Velká váha miminka - vyvolání porodu, máte zkušenost?

sarahladynka
31. srp 2012

Ahoj holky,ráda bych znala Váš názor. Jsem v 37+3 tt a před dvěma týdny měla naše malá 2,380 kg. Mám těhotenskou cukrovku, a tudíž byla s touto váhou úplně v normálnu, bála jsem se, že bude mít moc.Tak jsem se uklidnila a ted na poslední kontrole přibrala o celé kilo. Dost jsem se vyděsila. Doktorka mi řekla, že mám jet do porodnice a že to vypadá i na vyvolávaný porod kvůli té váze.Docela mě vystrašila. A já jsem z toho taky špatná, že opravdu tak rychle mimi přibralo.Ted se bojím, jak to půjde s tou váhou dál.Máte s tím některá taky zkušenost?Díky za radu

veruska007
31. srp 2012

@sarahladynka No, já bych za prvé odhadu váhy podle utz. vůbec nevěřila 😀 . Za druhé mě vyplašili podobně, ale pro změnu tím, že malý za poslední týden hrozně zhubnul, navážili mu ve 38.tt ztěží 2 kg. Při zátěžovém testu mi praskla voda, takže mi porod vyvolali... a malý měl 2,65 kg... kdyby ho nechali ty dva týdny, tak měl normálně 3 kg. Plašili naprosto zbytečně 🙄 . Navíc já měla porodní váhu v termínu 2,2 kg, tak nemohli čekat obra.

comra
31. srp 2012

Já rodila 3x, vždy po termínu. 2x se to spustilo samo, ale pomáhali pak oxitocinem. 1x kompletně vyvolávali tabletou(10 dní po termínu). Vždy byl velký odhad hmotnosti dítěte a nikoho nenapadlo, aby mi kvůli tomu porod vyvolávali dřív. Nikdy jsem neměla těhotenskou cukrovku. Děti nakonec měli 4kg, 4,5kg a 4,2kg...Přeji krásný porod.

katerinanov
31. srp 2012

Poslední odhad mého syna byl 3250 g a měl přesně 4000 takže bych odhadu vůbec nevěřila.

horakovatereza
31. srp 2012

Odhad tak 3,80, syn měl nakonec 2890gramů - takže bych taky nevěřila. Odhadl to přesně až doktor při příjmu, který řekl, že 2,80, čímž naštval manžela, prý: "tak málo?" Kdyby ho měl vytlačit on, tak by mluvil jinak 😠

bocinka
31. srp 2012

@sarahladynka mě kvůli váze vyvolávali den před termínem.... 😉 😉

anetadr
31. srp 2012

já měla 35+1 odhad 3600g😀 a dr to vůbec nevzrušovalo (k mé veliké nevoli - už jsem to vážně chtěla mít za sebou) a řekla mi, že velké miminko má právo být v břiše úplně stejně jako to malé 40týdnů a že nevidí nejmenší důvod těhu jakkoli ukončovat či urychlovat (to už jsem byla 37. tt když jsem se s ní o tom bavila) na UTZ 38+6 už byl odhad 4500g a i tak by to nikoho tolik nezajímalo - nebýt vysokého tlaku, kvůli kterému se porod 39+2 vyvolal, jsem snad ještě přenášela - Jiřík měl nakonec 4700g. Dle mého názoru tě prostě nechají do termínu a pak, pokud by bylo mimčo jó velké, tak případně buď udělají císaře, nebo vyvolají - ale v termínu, nebo mírně po něm.

vikirobi
31. srp 2012

@anetadr Teda to byl pořádnej macek 🙂 Já měla oba kluky také po termínu.První měl 4160g a u druhého jsem se bála téže výše váhy,ale velmi mile mě překvapil.Nahnali mě do porodnice 4 dny po termínu,že se malý málo hýbe.No a tam jsem ještě ztrávila další 3 dny (nechápu proč) a pořád jsem jen ležela na monitoru.Žádné vyvolání se nechystalo.Večer na mě pak přišli opět slabé bolesti,tak mi dali injekci na uklidnění (prý abych se vyspala na ráno,že už začnou vyvolávat),no a paradoxně mě to ta injekce rozjela.Malej byl se vším všudy za dvě hodiny venku.3750g a jak říkala asistentka "porod snů" 😀

anetadr
31. srp 2012

@vikirobi jé tak to jsi mi udělala radost - já se docela bojím druhého porodu - prý s podobným odhadem váhy u mě jedině už císař - což se mi moc nechce.... tak vítám, když tu píšeš, že druhé mimčo bylo menší - většinou je to spíš naopak 😖

vikirobi
31. srp 2012

@anetadr Bylo menší a i krásně se rodilo 🙂 Já měla taky strach,protože v jednu chvíly hodně přibral,až jsem to v TP měla zvírazněné fixem 🙂,ale asi se špatně měřilo 🙂

anetadr
31. srp 2012

@vikirobi no já jsem měla 4320g a má mladší ségra jen něco přes 3kg - a mamka jí porodila v porodnici na WC, protože pořád čekala na ty nejhorší bolesti - netušila, že už rodí🙂 takže já právě doufám v něco podobného - že budu mít malinkatou holčičku🙂

sarahladynka
autor
31. srp 2012

Ahoj holky díky za příspěvky, já se právě bojím té vyšší váhy, já jsem měla 2,70 a tak jsem čekala, že i moje mimi bude malinké a snad i porod jednodušší.Tak snad už mi moc nepřibere ..

hamma
31. srp 2012

@sarahladynka Určitě nebuď nervozní - jednak se odhad může mýlit (jak tu psaly přede mnou) a jednak je normální, že miminko v posledních týdnech přibírá rychle a nerovnoměrně, takže třeba do příští kontroly nemusí přibrat nic.
Jinak obtížnost porodu nesouvisí s váhou miminka, ale s obvodem jeho hlavičky - ta je pevná, tvrdá a musí se protlačit ven. Tělíčko je měkčí a ohebné, takže prostě následuje hlavičku.
A navíc, je prokázáno, že čím vyšší porodní váhu děti mají, tím mají snazší start do života a jsou napřed před svými menšími vrstevníky. Tak buď ráda 🙂

sarahladynka
autor
31. srp 2012

@hamma Děkuji moc za podporu, uvidím na další kontrole. Budu hledat tedy pozitiva, tak jak píšeš, a snad to dobře dopadne.Doktoři snad už budou vědět co dělat...

tarra27
1. zář 2012

odhady jsou podle uz podle mě orientační, určitě bych se hned neděsila....je to vždy plus minus.....mě se sekla lékařka o půl kila....navíc, jestli budeš mít velké mimi, můžou ti udělat císaře....ale to by jsi musela mít malou pánev apod....známá rodila i 4kg mimi a v pohodě to dala....a má dnes nádhrnou roční holčičku 🙂

takže klid.....

kettm
1. zář 2012

Ahoj, mě v den porodu odhadli váhu na max 3,5 kg a nakonec měl malý skoro 4 kila, dali mi vyvolávačku (10 dní jsem přenášela, nebylo to kvůli váze malého) a porod byl rychlý bez jakéhokoliv epiduralu a podobně a zvládla jsem to v pohodě, jeden steh. Takže je to opravdu hodně individuální a hlavně se neboj ničeho co stejně neovlivníš.

kacka1983
10. zář 2012

@sarahladynka Já jsem rodila vyvolávačkou protože jsem přenášela, ne pro velikost miminka, vyvolávali mi porod na konci 42tt a po narození měl malý 3850g 50cm a já měřím 161cm moje břichovypadalo jako bych tam měla dva ne jednoho a nikdo nic takového něřešil. Týden před porodem mi dělali UZ a odhadovali že nebude mít ani 3000g a to teda čuměli jak se narodil. Rodila jsem 16hodin a bez epidurálu a přez vše mám na porod nádherné vzpomínky,ale nebudu lhát že to nebolí a že je to brnkačka, není a o to víc jsem na sebe hrdá jak jsem to zvládla i bez řvaní, prostě to byl můj nejkrásnější a neopakovatelný zážitek. tšila jsem se na druhý porod co mně čeká, jenže miminko protestuje a nehodlá se otočit, jsem ve 35tt a je pořád hlavičkou nahoru a pan doktor říkal že už se asi ani neotočí, není v ideální poloze ani pro porod koncem pánevní a taky by to nešlo i z důvodu že vypadá že bude velký jako jeho bráška a taky pro mé potíže s páteří.

palomitacheca
15. zář 2012

@sarahladynka já měla odhad váhy pár hodin před porodem asi 3900g a malá měla 3240g 😀 porod mi vyvolávali kvůli opakovaným líným monitorům, měli podezření na hypoxii plodu. Ve 14:45 mi zavedli čtvrtku tablety do čípku, za další hodinu mi při vyšetření praskla voda a v 17:45 byla malá venku 🙂

missymici
15. zář 2012

v nedeli ráno na UZ mi Dr. řekl,že malá ma 3kg + - něco málo,...trefil se,...rodila jsem v pondělí po pul noci a malá mela 3060g.

lenka5731
15. zář 2012

@katerinanov to jsme na tom byli podobně, odhad den před porodem 3300 gramů a skutečnost 4050 😅

michele30
16. zář 2012

@lenka5731 No přesně tak, v pondělí byl odhad na utz 3,5kg a ve středu se Tomík narodil - 4,5kg 😝

monicka222
17. zář 2012

ve 35.týdnu měl syn odhad 2200g,porodní váha byla 4100g- dcerka měla 1750g a porodní váha byla 3800

petrajavor
18. zář 2012

@sarahladynka těhu cukrovku jsem neměla,syna mi dle nich vyvolávali 1den po TP (podle mě 8dní po tp-vím kdy sme ho upekli a po porodu i odpovídal 42tt) každopádně mi bylo ve čt řečeno ať počítám s tím,že syn bude mít nejmíň 4kg,ale spíš bude mít 4,5kg...syn se narodil v pondělí a vážil 3,91kg 😀
Jo porod mi kompletně vyvolali (na mou žádost) a nakonec měl syn malinko větší hlavičku (37cm) tak sme šli cs.

lizzie02
30. bře 2018

Ahojky, ráda bych se zeptala na čerstvé zkušenosti s vyvoláváním porodu kvůli velikosti plodu. Na vyvolávání jsem objednaná v 39 týdnu, kde by mělo mít miminko podle toho jak přibírá snad maximálně 4,5 kg, ale prostě kolem téhle váhy. Samozřejmě že na příjmu ho ještě přeměřej, tak snad kdyby byl problém a byl extrémně velký, udělají císaře. Ale ráda bych znala zkušenosti těch, co vyvolávali ještě před termínem kvůli velikosti, moc Vám děkuju 🙂

absintka19
30. bře 2018

@lizzie02 Ja tedy v Tp mela odhad miminka 3500, tyden po prenaseni najednou odhad 4500. Vyvolavani, 36hodin porod nakonec akutni cisar uzka panev, mals si oprela hlavicku a kleste ani zvon jsem nechtela. A vubec nelutuji. I kdyby mela tunu ! Hlavne ze je zdrava 🌞🐥🌷🐣 Krasne velikonoce vsem.

lizzie02
30. bře 2018

@absintka19 a kolik mela nakonec porodní váhu, jestli se mohu zeptat? Me to právě říkala doktorka, že by to alespoň zkusila a kdyžtak se udělá císař ☹

dixi86
30. bře 2018

Syn měl odhad 3,5 kg a nakonec ve 38tt se narodil se 2,8, takže bych to brala s rezervou.

vladienka
30. bře 2018

@lizzie02 ja som mala naposledy odhad robeny v 36+0 2800g, prenasala som 8 dni, necely den som sa trapila a mala sla akutnym cisarom, pretoze by nepresla.. porodna vaha 4.160 g, vsetci boli prekvapeni... musela som si po 20 hodinach vydupat utz vysetrenie od docenta, ktory hned nariadil cisar, lebo videl ze to nepojde. Asistentky si ma dovtedy moc nevsimali, jedine co mi radili ze mam byt v sprche.. posledne tri tyzdne pred porodom ani jeden utz

lizzie02
30. bře 2018

@dixi86 Také doufám, že se mohli seknout, ale cca 3 900g v 37+0 tt a v 37+1 tt mi potvrdili dva různý doktoři na dvou různých UZ a už mě sledují nějakou dobu a opravdu ta váha roste pravidelně.

absintka19
30. bře 2018

@lizzie02 mela 4300gr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru