VBA2C. Přirozený porod po 2 sekcích. Kdy, kde, jak, s kým?

miranda77
3. bře 2011

Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem po dvou sekcích? Kdy, kde, jak a s kým?

xmarg04
4. dub 2013

@kikulka1 AHoj, ja mela puvodne rodit v Podoli (17 mesicu po prvni sekci) a nemeli s tim problem, samozrejme pokud jizva drzi, neprenasis a mimco nema odhad pres 4 kg...😉

januska555
5. dub 2013

Ahojte maminy nasla som tutotemu no nemamani cas si vsetko precitat, zhanam info o vaginanlnom porode po dvoch sekciach a google mi vyhodi toto. Podla testu som tehotna aj ked sme to este neplanovali ale postupne sa opatrne zaciname tesit, no neviem ci sa tym uplne nerozplynie moj velky sen o prirodzenom porode. Nikto ma v tom nechape uz druhe dieta po prvej akutnej sekcii som velmi tuzila rodit prirodzene no prave zly vyber dr ktory ma chcel mat z krku kym mu skonci sluzba a moje psychicke vypatie( kedze som uz dalej so vsetkymi nebojovala) sposobilo ze som musela absolvovat aj druhu sc. Vobec mi nevysetril jazvu ale do porodnej spravy sa nehanbil udat dovod sc slaby dolny segment☹ nuztoto uz nevratim, ale po infoktore som si zatial nastudovala sa vo mne pomalicky rodi nadej ze by to tentokrat mohlo vyst, len kde najst lekara ktory sa na to da? A vlastne je tu medzi vami taka mamicka co to ma za sebou ci je to len sci fi zo zapadnych krajin?

miranda77
autor
5. dub 2013

@januska555 jsou tu dvě maminky, které úspěšně dokončily vaginální porod po dvouch sekcích - esmeralda - na stránce 5 a sykorka26, stránka 38 ...

miranda77
autor
5. dub 2013

@januska555 Jinak - jsme tu všechny s podobnými pocity - tak vítej mezi námi 😉!

januska555
5. dub 2013

@miranda77 dakujem za odpoved aj privitanie🙂 precitam si potom ked mi uz mala zaspi lebo teraz som len na skok. No vnieslo to do mna velku nadej, uz len najst spravneho dr a samozrejme mat na to vsetky potrebne okolnosti. Ja tehu este nemam ani potvrdene lebo mala by som byt v 5tt takze casu je este dost. No uz teraz som zacala patrat🙂 ach keby sa to tak podarilo aj mne...ty cakas 4 dieta? A to mas vsetky sc?

miranda77
autor
6. dub 2013

@januska555 mám dvě děti - třetí čekám prodruhé ... jednou jsem potratila, nechtěla jsem na to zapomenout, tak jsem si to nechala v profilu ... Mám dvě sekce ... a před asi dvěmi roky jsem na tom byla stejně jako ty. Hledala jsem informace, maminky, jejich zkušenosti ... chytala jsem se stébla a naděje rostla a rostla ... Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Je to v rukou Božích ... já bych chtěla, miminko také 😉 ...

januska555
6. dub 2013

@miranda77 prepac nejak som si nepozrela, len som videla tri deti a tehu, tak...
No aj ja hladam info a hlavne maminy tu zo sr, lebo vnimam ze v usa je to takmer bezna prax a v cr tiez nejak sa to zlepsuje ale tu...nuz neviem. Zatial som este len na zaciatku tehu, takze ktovie ako to este vsetko skonci, kedze jednu neg. skusenost uz mam...takze ty zatial chces do toho ist? Mala si nejake problemy, ci citila nejaku bolest v jazve doteraz?

miranda77
autor
7. dub 2013

@januska555 na stránce 44 molka - pokus o VBA2C v Trenčíně ... i u"Vás"dávají šanci!!!

januska555
7. dub 2013

@miranda77 no len trencin nemam zrovna po ruke, takze tato moznost pada...nuz uvidime, ktovie ako to este vsetko dopadne🙂

miranda77
autor
7. dub 2013

@januska555 ... pro mě je také Brno i Ostrava na druhém konci republiky 😀 , ale když to šlo tam, tak to snad půjde i jinde 😉

miranda77
autor
7. dub 2013

tatínek točil miminko po sekci ... youtube.com/watch?v=9y2lqXmH2gY (pro ty, co u toho nebyly 😉 )

natama
7. dub 2013

ach jo, je mi jich vzdycky tak lito, kdyz je vidim, prvni minuty v zivote prozit takhle :( takovy zbytecny trapeni kvuli vaze a dylce, kdyz uz by mohl bejt u mamy nebo taty na hrudniku. a vubec cela ta kontrola by mohla bejt u taty :(

sykorka26
7. dub 2013

@miranda77 Půjde to 🙂

tangerine
7. dub 2013

Dobrý večer. Snažím se, ale bohužel nezvládám prolistovat (natož pročítat) celou diskusi. Takže jaké je v současné době skóre? Kolik VBA2C se zatím podařilo a komu a kolik bylo alespoň pokusů? 🙂 Já rodím za 5 týdnů a chci to zkusit také přirozeně po dvou CS. Pořád ale tak nějak nemám kde, tak uvidíme s kým vším a jak budu muset za svůj pokus o normální porod bojovat. ;)

tangerine
7. dub 2013

Aha, tak už jsem si odpověď našla. Takže i sykorce se zadařilo (tam jsem se ještě neprokousala) - super!

miranda77
autor
8. dub 2013

@tangerine viz diskuse výše :D
miranda77 @januska555 jsou tu dvě maminky, které úspěšně dokončily vaginální porod po dvouch sekcích - esmeralda - na stránce 5 a sykorka26, stránka 38 ...
5. dub v 19:40 • 3 děti - čeká miminko, termín má v červenci 2013 (27. tt) • Odpověz • Pošli IP •

další pokusy byly (asi 4-5 maminek) ... většina z nich měla alespoň možnost to zkusit. V průběhu porodu/v těhotenství se vyskytly komplikace, takže to dopadlo sekcí - nicméně zdravé maminky a zdravá miminka 😀

miranda77
autor
8. dub 2013

@tangerine určitě hledej nakloněnou porodnici, porodníka ... nevím odkud jsi, ale děvčata doporučují Brno (lamarika, sykorka26) a Ostravu (esmeralda) ... já také začínám hledat 😉 ...

miranda77
autor
8. dub 2013

@natama ... no teď mi to také přijde úplné mimo mísu ... a ještě jak se miminko nechce nechat změřit, nakapou mu pod lampou do zavřených očí kapky a zabalí ho do igelitu ... tomu se říká start do života 😝 . Chci to jinak!

natama
8. dub 2013

@miranda77 jj, o to vic mi to nedela dobre, ze to takhle meli oba taky :( aspon toho druheho jsem pak po hodine mela porad uz u sebe. kdyz si ale vzpomenu, jak to mel strarsi, tak mi z toho neni vubec dobre.

miranda77
autor
8. dub 2013

@natama mně u toho tečou slzy, ale pořád si říkám, že to je prostě jejich"osud - cesta". Až budou velké-větší můžou to změnit ... my(jako rodiče) jsme na to nebyli připravení ...

natama
8. dub 2013

@miranda77 taky si rikam, ze jsme si to museli prozit a snad jim to ted vynahrazuju jinak.

sykorka26
8. dub 2013

@tangerine Ahojky,Brno doporučuji.Nikdo mi přirozený porod nerozmlouval.Tak že super 😀

sykorka26
8. dub 2013

@tangerine a SAMOZŘEJMĚ DRŽÍM PALCE 🙂

tangerine
8. dub 2013

No jo, ale já bydlím jižně pod Prahou, takže Brno asi nedám. :( Zkusím se poptat v Mělníku a když ani tam nebudou svolní, tak budu rodit někde na mezi - v květnu už má být docela hezky. :D

januska555
8. dub 2013

Baby dnes som zhliadla brutalne video, mamicku ktora rodila hba4c uf tak to uz je pecka a myslim ze aj odvaha, ist po styroch cs vobec do dalsieho a este aj odrodit vaginalne, nuz klobuk dolu, nasi dr nie su ochotni ist do vba2c, nuz neviem co by teda povedali na toto...samozrejme cele sa to odohralo v usa...moja nadej ze sa mi podari vba2c rastie...

tangerine
8. dub 2013

@januska555 To zvládneme. ;)

januska555
8. dub 2013

@tangerine tak po tom videu....tomu verim, ze raz ked to pride a budu vsetky ostatne okolnosti naklonene, tak to vyjde 😉

miranda77
autor
8. dub 2013

@tangerine a co Hořovice???

miranda77
autor
8. dub 2013

@januska555 přidej sem odkaz, já bych se také podívala ... dík

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru