Velký rozdíl v termínu porodu dle menstruace a UTZ

gwennie
26. kvě 2013

Holky, paní, slečny... má někdo zkušenost s velkým rozdílem mezi TP dle MS a UZ? U mě je to teda 10 dní - dle MS 26.6. a dle UZ z 1.trimestru až 5.7. Přitom menses mám pravidelné, co 28 dní cca. Zajímalo by mě, kdy jste nakonec rodily? Děkuji

jancovka86
26. kvě 2013

Já měla malý rozdíl, ale spíš jsem dávala na UZ, protože v tomhle jsem tabulkám věřila víc 🙂 Stejně měl prcek 9 dní zpoždění, takže bych řekla, že je to individuální.

anushka111
26. kvě 2013

Mě zpočátku určovali těhotenství o 25 dní starší.Takže pořád řešili, zda se malá vyvíjí, mluvili tehdy o zamlklém těhotenství. Já ale věděla své, takže jsem se naštěstí moc nestresovala. Později mi bylo řečeno, že nejspíš před očekávanou menstruací dorazila druhá ovulace, měla jsem menstruaci po 35 dnech.

rasha
26. kvě 2013

Já mám rozdíl v termínech 8 dní,ms byla ale nepravidelná,takže se řídíme dle ultrazvuku.Na porod teprve čekáme,tak uvidíme.Minulé těhu jsem měla rozdíl v termínech 4 dny při pravidelné ms,takže jsme se řídili vypočítaným termínem a rodila jsem 39+5 tt.

romantika
26. kvě 2013

ja mam také deset, MS také pravidelne ale vim ze ovu jsem mela předMS cili zde vzniklo tech 5 dni rozdil a taky o tech 5minus mi to pocita v průkazce a dalších 5 minus jsme nabrali casem od druhého trimestru. Ridim se dle UTZ v prvním trimestru, coz je o tech 5 dni. Tech dalších pet dni znamena ze dle mereni je mimi trochu mensi, ale tomu se po zkusenosti z prvního tehu neda verit. Rikali ze sotva dame tri a rodila jsem 4 kilove(Poslední mesic pribralo 2 kila). Kazde mimi pribira individualne. Cili se rid dle UTZ v prvním trimestru, termin bys mela mit napsany v průkazce.
Jinak to jak se bude chtit mimu na svet nerozhodne zadny ultrazvuk ani menstruace, to uz si naridi sam. Takze jestli bude chtit dřív nebo si bude hovet uz je v jeho povaze 🙂)))

ofelieee
27. kvě 2013

Já měla dle MS 10.3., dle 1. UTZ 1.4., čili obr rozdíl. Rodila jsem 22.4. po ricinovym koktejlu dítě krásných 3,5 kg. Takže kdo ví? 🙂

gwennie
autor
27. kvě 2013

@ofelieee pockej, 22.4.??? Ne 22.3?

mijave
27. kvě 2013

@gwennie já mám termín podle MS 5.7. a podle UZ 20.6. Tak se taky necháme překvapit jestli budeme mít blíženečka nebo ráčka 😀

ivis
27. kvě 2013

@gwennie já měla u prvního dle MS 1.4., dle UZ 15.4. a rodila jsem 4.4.(holčička 3.2kg) a u druhého 30.6.dle MS, dle UZ 10.7. a rodila jsem 2.7.(kluk 3.51kg)

vanillaking
27. kvě 2013

My take mame nejasnosti s nasim tehotenstvim. Manzelka ukoncila posledni menstruaci 5.10., mesic pred tim byla znasilnena zrovna kdyz menstruovala. Kdyz jsme sli poprve ke gynekologovi, tak nam rekl ze miminko je o takove 3-4tydny starsi nez jsme si mysleli podle te posledni menstruace. To jsme byli nekde v 10.tydnu a on nam tvrdil ze jsme ve 13.-14.tem..behem celeho tehotenstvi nam ruzni doktori tvrdi ze musela otehotnet o mesic drive, tedy jak byla znasilnena..uz jsme se s tim smirili ze mala bude ciziho cloveka, ale ona za to proste nemuze a bereme to jak to je. Ted kdyz uz by jsme meli byt podle doktoru v terminu, tak jim to zase ukazuje podle velikosti miminka 36.tyden..tak vubec nevime..hlavne nas matlo to, jak je mozne ze muze behem menstruace otehotnet..ale zase ta prvni sona a mereni byvaji presnejsi, tak proste nevime..

ofelieee
27. kvě 2013

@gwennie ups pardon, 22.3. to by byl teprv guláš v termínech 🙂

gwennie
autor
28. kvě 2013

@vanillaking to je tezke cist... je mi to lito, jste statecni... at vse dobre dopadne

zuza01
28. kvě 2013

Já měla jeden termín na 14.7. a druhý na 22.7., celou dobu mi vyhrožovali, že se narodí předčasně a pak mi vyvolávali porod 28.7. Hrozně záleží, jak dr. umí s ultrazvukem, protože mě dva dr. po sobě (střídali se) byli schopní naměřit miminko úplně jinak. Navíc mi jeden dr. řekl, že budu mít obr dítě, nakonec 3130 g 😉

@vanillaking Máte to strašně těžké, takové rozhodnutí. U mě první sono teda přesné nebylo vůbec. Při menstruaci se otěhotnět dá, ale není to běžné.

simca5
13. čer 2013

Tez mam velky rozdil. Podle MS 14.6. (nepripadam si ze bych za den mela rodit.😀 ) a podle UZ 28.6. Muj gynekolog a i porodnice se priklaneji k terminu podle UZ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru