Ve 36tt se malá otočila koncem pánevním, je to možné?

verushe20
6. srp 2014

Ahojte, dneska jsem byla u doktorky a řekla mi,ze se mala otočila koncem panevnim...pritom do dneska byla otocena hlavičkou dolu... Je to možné? A je jeste šance ze se otočí zpátky? Popřípadě jestli mě čeká císařský řez?

monul88
6. srp 2014

Ještě se klidně otočit může. Znám maminy co se jim otočili děti pár dní před porodem. 🙂 Švagrová i byla na akupunktuře, aby se malej otočil. Takže se tomu i dá pomoct.

mamkamarketa
6. srp 2014

Rozhodne bych nepomahala. Pokud je KP ma duvod. Ale otocit se muze. Me se ten mladsi tocil porad. Konecnou polohu zaujal az 2 dny pred porodem (39+4)
A to, ze se ti mimco otocilo poznali na utz nebo pohmatem? Me treba tvrdili, ze je uz PPH, ale na utz jasny KP, takze ne uplne kazdy to pozna

verushe20
autor
6. srp 2014

@mamkamarketa asi ultrazvukem...

xvink
7. srp 2014

Já měla malého koncem pánevním snad od 5. měsíce a už se nepohnul. Ale doktor mi říkal, že se může otočit klidně těsně před porodem, takže šance určitě je. Pokud by se neotočila, skoro jistě bys šla na císaře (ale z osobní zkušenosti můžu říct, že to není tak hrozné, jak se může zdát). Jinak mi teď na rehabilitaci doktorka taky říkala, že akupunkturou můžou docílit toho, že se mimi otočí správně.

verushe20
autor
7. srp 2014

A jeste se chci zeptat kdyby mi nabídli ten Hamiltonuv hmat tak jestli je to povinné?

michaela_2
7. srp 2014

@verushe20 ahoj, Hamiltonův hmat je hmat, který slouží pro vyvolání kontrakcí a uspíšení porodu. Hmat, který máš asi na mysli - k otočení miminka, se podle mě nazývá jinak.

A jak píšeš správně, doktoři ti jej mohou nabídnout - nabídka = není povinné 🙂

Já měla koncem pánevním dceru a otočení hmatem jsem odmítla, doktorka mi jej tedy nenabízela, ale dula na porodním cvičení mi jej vnucovala pořád. Bála jsem se aby miminku neublížila, aby se třeba nepřiškrtilo na pupeční šňůře, vždyť nemůže vidět jak ji má omotanou!
Dceru jsem tedy měla císařem a o 22 měsíců jsem porodila přirozeně syna, který byl hlavičkou dolů.
U císaře mi ale ještě těsně před ním dělali ultrazvuk, jestli se miminko náhodou neotočilo. Takže být tebou, nechám tomu volný průběh - ještě se může otočit samo, je to pravděpodobné, pokud se ti přetočilo až teď, já měla dceru KP snad od 30. týdne 🙂.
A pokud ne, můžeš jít na SC a přirozený porod si vyzkoušet u druhého miminka 😉

artee01
7. srp 2014

Ahoj, také sme v poloze KP ale my celou dobu ani jednou nebylo mimco otocene hlavickou dolu. Ja uz pocitam s cisarem i kdyz sance na otoceni a cas je, nepredpokladam, ze kdyz se nehybalo do ted ze by se to jeste zmenilo. Vcera mi pi. doktorka že v 37 tydnu naplanujeme cisare. Na otoceni tim hmatem bych nesla i kdyby mi to nabidli, asi ma mimi důvod proc takhle setrvava a presne jak pise michaela_2 přirozeny porod si muzu zkusit s druhym mimcem nez ted nejak riskovat.

aninkacv
10. srp 2014

@verushe20 bohužel to otočení se mi stalo taky: doktorka na to přišla na začátku 35. týdne (před týdnem). Řekla, že se to nijak řešit nedá a že pokud se malá neotočí zpět, tak mě týden před termínem pošle do porodnice, a tam se rozhodne, zda mě nechají rodit přirozeně, nebo bude mrňousek muset císařem. Musím přiznat, že já jsem z těch, která by rodila přirozeně, pokud by mi to porodník dovolil... což je ale kvůli mojí úzké pánvi docela nepravděpodobné :( pořád doufám, že se otočí, nijak tomu pomáhat nebudu. Asi má k tomu nějaký důvod...

verushe20
autor
10. srp 2014

No mě se to nějak nezdá, malá když škytá tak to cítím dole nalevo, a kopání v pravo u žeber... je možné že se otočila třeba na den, dva a zrovna to vyšlo na ten den kdy jsem byla u doktorky ?

blondynka400
10. srp 2014

@verushe20 no dle škytavky se to moc určovat nedá. I to kopání, ono moc nepoznáš co jsou ruce a co nohy.... Já si pamatuji, jak jsem to u první pořád zkoumala a stejně nic nevyzkoumala a neotočila se 😝
Jinak možné to je, že se otočila zas nazpátek, jestli má dost místa nebo máš třeba víc plodové vody, můžou polohu měnit relativně často.

aninkacv
11. srp 2014

taky zkouším odhadovat, jestli to, co mě tlačí do žeber je hlava nebo zadeček 😀 a moudrá z toho nejsem...holt musím počkat na kontrolu příští úterý - ale do tý doby asi zešedivím 😒

blondynka400
11. srp 2014

@aninkacv kolik měříš na výšku? Přirozeně to fakt porodit jde 😉 A já kdybych si měla vybrat, tak po obou zkušenostech znovu radši KP, samotný porod byl mnohem příjemnější než hlavičkou 😅
Ono je protivné to čekání, jestli už náhodou "dostalo rozum"...

aninkacv
11. srp 2014

@blondynka400 na výšku 172, ale jsem hodně hubená (nebo teda byla jsem 😉 ). Kolem boků 89cm, váha před těhotenstvím 50 kilo a to ještě jenom někdy...

blondynka400
11. srp 2014

@aninkacv výška by šla (ona je pro KP hodně podstatná). Hubenost nevadí, to nemá s průchodností pánve nic společného, ani ten obvod, jde o kosti vevnitř, ne to co je venku... A měřili ti teď rozměry pánve? I když ona se bude teď nejvíc roztahovat v 9m.... 😉

aninkacv
11. srp 2014

@blondynka400 měřila mi je porodní asistentka na kurzu před 14 dny, ty rozměry mi nikam nenapsala, ale říkala, že to je hraniční pro normální porod (to byl mrňavec ještě hlavou dolů 😀) ... nerada bych se 15 hodin trápila, aby mě pak stejně kuchli. I když to se prý hodně špatně předvídá. Ale naštvaná bych byla 😀 Požádám o to změření doktorku na kontrole příští týden a uvidí se...

blondynka400
11. srp 2014

@aninkacv no přesně jak píšeš, tohle ti stejně nikdo neřekne... Navíc ono se pánev ještě hodně roztáhne i v první době porodní... Ale ono je otázka jakou přesnou polohu KP budeš mít (ale třeba se otočí, naděje umírá poslední 🙂 ) a hlavně váhovy odhad prcka. Já šla kvůli váze na vyvolání v 39tt. A hlavně co je nejdůležitější, musíš najít někoho, kdo KP fakt rodit umí, a to je ten největší problém ☹

verushe20
autor
11. srp 2014

Jaky vliv na to má výška?

aninkacv
12. srp 2014

Ještě čekám na spásu do příštího úterý (jestli se otočí) a kdyby ne, tak se půjdu domluvit do porodnice v Kadani, kde chci rodit tak jako tak... mají tam právě velmi zkušeného pana primáře i jeho zástupce, kteří miminka KP rodí prý poměrně často.

verushe20
autor
13. srp 2014

@aninkacv Tak mě se zase otočila zpátky hlavou dolů, přeji ti to samé 🙂

aninkacv
13. srp 2014

@verushe20 Jé, tak to gratuluju... já vím zatím prd 🙂 pořád si namlouvám, že ta boule, co cítím pod žebry, je zadeček...

verushe20
autor
13. srp 2014

@aninkacv třeba je to nožička, já ji tam mam taky

aninkacv
19. srp 2014

Tak hlásím, že prďolka je hlavou dolů 🙂 já mám takovou radost! 😀

artee01
19. srp 2014

Gratuluju oboum 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru