla ta jizva srostlá - i na děloze...

kriistin
6. črc 2014

@klmar a srusty jsi nemela?

klmar
6. črc 2014

kdyz jsem byla tehu se4.tak se doktor tvaril, ze jich tam musi byt spousta, ale bylo to v pohode🙂a uz u porodu rikal, ze s 5.se mam hlasit u neho (jen to nikde nemam rikat, neb by se ostatni asi zlobili 😉 ) a to je celkem kapacita. Taky jsem ted byla na rehabce kuli zadum a poprve slysela, ze by se ja jizva mela dost do hloubky masirovat - prave i kuli uvolneni tech srustu. Chce to asi zvazit (my to ale nestihli 😀 )

kriistin
6. črc 2014

@klmar ja bych taky chtěla 3- 4 deti ale po prvni jsem mela trochu srusty u močaku.

klmar
7. črc 2014

@kriistin Je to asi hodne individualni - ja jsem rada, ze jsem se bavila s tim panem doktorem a on mi i par dni po porodu rekl, ze by se toho nebal... Rekla bych, ze me hlavne zbavil nervu pri pripadnem dalsim tehotenstvi..
Tak hodne zdaru a zdravi! Jo a jeste jsem koukala, zes tu asi resila normalni porod po dvou cisarich - v Bohunicich o tom pan doktor mluvil tak, ze jsou jedine pracoviste v CR(pokud se nepletu), kteri to delaji, ovsem musi byt vse pripravene, coz u me nebylo a navic odhad kolem4kg☹

kriistin
7. črc 2014

@klmar ne ja nebudu chtit rodit přirozene,jen cisařem.ja jsem zkoušela rodit po prvnim cisaři ale nevyšlo to.takže jedine už cisař.

bambulka814
10. črc 2014

@klmar no teda, tak to si sikulka 😉 gratulujem k bezproblemovym tehu a porodom 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru