Velký váhový odhad - porod císařem nebo vyvolávaný?

radus90
27. zář 2017

Ahoj holky...jsem v 37tt a mam odhad vahy 3600g, vzhledem ke komplikacim prvniho porodu (syn 4200g) mi bude umozneno rodit cisarem, vicemene jsem rozhodnuta, ale dali mi moznost i vyvolani ...co byste zvolily vy? Vim, ze je to hodne individualni a kazda z nas to ma nastavene jinak, ale vety typu "neni nad prirozeny porod" pro me nejsou, u prvniho porodu jsem si zazila svoje, takze asi tak ...diky za nazory 🙂

absintka19
27. zář 2017

Tak ja mela u Adelky odhad 4500gr a i tak jsem delala vse proto, abych porodila normalne, bez leku. Po 36 hod porodu kdy se zasekla v me uzke panvi nakonec sekce. Cisare bych nevolila.
Ja jsem tedy byla pro vyvolani a stejne to po 36 byla sekce 🙂 ale ja jsem tak trosku blazen rodit bez leku a tak dlouho ale uzila jsem si to 🙂

kacasa
27. zář 2017

@radus90 no ja vím jen to, že u váhového odhadu se mohou seknout až o kilo :-O

je na vás, jestli chcete CS, nebo vyvolání..pro mimčo není moc dobré asi ani jedno

absintka19
27. zář 2017

@radus90 jo a Adelka mela 4300gr.

absintka19
27. zář 2017

@radus90 jo s vyvovalvali protoze jsem byla uz 2 tydny po terminu, chtel li sekci rovnou coz jsem nechtela ja.

bonulinka
27. zář 2017

Důležité je, jak to máte v sobě srovnané. Osobně bych nevolila vyvolávaný porod, pokud porodu nic nenasvědčuje. Může to dopadnout tak, že porod nebude postupovat a stejně skončíte císařem, což už je lepší plánovaný císař. Otázka je pak rekonvalescence po porodu, což po císaři není úplně ideální, ale po komplikovaném porodu také nemusí být. Je klidně možné, že tentokrát by byl porod tzv. za odměnu a obavy nejsou na místě. Většinou bývají druhé porody rychlejší a se snazším průběhem. Škoda, že člověk dopředu neví, jak to bude probíhat, co ? To by se hned snáze rozhodovalo. Ať se tedy rozhodnete jakkoliv, přeji Vám, aby bylo vše ok 😉.

linee
27. zář 2017

@radus90 uf,tezka volba.Ja osobne bych se snazila o prirozeny porod,pak vyvolavany (kvuli rekonvalesenci) a az na zaver bych volila cisare.Mela jsem to tak i uprvniho,nastesti k CS nedoslo,ale kvuli ozvam to tak vypadali.
Ono se muze stat,ze i vyvolavany skonci CS,ale nemusi. Co se tyce vahy,tak tam to vaginalne jde.
Sama vis,jaka byla po CS rekonvaleacence.At ti to dobre dopadne!

kimh
27. zář 2017

Ahoj volila bych cisare, syn mel 4 kg, porod super, ale jeste rok jsem citila bolest jak u tamponu tak pri sexu, ted jsem v 33 tt, v 37 mi udelaji utz na odhad vahy a pokud bude odhad nad 4 kg, tak budu chtit cisare. Lepsi planovany cisar nez komplikace pri porodu a stejne by to cisarem treba skončilo.

danask88
27. zář 2017

A pánevní rozměry jsou v pořádku? Těžko radit bez dalších informací. Obecně ale obtížnost porodu až tak zcela s váhou dítěte nesouvisí, důležitý je obvod hlavičky, tělo i větší už jde snadno. Druhý porod je také snazší, porodní cesty už jsou "vytahané". A vyvolávaný porod pak více bolí než když se rozjede spontánně. To je ale úplně jen obecně protože ta vaše situace je jen okrajově nastíněna a nepíšete žádné kontraindikace spontánního porodu. Já bych volila přirozený za každou cenu, kvůli bolesti po vyvolávání (mám za sebou právě vyvolávaný ale taky vinou lékařů, kteří mi napřed kontrakce zastavili a pak je nomohli rozjet ani lékama, achjo) a taky kvůli tomu, že nechci jizvu na břiše. Zatím jsem měla po prvním porodu krásné vyrýsované bříško bez jizvy a strijí po prvním a chci aby bylo stejně hezké i po druhém dítěti.

radus90
autor
27. zář 2017

@absintka19 Já mám právě taky celkem úzkou pánev, takže mám obavy, že by to mohlo dopadnout podobně jako u vás ...u prvního mě už taky málem brali na císaře a měli to udělat, trpěla bych daleko méně, i v rekonvalescenci, syna tahali kleštěma

@kacasa Vím, že to je jen odhad, ale vzhledem k váze prvního syna je asi celkem pravdivý ...u prvního jsem měla odhad cca 4 kg a měl 4,2kg

@bonulinka Úplně mi berete slova, ve všem, vše co jste napsala se mi teď honí hlavou ...jak říkáte, raději plánovaný císař než akutní, rekonvalescence dlouhá, ale jak už jste řekla, po prvním komplikovaném porodu taky byla ...více než celé šestinedělí, takže věřím, že po císaři mi bude dříve líp (v rámci možností), jediné co mě trápí je, že si tak nějak vnitřně namlouvám, že tento druhý porod bude třeba "za odměnu" a vše proběhne hladce ...ALE taky nemusí a než riskovat zdraví dítěte jako to bylo poprvé, kdy se syn málem udusil protože mi neprošel porodními cestami mi něco pořád v hlavě říká, že císař je prostě jasná volba 🙂

kacasa
27. zář 2017

@radus90 jj pokud je to tak a netroufate si na to, planovany CS by asi byl na miste, nez trapeni
Moje dcera mela 4 240, al eu nas v pohode

radus90
autor
27. zář 2017

@kimh Tak to jste na tom podobně ...já si to právě taky tak říkala, radši císaře než komplikovaný porod, který by císařem stejně mohl skončit, byla jsem tak stopro rozhodnutá, ale když se to blíží, trochu váhám a furt se mi to honí hlavou, jestli je císař to správné rozhodnutí, ale chtěla jsem to tak, takže asi joo 🙂

radus90
autor
27. zář 2017

@danask88 Kontraindikace už jsem nastínila v komentářích výše ...a jizva na břiše, u mě, to je fakt úplně to poslední co mě trápí ...stejně nechodím s odhaleným břichem a pod plavkama se schová i kdyby ne ...ta jizva mi dá dítě, naopak bych na ni spíš byla pyšná 🙂 , ale každá to máme nastaveno jinak

danask88
27. zář 2017

@radus90 Přesně tak, každý podle sebe 🙂 já bych se tady ani neptala jak rodit, v tom je nejdůležitější váš instinkt a vaše důvěra v to jak vám poradí lékař. Tady jen můžeme každá podat své osobní zkušenosti a já mám jen dvě a to z vlastního porodu a ze 14ti denní praxe na porodním sále. A ty maminky, které rodily přirozeně a v intimitě s asistentkou bez přítomnosti lékařů většinou ani necekly a tvrdili že je porod překvapil tím jak nebolel. Ale na to musí být porod bez komplikací a bez kontraindikací přirozeného porodu.

zuzalinkak
27. zář 2017

Mně se sekli u odhadu skoro o kilo. 🙂 Po 2 týdnech přenášení vyvolání, po celém dni malý nesestupoval do porodních cest a musel ven sekcí. Místo 3.3 kg se mi narodil kusanec 4.15 kg. ;)
Ráda bych porodila příště přirozeně i přestože mám se sekcí tu nejlepší možnou zkušenost jakou jsem asi mohla mít. 🙂
Pokud by se ale nemohlo čekat na přirozený porod a byla by přede mnou volba vyvolání nebo sekce, jdu rozhodně rovnou do sekce. ;)

luska__
27. zář 2017

Holky, Ja měla porod v patek - Vahovy odhad byl malý kolem 3300g a nakonec porod označen jako rizikový . Maly nešel ven, kvůli hraniční panvy. Padaly mu ozvy, jelikož v tom nejužším miste mi nešel ven. Střih mám, ale kdybych pri poslední kontrakci hon nedostala ven, šel by klestema. Takže to bych ten Strach nepřála nikomu. To raději 100x císař nez tu paniku okolo. Všem hodně štěstí

zuzaaaaa
27. zář 2017

Ja mela dlouhej porod, pak vyvolavali (neskutecny bolesti a to nejsem cita) a stejne ak. sekce. Mala mela 4,160g, nevesla se a jsem rada za sekci. Predstava, ze se tam nekde zasekne.....ne diky.....😊

barus.8
27. zář 2017

Nečetla jsem předchozí komentáře, ale já se snažím císaři vyhnout co to jde. Děsím se rekonvalescence a zároveň péče o dítě. Stačilo mi to po slepáku a to je s prominutím banalita. První porod byl vyvolávaný, většinu času jsem byla na kapačce, syn vytažen pomocí vex. 4kg a 53cm. Rekonvalescence mi nepřišla nějak strašná. Druhý porod byl tak trochu za odměnu. Velmi rychlý, malá byla cca za 2hodiny od první kontrakce venku, váha 3,9kg a 53cm. Ale bolesti horší než poprvé. Pánev mám taky uzkou a vždy jsem měla nástřih, ale s hojením nebyl problém. I teď u třetího chci pokud to bude možné rodit normálně.

kajka31
27. zář 2017

Ahojky, já měla 11 dní před termínem váhový odhad 4,3 kg. Na druhý den mi porod kvůli tomu odhadu vyvolávali. Malý se sekl hlavičkou venku a tělem uvnitř a hrozili, že pokud ho nevytlačím, vemou kleště. Naštěstí se podařilo, ale tahali ho ven za hlavičku a způsobili tím parezu brachiálního plexu (malý měl ochrnutou ručičku). Zázrak byl, že měl nervy pouze pohmožděné a po třech měsících cvičení vojtovky byl zcela v pořádku, ale dle Dr. to byl zázrak, většina dětí s parezou mívá doživotní následky. U mě byl císař kvůli poruše srážlivosti krve větší riziko, jinak bych volila císař. Malý měl nakonec 4,36 kg, takže odhad byl přesný. Přeji ať vše proběhne v naprostém pořádku.

linee
27. zář 2017

@radus90 dulezite je,aby byla i v psychicke pohode,to je podle mne u porodu hoodne dulezite.Pokud se vaginalniho porodu bojis a mas strach,navic vis,co porod CS obnasi a jsi na to pripravena psychicky,jdi do cisare,pokud mas vyber.Nejak z tvych reakci citim,ze se vaginalniho bojis a u cisare bys byla vice v pohode.
A co lekari?Mas nejakeho,kteremu veris?Co ten ti doporucuje?

dc2015
27. zář 2017

Já bych šla do vyvolání... Měla jsem vyvolaný a nevidím to jako extrémní zlo. To, co mě děsí na sekci, jsou ty komplikace po... Horší start při kojení, bolest břicha... prostě se podle mě spíše nenastartují správně hormony a prostě je to operace. Viděla jsem u několika holek kolem sebe... měla porovnání a z hlediska toho, co bude po porodu si prostě myslím, že je to pak snazší...

Nicméně platí to, co tu psaly ostatní holky, pokud vám ta představa trhá žíly a jste prostě na pupínky už jen pokud si připustíte tu představu, nemá to asi cenu. Každopádně si myslím, že příroda to má zařízené dobře a čím víc se jí do toho se..., tím hůř.

Ještě dodám, že syn měl při porodu 3,8. Ale odhad byl o necelé kilo míň. Ono fakt "babo raď". Riziko je vždycky, tak i tak :/, nemáme to jednoduchý...

simsamsim
27. zář 2017

Jako prvorodicka s docela uzkou panvi sem mela odhad 4.1kg, nechali mě rodit prirozene a vyvolavane,vubec sem se neotevirala, rodila sem az dalsi den.. nakonec mel 4.44kg,museli mu zlomit klíční kost aby se ze me vůbec dostal, byl modrý nalokal se vody... Ja asi tisic stehu, ale i tak bych sla - kór kdyz je to druhe do prirozeneho 🙂

verunkanatalka
27. zář 2017

První dcera je vyvolávaná a rodila jsem v bolestech jako prase 3 dny!!!druhá šla sekcí (úzká pánev,odhad nad 4 kg)a jsem za to ráda.Za mě zlatej císař.

klllarinka01
27. zář 2017

Volila bych cisare. Budete v klidu a budete mit jistotu ze dite bude v poradku. A navic u planovaneho cs si muzete zvolit jen elidural a mimco hned uvidite. Coz u akutniho cisare nejde. Ja ho mam za sebou. Jizva se krasne zahojila. A nevadi mi. Zdravi ditete na prvnim miste. Drzim palce at je vse ok.

bonulinka
27. zář 2017

A pokud se rozhodnete pro plánovaného císaře, tak se mi moc líbí přístup Krnovské porodnice. Krásně ho popisuje PA Anna Kohutová, která tam doprovází.

toupalka
27. zář 2017

Taky mam za sebou oba porody.Prvni pred 3lety, po 18 hodinach akutni cisar....rekonvalescence tak 14 dni. Prvni dny fakt nemuzes, vstat, smat se, podat si miminko je problem, do toho kojit, ale kazdy den je lepsi.po tydnu jsem zvladla pomalou prochazku do parku.Druhy porod pred 4mesici prirozene, otevrena na 8 cm a musel rychle ven, nakonec mel jen 3750g ale i tak, plno stehu, a k memu prekvapeni nejhorsi bolest byl vytlaceny konecnik. 2tydny jsem nemohla chodit, mesic sedet.malej pridusenej. Kdybych se nahodou nekdy zblaznila a chtela 3.dite, chci cisare v epiduralu jako poprve. K memu prekvapeni prirozeny porod nebyl tak hrozny jako leceni potom....navic ta jistota, ze dite bude v poradku.....

vercik83
27. zář 2017

Ja mam za sebou porod holyky 4200g. Prenasela jsem tyden, museli vyvolavat. Porod co budh povidat, ale vyšla ven. Pokud nemate extra uzkou panev, sla bych do prirozeneho porodu

radus90
autor
28. zář 2017

Diky za nazory holky, vsechno jsem poctive procetla 🙂 ...nektere z vas me v rozhodnuti utvrdily, cisar je pro me jasna volba 🙂 !!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru