Ve kterém týdnu a jak jste rodily s cukrovkou?

arwen2010
24. dub 2014

Opět mam soukromou anketu.🙂
Ve kterém tydnu a jak jste rodily s cukrovkou na inzulínu. 🙂

Moc děkuji za reakce.

kaca08
24. dub 2014

39 tt vyvolávaný porod

paolasan
7. kvě 2014

37+1tt přirozený porod. nepíchala jsem si ale inzulín ale brala léky.

lenka1982
7. kvě 2014

Vyvolávaný porod přesně na termín.známa na inzulínu 39tt. 🙂

lenule01
2. črc 2014

nějaké další nové odpovědi???

nipeal
2. črc 2014

na inzulínu první šel sám v 37tt ale týden na to jsem měla jít na vyvolání,
druhý taky na inzulínu, vyvolávaně v 36tt - měl odhad 3700g a narodil se s 3600g 🙂

helabella
2. črc 2014

První těhu s cukrovkou (jinak druhé těhu) -- doktorka chtěla vyvolávat už někdy koncem 36 týdne 😕 😕 Nakonce se mi to podařilo odsunout aspoň na začátek 38.týdne. Porod měl být vyvolávaný, ale večer před mi praskla voda, takže nakonec vše samo.
Druhé těhu s cukrovkou -- dopředu avizováno, že to bude vyvolávaný porod. Vedla jsem několik diskusí s různými doktory, jak moc a jak brzy je to třeba. Nakonec došlo k vyvolávání ve 39.týdnu. (porod byl děs, já ani syn jsme nebyli připraveni 😠 )
Třetí těhu s cukrovkou -- vyvoláváno na přelomu 38.a 39.týdne. Vydupala jsem si šetrnější postup a bylo to znát.
U všech porodů měla konečné slovo stejná doktorka. Je zastánce hodně časného vyvolávání, do termínu by dobrovolně nenechala. U posledního těhotenství ale byla konečně ochotná diskutovat. 🙂
Měla jsem inzulín, ale jen malinké dávky. Všechny děti byly spíš menší (i dle UTZ i pak ve skutečnosti).

adrianka1712
2. črc 2014

40tt, vyvolávaný kvůli zelené plodové vodě.

wosk
2. črc 2014

Chtěli vyvolávat ve 40+0 (řekli mi to hned na první kontrole v porodnici), To jsme rovnou odmítli. Nakonec jsem rodila 41+0 a přišlo to samo (měla jsem jít ten den na kontrolu, ale už se nekonala). Těhu cukrovku jsem měla jen s dietou, bez inzulínu.

spagatice
2. črc 2014

Obě těhotenství jsem měla cukrovku. Vždy kompenzovanou dietou, tedy bez inzulínu. Porody mi vyvolávali od 39+0tt. Prvního syna jsem porodila ve 40+1tt a druhého ve 39+1tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru