Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet

kirax
24. zář 2007

ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂

effi
20. dub 2009

kettm-tobe taky drzim palce 😉

zuzik_p - rychlejsi pry jo, ale tak intenzivnejsi/drsnejsi... no rozhodopadne me na vyvolavani nejvice stve to, ze to neni ani za mak prirozene..

no, treba se mu jeste vyhnu 🤐

zuzik_p
20. dub 2009

Effi, ja to taky nechtela z duvodu, ze to neni prirozene, ale stalo se. Mas jeste dost casu, neboj.

effi
20. dub 2009

zuzik-njn.co se ma stat to se stane, ze 😉 tak uvidime jak to bude u nas..

janulle22
20. dub 2009

tetadoly- ne koliku mel jen jednou a to jeste v porodnici pak v pohode... 😉

nevim jestli vyvolavanej porod je rychlejsi, ale me rekli ze jsem prvorodicka at nepocitam s tim ze to bude brzo at pocitam 12hod...

od 5 od rana a ve13:00 otevrena na 2prsty tak me brali na cisar...

sestrenka byla vyvolavat mela ho rychlej ale byl to druhy porod... 😒 takze tezko rict... spis zalezi ja mimcu a mamce...

wsmoulinkaa
20. dub 2009

39tt....odešla hlenová zátka ve 20h a malá se narodila v 17h!! ušlo to 😝 😀

mami.sk
20. dub 2009

40tt, den pred terminom 🙂

marinka
20. dub 2009

Já jsem porodila přesně v den termínu 😵

magisa
21. dub 2009

Holky tak ja porad nic, vcera i dnes dlouhe prochazky...ananasu jsem se totalne prejedla..zitra jdu na Hamiltna, tak jsem zvedava, jestli pomuze...Pokud ne, tak v patek kontrola v nemocnici..to uz budu 9 dni po terminu 😠

smilers
21. dub 2009

u nas se rodilo cisarem 33tt+3

lucie.krajcarova
21. dub 2009

císař byl plánovaný v 39+4, ale malej si trochu pospíšil, takže v 38+7 začaly kontrakce, ale naštěstí vyšel i ten císař se spinálem (dítě bylo koncem pánevním).

1980mat
23. dub 2009

Malej se narodil dle termínu podle poslední menstruace ve 44 tt a dle termínu podle ultrazvuku ve 42 tt. Byl přenášený, porod byl uměle vyvolaný lékaři a po pěti hodinách přirozeného porodu jsem nakonec skončila na operačním stole a syn přišel na svět císařským řezem s váhou 4600 g. Takže při příštím těhu bubu tlačit na doktory, aby mi porod případně vyvolali dříve, aby další mimčo v bříšku tak nevyrostlo jako první.

magisa
23. dub 2009

1980mat - ty brdo..takovy macik...tak ja na tom budu asi taky podobne 😠 😠ne ze bych teda chtela 😅
PA mi vcera delala Hamiltonuv hmat a nic, ani jsem nespinila, jak nektere holky psaly,ze se to po tom stava...zadni posli, zadne bolesti...Kazdy si mysli, ze porodim slunatko soude dle meho bricha...Nahore mam taky uz 22 kg, takze pri te moji male postave to jde strasne moc znat..A posledni dva tydny mam neskutecny apetit, co vidim to snim 😅 😅
Zitra jdu poprve na kontrolu do nemocncie a to uz prenasim 8.den 😠 😠Taky bych byla radeji, kdyby mi porod vyvolali uz o tyden drive...Verim ze se maly ma asi dobre v brisku, kdyz se mu nechce na svet, ale zas tam nemuze byt vecne,ze?? 😝

wsmoulinkaa
24. dub 2009

magisa.....máš už pěkný břuch teda.....jsi malinká-já taky 😉 -držím ti palce at to máš už brzo za sebou!!!!!!!!!!mám manžela taky vysokého...malá měla taky 52cm a měla to po kom mít, i zed je to žirafka, ale ještě mě nepřarostla 😀 tak pak adržím palce 😵

janika7
24. dub 2009

Ke konci tehu jsem byla uz pekne otekla a stvalo mi to, zvlast kdyz jsem pribrala treba 3kg za tyden. Ve 38tt jsem si rekla, ze uz by byl cas a vyzkousela ricinak. V lekarne mi poradili hodne silny kafe(dala jsem si trojity presso se dvema lzicema ricinovyho oleje), to bylo asi v 18hodin, okolo 20 hodiny jsem zacala citit brisko, 21.30 po 5 minutach a ve 4.29 byl malej na svete.

andykov
28. dub 2009

jsme sekcí, byla naplánována na 14.4., ale berunka chtěla ven už 10.4., takže 37+6tt 🙂 mohla, ale vydržet. je to pidižlík.

magisa
30. dub 2009

Takze jsem ve finale prenasela 10 dni...Nastoupila jsem do nemocnice na vyvolavacku, ktera se ovsem nekonala, protoze jsem zacala mit sama kontrakce a porod se pekne rozjel...Ve 12 hod. otevrena na 2 prsty, v 18 vecer na 4 prsty, ve 20 hod. jsem pozadala o EPI a ve 22 hod. jsem uz byla na 9 prstech.Jenomze kazdou moji kontrakci zacal mit maly spatne ozvy, nechtel sestoupit dolu, pry byl nejak spatne otoceny tvarickou. Takze doktori navrhli sekci ☹ . Ve 22.35 se nam narodil nadherny chlapecek s vahou 3.96 kg... 😵 😵

sabinecka
30. dub 2009

Já jako prvorodička jsem rodila začátek 37.týdne sabinka měla 2250g a 42cm
Celkem nečekané porodní bolesti začali od 15hod a rodily jsme až na druhý den v 20:24hodin.

veruska007
4. kvě 2009

Take jsem prvorodicka, 38+4 mi odtekla pri zatezovem testu plodova voda, nasledujiciho dne se Honzik po vyvolavanem porodu za 3,5h narodil. Mel 2650g a 47 cm.

ulidark
4. kvě 2009

Holky pomoc.
Jsem 40+3, všechno už jsem vyzkoušela a furt nic. Byli jsme už na pásech v nemocnici, ve středu jedeme znovu, mám jen slabé poslíky a tuhnutí břicha, ale to už mám přes 3týdny. Už nevím, co bych vyzkoušela.
Ten ricinový olej vážně zabírá? To je snad jediný, na co ještě nedošlo. Díky

studanka84
5. kvě 2009

Ahoj holky tak jsem dnes 36+0 a po kontrole z min.tydne se to pry k porodu nechysta. CS mam od 32.tydne porad 3.kontrolu mam 13.5 tak pak dam vedet jak jsem dopadla.

eatygrenee
13. kvě 2009

holky poradte jak správně tlačit při porodě a jak dýchat?

ulidark
15. kvě 2009

TAk to máme taky za sebou. 40+4 přirozeně, nic mi nepomohlo, jen fakt čekat. Malá si opravdu řekla sama a vybrala si k tomu datum i čas - 5. 5. odpo za 5minut 5. Jako prvorodička jsem naštěstí rodila jen 4hodiny 10minut. To si díky těm litrům maliníku.
Eatygrenee: V nějaké diskuzi mi zde poradili, že když je stah, tak dýchat rychle jako pes v létě. To mi dost pomohlo. Nejhorší bylo dýchání při tlačení, kdy musíš se z hluboka nadechnout a zatlačit jako do konečníku nebo do břicha. Já zvyklá ze cvičení - nádech a výdech. Pak mi dech nestačil. Naštěstí mi stačily 3 stahy a 3nádechy.

ava
15. kvě 2009

40 a 2 dny navíc. Porod běžel jako másle, jen vytlačit jsem ho skoro nemohla (3855g) 😉

eatygrenee
16. kvě 2009

Ulidark, dík za tip. při stahu dýchat rychle a při tlačení zhluboka. snad si na to vzpomenu

poradvpohode
16. kvě 2009

Porod 36+6 tt, prcek chtěl na svět asi od 33tt. Ležela jsem na kapačkách v nemocnici, proto jsem ráda, že to ještě chvilku vydržel 🙂.Na porod mám nádherný zážitek......hlavně byl rychlý!

momin
17. kvě 2009

Tak Danecek 38+4 tt... 10 dni pred terminem a mel 3,7kg a 52 cm. jeste ze tam nezustal az do terminu byl by jeste vetsi...to nevim jak bych zvladla... 😅

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jmalko
19. kvě 2009

Já přenášela 12 dní podle termínu menzes, podle UZ jen 2 dny 😉

heliik
8. črc 2009

Ahoj holky, já měla termín 11.6. a malá se mi narodila v neděli 21.6.2009. Kdyby se nenarodila do 2dnů, tak jsem měla jít na vyvolávačku, ale naštěstí to přišlo samo.. 😀

mamina28
8. črc 2009

Já jsem měla jen jeden termín porodu, podle UTZ 29.6. 2009 a rodila jsem druhý den 30.6.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru