Ve kterém týdnu těhotenství jste rodily?

georgine
28. pro 2006

Ahoj holky, chtela jsem provest jenom malou statistiku, ve kterém tydnu těhu jste rodily... a jestli to bylo na termin, a kdyz jo tak to byl trmin podle ultrazvuku, nebo pohybu, nebo posl.menstruace... dekuji moc za odpovedi.. pa J. 🙂

helen78
28. pro 2006

Ahoj, rodila jsem ve 39+3 tt, bylo to ve středu, termín jsem měla v neděli. Termín mi doktor určil podle UZV v 7. týdnu, protože jsem měla nepravidelnou MS.

isacek
28. pro 2006

Ahoj,já rodila ve 41+6tt a už jsem přenášela.A termín jsem měla celou dobu jen jeden,i podle menstruace i podle ultrazvuku jsem měla stejný na 15.9.2006.

myska
28. pro 2006

Ahoj já rodila 39+3, rodila jsem v pátek, podle UTZ jsem měla rodit v neděli, podle MS až v úterý. 🙂

lienkal
28. pro 2006

Ahoj, já rodila ve 40+4tt, podle PM a pohybů jsem měla stejný termín 16.7.2005

macejka
28. pro 2006

ahojky

já rodila v 38+2tt,rodila jsem v srpnu a termín jsem měla začátkem září.Bylo to podle Pm,podle UZ mi termín doktor neřekl.Našemu mimču se zachtělo na svět o fous dřív 🙂

levon
29. pro 2006

ahoj,
rodila som v 38tt a narodil sa mi synček s 4400kg a 55cm 😕, podľa MS som mala rodiť 6.11 a podľa ultrazvuku, mal už v 34tt pôrodnú hmotnosť 3kg 😀
Tak neviem, či zle vyrátaný termín, alebo len moc veľký chlapček 😀

georgine
autor
29. pro 2006

levon, tak to byl pekný macik 🙂 .. hodne stesti do budöucna..

levon
29. pro 2006

georgine, ďakujem 🙂 aj tebe, vlastne, celej tvojej rodinke veľa šťastia 😉

georgine
autor
29. pro 2006

holciny, zatim velmi dekuji za odpovedi, ale klidne mi sem pisnete i dalsí.. moc se mi to hodi.. a chtela bych mit co nejvetsi prehled.. dekuji.. pa 😉

carodkaa
2. led 2007

ahoj,rodila jsem bez jednoho dne ve 43tt a to vyvolanim jnak bych snad neporodila doted 😀

gedren
2. led 2007

Ahoj,

ja rodila v pulce 38tt.

Me by hlavne teda zajimaly udaje od vicedetnych - pokud prvni dite prenesly ci nedonesly, tak zda to u dalsiho bylo taky tak 🙂

georgine
autor
2. led 2007

hmmm 😒 gedren to je urcite hodne zajimave.. snad se k nám nekterá vicedetná maminka se svou zkusenosti sveri.. 😉 tak jen smele do toho,maminky 😀

protea
3. led 2007

Ahojky,
sice jsem neporodila ještě ani jedno mimi ale můžu jen přidat jeden postřeh co se týká porodu.
Můj gynekolog říkal, že až porodím první dítě, tak při druhém už budou vědět jestli budu přenášet nebo naopak nedonášet.
Takže holky, jestli se chystáte na další mimi a první jste přenášely, tak s nějvětší pravděpodobností to druhé budete taky přenášet.
Zkuste si to ale někde ověřit, můj doktor nemusí mít pravdu 😉

zany
3. led 2007

Ahoj holky,
sice jsem taky ještě neporodila a ráda bych už 🙂
Moje mamka porodila bráchu na termín a mě přenášela a porod jí vyvolávali na dvakrát, protože jsem se držela jako klíště 🙂 Takže jestli bude prcek po mě, tak rodíme až na konci ledna...

anavka
3. led 2007

Ahojky,

tak já se přidávám k těm, co přenášely 😒 ....a to skoro o 20 dní ☹

0401
3. led 2007

Ahoj holky,
já jsem rodila 40+1 tt a to už jsem byla značně nervózní, protože všechny maminy z kurzu už měly v té době děti na světě. Podle UZ jsem měla rodit pokaždé jindy a to v rozmezí od 15.7. - 26.7. Malá se narodila 16.7., obdivuji holky, co přenášely tak dlouho. Já jsem z toho byla už tak vynervačená, aby se v břiše malé něco nestalo, že jsem v pátek ukecala doktora, aby mo pomohl. Docela to bolelo, ale v sobotu byla malá na světě.
A taky mi tělal termín podle pohybů, ten mu vyšel!

majda2
3. led 2007

Ahojky,
41+0

jess
3. led 2007

Ahojík. Já rodila ve 37+6tt,ale vyvolávali mi to. Mám zakrnutou dělohu,a dr.říkal,že druhé těhotenství bude stejné,nebo horší.A to v průběhu těhotenství tvrdili,že se natáhne.

K tomu o vícedětných maminách: moje mamka měla 4 děti a první přenášela o týden a nás ségry taky o týden až dva. Takže všecky přenášela.Ale já si myslím,že i tohle je asi u každé maminy jinak,že to není dané.

musko
3. led 2007

Ahojte!
Rodila som v 40 tt - deň pred vypoč. termínom, cisárskym rezom pre preeklampsiu.Ale všetko dobre dopadlo, sme zdraví a rastieme 😀

ladunka
3. led 2007

Ahoj,
rodila jsem v 41+1 tt, dva dny po provedení Hamiltonova hmatu, termín podle MS i ultrazvuků v prvním trimestru byl na den shodný a holčička měla podle pediatričky známky nedonošenosti.
Prý je to tím, že přírodě ještě dostatečně nevysvětlili, jak dlouho má trvat těhotenství 😀

ikuska26
4. led 2007

aoj ladunka, co je prosim ta ten hamltonov hmat? ...je to na vyvolanie porodu?

andik
4. led 2007

ahojky já rodila v 38tt

ladunka
4. led 2007

ikudka26 - je to myslím poměrně rozšířený způsob, jak pomoci k vyvolání porodu. Lékař provede (při vnitřní prohlídce) manuální odloučení dolního vaku blan od děložní stěny, což vyvolá v těle produkci prostaglandinu, který způsobuje dozrávání děložního hrdla. Samotný porod to vyvolat může a nemusí, ale protože působí hormony, které produkuje tělo samo, je to relativně přirozené.

denousek
10. lis 2007

ahojky holky dovoloji si ozivit tohle téma co zalozila georgina doufam ze se zapojite a napisete jak to dopadlo s vama co uz to mate taky zasebou taky by me to moocc zajimalo,chtela bych uz totiz byt na vanoce doma,ale to asi tezko ptz to budu 38+0 😅 ale mam na stedry den termin tak treba....

schnek
10. lis 2007

tak já jsem začala rodit v ukončeném 39tt přesně podle MS, podle UTZ 1 den po termínu. Takže tak nějak akorát 😉

denousek
10. lis 2007

me by fakt zajimalo jak to muzu mit ja...mam podle ms termin 24.12 ale podle uzv to budu teprve 38+0...tak jak to mam chapat??je to termin nebo neni 😒

schnek
10. lis 2007

joj, já jsem to spletla, ne podle UTZ ale podle pohybů. Podle UTZ to bylo ještě o 2 týdny později než podle MS, takže taky dobrej hokej 😀

altoja
10. lis 2007

Vojtíka jsem rodila 40+4 a Viktorku 40+1, takže skoro navlas stejně 😉

denousek
10. lis 2007

schnek 😀

magika
10. lis 2007

Hojda...tož já Danečka 41tt a Matyáška 38tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru