Ve kterém týdnu se vám udělaly první strie na břichu?

kaccistar
13. črc 2015

ahoj holky, maminy a ostatne damy 🙂 zaujimalo by ma, v ktorom tyzdni sa Vam urobili prve strie na bruchu? 😠

lv
13. črc 2015

Až ke konci, někdy 35-36tt a asi 4. Mazala jsem se, 1x denně, no ne nijak poctivě. Je to o elasticitě kůže, dědičné faktory si nemyslím, máma je popraskaná strašně.

zulitvi
13. črc 2015

Nikdy jsem je moc nespozorovala. Vsimla jsem si jich az po porodu, ale mam to téměř neviditelné a fakt jich je málo. Ničím jsem se nemazala.

svatkafojta
13. črc 2015

Ahoj, já si zas myslím, že genetika v tom taky hraje roli. Mě se udělalo pár strií na boku až ke konci těhu. Moje mamka má taky na boku, má sestra taky a já taky a břicho máme úplně bez....já jsem se sem tam mázla a ségra vůbec, proto si myslím, že dědičný to někdy být může ale určitě elasticita kůže hraje také velkou rolia

hojda
13. črc 2015

Nemám je vůbec po dvou těhu, ale je pravda, že jsem měla spíše menší břicho.

ditta1990
13. črc 2015

Mazala jsem si břicho asi obden a tam se mi neudělali žádné, pár se mi jich vyskytlo na stehnech a po porodu pár malinkých na bocích 🙂

terchal
13. črc 2015

Při prvním těhotenství jsem si břicho mazala a žádné strie jsem neměla. Když jsem byla těhotná podruhé, tak jsem nemazala a strie též nebyly. Podle mě je to spíše dědičné. Upozorňuji, že ve druhém jsem měla celkem buben 😀

martaveg
13. črc 2015

Tak ja jsem asi vyjimka co mazala pravidelne od zacatku a strie na brise se mi stejne udelaly (uz nekdy v 5.mesici zacaly byt viditelne) a geneticky nevim po kom to mam, protoze mamka na to netrpela nikdy a ja uz od puberty :-/

evcann
13. črc 2015

@kaccistar ja měla okolo 25tt. Mazala jsem hodne a kvalitními krémy a stejně. Jde i hodne o to jakou mas kůži. Me tenkrát při plastice řekli, ze mam malo elastickou kůži a budu ji mít popraskanou a neudělám s tím nic ani krémy nezaberou a měli pravdu.

whiteswan
13. črc 2015

Dá se poznat, zda mám ke striím sklony nebo ne?

miskadis
13. črc 2015

Neměla jsem žádné strie ani v jednom těhotenství, nikdy jsem se ničím nemazala.

misulinka44
13. črc 2015

Mazala jsem břicho poctivě od 9. týdne. Celou dobu nic, po 30tt se mi udělali na bocích a v 41 týdnu mi poprskal spodek břich fakt dost... ☹ Tohle se asolutně ovlivnit nedá... Záleží na predispozicích, elasticitě kůže i velikostí břicha...

svatkafojta
13. črc 2015

Přesně, já mám buben jak kdybych měla porodit ošatku ježků, jsem 3 dny po termínu a jak sem řekla, mám trochu popraskané boky ale když se opálím vidět to nepůjde vůbec...krom mě si toho zatím nikdo nevšiml pokud se na to dané místo opravdu nezadíval...

atita24
13. črc 2015

Mě začalo praskat břicho už někdy před 20. týdnem, ale čekám dvojčata, takže roste rychleji. Každopádně teď v 29.tt mám rozpraskané celé břicho. Poctivě mě manžel maže už od začátku, ale nic nezabírá. Ani oleje ani krémy. Ale co, za ta malá stvoření to stojí 🙂

kocour1
14. črc 2015

Mě se u prvního těhotenství strie objevily těsně ke konci. U druhého těhotenství jsem mazala bepanthenem na strie a neudělala se mi ani jedna...je určitě důležité hodně mazat a nejlépe hned od začátku.

reniiisek
14. črc 2015

Já používala krémy na to aby se mi strie neudělaly. Jakmile mě někde něco začalo táhnout hnedka jsem namazala a hotovo...=)

janawei
14. črc 2015

Myslím, že genetika na to vliv má, ale nechá se ošálit pravidelným mazáním. Já jsem poctivě mazala od začátku až do konce, v třetím trimestru 2 x denně a jsem bez jediné strie. Hlavně nezapomínat na spodek bříška 🙂 .Používala jsem Těhotenský pěsticí olej od Weledy.

lucka662006
14. črc 2015

Dve tehotenstvi, vubec zadne strie, postava jako pred tehu, pri prvnim jsem mazala poctive 2x denne od zacatku az do konce, pri druhem vubec. Mamina strie ma. Zalezi asi na tom, kolik clovek celkove pribere a na elasticite kuze, ktera muze byt dedicna po matce nebo otci.

andrrriiik
16. črc 2015

Nikdy se mi neudělaly,jen trochu na bocích,a prsou,ale nejsou skoro vidět.U dcery jsem se mazala,u syna ne.A to jsem u obou měla obrovské břicho,a u obou přes 20 kg nahoře 🙂

pisisvori
16. črc 2015

Taky nemam ani jednu strii po 2 tehu. Mazala jsem v prvni poctive 1-2x za den, v druhem tak pres den. Pribrala jsem 19 a 16kg pri pro normalniho cloveka diete😉 a bricho jsem mela vzdy velke( obe dcery 3950g porodni vaha). Je to o typu kuze dane geneticky, stejne jako pribirani v tehu nebo naopak hubnuti po porodu😉.

starbucks
16. črc 2015

Mazu od zacatku, ale strie se mi zacly delat v cca tretim mesici. Mam je od puberty po celem tele, tak jsem v tehu necekala nic jineho, ani kdybych se na cele tehu namocila do oleje.

monyszek
10. srp 2015

Mažu se celkem pravidelně, občas se mi stane, že jednou, dvakrát vynechám, ale strie na břiše mám až ted kolem pupíku, takivé malé..2-3..jsem 35.tt

ireniq
10. srp 2015

vůbec se neudělaly, a to jsem se ničím systematicky nemazala... asi geny.

emisekkk
10. srp 2015

3 těhu a bez strií, přibrala jsem vždy 20 kg. Mazala jsem se čímkoliv co bylo po ruce. Poslední těhu v 39 letech - to jsem měla strach, že už kůže nebude tak pružná ale vydrželo to.

dzungala
10. srp 2015

Zajímavé téma!

Já mazala zpočátku poctivě 2krát denně od 4. měsíce, páč jsem to náležitě prožívala. Asi od 6. mě to přestalo bavit a mázla jsem se tak dvakrát týdně, aby se neřeklo. Žádných strií jsem si nevšimla, byla jsem vklidu, radovala se... a po porodu, když jsem si koečně uviděla na spodek břicha - zjizvená jak fredy z elmstreet 😅

Ale co, jsou horší věci. Třeba drátem do oka..

emily_queldorei
10. srp 2015

Maličkých jsem si všimla asi v 37tt, až po porodu se zvětšily a rozsáhlý. Teď, 6 měsíců po proudu, jsou z velké části pryč. A skoro jsem nemazala a mamka na tom byla podobně.

ledlovka
25. srp 2015

Při prvním jsem neměla žádné a přibrala jsem 25kg poměrně rychle a teď zatím taky nic. Mažu obyčejnou indulonou

cattus
25. srp 2015

No vzhledem k tomu ze jsem kdysi dramaticky pribrala a pak zase zhubla mam popraskane bricho i boky i stehna. Tim jak ted jsem se zase trochu spravila objevuji se znovu. Ale nerekla bych ze jsou nove. Jen vylejzaji ty stare. Zkousim mazat ale nemam rada parfemovane veci a krem proti striim bez vune je zbytecne drahy. Takze asi zkusim starou dobrou lekarskou vazelinu. Je hodne mastna a kdysi jsem ji pouzivala po zhubnuti. Ne ze by strie zmizely, jen se kuze promastila a stahla se.
Mj. Trochu na odlehceni... lekarskou vazelinu mi doporucil i svec ktery mi sil boty ma miru z prave kuze aby se botky hezky vyslaply a kuze se nepotrhala. Tak kdyz to funguje na boty a tudiz "mrtvou" kuzi proc by nefungovala i ted? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru