Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet

kirax
24. zář 2007

ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂

kajule
24. zář 2007

Kirax, tak já jsem taky prvorodička. Termín jsem měla 11.5. a Patrik se narodil 9.5. 😉
A ty fígle, tak třeba skořice, červený víno (nejlíp svařený), ale jednu skleničku, ne abys hned vyzunkla celou lahev 😉 ,sex, procházky...možná to i pomáhá. Já si totiž skoro každý den dělala krupicovou kaši se skořicí, procházkovala po kopcích (s tím břuchem to byl docela záhul) a občas když jsem si vlezla do vany, tak jsem si sebou vzala skleničku červenýho. 😉

kyri
24. zář 2007

hih - kajule, já dělala to samý a dítě bylo naprosto nedobytný 😀
a rodila jsem 14 dní po termínu (s tabletkou, to je lepší varianta, než oxytocin) 😉
...ale zas to bylo rychlý a bolesti netrvaly dlouho

... kirax, někdy se druhý dítě přenáší dýl, než první, je to úplně různý

marinka
24. zář 2007

kirax, o tom by ti mohly vyprávět říjenky, jak se snažíme mimča "vyšťourat" a nic nefunguje. Já jsem taky zkusila všechno - sexík, vínko, skořice, masáž bradavek, dlouhé procházky.. a absolutně nic, s malou to ani nehnulo, takže jsem rezignovala a nezbává nám nic jiného, než čekat. Zkusit to samozřejmě můžeš, ale mimčo si samo vybere, kdy se chce narodit a dokud nedá ono ten první impulz k porodu, tak se můžeme stavět na hlavu 😉

kajule
24. zář 2007

Kyri, já si nemyslím, že jsem porodila dřív kvůli tomu. 😉 I když ty procházky tomu mohli pomoct. Potřebovala jsem ale jenom záminku, abych si mohla dát aspoň tu skleničku červenýho. 😅 😎
Ale porod jsem měla tak v pohodě a rychlý. 🙂

janica..
24. zář 2007

Kirax já rodila 41tt a to jsem dělala vše proto, abych rodila dřív 😒 Jestli se mimču nechce, tak pochybuju, že se to dá urychlit 🙄

kristi
24. zář 2007

ja rodila ve 37+2tt 😉

zuzka1000
24. zář 2007

Já 41tt a naštěstí bez vyvolání nakonec se umoudřil.

ladunka
24. zář 2007

Ve 42. týdnu, dva dny po Hamiltonově hmatu a dva dny před plánovaným vyvoláváním. Neboj, určitě porodíš včas!! 😉

f.nina
24. zář 2007

Kirax,ja jsem měla termín 13.6 a rodila jsem 10.6.Celou dobu jsem si dělala srandu že porodím až po nejake oslavě a vono to fakt vyšllo najedla jsem se napila a pak jsem jela.Myslím si že je to individuálni a takové řeči jakože prvorodičky přenášeji je hloupost to miminko jsi řekne kdy bude chtít vykouknout 😉

romana27
24. zář 2007

37+2tt 🙂 a žádný fígl nemám a vzhledem k tomu, že jsem byla líná jak veš celý těhotenství, tak se divím, že jsem nepřenášela 😀 .

miminak
24. zář 2007

Ahoj,
já rodila 41 tt .. a to jsem chodila na procházky po kopcích jako drak, zametala (dle rady babičky), pila sklenku červeného vína (tedy občas), prováděla sex 😀 😀 a prostě nic ... miminko si samo řekne že už je připraveno 😉 Tak hodně štěstí kirax 😵

Kyri, Kristi čuuuuuuuus ty woe Vy jste taky všude .. 😀 😀

panenka
24. zář 2007

Ahoj, tak já jsem rodila v 40+0, takže přesně v termínu! A fígl žádný nemám, ale mě taky všichni předpovídali, že budu přenášet! Ale malá toho asi měla dost, tak přišla přesně na den! 😀 😵

gedren
24. zář 2007

Ja rodila ve 37 + neco a nijak jsem se o to nesnazila ;)

terezkaaa
24. zář 2007

Mě doktoři nechali až do 43+0,stejně na mě ale porod nepřišel a tak se muselo vyvolávat🙂

swetlus
24. zář 2007

Ja nic pro to nedelala a taky jsem rodila 37+4. Sedela jsem na zidli a najedou praskla voda 😀 a to jsem prvorodicka a moje mamina vsechny tri deti prenasela (rika se ze se to dedi... ale u nas to teda nefungovalo 😉 )

anavka
24. zář 2007

Tak já jsem rodila skoro 20 dní po termínu a bohužel žádné fígle pro vyvolání porodu na mě nezabíraly 😠 S manželem jsme sexovali o 106 😀 , uklidila a vytírala (na čtyřech) jsem celý byt, pila červené víno, nakládala jsem se do horké vany a pořád nic. Ale mimčo nakonec samo řeklo a nemuseli mi to vyvolávat 🙂 Ale to čekání bylo hrozný 😠 😠 😠
Kirax, máš ještě čas a hlavně to, že seš prvorodička vůbec neznamená, že budeš přenášet, to jsou taky takový ty babský "keci" 😉 😀 😝

johanda
24. zář 2007

Já jsem měla spíš problém ty svoje mimina udržet v břiše 😉 .První holku jsem porodila 36 +1, druhou ve 38 tt - a to už jsem podle mojí dr. "přenášela", jak jsem byla otevřená 😀

lajla
24. zář 2007

hm tak na me taky zatim nic nefunguje 😝 dr mi udelal hamiltonův hmat, nic 😝 akorat odesla zatka..vinko, vanu a sexik jsem taky zkousela..jedine co z toho mam, tak jsou obr poslicci a spineni, krev s hlenem, ale pry to znaci otevirani porodnich cest, tak jsem zvedava 😉
a to mi dr od zacatku tvrdil, to bude driv, to bude driv 😉 a prd 😠

kamhajek
24. zář 2007

přesně 40+1. Spontáně.

ladunka
24. zář 2007

lajlo, správně píšeš "zatím" 😀 Taky jsem po Hamiltonovi měla "jenom" poslíčky, odchod zátky, špinění... skoro dva dny. Vůbec mi nedocházelo, že už to může klidně být k porodu. A pak přišel okamžik, kdy to bylo jasný a jeli jsme do porodnice. Tak Ti moc držím palce a těším se na brzkou stať v "Jaké to bylo.." 😉

kirax
autor
24. zář 2007

ach jo,já už bych to ráda měla za sebou...a přitom se bojím že nepoznám odtok vody(když poteče pomalu)a takové strachy.

kirax
autor
24. zář 2007

lajlo-koukám že jsi taky z ostravy,kampak půjdeš rodit? 🙂

smoulinda
24. zář 2007

Ahojík 😉 Já jsem todila 42+0 😉

poupe
24. zář 2007

ja mela termin 25 a rodila jsem 22,dite vi kdy chce na svet

lajla
24. zář 2007

je ladunko, tak to jsi me potesila 😉 tak to doufam, a stale budu 😉 mi dr delal hamiltona v patek..tak opravdu doufam, ze to prijde fakt brzo 😉
kirax ze zacatku jsem chtela Porubu, pak jsme se s pritelem sli podivat do Vitkovic, je to i bliz, takze nakonec jsem se rozhodla jit tam, jestli me teda vemou 😉 jeste to umocnilo to, ze Poruba se zacla malovat a berou az od 27.9, coz ja doufala, nebo doufam..? ze uz to budu mit za sebou..ale ted si tim nejsem tak jista 😝

smoulinda
24. zář 2007

jsem chtěla napsat rodila a ne todila 😀

kirax
autor
24. zář 2007

lajlo-já právě nevím kam mám jít.všichni co znám byli na fifejdách,ale já nevím,moc se mi tam nechce.já bych chtěla do poruby,ale tam je prý pořád dost plno.a ještě se chci zeptat,když už chodíte do porodky před porodem tak musíte do té do které půjdete pak rodit?nebo můžu chodit jinam než se pak rozhodnu?

zonja
24. zář 2007

aahoj. já měla oba kluky na termín přesně, taky jsem byla nervozní a chtěla to mít za sebou, ale vydrž. není kam spěchat. mimi si samo řekne a určitě to zvládneš. držíme palečky 🙂 😉

lajla
24. zář 2007

kirax ja byla jenom na prohlidce ve Vitkovicich, jinde ne, ani do zadne nechodim, na monitory chodim ke svemu dr.
jinak pokud neporodim do stredy tak mam jit na monitor uz bud do porodncice, jedno jake, nebo ke svemu dr, a to pujdu asi k nemu i s prosbou o druheho hamiltona 😉
jinak podle meho je uplne jedno do ktere porodnice jdes, kdyz stejne budou mit stopstav, tak te poslou jinam..ja prave na fifky moc nechci, slysela jsem ze tam maji porodni boxy oddelene jenom plentou, tak to bych fakt nechtela 😖 rodila tam znama a pry ji vzali malou a zacli krmit normalnim mlekem s flasky, takze ji pak netahala, a tim padem nemohla kojit..tak nevim 😒

myska
24. zář 2007

Já jsem rodila 39+, přesně už nevím a porod nastal po Hamiltonově hmatu. Ve středu mě ho udělali a ve čtvrtek jsem začla rodit.
Žádný fígle neznám, snad jen ty babský řeči, ale asi moc pravdy na tom nebude. Dítě si samo řekne, kdy chce jít na svět a nějaký pití maliníku a lněnýho semínka ho nemůže rozházet 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru