Ve kterém týdnu těhotenství jste rodily?

georgine
28. pro 2006

Ahoj holky, chtela jsem provest jenom malou statistiku, ve kterém tydnu těhu jste rodily... a jestli to bylo na termin, a kdyz jo tak to byl trmin podle ultrazvuku, nebo pohybu, nebo posl.menstruace... dekuji moc za odpovedi.. pa J. 🙂

schnek
10. lis 2007

denousek a vyber si 😀 narodit se musí 😀

susik77
10. lis 2007

ja 41+0 podla PM

sarkaa
10. lis 2007

Me vychazel podle MS datum 14/12 a podle pohybu 10/12...malej se narodil presne na termin ve 40.tydnu

denousek
10. lis 2007

sarkaa stastna to zena 😀

schnek no jo musi ja vim ale chtela bych to jeste letos 😅 a nejlip na vanoce doma no ale to asi neovlivnim,zkusim sexikovat a pit malinik ale nevim od kdy se vlastne mimi mjze narodit aby bylo v pohode...kdyz mam ten termin na 38+0 tak muze se treba narodit v 36tt??

magika takze matyasek je 37+neco jo chapu to dobre..?

schnek
10. lis 2007

plus mínus 2 týdny od termínu (na obě strany) je ok jako v termínu

denousek
10. lis 2007

nojo ale kdyz prave ten termin mam na 38+0??tak se jako tim padem muze bez problemu narodi v 36+0??to asi ne...

andilek
10. lis 2007

já 37+2 😀 😉

schnek
10. lis 2007

denousek, neřeš to 😉 sám si řekne a přijde, až se mu bude chtít 😉

kar.la
10. lis 2007

denousek: pokud se termín podle poslední MS a ultrazvuku liší víc jak o týden, je směrodatný termín dle ultrazvuku!!!
U mě např. brali pouze termín podle ULT (a to se od poslední MS lišil jen o 2 dny). Navíc se bere jen termín dle ULT do 12tt, později už se s termín neposunuje, protože tam už se jedná o velikost mimča, genetické dispozice apod. 😉
K tématu, rodila jsem 37+1

denousek
10. lis 2007

no....me termin z uzv vypocital dr az na pozadani v 25tt...ve 24tt jsem byla na genetice a tam mi jko do papiru napsali na ktery tyden tehu to vypada no...tak jsme to pak dle toho posudku z genetiky spocitaly...tak to je skoda ☹ sem chtela byt na vanoce doma...

a od ktereho tt je teda pro mimo bezpecne prijit na svet??od 36tt??

kar.la
10. lis 2007

A doktor ti neřekl termín na začátku?
Mě řekli termín hned, když jsem byla 6+2 a od té doby mi to sedělo na každém ultrazvuku 😕
Říká se, že od 36. týdne je to OK, to se mimčo už nevyvíjí, jen roste...

denousek
10. lis 2007

no nerekl...na zacatku mi to tam napsal jen dle MS teda setricka ze....a dr mi pak delal UZVuky a jen psal jak ktery tyden tehu jsem v poradne dle Ms a dle UZV ale pak me poslal na ten presnejsi velky uzv a podle toho jsme pak do prukajdy napsali termin..ted mam zase depku cetla jsme o tom jak maminkam umreli minka v tehu v briskach i trebba ve 33tt nebo pred porodem a mam zase bobky....ja totiz necitim pohyby tolik kolik si myslim ze by meli byt citit ☹

kar.la
10. lis 2007

Deny, neblázni 😉
Všechno bude OK a miminko se na svět podívá, až bude pořádně dopečené 😉
A ty pohyby - no asi nemáš žádného divocha 🙂 Adélka byla taky lenivec a žádné kopance apod. jsem necítila. Jen se tak převalovala 🙂

denousek
10. lis 2007

no prave..tady ctu jak vas vsude mimisci rypou...tak mam strach...sem tam cetla cosi ze jim miminko umrelo treba ze zkolabovala placenta a nevyzivovala je ☹ tak by me zajimalo zda by to dr kdyz by neco hrozilo na uzv poznal...ja myslim ze je hlavni ze ty pohyby citim vubec ne??ale proc se nekde pise ze se maji pozorovat pres den a tak...my jsme pres den vetsinou klidni jako kdyz chci taK ho rozpobybuju rypnutim 😅 ale nechci mu zbytecne ublizovat ...ale ten strach,to je des cely tehu se zena jen boji... ☹ 😒

sylvar
10. lis 2007

já rodila 36+0 spontálně a malá je v pohodě, ani po porodu nebyla modrá,byla normálně vyvinutá...dle ms jsem měla rodit 17.6. dle pohybů mimi 1.6. a nakonec 20.5.

veronique83
10. lis 2007

Čauky holky, já rodila 36+3tt a syn měl 3,050 a 48 cm...apgar 10 10 10...dle UTZ vypadal o necelý týden starší, ale o měsíc ee 😀

kar.la
10. lis 2007

Nevěř všemu, co čteš 🤐
Za celé těhotenství jsem žádné kopance neměla. Jen takové slabé ťukání a později, když nebylo místo, tak jak jsem psala, jen převalování 🙂
A to co jsi psala, nevím, jestli by to doktor poznal, ale takové věci si prostě nepřipouštěj!!! A užívej si bříško, pak budeš jen vzpomínat, jaké to bylo, až budeš uhoněná a unavená z celého dne s miminkem 🙂

denousek
10. lis 2007

veronique tak to mas krasny...zavidim.. 😵 taky bych to chtela driv at jsme na vanoce doma ach jo....

sylvar co je to spontalne 😅

r123
10. lis 2007

já rodila 38 tt!přesně deset dní před termínem

veronique83
10. lis 2007

Denousek, já za celé těhu nezažila poskakující oblečení natož nějaký kopance 🙄 ...malej se párkrát přetočil a na každé kontrole (monitor) jsme ho museli budit, protože nevykazoval žádný pohyb 😀 a největší štěstí je, že mu to vydrželo dodnes 😝 😉
...kdyby se ten můj brouček narodil v termínu, tak mě budou snad ještě teď zašívat 😀

denousek
10. lis 2007

veronique83 😀 tak to je dobry....tak nejsem sama to jsme rada rikam ze si myslim ze je dulezity ze ho citim vunec ne ....tak nic valim chrupkat zatim paa 😀

makelka
10. lis 2007

Já rodila v klídku ve 40tt 3 dny před termínem 😉

sylvar
10. lis 2007

denousek, jako přirozeně, ne císařem 😉

suki
10. lis 2007

Já jsem rodila ve 41 tt podle termínu ultrazvuku přesně, měla jsem termíny 2 a rozdíl byl 8 dnů a rodila jsem ten pozdější termín.

sylvar
10. lis 2007

malá si sama řekla, že chce ven, praskla si vodu 😀 a míry:2600 gr 47 cm apgar 10 10 10 a kopání bylo teda dost, možná si tu vodu prokopla 😀

maalinka
10. lis 2007

Ahoj,rodila jsem ve 41 tt podle poslední MS a ve 40 tt podle UTZ.Porod vyvolávali, protože jsem rodila jinde, než mám ošetřující lékařku a pan doktor měl jiný názor na můj termín.Ale vše bylo rychlé....od prasknutí vody v 0.30 hodin, do 3.44 kdy se Valinka narodila 🙂

luuciee83
11. lis 2007

ahojky holky, já rodila 38+0, termín jsem měla dle utz 7.6., dle prvních pohybů 18.5. a malej na nás vykouknul 26.5. s mírami 3850gr a 50cm a s apgar skore 10-10-10 😉 😵 nevím, kdybych ho měla týden dva přenášet... 😅 a jinak miminko samo ví, kdy má přijít na svět 😉

denoušku, doporučuje se mít dokončený 36tt, protože mimi je jako by o dva týdny mladší a na konci 34tt mu dozrávají plíce 😉

minea
11. lis 2007

Denoušku, já jsem se termínu docela hodně věnovala, protože vím, kdy jsem otěhotněla a s termínem podle PM jsem nesouhlasila. Nakonec jsem si to celý nastudovala, poradila se s dalšími doktory a prosadila jsem si korekci. Pravidlo je takové, že pokud je diskrepance mezi PM a UZ menší než týden, tak se nechává termín dle PM. Pokud je větší (u mě 10 dní), platí termín dle UZ. Důležité - předpokládaný termín porodu je jenom jeden, doktor musí rozhodnout, který bude ten směrodatný - a musí ti to opravit v průkazce.

kristi
11. lis 2007

37+2 tt

denousek
11. lis 2007

minea....ja mam v prukazce termin porodu:dle MS 24.12
dle UZV 7.1.

a to jsem mu musela jeste rict at mi ten druhy teda dle uzv dopise....ja jsem totiz otehotnela fakt tak blbe pozdeji vim ze na zacatku tehu dlouho nebylo na uzv nic videt tak me podezdrivali na mimodelozni tehu.. 😒
ale pozdeji se prcek ukazal a ukazalo se ze sem teda otehotnela pozdeji no... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru