VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

miranda77
autor
24. dub 2012

holky děkuji, možná i díky vám to snáším překvapivě dobře ... ať se vám daří!

mery83
24. dub 2012

@sykorka26 Tak to je super zprávička .Ještě přemluvit malinkou aby si dala říct a otočila se .

mery83
24. dub 2012

@miranda77 Já si taky myslím,že mi kojení blokuje ovu,protože to už bych musela být dávno těhu.Někdy si manža ani nedá pozor.

sykorka26
25. dub 2012

@lovebaby Ano,pan doktor je fakt príma,jen je škoda,že nechodí rodit 🙂.Pomalu začínám dělat kočičí hřbety a a podkládat zadeček.Ale i Eli byla do 34tt KP a pak se sama přetočila.Jen jsem jí vykládla,že by bylo lepší aby se otočila tak jak má být 🙂Koncem pánevním byl jen Ríša a to jen pro to,že 34 tt odešla plodovka a děti pod dvě kila se KP nerodí normálně.Ale co já věděla,jako prvorodička 😒 Tak že se vůbec nebojí,že se neotočí,protože má čas.A co se týče toho třetího,tak mi ho taky neplánovali.Na opak.Já se mohla vrátit i do svého původní zaměstnání.Prostě si mimi řeklo,že i přes tělísko se k nám dostane,tak šlo do toho,tak moc k nám chtělo 😀

sykorka26
25. dub 2012

@mery83 Ona se otočí,já jí věří. 😎 😀

sykorka26
25. dub 2012

@miranda77 I nám se to stalo ☹ Hned u prvního ☹ Tak že cítím s tebou.Když pominu poviný tři měsíce pauzu,tak se nám Ríša povedl do dvou měsíců. 😀 Pořádně si to prociť a s mimi se rozluč.Však ono si k vám cestu zase najde 🙂

sykorka26
25. dub 2012

Mamky,moc moc moc bych si přála,abych Vám mohla předat tu pozitivní energii,kterou v sobě cítím.Přeji všem krásný den.

miranda77
autor
25. dub 2012

@sykorka26 no je to divný, ale já i ten potrat cítím tak nějak pozitivně (moje tělo funguje 😉 - byla jsem na 2prsty + křeče (stahy), spontánní potrat bez komplikací) ... tak možná to tvoje předávání pozitivní energie nějak funguje 😀

miranda77
autor
25. dub 2012

http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach--...
tak teď jsem přečetla něco o kontryhelu - a zajímavé je: posiluje dělohu - pije se poslední tři měsíce před porodem ...

sykorka26
25. dub 2012

@miranda77 Dobrý Dědek 😀 😀 😀 Pobavil

natama
25. dub 2012

@miranda77 asi melo miminko za ukol ti tohle ukazat...

@sykorka26 mam radost, ze jde vsechno tak dobre! 😵

ja asi kojit jen tak neprestanu a myslim, ze to v mem pripade na otehoteni nema asi moc vlil. pravidela ms hned po sestinedeli a i ovulaci citim a otehotnela jsem i napodruhy hned pri prvni prilezitosti i pri kojeni, ikdyz to bylo teda uz jen jednou za den. ted mam ale pocit, ze nez bude dalsi, musim si jeste spouuustu veci vyresit 🙂

znate knizky od Zdenky Jordanove? doporucuju 🙂

miranda77
autor
25. dub 2012

@natama jo jo také mi to tak přijde ... Zdeňku Jordánovou znám - Dítě-šance pro tebe čtu už podruhé 😉 , co čteš ty?

valentovasasa
26. dub 2012

Zdravím, jsem t u nová a nedočítám všech 35 stran, ale jen - jak jste dopadli se sondováním a) jaké je riziko ruptury dělohy po dvou sekcích a za b) kde "do toho jdou"? Jsem z UL a kamarádka mi tvrdila, že tu někde?!? dělají, že i po druhé sekci nechají rodit normálně - ale mají podmínku - velký odstup časový. Vysvětlovala mi to tak, že třeba po 10 letech je ta jizva tak vyzrálá, jako kdyby tam ani nebyla :D

helcas
26. dub 2012

@valentovasasa AHoj, tak to jsme blízko od sebe..já jsem z TP..nikoho se mi ale zatim nepodarilo k porodu sehnat :/ a stari jizvy myslim nehraje moc velky vliv, doktori tohle ani nezjistujou a rovnou reknou ne.. moc to nechapu, protoze riziko oproti porodu po jedne sekci opravdu neni o tak moc vetsi a preci i pri porodu po jedne sekci, kdyz se zacne s jizvou neco dit, pristoupi se k sekci..proc nenechaji stejny prubeh i po dvou sekcich, pokud ma nekdo zajem a v pripade potizi se vlitne na sekci?

helcas
30. dub 2012

Holky, tak jsem dneska dostala odpověď od primáře z další porodnice a pokud nebude porodu stát nic v cestě, vyjde mi vstříc. Mám se u nich ukázat v ambulanci. Sice je ta porodnice od nás docela daleko, autem hodinu, ale lepší než nic 🙂

miranda77
autor
30. dub 2012

@helcas a budeš hledat ještě dál? nemyslím tím vzdálenost 😀 ...

helcas
30. dub 2012

@miranda77 ještě čekám, co zjistí moje kamarádka-doktorka od svých dvou známých - porodníků tady u nás v porodnici..ale s tím moc nepočítám. Takže když to nevyjde tady, dál už hledat nebudu.. sice je ještě brzy, jsem v 19.tt, ale budu klidnější, že mám opravdovou naději.

miranda77
autor
30. dub 2012

@helcas jo, jo tomu rozumím ... naděje je důležitá! Tak držím palce! Třeba k Tobě půjdu brzy na výzvědy 😎 .

helcas
1. kvě 2012

doufám, že vše půjde hladce a budu pak moct být inspirací pro další maminky a dodávat jim sílu a odvahu.... nebýt internetu a všem maminkám, které o svých zkušenostech píší, ani bych se neopovážila pomyslet na normální porod..

sykorka26
1. kvě 2012

@helcas Taky to tak mám.Jsem moc ráda,že Miranda založila tuhle diskuzi 😎 Hned se nastávajíci matka v téhle situaci necítí sama.Děkuji 🙂

lovebaby
1. kvě 2012

@helcas ahoj, tak to je super, přeji at to vyjde 🙂 A jaká je to porodnice, jestli to můžeš prosím napsat

helcas
1. kvě 2012

@lovebaby porodnice v Kadani..diky, budu se snazit, aby se to povedlo 🙂

lovebaby
1. kvě 2012

@helcas díky, já doufám že u nás třetí mimčo taky bude a tady u nás na jihu taky snad nějakou porodnici seženu.

miranda77
autor
4. kvě 2012
helcas
9. kvě 2012

@sykorka26 ahoj, muzu se te zeptat, jestli ti hlidaji jizvu a jak ji mas silnou a jak je svalovina silna v okoli? Me dneska doktorka namerila v okoli jizvy 14mm...zatim asi je to dostacujici, ale jeste se to bude ztencovat...tak ja jen abych vedela, jak je na tom nekdo jiny 🙂 a je neuveritelny, ze uz jsi ve 35. tydnu, za chvilku to mas za sebou a tesim se na zpravy a zkusenosti od tebe

sykorka26
9. kvě 2012

@helcas Ahojky.Co se týká jizvy,tak nikdo nic neměří.Jen asi ve 12tt jsem se zeptala já a pan DR. na ni mrkl a že je to v pohodě.Joooo,taky tomu nemůžu uvěřit.Hrozně rychle to uteklo.Malá je sice ještě prdelkou dolu,ale já se naděje nevzdávám.Příští týden mám poradnu a jestli se malá neotočí tak už půjdu od 37 tt na kontroly do porodnice.Kvůli tomu konci pánevním.Každopádně info budu postupně podávat 🙂

miranda77
autor
9. kvě 2012

@sykorka26 myslím na Vás!!!

helcas
9. kvě 2012

@sykorka26 a konec pánevní bys taky zkusila rodit? taky budu držet palce, ať se otočí... a cítíš, že se otáčí a ještě volně pohybuje?
já dnes byla na ultrazvuku v19+6 a pohlaví jsme si říct nenechali, ale já i manžel jsme viděli, že je to asi holka 🙂

sykorka26
9. kvě 2012

@helcas Asi bych to ani nezkoušela,na konec pánevní jsem srab.Ale protože se tam pořád mele a chvíli cítím kolínka na pravo a druhý den třeba dole v levo,tak jsem v klidu. 😎 Navíc nevím, jak to tady to počítadlo počítá,ale měla bych být teprve ve 34tt.Tak mám relativně čas 🙂 😵 A jak je tobě,bříško,pocity na jizvách a tak?Když pominu lehké celodenní nechutenství a bolavé nohy a sem tam zřejmě tahání srůstů při špatném pohybu,tak u mě v pohodě.Myslím,že jizvu jak takovou necítím.

helcas
9. kvě 2012

@sykorka26 já bych do KP taky nešla, to je komplikace navíc, být sice nemusí, ale myslím, že na klidu a správnou atmosféru k porodu by mi to nepřidalo 🙂 já se cítím zatím dobře, zase je mi líto, že by to mělo být už jako naposledy - to krásné bříško, kopání a tak..ale donekonečna rodit nemůžu 🙂 já necítím jizvu zatím vůbec, ani srůsty - ty jsem minule cítila jako občasné tahání, všecko se mi zdá zatím v pořádku.. snad to tak vydrží až do konce a miminko si taky nepostaví hlavu a nezůstane trčet hlavou nahoru jako ty předchozí dvě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru